Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 158 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 ... LastLast
Results 2,561 to 2,580 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2561 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Unele subiecte chiar nu pot fi luate la mișto. Ai o lună să te gândești la asta, tovarășe PS4&PS3.
    Din păcate se reîncarnează, nu uita că acest personaj era înainte catalineatza, SWTFU și acum PS4&PS3.

  2. #2562 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai sa-si faca linistit user nou. Eu chiar sunt curios sa vad cum o sa reactioneze cand o sa piarda Dumbcila

  3. #2563 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    O sa strige orice striga si Latrina 3. Frauda or smth.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2564 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Are timp sa se focuseze si pe alte platforme. Cred ca acum e pe la Digi, locul unde cancerul digital este la el acasa.

  5. #2565 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ))

  6. #2566 SP
    Banned asperas's Avatar
    Imi pare rau Monky dar tastaturii de pe care am scris i-au cam zburat tastele! vina principala fiind baiatul meu (joaca,nervii etc)! E drept ca in ultimul timp din cauza jucatului excesiv si vederea mea a cam slabit! Cum mama naibii sa credeti ca Vi(Zer0)rica e o cumpana pt Joha in turul 2 cand insusi membrii PNL au votat pt ea in primul tur cu comanda directa de la partid..! Felicitari Iohannis pt noul mandat si astept sa vad daca te tii de cuvantul dat in discursul acordat.
    ps unul din lucrurile bune pt Romania e ca Republica Teleorman e cam la final! Numai de bine!

  7. #2567 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Era nevoie de toata agitatia asta?Nu era destul de clar ca dancila avea sa fie DISTRUSA in turul 2?
    Eu tot nu stiu cine D-zeu au fost imbecilii care au pus stampila pe ea....33%(sau cat era) din cetateni care au votat au ales calea "Dancila", eu le urez acestor creaturi(ca oameni nu sunt) sa aiba parte de cat PSD vor ei, dar pe alta planeta, pt ca pesedeul pe care il stim noi, astia cu tiglele pe casa, e aceeasi adunatura de cadavre politice ordinare din 1992 incoace

    ---------- Post added 25-11-2019 at 14:45 ----------

    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Are timp sa se focuseze si pe alte platforme. Cred ca acum e pe la Digi, locul unde cancerul digital este la el acasa.
    Merge pe SP, stai linistit, nu-i purta grija

  8. #2568 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, nu era chiar atat de clar. Mai exact, daca nu se lua in calcul diaspora (aproape 1 milion) si se iesea in Romania mai putin la vot (votul pesedeilor fiind mai tot timpul acelasi, aprox. 2 milioane), Veorica avea sanse foarte mari sa castige. Mai ales ca spre ea s-au dus toate voturile cumpănașilor, caramitrilor, diaconiștilor, a ungurilor... ba chiar si a clasicilor morti care mai ies si mai voteaza din cand in cand.

    Da, temporar am "scapat", Iohannis poate sa plece linistit la ski (macar acolo nu strica nimic)... insa situatia arata destul de gri pentru alegerile parlamentare si locale. Nu de alta, dar imaginati-va ca scorul luat de Iohannis se va rupe in cel putin 3-4 (cam tot ce este de dreapta), din diaspora va veni aproape zero (nu se voteaza in afara sau pe liste extra), pe cand pesedeii vor vota ca de obicei cu ai lor. Caz in care ma tem ca iar vor avea majoritate. Stiu ca suna ca naiba, dar singura sansa e cel putin o alianta PNL - USR+.

    Fun/scary fact: "Deținuții de la Penitenicarul Poarta Albă au votat. Potrivit statisticilor, din cei 608 care și-au exercitat votul, 608 au bifat PSD. Asta înseamnă că Viorica Dăncilă a avut procentaj de 100%."

    Normal fact: "Diaspora a votat Iohannis (sau mai bine zis anti-PSD) in proportie de 93.97% in timp ce Dancila doar 6.02%."

  9. #2569 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Majoritatea care au pus stampila sunt oameni care nu stiu altceva, n-au acces la informatie si sunt usor de dusi cu autobuzul la vot. Plus ca sunt unii primari PSD de prin stiu eu ce sate/comune care chiar fac treaba buna, asa ca oamenii voteaza cu primarul.

    Ce ma socheaza sunt aia care au acces la informatie, la internet, sunt in mediul urban, unii chiar cititi, si tot voteaza PSD.

  10. #2570 SP
    Admin MonkY's Avatar
    A fost azi dat (de n ori, ca deh, si astia de la Digi24 zici ca nu mai au subiecte) un reportaj cu camera ascunsa, prin satele de pe la noi. Au mers in ziua votului, si au intrebat diversi oameni de pe strada daca isi schimba votul pentru 50 de lei. Nu doar ca toti au zis DA... dar unii chiar spuneau ca vin si cu rudele, sa faca si ele un ban... Ar trebui ca pana la locale/parlamentare, sa investeasca cineva timp si resurse pentru campanii serioase, prin care sa vad afise mari cu "MITA ELECTORALA = PUSCARIE". Pentru ca aceia din pacate sunt oameni pe care nu mai poti sa-i dezveti de naravurile astea. Oameni care pentru 50 de lei isi vand sufletul...

    Si da, eagle-eye, sunt complet de acord cu ce spui. Nu stiu ce om (nici macar cult nu trebuie sa fie) cu acces la informatie, tehnologie, putea vota cu Veorica. Exceptie, asa cum am mai zis, era in cazul celor care au un job asigurat de PSD, sau au prins ceva din ciolan. Altfel nu ai cum sa votezi o asemenea persoana. Macar daca era una super rich, care sa fi facut cateva miliarde si sa fi reusit ceva in viata (ca Trump). Dar nici asa, eu unul nu as marja.

    Oricum, sunt chiar curios ce Dzeu va iesi... pentru ca in momentul de fata, cu guvern minoritar si PSD peste tot... e complicat.

  11. #2571 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Eu tot nu stiu cine D-zeu au fost imbecilii care au pus stampila pe ea
    1 milion de bugetari + 5 milioane de pensionari.


    Eu zic sa ne bucuram ca doar 2 milioane dintre ei sustin trandafirii.

  12. #2572 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Ca tot suntem pe subiect, se mai dau ajutoare din alea gen faina, zahar, conserve (stricate), etc?
    Ca poate asa se explica....

  13. #2573 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Espiritus: s-au mai trezit si pensionarii, man. Nu poti sa-i minti la nesfarsit ca le dai 100 lei, si dupa le iei 200 prin preturi marite la toate cele. Eu am avut o discutie cu o babuta de la mine din sat, aici unde m-am mutat. Si am intrebat-o "mamaie, dar tu votezi cu psd, ca ti-a marit pensia, nu?". Si mi-a zis femeia pe sleau, ca are intr-adevar cea mai mare pensie acum, dar cumpara mult mai putin de mancare si plateste cel mai mult la gaze, curent, etc. Mi-a povestit ca si popa si primarul ii spun direct cu cine trebuie sa voteze. Si ea zice ca ei, dar face fix ce vrea ea! Super tare babuta!

    Crbl2001: ohoo, si inca cum. Pe langa clasicul "50 de lei", faina & co, mai se baga si un calendar, un pix... De exp. acum, Veorica a avut calendare pe 2020 cu ea. Iti poti imagina, sa ai calendar cu ea?!? In fine, hai sa nu mai fiu rautacios, ca la cat au laudat-o pesedistii, sa vezi cum o vor devora acum... nu cred ca mai rezista o saptamana ca sefa.

  14. #2574 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai deja si-a anuntat demisia. Maine o sa vedem cum zboara si asta.

  15. #2575 SP
    Admin MonkY's Avatar
    I-au depus demisia.

  16. #2576 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    ) Suntem buni la memeuri
    Attached Images Attached Images 78609880_2784749138221997_8821555327800442880_o.jpg

  17. #2577 SP
    Member Smara's Avatar
    Las asta aici :

    O viziune la care achiesez.

  18. #2578 SP
    Junior Member sandrino3867's Avatar
    Excelent Starea natiei. Sper sa vada si maimutele care isi faceau selfie stand la coada la votare. Unii se mai si lauda ca au stat 8 ore ca sa voteze. Oare cat de idiot trebuie sa fii sa stai 8 ore la coada ca sa votezi ? Raspuns corect: foarte idiot.

  19. #2579 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Si eu urmaresc Staria Natiei, respect total, e foarte reusita.Singura emisiune politica care m-a atras vreodata.Pe de alta parte, daca stam si ne plangem tot nu facem nimic, si pana la urma daca iesim la razboi dau toti inapoi.Asa ca ce sa faca romanu' ? Mistouri pe seama fosilelor politice....

  20. #2580 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu m-am uitat pana la capat, dar daca omul vorbeste serios are probleme grave. Nici mie nu imi convine ca in democratie vocea mea valoreaza cat cea a unuia care nu stie citi, insa daca nu ies la vot nu mai valoreaza nici atat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 129 of 158 FirstFirst ... 29 79 119 127 128 129 130 131 139 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts