Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 142 of 158 FirstFirst ... 42 92 132 140 141 142 143 144 152 ... LastLast
Results 2,821 to 2,840 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2821 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Si ce facem? Ramanem cu peneleii? Nu-mi convine nici asa.
    PNL e deja istorie.
    Guvernul Orban nici n-a fost ales, ci doar impus prin motiune de cenzura dupa gloria de la europarlamentare.
    Realistic vorbind, o sa castige PSD triumfal alegerile locale si legislative (indiferent cand se vor tine) cu 50% dupa ce vor defila cu faina si ulei cumparate pe care le-au cumparat in cantitati mari prin intermediari. Pentru ca lumea e proasta si are memorie scurta.
    PNL si Iohannis vor fi aratati cu degetul ca "domne, Iohannis a incuiat romanii in locuinte, ne-au inchis mall-urile, scolile, coafurile si restaurantele, a bagat tara in criza si ne-a interzis sa facem sex" mai rau decat Basescu si scaderea salariilor.

    Vorbim de PSD-ul care a distrus PNT si PDL, acum e clar ca urmeaza PNL.
    PSD-ul e blestemul lui Ceausescu pe care trebuie sa-l induram ca tara fiindca l-am impuscat in ziua de Craciun.


    Idealistic insa, mi-as dori ca PSD si PNL sa ajunga la groapa de gunoi a istoriei si sa vina USR-PLUS la guvernare.
    Dar o mai spun odata: majoritatea romanilor au memorie scurta.
    Lumea a si uitat de Dragnea si Dancila, acum ca Ciolacu incepe sa prinda priza la public.
    Si ceva imi spune ca ala se incalzeste si cand o sa vina la guvernare, o sa ne faca zile fripte.

  2. #2822 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Multumesc pt teoria chibritului

  3. #2823 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Multumesc pt teoria chibritului
    In zilele ce urmeazxa nu cred ca o sa mai pui emoticoane vesele si o sa te lasi de mistocarii.


    Ca veni vorba, avem un mort de coronavirus.
    Greul abia incepe.

  4. #2824 SP
    Junior Member mateimatthew's Avatar
    Avem un bolnav de cancer in stadiu terminal, in varsta de 67 de ani, care a murit, fiind infectat si cu coronavirus.

  5. #2825 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Ce fel de tara este Romania?

    Bine punctat. Mintile inguste sunt cele mai periculoase.

    Eu as chema de urgenta pe fomistii “cinstiti” de la USR Plus la guvernare... sa apuce si ei ceva ciolan pana nu se duce dracu’ totul

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #2826 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Exact asta mă enervează, a început acum media să tune că avem prima victimă deși medici au spus ca nu Coronavirus a fost cauza.

  7. #2827 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Am ajuns in stadiul in care daca moare un om pt un motiv anume (batranete, boala) sa zicem "Baaa a murit de la coronavirus" Altu', un extremist gen memwarrior zice " Baaa v-am zis eu, v-am zis eu vine sfarsitul lumii !!"
    Daca tusesti in magazin esti privit precum un ciudat.Ma uit pe Youtube cum comenteza toti aiurea, ei nici macar nu stiu despre ce vorbesc.Au mintea mai ingusta decat a unui copil de 10 ani.
    Dupa 1989 s-a vrut prostirea si manipularea populatiei.Si uite ca asa s-a ajuns.Plina lumea de prosti, toxici pt societate.Sunt pline retelele de socializare de cand a murit aceea femeie dintr-o cu totul alta cauza.Am venit aici, in speranta ca poate gasesc oameni normali, si am dat peste memwarrior.
    Mai nou trebuie sa scrii un document cu motivul deplasarii.Pai o sa murim de foame.Ei nu se gandesc la batrani? Aici spun ca nu au voie sa iasa din casa fiind cei mai predispusi imbolnavirii, acolo spun ca doar un membru al familiei are dreptul sa iasa, cu motiv intemeiat! Pai cati batrani traiesc singuri in tara asta? Ei ce fac?

  8. #2828 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    @Crbl: eu cred ca tu nu pricepi ce inseamna situatie de urgenta sau criza.
    Ai impresia ca starea de urgenta si criza inseamna petreceri si festivaluri cu floricele si baloane roz?
    Crezi ca numai tu scapi neatins?
    In vremuri de criza toti suferim, si saraci si bogati.
    Toti trebuie sa suferim si sa respectam regulile in stare de urgenta.

    ---------- Post added 22-03-2020 at 12:47 ----------

    Social media e doar reflexia societatii in care traim.

  9. #2829 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Bai dezaxatule sunt oameni batrani care nu au ce sa manance.Cine le aduce de mancare? Tu macar ai inteles ce am vrut eu sa spun? Gandeste inainte sa comentezi.

  10. #2830 SP
    Member ymess's Avatar
    Nu stiu cum e la sate sau orase mici, dar in orasele mari si medii au aparut ONG-uri care s-au gandit la asta si le vor aduce de mancare. Cred ca cu putina informare si mobilizare, se pot rezolva multe din probleme.

    In ceea ce priveste situatia de ansamblu, la aparitia fricii se vede ca doar instinctele primeaza. Nu ma deranjeaza panica, dar prostia e rezultatul numarul 1 ce ma ingrijoreaza, atat a oamenilor, cat si a multor conducatori si asa zis experti. Daca intainte aveam vreo problema cu democratia, acum raman la parerea ca democratia e cea mai mare iluzie de la Mos Craciun in coace.

  11. #2831 SP
    Banned memwarrior's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Bai dezaxatule sunt oameni batrani care nu au ce sa manance.Cine le aduce de mancare? Tu macar ai inteles ce am vrut eu sa spun? Gandeste inainte sa comentezi.
    Si cine te opreste sa le duci de mancare?
    Te duci sa te inscrii, obtii adeverinta si poti sa le transporti cu masina.

    ---------- Post added 22-03-2020 at 14:04 ----------

    Pe bune, unii ca tine ar merita sa fie deconectati de la internet in perioada asta.
    Poate va invatati minte sa nu mai hartuiti si sa mai insultati oamenii.
    Ca de cateva zile esti numai tu si cu xander cu gura pe mine si ma tot insultati.
    Se numeste bullying online ce faceti.


    Oricum o sa se cam intample.
    Azi reduc calitatea filmelor de pe YouTube si Netflix.
    Maine inchid toate torrentele si site-urile de piraterie.
    Poimaine reduc banda si viteza de descarcare.
    Si pana la urma vor inchide internetul cu totul, ori vor avea doar cei care au nevoie neaparata de el precum programatorii, freelancerii , managerii care aduc plus-valoare si contribuie la functionarea economiei.

    Ar fi nasol, dar poate asa ar fi mai bine ca dupa cum ai spus si tu, internetul s-a umplut de multi oameni toxici, inclusiv tu.
    O resetare ar fi numai buna.
    Prea v-ati pisat pe el de respect si jigniti asa aiurea, prea s-a umplut internetul de multa ura.

  12. #2832 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Bai dezaxatule sunt oameni batrani care nu au ce sa manance.Cine le aduce de mancare? Tu macar ai inteles ce am vrut eu sa spun? Gandeste inainte sa comentezi.
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    nu crapam noi, crapa ei.
    ti-am raspuns cu un citat dintr-un clasic

  13. #2833 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    ti-am raspuns cu un citat dintr-un clasic
    Pai acum mi-e clar ca esti in aceeasi minte cu memwarrior.You couldn't get the damn joke, didn't you ?

    ---------- Post added 22-03-2020 at 15:12 ----------

    Quote Originally Posted by memwarrior View Post
    Si cine te opreste sa le duci de mancare?
    Te duci sa te inscrii, obtii adeverinta si poti sa le transporti cu masina.

    ---------- Post added 22-03-2020 at 14:04 ----------

    Pe bune, unii ca tine ar merita sa fie deconectati de la internet in perioada asta.
    Poate va invatati minte sa nu mai hartuiti si sa mai insultati oamenii.
    Ca de cateva zile esti numai tu si cu xander cu gura pe mine si ma tot insultati.
    Se numeste bullying online ce faceti.


    Oricum o sa se cam intample.
    Azi reduc calitatea filmelor de pe YouTube si Netflix.
    Maine inchid toate torrentele si site-urile de piraterie.
    Poimaine reduc banda si viteza de descarcare.
    Si pana la urma vor inchide internetul cu totul, ori vor avea doar cei care au nevoie neaparata de el precum programatorii, freelancerii , managerii care aduc plus-valoare si contribuie la functionarea economiei.

    Ar fi nasol, dar poate asa ar fi mai bine ca dupa cum ai spus si tu, internetul s-a umplut de multi oameni toxici, inclusiv tu.
    O resetare ar fi numai buna.
    Prea v-ati pisat pe el de respect si jigniti asa aiurea, prea s-a umplut internetul de multa ura.
    Vad ca ai placerea sa-mi folosesti cuvintele.Totusi, de ce? Mai ales ca nu ma suporti....

  14. #2834 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Pff, ce glume elevate ai omule. Nu e de mirare ca pentru tine inteligenta se afla pe locul 3, dupa inaltime si un corp bine facut.

  15. #2835 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, chiar nu exista thread pe forum unde nu se atace lumea, sa nu se ajunta la discutii in contradictorii si sa se lase cu reports?

    Lasati-o mai moale, va rog.

    Inteleg ca toata lumea e nervoasa pentru ca trebuie sa stea in casa si ca toata lumea e cu nervii intinsi la maxim, dar haideti sa intram pe forum de jocuri pe console si sa dicutam in mare despre jocuri pe console sau sa lasam nervii la usa si sa discutam prieteneste.

  16. #2836 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    No need to worry, man
    Dar o iau razna cand intru in vorba persoane de genul.Stiu, stiu, imi vei spune sa ignor dar nu-mi sta in fire.

    ---------- Post added 22-03-2020 at 15:42 ----------

    Quote Originally Posted by raduadelin View Post
    Pff, ce glume elevate ai omule. Nu e de mirare ca pentru tine inteligenta se afla pe locul 3, dupa inaltime si un corp bine facut.
    Ultimul reply la adresa ta : ce relevanta are ce scrie in biografia mea cu cine sunt eu? Suntem pe internet, niciodata nu stii ce poate fi fals si ce poate fi real.
    Ca sa-ti dau o idee, nu sunt atat de inalt.Dar poate sunt mai inteligent, si poate ca am un plan de a-i atrage pe cei ca tine in plasa

  17. #2837 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post

    Ultimul reply la adresa ta : ce relevanta are ce scrie in biografia mea cu cine sunt eu? Suntem pe internet, niciodata nu stii ce poate fi fals si ce poate fi real.
    Ca sa-ti dau o idee, nu sunt atat de inalt.Dar poate sunt mai inteligent, si poate ca am un plan de a-i atrage pe cei ca tine in plasa
    Bine, m-ai prins in plasa. Kudos to you!
    Eu ma retrag, nu vreau sa mai bruiez mintile luminate prin prezenta mea, doar ca tu esti o constanta pe toate thread-urile unde exista flame, eu nu.

  18. #2838 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cam da.

  19. #2839 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Cine anume se ia de Khan fara motiv? Eu chiar il consider simpatic atata timp cat bate campii numai in sectiunea off-topic. E perfect legit si n-am nimic cu el, cateodata e chiar amuzant.

    Dar voua va place ma sa cititi in _ _ _ _ mea pe fiecare thread, de la off-topic la gaming, de la la PC la Xbox si la Playstation si la toate threadurile din toate sectiunile ca o sa vina armata, ca murim toti, ca se taie internetul, apa, ca o sa moara copii fara lapte praf, ca facem cancer toti, ca ramanem fara curent electric?

    Va place? In vremurile astea cand ar trebui sa ne inveselim unii pe altii voua va place ce face asta ca scrie numai de moarte si de roboti de babardit in loc de femei reale pe fiecare thread?
    El invoca respectul si toxicitatea dar tot ceea ce face este sa raspandeasca panica si depresie pe Internet.

    N-am nici o problema ca delireaza aici in sectiunea de off-topic dar intrasem ieri sa citesc despre un joc (NU MAI STIU CARE) si dau de el si acolo ca mlm ca iarasi cu sfarsitul internetului si al lumii si al tampoanelor de vata.
    Serios?

    Daca va place, va invit sa-l aparati in continuare.

    LE: Apropos, terminati cu 'daca nu-ti place da ignore', ca ignore nu functioneaza cum trebuie si TOT VAD CA SCRIE si sunt tentat sa dau click sau vad cand ii da cineva quote.
    Ignore real inseamna ca persoana aia sa nu mai apara, sa nu mai existe pentru mine daca ii dau ignore.

  20. #2840 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pt mai multe informatii in legatura cu optiunea de ignore va rugam sa contactati admnistratorul

    ---------- Post added 24-03-2020 at 17:03 ----------

    Offf memwarrior......such a pointless helpless child......God may blast you.....poor child of destiny......forced to live in a world with bad people.....no one will ever understand.....and if they willl.....it will be too late for the human kind.....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 142 of 158 FirstFirst ... 42 92 132 140 141 142 143 144 152 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts