Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 150 of 158 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 ... LastLast
Results 2,981 to 3,000 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #2981 SP
    Member ymess's Avatar
    Cand eram mic, vedeam ca alti copii credeau in Mos Craciun muult mai mult timp decat altii.
    Asa si cu argumentul de inocenta politica al USR Plus cum ca nu au fost la guvernare.

    Repet, fiecare voteaza cum crede, nimeni nu trebuie sa va influenteze. Parerea mea e USR Plus nu au nici oamenii potriviti, nici o agenda politica serioasa, ci din contra. Tineri cu energie, educati si cu un potential urias au dat de gustul mizeriilor politice si a circului. Partidele isi dau in cap cand tara arde. Eu nu cred ca votez, din motive de viza, dar daca totusi reusesc, oscilez intre 2 partide care, sincer, nici nu am garantia ca vor intra in parlament. Nici nu ma intereseaza ierarhia PSD, PNL, USR Plus, oricum ne asteapta acelasi circ. Mai vedem in 2024

    PS: Si ce m-a enervat tare de tot, stati si calculati babeste care alianta are majoritatea. Pentru ce? Nu vedeti ca ei voteaza legi in timp ce ei stiu dinainte ca sunt neconstitutionale. Circ mediatic!

  2. #2982 SP
    Member ymess's Avatar
    Astepam cu nerabdare parerea lui @Alex Khan, dar vai, ce liniste e p'aici.
    Discursul cu "USR va avea majoritate parlamentara in 2024" nu se mai aplica.

    Rezultatul alegerilor: aliantele au 40-45%, deci va asteptati la bataie urmatorii 4 ani, dupa cum am scris mai sus.

    Un singur lucru vreau sa zic, legat de prezenta la vot. Vad ca peste tot oamenii isi dau prost cu parerea ca romanilor nu le pasa, ca lasa coruptia sa castige, ca sunt indiferenti s.a.m.d. Nu, sa nu vrei sa votezi e o optiune. Ce inseamna asta? Inseamna ca nu vrem sa alegem cine va fi calaul pentru urmatorii 4 ani. "Succesul" de la celelalte alegeri nu are nimic de a face cu speranta intr-un anumit partid.

  3. #2983 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cat de incompetent să fi astfel încât să ieși la TV și să spui că ai câștigat după tot rahatul pe care la făcut PSD, Orban este un idiot, mi-ar fi și rușine să mai ies la TV.

    Legat de alegeri ăsta ar fi rezultatul masurilor de *** pe care l-au luat în ultima vreme, iar despre oamenii ce să le mai ceri dacă nici măcar nu sunt în stare să își miște curul până la secția de votare.

  4. #2984 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Mereu am blamat oamenii care n-au mers la vot, dar jur, mai bine nu votezi decat sa f*cking votezi AUR

  5. #2985 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Cat de incompetent să fi astfel încât să ieși la TV și să spui că ai câștigat după tot rahatul pe care la făcut PSD, Orban este un idiot, mi-ar fi și rușine să mai ies la TV.

    Legat de alegeri ăsta ar fi rezultatul masurilor de *** pe care l-au luat în ultima vreme, iar despre oamenii ce să le mai ceri dacă nici măcar nu sunt în stare să își miște curul până la secția de votare.
    Sa le respecti decizia, prietene. Eu sunt unul dintre aia care “nu au fost instare sa isi miste curul”. Si nu din cauza covid, frigului de afara, samd. Ci din cauza lor, a politicienilor si din cauza celor ca tine care in continuare le dati girul dupa 30 de ani in care au nenorocit tara asta.

    Stiu... votezi schimbarea.. asta o aud la fiecare 4 ani si nimic nu se schimba. Drept urmare, nu ma judeca dumneata ca nu am iesit la vot, sa nu ma apuc eu sa te judec pentru lipsa de “i”-uri sau de cratime. Pari exemplarul perfect al acestui sistem ticalos care timp de 30 de ani ne-a indatorat si adus la sapa de lemn.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #2986 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @JohnnyUSA îmi dau seama cât te duce capul dacă tu ai ajuns să mă consideri pe mine responsabil pentru acest sistem, iar legat de dorința ta de a nu vota nu îți pot spune decât felicitări ești exemplul omului leneș care se complace în mocirla în care se regăsește.

  7. #2987 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Corect, pe langa problemele deja clasice ale generatiei de dupa 90 cu gramatica limbii romane, mai facem si confuzie intre lene si dezgust.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #2988 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pfoai ce penibil sa te mai si lauzi ca nu ai fost la vot pentru ca oricum nu se schimba nimic in tara
    Mai bine stai cuminte in bula ta si taci din gura si daca tot faci o prostie, tine-o pentru tine

    Eu am copilu cu febra si desi nevasta-mea a ramas sa stea cu el, eu tot mi-am facut 10 minute sa dau o fuga sa votez. Nu mi-a luat mai mult de 2 min de cand am intrat in curtea scolii pana cand am iesit. Si asta pentru ca vreau o schimbare si stiu ca daca eu nu o fac, nu face nimeni, nimic, pentru mine.

    Sunt satul pana peste cap de oamenii dusi cu promisiunea unui litru de ulei, sa voteze ceva ce oricum nu-i intereseaza. Dar si de oameni ca tine, care spun ca nu fac nimic pentru ca oricum nu se schimba nimic. Pentru asta am dezgust.

    Si o sa-l citez pe marele Michael Jackson:
    If you want to make the world a better place
    Take a look at yourself, and then make a change

  9. #2989 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Bravo, tu esti un erou al acestei natii. Cand iti vei deschide si ochii si vei incepe sa realizezi cum e cu oamenii, cu viata si cu politichia din Romania, vom continua discutia asta.

    Pana atunci, zic pas, nu am cu cine.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #2990 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca zici pas, taci si stai in banca ta. Toti oamenii care au fost de buna voie la vot si au votat cu altcineva infara de PSD sunt niste eroi, daca pui problema asa.

    Cei ca tine care aleg sa nu mearga la vot pentru ca "nu au cu cine vota" sunt efectiv scursura societatii, oamenii aia care ne dezgusta, ca sa o pun in vorbele tale.

    Alegerile parlamentului sunt efectiv cele mai importante alegeri si din pacate, nu multa lume intelege lucru asta. Pacat. Ne meritam soarta, ca natie, daca majoritatea sunt cei ca tine

    Dar e tare, ca eu sunt ala prost si ingust la minte, pentru ca nu deschid ochii si nu realizez cum sta treaba - prostii voteaza, desteptii stau acasa la caldurica si rad de prostii care au mers la vot - pentru ca oricum nu se schimba nimic...
    Nici nu stiu de ce mai intru pe thread-u asta, pentru ca-mi creste tensiunea instant si nu vreau sa ma apuc sa banez pe nimeni bazandu-ma pe convingerile politice (sau din alte considerente legate de asta).

  11. #2991 SP
    Member smits's Avatar
    Pe scurt, ne meritam soarta!

  12. #2992 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Daca nu zici pas si stai acasa, pai macar ai decenta sa te cracanezi si sa tii gura inchisa, ca practic asta ti-ai dorit.

  13. #2993 SP
    Member eidos's Avatar
    Votul de ieri mi-a reconfirmat ca suntem o tara de hoti.
    Cei care se complac in situatia de putoare execrabila a societatii ... lasa ca e bine sa nu fie rau
    O tara plina de analfabeti functionali - laturi de oameni
    Votul de ieri este exact oglinda societatii in care traim astazi in Romania
    O natie de oameni nesimtiti / jegosi / putori / pe pile ca sa fie bine / sa facem o combinatie sa fie bine la toata lumea
    O tara de pupatori de moaste, inculti, spalati pe creieri de antene

    O astfel de natie nu vrea sa progresam, nu vrea spitale, nu vrea scoli, nu vrea viitor

    Iar cei care nu si-au miscat curul sa mearga la vot ... sunteti tot ce am enumerat mai sus dar de 100 ori mai rau, jeguri umane ... niciun argument nu va scuza. imbecili ai societatii, sa va duceti dra..lui toti

    Mi-e scarba sa traiesc in Romania si sa am oameni romani in jur pentru ca stiu ca din 10, 7 nu au mers la vot

    Imi vine sa VOMIT PE ROMANIA SI TOT CE REPREZINTA NATIA asta si oamenii care traiesc aici

    **** JEGURILOR

    ---------- Post added 07-12-2020 at 12:05 ----------

    Mi-e scarba sa stiu ca copii mei sunt nevoiti sa traiasca in aceasta tara.

    Voi face toate eforturile sa-i educ in asa fel sa plece din aceasta tara plina jeguri

    ****

  14. #2994 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @JohnnyUSA îmi dau seama cât te duce capul dacă tu ai ajuns să mă consideri pe mine responsabil pentru acest sistem, iar legat de dorința ta de a nu vota nu îți pot spune decât felicitări ești exemplul omului leneș care se complace în mocirla în care se regăsește.
    Votul tau nu valoreaza nici cat o ceapa degerata, atata timp cat peste cateva luni un traseist (de tip Tariceanu/Ponta) rupe partidul pe care l-ai trimis in parlament, formand un alt partid politic.

    Practic s-au pi*at pe votul tau pretios, reconfigurand parlamentul dupa cum vor muschii lor si total impotriva vointei populare.

    Cea mai sanatoasa idee pe care am auzit-o in ultimii 31 ani, a venit din partea noului partid anti sistem, AUR. Anume, interzicerea traseismului politic. Ti-ai batut joc de votul romanilor si vrei sa pleci din partidul pe ale carui liste ai fost votat? Nicio problema. Pierzi locul de parlamentar, iar in locul tau vine urmatorul de pe lista.

  15. #2995 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Votul de ieri mi-a reconfirmat ca suntem o tara de hoti.
    Cei care se complac in situatia de putoare execrabila a societatii ... lasa ca e bine sa nu fie rau
    O tara plina de analfabeti functionali - laturi de oameni
    Votul de ieri este exact oglinda societatii in care traim astazi in Romania
    O natie de oameni nesimtiti / jegosi / putori / pe pile ca sa fie bine / sa facem o combinatie sa fie bine la toata lumea
    O tara de pupatori de moaste, inculti, spalati pe creieri de antene

    O astfel de natie nu vrea sa progresam, nu vrea spitale, nu vrea scoli, nu vrea viitor

    Iar cei care nu si-au miscat curul sa mearga la vot ... sunteti tot ce am enumerat mai sus dar de 100 ori mai rau, jeguri umane ... niciun argument nu va scuza. imbecili ai societatii, sa va duceti dra..lui toti

    Mi-e scarba sa traiesc in Romania si sa am oameni romani in jur pentru ca stiu ca din 10, 7 nu au mers la vot

    Imi vine sa VOMIT PE ROMANIA SI TOT CE REPREZINTA NATIA asta si oamenii care traiesc aici

    **** JEGURILOR

    ---------- Post added 07-12-2020 at 12:05 ----------

    Mi-e scarba sa stiu ca copii mei sunt nevoiti sa traiasca in aceasta tara.

    Voi face toate eforturile sa-i educ in asa fel sa plece din aceasta tara plina jeguri

    ****
    pai daca astfel de atitudine ai crede-ma ca problema in tara asta esti tu si nu cei care ne conduc

  16. #2996 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Ce se revolta "eroii" astia, ce limbaj frumos ...

  17. #2997 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    pai daca astfel de atitudine ai crede-ma ca problema in tara asta esti tu si nu cei care ne conduc
    Mi se rupe de ce crezi tu, vezi rezultatele alegerilor si iti dai seama ce tara suntem ... vomit

  18. #2998 SP
    Member Cyrax7's Avatar
    Quote Originally Posted by eidos View Post
    Mi se rupe de ce crezi tu, vezi rezultatele alegerilor si iti dai seama ce tara suntem ... vomit
    stai linistit ca stiam ce fel de tara suntem inainte de alegeri. tu acum ti-ai dat seama si inteleg ca esti socat. o sa iti treaca

  19. #2999 SP
    Member smits's Avatar
    Bafta si drum bun, nu va vom duce lipsa, cu o astfel de gandire eu mai bine zic sa plecati azi .

    ---------- Post added 07-12-2020 at 12:15 ----------

    Cum ziceam, cu o astfel de gandire ne meritam soarta.

  20. #3000 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by Cyrax7 View Post
    stai linistit ca stiam ce fel de tara suntem inainte de alegeri. tu acum ti-ai dat seama si inteleg ca esti socat. o sa iti treaca
    "Reconfirmat", din pacate stiam, dar am sperat ca am invatat ceva in ultimii 4 ani ... dar se pare ca nu

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 150 of 158 FirstFirst ... 50 100 140 148 149 150 151 152 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts