Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 158 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast
Results 801 to 820 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #801 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Corect exact asta simt si eu. Rezonez pe deplin cu starea ta. Partea disperata si deprimanta este ca nu avem lider ca sa ne uneasca, sa ne motiveze si sa ne faca sa ne rasculam sa iesim din intunericul asta.
    In ultimii 20 de ani au tras si cu dintii de acest aspect, sa nu carecumva "gloata" sa dea semne de desteptare. Nici nu vreau sa-mi imaginez cum ar fi sa revina in forta "uitatul meniu al comistului", si anume:

    Dimineta ceai cu paine, la amiaza ce mai rame si seara... te culci inainte de masa.

  2. #802 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    ROM�NIA A IEŞIT DIN RECESIUNE. PIB a crescut cu 0,6% �n trimestrul I

    Faţă de trimestrul corespunzător din 2010, PIB a urcat cu 1,6% �n serie brută şi cu 0,3% �n serie ajustată sezonier.

    Pentru ca o economie să iasă tehnic din recesiune este nevoie ca PIB să crească �n două trimestre consecutiv. �n trimestrul patru din 2010, faţă de precedentele trei luni, PIB a �nregistrat o creştere uşoară, de 0,1%.

    Toate estimările analiştilor privind evoluţia economiei din primul trimestru arătau că Rom�nia a ieşit tehnic din recesiune la finele primului trimestru, �nsă prognozele acestora au variat semnificativ, �ntre 0,1% şi 1,1%.

    Preşedintele Traian Băsescu a anunţat �ncă de s�mbătă că datele provizorii "�ndreptăţesc" o creştere economică �n intervalul 0,4-0,6%, faţă de trimestrul anterior. El a precizat atunci că acest lucru �nseamnă "ieşirea din recesiune, nu din criză".


    Economia a intrat �n recesiune �n trimestrul al treilea din 2008, odată cu scăderea PIB faţă de precedentele trei luni cu 0,1%.

    De atunci, PIB a �nregistrat scăderi �n fiecare trimestru, except�nd creşterea de 0,9% �n trimestrul al treilea din 2009, un avans de 0,2% �n trimestrul doi al anului trecut şi creşterea de 0,1% din ultimul trimestru al anului trecut.

    Economia Rom�niei a scăzut anul trecut cu 1,3%.

    PS. Iesirea din Recesiune este o stare tehnica si nu are nici o legatura cu buzunarul cetateanului de rand din Romania.
    Attached Images Attached Images grafic-pusculita-publimedia-shutterstock.jpg

  3. #803 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Acest smile explica excelent totul in legatura cu declaratiile lor legate de recesiune:

  4. #804 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Buna asta cu iesitul din recesiune.. they keep saying that lately Pacat ca nu simt chestia asta si la salariu.

    Si un mic offtopic.. ca sa vedeti ce fel de tara e si Bulgaria

    Poliţia bulgară a ascuns moartea unui poliţist de frontieră beat

    Potrivit unor surse citate de ziar, la 24 aprilie, cei patru poliţişti de frontieră care patrulau pe bordul unui cater au organizat o petrecere. Aflat sub influenţa alcoolului, unul dintre poliţişti a căzut �n mare. Cei trei �nsă erau �n asemenea hal că nu au observat lipsa lui dec�t �n dimineaţa zilei următoare.

  5. #805 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    INCREDIBIL Cat tupeu !!!!!!

    Cum răspunde Elena Udrea atunci c�nd e �ntrebată ce are BOC şi nu are BLAGA pentru a fi şeful PDL. Candidează Elena Udrea la Primăria Capitalei?


    Ce are Boc şi nu are Blaga?


    Elena Udrea: Preşedintele Emil Boc este un om care a fost validat. At�t politic electoral, c�t şi �n administraţie. Emil Boc a c�ştigat alegerile la Cluj-Napoca �n 2004 �n faţa lui Ioan Rus, ministru de Interne al partidului-stat PSD, poate cea mai grea bătălie electorală de la localele din acel an. Şi-a rec�ştigat mandatul �n 2008, cu peste 70%, a transformat Cluj-Napoca �n al doilea oraş ca importanţă al ţării. Partidul a c�ştigat absolut toate alegerile cu Emil Boc �n frunte. PDL a devenit principalul partid al Rom�niei, iar acest lucru este dovedit de atenţia pe care toată presa şi dumneavoastră o acordaţi subiectului. �n mod cert are nevoie să fie condus �n continuare nu numai de un preşedinte c�ştigător, ci chiar de o echipă formată din oameni care au obţinut victorii �n fruntea organizaţiilor lor.

    Mi-aţi spus ce are Boc, nu şi ce nu are Blaga. Deci, �i lipseşte lui Vasile Blaga "ceva" pentru a fi preşedintele PDL?

    Elena Udrea: �n opinia mea, preşedintele partidului este mai ales cel care �l reprezintă �n exterior, care are capacitatea de a media at�t cu cei din afara partidului, c�t şi �ntre proiectele politice proprii ale membrilor de partid, oameni cu personalităţi diferite. Mai puţin �nseamnă să fii un bun organizator, ceea ce se spune despre Vasile Blaga. Pentru organizare există funcţia de Secretar General. Preşedintele partidului trebuie să fie precum comandantul �n luptă: cel care este �n fruntea oastei o �ncurajează şi o entuziasmează prin exemplul personal. De c�te ori l-aţi văzut pe Vasile Blaga �n public, la televizor, apăr�ndu-şi partidul ori susţin�nd vreo cauză a PDL? C�nd l-aţi văzut lu�nd poziţie faţă de atacurile adversarilor partidului sau polemiz�nd cu vreunul dintre aceştia?

    Ce procente are PDL �n sondaje?

    Elena Udrea: Ca principal partid al majorităţii parlamentare, nu am guvernat cu ochii la sondajele de opinie. Atunci c�nd am luat at�t de necesarele măsuri de reechilibrare bugetară, ştiam că nu ne va face bine electoral. Am considerat �nsă că este mai important ca economia Rom�niei să se �nsănătoşească, dec�t să acţionăm populist şi iresponsabil pentru a ne menţine �n sondaje �n top. Pe măsură ce Rom�nia va ieşi cu adevărat din criză, PDL va creşte. De altfel, această tendinţă este evidentă şi dacă vă uitaţi pe ultimele sondaje apărute. Unele dintre ele comandate chiar de USL. PDL a trecut de 20%, �n timp ce USL scade cu mare viteză.

    Credeţi că Emil Boc reprezintă un avantaj, din punct de vedere al imaginii, pentru PDL?

    Elena Udrea: Emil Boc este un premier curajos, determinat şi responsabil. Este prim-ministrul de numele căruia se va lega redresarea economică a ţării. Numele său nu a fost �n niciun moment legat de acuzaţii de corupţie. Da, eu cred că Emil Boc reprezintă un port-stindard pentru PDL, c�nd vine vorba de a-şi arăta curajul politic, de a arăta că este cinstit, iar prezenţa sa �n fruntea partidului este o garanţie că PDL va continua pe drumul reformării Rom�niei.

    Anul trecut, c�nd �n interiorul partidului s-a supus la vot dacă Emil Boc să demisioneze, dvs aţi votat pentru. Cum se face că acum sunteţi unul dintre susţinătorii cei mai aprigi ai domniei sale?

    Elena Udrea: Sunt două lucruri diferite. Am fost de părere că Guvernul are nevoie de un nou �nceput, de o echipă mai puţin asociată măsurilor nepopulare luate p�nă acum la Palatul Victoria şi deci mai credibilă. Niciodată �nsă nu m-aţi auzit spun�nd că Emil Boc nu trebuie să mai fie preşedintele PDL. Ba din contră, rezultatele dovedesc că şi-a �ndeplinit toate obiectivele asumate �n fruntea PDL . Cu Emil Boc preşedinte, PDL a fost invincibil �n alegeri. Cred că tocmai faptul că am spus �ntotdeauna ce am crezut atunci c�nd a fost vorba de a lua decizii importante pentru PDL face mai legitimă susţinerea mea de acum.

    Dacă Emil Boc pierde alegerile �n partid, ar trebui să-şi dea demisia din Guvern?

    Elena Udrea: Nu cred că se pune problema ca Emil Boc să piardă preşedinţia partidului.

    Reformulez �ntrebarea. După alegerile din PDL, �n opinia dvs, ar fi oportun ca Emil Boc să renunţe la conducerea Guvernului pentru a lăsa loc, aşa cum dvs spuneţi, unei "echipe mai puţin asociate măsurilor nepopulare luate p�nă acum la Palatul Victoria şi deci mai credibilă"?

    Elena Udrea: Acţiunile politice majore se decid �n funcţie de obiectivele pe care un partid le urmăreşte şi de contextul �n care se găseşte la o anumită etapă. Ceea ce la un anume moment putea fi potrivit scopului propus poate fi ulterior depăşit, inutil. Şi invers. Deci, orice decizie vom lua pe viitor, va fi ca urmare a unei analize obiective pe care o vom face atunci.

    "Unele blonde stăteau �n trecut pe l�ngă Bitner şi Petrache", spunea Radu Berceanu referindu-se la dvs. V-aţi certat cu domnul Berceanu, ce s-a �nt�mplat de vă atacaţi aşa sub centură?

    Elena Udrea: �nţeleg că Radu Berceanu a negat că s-ar fi referit la mine. De altfel, pe dumnealui l-am auzit schimb�nd politeţuri cu Adrian Năstase �ntr-o emisiune a Antenei 3. Nu am un conflict cu Radu Berceanu sau cu vreo persoană din echipa de susţinători ai lui Vasile Blaga, totul ţ�ne de logica alegerilor interne. Nu pot să accept �nsă ca partidele din opoziţie şi teleopoziţia să intervină �n competiţia din PDL pentru a-l susţine pe unul dintre candidaţii la preşedinţia partidului. Dacă nu �l votez pe Vasile Blaga ca preşedinte al PDL, lucrul acesta se datorează sigur şi faptului că mi-a fost recomandat de Victor Ponta, dar şi prestaţiei celor două posturi de televiziune care atacă constant PDL şi pe Emil Boc, dar niciodată pe fostul ministru de Interne.

    Mai controlează Traian Băsescu PDL?

    Elena Udrea: Relaţia dintre PDL şi Traian Băsescu este una de parteneriat. De c�nd Traian Băsescu a devenit preşedintele ţării, �n PDL au �nceput schimburile de generaţii, iar partidul a crescut din punct de vedere al cuprinderii sale. Uitaţi-vă la parlamentarii PDL, puţini sunt cei care l-au cunoscut direct pe Traian Băsescu ca preşedinte de partid. Vorbeam despre un parteneriat �ntre preşedinte şi principalul partid de guvernăm�nt, �n sensul �n care, de exemplu, am convenit să fim parteneri �n reformarea şi modernizarea Rom�niei.

    Şeful statului căuta un premier independent. A rămas �n picioare intenţia?

    Elena Udrea: Asta ar trebui să �l �ntrebaţi pe preşedinte. Astăzi Guvernul are un prim-ministru �n funcţie. PDL a suferit ca imagine din cauza măsurilor de reechilibrare bugetară. Acum trebuie să c�ştige şi beneficiile rezultate din redresarea economică a Rom�niei. Acesta trebuie să fie un obiectiv prioritar pentru noi.

    Aţi mai face un Guvern alături de PNL sau PSD?

    Elena Udrea: PDL a crescut foarte mult �n ultimii ani, s-a consolidat. Ba chiar s-a maturizat. Cred că ne �ndreptăm spre un sistem politic bipartidic. Un partid de dreapta puternic şi reformist, iar acesta este PDL-ul. Şi un partid de st�nga iresponsabil şi populist, iar acesta este USL-ul. PSD şi PNL nu cred că mai pot fi tratate ca entităţi separate, ceea ce face ca o alianţă a PDL cu st�nga nereformată să fie şi greşită, şi improbabilă.

    Ce funcţie vreţi �n noua conducere a partidului?

    Elena Udrea: Fac un pas �nainte, candidez pentru o funcţie de vicepreşedinte. Nu am vrut să candidez la o funcţie de prim-vicepreşedinte din două motive. Pe de o parte, pentru a lăsa loc unui coleg provenit din societatea civilă să ocupe această funcţie. Ar fi, cred, semnul unei reforme interne veritabile �n PDL. Pe de altă parte, pentru că am suficient de muncă la PDL Bucureşti şi la Ministerul Dezvoltării Regionale şi Turismului.

    Cum va arăta PDL după alegerile de la acest sf�rşit de săptăm�nă?

    Elena Udrea: Sunt optimistă. Eu cred că această Convenţie Naţională va marca �nceputul procesului de revenire a partidului �n �ncrederea rom�nilor.

    Pentru asta, �nsă, trebuie ca PDL să fie unit, să existe o singură echipă. Unitatea trebuie să fie cuv�ntul de ordine �n perioada următoare Convenţiei. �n echipa c�ştigătorului au loc toţi cei care vor binele partidului şi sunt gata să pună umărul pentru succesul PDL.

    Un PDL unit este o nucă foarte greu de spart, chiar şi de o opoziţie populistă şi de o presă mogulizată. �mpreună, avem toate şansele să c�ştigăm alegerile de anul viitor şi asta trebuie să fie ţinta fiecăruia dintre noi.

    Ce trebuie să facă PDL după alegeri?

    Elena Udrea: Şansa PDL este să c�ştige electoratul de dreapta. Dacă vrem să c�ştigăm alegerile din 2012, nu avem altă cale dec�t continuarea procesului de reformă. Trebuie să le arătăm rom�nilor că suntem singurii suficient de curajoşi şi de determinaţi să promovăm o Rom�nie dreaptă, o Rom�nie corectă.

    Avem nevoie şi de o reformă internă care �nseamnă criterii clare şi transparente de promovare �n interiorul şi exteriorul partidului, de gestiune a carierei, deschiderea mai mare către electorat, dialog efectiv cu societatea civilă, atragerea specialiştilor �n varii domenii, susţinerea tinerilor şi a femeilor, analiza activităţii tuturor celor care ocupă cu sprijinul partidului funcţii numite sau alese şi retragerea sprijinului celor care afectează prin prestaţia lor imaginea şi credibilitatea PDL, o comunicare permanentă, reală şi constructivă cu baza partidului, o mai bună comunicare �n afara partidului, �n media etc.

    Legat de Primăria Capitalei. Vă g�ndiţi la o candidatură pentru postul de primar general?

    Elena Udrea: Nu. Dar vreau ca PDL Bucureşti să redevină organizaţia etalon a partidului. De aici se dadea semnalul c�ştigării alegerilor �n toată ţara, �n 2000 şi 2004. Pentru a rec�ştiga �ncrederea bucureştenilor, este nevoie de implicare, de asumare şi realizare a unor proiecte importante pentru Capitală, �n aşa fel �nc�t să demonstrăm că suntem capabili să şi vrem să găsim soluţii la problemele tot mai complexe ale oraşului, ale locuitorilor lui. Legea Capitalei reprezintă cheia rezolvării majorităţii acestor probleme pentru că atinge cauza lor: o proastă organizare administrativă, depăşită şi ineficientă. Bucureştiul este ca un cal de cursă căruia i-a fost legată piedica. Cei care se opun reformei administrative adusă de Legea Capitalei sunt interesaţi să �şi conserve avantajele personale şi de partid pe care le oferă actuala situaţie. Este cazul PNL şi primarului lor de la sectorul 1, care se opun cu o �nverşunare de c�teva milioane de euro, c�t �i costă campaniile pe care le derulează �n Bucureşti �mpotriva acestei legi. Motivul este simplu de �nţeles: vor să controleze �n continuare bugetul Sectorului 1, cel mai mare buget al vreunui sector, aproximativ 280 de milioane de euro. Buget care reprezintă sursa de finanţare a clientelei proprii, clientelei de partid şi a campaniilor PNL de tot felul. Ar fi interesant să aflăm c�ţi bani dă PNL, şi de unde �i are, pe publicitatea negativă făcută Legii Capitalei, cu care a umplut Bucureştiul?

    PS. Cine a ajuns sa conduca tara asta ! Pacat de sangele varsat la revolutie !

  6. #806 SP
    Banned Venom's Avatar
    @Donely, stau cateodata si ma intreb: esti cumva membru in vreunul din partidele USL? Esti platit pentru lobby? Te uiti prea mult la Realitatea si Antena 3? Ai ceva cu tara asta?

  7. #807 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    @Donely, stau cateodata si ma intreb: esti cumva membru in vreunul din partidele USL? Esti platit pentru lobby? Te uiti prea mult la Realitatea si Antena 3? Ai ceva cu tara asta?
    Nu, dar tu faci parte cumva din PDL ? In familie ai pensionari sau bugetari ? Traiesti bine in Romania cumva ? Te uiti numai LABE 1 ? Trebuie cumva sa fiu de acord cu "masurile de dreapta" si cu partidul care conduce tara asta ? Ti se pare ca tara asta nu merge bine, pentru ca mai sunt si oameni care nu sunt de acord cu politica dusa de partidul de guvernare ? Vad ca esti nascut in 1982 ! La revolutie aveai 7 ani. Ti se pare ca cei care guverneaza acum sunt servitorii nostri sau nu fac altceva decat sa isi afiseze cu nerusinare opulenta ? Sti sa faci diferenta intre comunism si capitalism, intre dictatura si libertate ? Sti cumva ce inseamna in limba latina cuvintele "minister, ministro" de unde vine si cuvantul ministru din ziua de astazi ? Crezi ca cei care sunt acum ministrii din partidul de guvernamant inteleg sensul cuvantului anterior mentionat ? Iti place cum traieste romanul de astazi ? Ai cumva in familie vre-un strabunic, bunic sau tata care a luptat intr-unul din cele doua raboaie mondiale, pentru tara asta de care isi bat nenorocitii astia joc acum? Am multe intrebari sa iti spun dar nu cred ca am cui. Te rog mult, daca nu te intereseaza thread-ul asta nu mai intra pe el. NU cred ca este pentru tine.

    PS. Da, am ceva cu tara asta si anume sa o vad scapata odata pentru totdeauna, de jogodiile care o conduc acum. Ma uit la semnatura ta si sunt sigur ca nu sti care este sensul acelei cugetari si nici nu rezonezi cu ea. Sti doar ca este emanata de un actor intr-un film Sti ce inseamna cuvantul "Lobby" ? Folosesti cuvinte la moda, dar habar nu ai ce inseamna si in ce context se folosesc.

  8. #808 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    De ce mi s-a sters acel post legat de cainii comunitari din Botosani unde am postat si acel clip in care o fata era atacata de o haita intreaga!?Am vazut multe posturi inutile aici in thread insa sa stegi postul meu chiar mi se pare ilogic.

  9. #809 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    De ce mi s-a sters acel post legat de cainii comunitari din Botosani unde am postat si acel clip in care o fata era atacata de o haita intreaga!?Am vazut multe posturi inutile aici in thread insa sa stegi postul meu chiar mi se pare ilogic.
    L-am considerat plin de ura, prost gust si tendentios la adresa unor animale care nu au nici o vina ca exista pe strazi, datorita unei mentalitati mediavale. Continua sa postezi in stilul asta si or sa fie sterse toate. Ai hranit in viata ta un caine. Gradul de civilizatie al unei societati se reflecta si in atitudinea fata de animale. Tine minte asta !!

  10. #810 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Pentru cei care pot, adica sa aibe rude, se pricep sa faca ceva, au primit un pont sau nu sunt legati de o familie complicata in tara, am un singur indemn pt ei "plecati cat mai departe si cat mai repede".
    Nu suna nationalist? So what? Mi-e teama mie de repercusiuni din parte moderatorilor dar ce-mi vine la gura vizavi de natia asta...
    Mai exact de conducatorii ei. Dar ce sa vezi, conducatorii noi i-am pus.

  11. #811 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Pentru cei care pot, adica sa aibe rude, se pricep sa faca ceva, au primit un pont sau nu sunt legati de o familie complicata in tara, am un singur indemn pt ei "plecati cat mai departe si cat mai repede".
    Nu suna nationalist? So what? Mi-e teama mie de repercusiuni din parte moderatorilor dar ce-mi vine la gura vizavi de natia asta...
    Mai exact de conducatorii ei. Dar ce sa vezi, conducatorii noi i-am pus.
    Din pacate ai perfecta dreptate comandante !!!

  12. #812 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Nu stiu cum ai dedus ca ar fi plin de ura prin simplul fapt ca am aratat unde s-a ajuns cu cainii comunitari in ziua de azi,ok sunt deacord cu tine ca nu e vina lor ci a guvernarii insa alta solutie nu cred ca ar exista din pacate pentru ele decat eutanasierea(avand in vedere numarul enorm) sau in cel mai bun caz dat un ultimatum pentru toti iubitorii de animale sa-si ia acasa cate unul.Si bineinteles cainii sau inmultit tot datorita cetatenilor romani care ii abandoneaza pe strazi,sunt multe astfel de cazuri in care oamenii isi urca animalele in masini si ii lasa in celalalt capat al orasului.De ce?Pai din cauza ca is dobitoci si nu stiu ca unui animal trebuie sa-i acorzi aceasi atentie ca si unui om altfel te trezesti ca iti mananca gainile,ataca copiii si chiar stapanul.
    Nu vreau sa se intaleaga ca nu iubesc cainii,am si eu unul si chiar si o pisica avand in vedere ca stau la casa si am unde sa-i tin dar cu cei vagabonzi trebuie gasit imediat o solutie pana si Biblia spune ca Dumnezeu a facut omul ca incoronare a creatiei sa stapaneasca peste tot.

  13. #813 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    @Donely, stau cateodata si ma intreb: esti cumva membru in vreunul din partidele USL? Esti platit pentru lobby? Te uiti prea mult la Realitatea si Antena 3? Ai ceva cu tara asta?
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    Nu, dar tu faci parte cumva din PDL ? In familie ai pensionari sau bugetari ? Traiesti bine in Romania cumva ? Te uiti numai LABE 1 ?
    Adevarul e la mijloc - parerea mea. Nu e lapte si miere in tara, dar nici nu e situatia apocaliptica prezentata la A3 si la Realitatea. Aia iau interviuri tot la pensionari, dar nu arata si cum se vad orasele in rest.

    Eu dimineata cand ma duc la lucru ma ingrozesc - pe un bulevard (in Oradea) e o mare de masini, iar tramvaiele sunt aproape goale, doar cativa pensionari mai merg cu ele. Liceenii merg cu taxiul, daca vrei sa iei un taxi dimineata efectiv n-ai sansa, odata ma grabeam la lucru (de obicei merg pe jos) si am vrut sa iau taxiul. In fara blocului e statie de taxi cu foarte multe locuri, dar era goala, am asteptat vreo 5 minute si nimic. Am sunat la o firma si mi-a zis ca nu-mi poate trimite pe nimeni repede, e plin de comenzi si sa astept in statie

    Iar in rest v-am zis : PLIN de masini, asta in conditiile in care pretul benzinei e dublu fata de 2008. Cum va explicati asta ? Sincer intreb, nu fac misto. Deci salariile au scazut, benzina s-a dublat, dar oamenii n-au treaba, ard benzina la greu.

    De hypermarket-uri nu mai zic, tot timpul stau la coada si vad in fata mea oamenii cu cosurile ticsite de produse.

    Nu neg ca nu-s si oameni care o duc mai greu, dar aia erau in Romania si inainte de 2008 si inainte de 89. Ce s-a schimbat atunci ? Va zic eu : daca inainte de 2000 vedeam in Oradea cateva masini pe strada (majoritatea dacia 1310), acum vad PLIN de masini, sincer foarte putine familii exista fara macar o masina. Si-s masini foarte ok, rar mai vezi dacia 1310, vezi logan, vw-uri, skoda, audi, etc. Si bmw x6, audi q7, etc nu-s chiar rare.

    Asa ca mai intreb odata : de ce ne plangem atata ? Unde e criza ? Poate-s eu orb, dar nivelul de viata al romanilor fata de cel din urma cu 10 ani a crescut ENORM, daca zic ca s-a triplat e putin.

  14. #814 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Nu stiu cum ai dedus ca ar fi plin de ura prin simplul fapt ca am aratat unde s-a ajuns cu cainii comunitari in ziua de azi,ok sunt deacord cu tine ca nu e vina lor ci a guvernarii insa alta solutie nu cred ca ar exista din pacate pentru ele decat eutanasierea(avand in vedere numarul enorm) sau in cel mai bun caz dat un ultimatum pentru toti iubitorii de animale sa-si ia acasa cate unul.Si bineinteles cainii sau inmultit tot datorita cetatenilor romani care ii abandoneaza pe strazi,sunt multe astfel de cazuri in care oamenii isi urca animalele in masini si ii lasa in celalalt capat al orasului.De ce?Pai din cauza ca is dobitoci si nu stiu ca unui animal trebuie sa-i acorzi aceasi atentie ca si unui om altfel te trezesti ca iti mananca gainile,ataca copiii si chiar stapanul.
    Nu vreau sa se intaleaga ca nu iubesc cainii,am si eu unul si chiar si o pisica avand in vedere ca stau la casa si am unde sa-i tin dar cu cei vagabonzi trebuie gasit imediat o solutie pana si Biblia spune ca Dumnezeu a facut omul ca incoronare a creatiei sa stapaneasca peste tot.
    Deja atitudinea ta este una pertinenta si vad un alt om. Exista metode mai umane sterlizarea, adoptia, numai exmplarele batrane si bolnave eutanasiate. Chestia cu biblia si creatia divina cum ca, Omul ar fi lasat pe pamant sa stapaneasca tot, ma lasa rece. In numele bisericii s-au comis cele mai mari atrocitati din vremea inchizitiei. Specia umana este cea mai distructiva specie fiind dominanata pe pamant, restul de vietuitoare fiind la cheremul ei. Din cauza speciei umane, dispar definitiv zilnic cateva specii de vietuitoare pe glob. Trist si jalnic chiar si pentru cine mai crede tot ce scrie in biblie.

  15. #815 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Ma doare fix la basca cate masini de lux se afla pe strazi sau cate mall-uri sau construit pe metru patrat daca eu risc sa crap intr-un spital fiind bolnav de gripa.

  16. #816 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by Donely View Post
    PS. Da, am ceva cu tara asta si anume sa o vad scapata odata pentru totdeauna, de jogodiile care o conduc acum.
    Sunt total de acord cu tine Donely, din pacate suntem condusi de niste jigodii si nu stiu cum am putea schimba asta. De cate ori pleaca o jigodie, intotdeauna vine alta in locul ei si tot asa. Unii promit marea cu sarea si cand ajung la putere fac tot posibilul sa fure mai mult decat cei dinaintea lor, oricare ar fii aceia.

  17. #817 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Ca sa nu zicem ca frauda e la ea acasa,cate firme mici,mijlocii sau chiar mari nu taie chitanta pentru serviciile care le fac + muncitorii care lucreaza la negru si in + mai iau si somaj sau mamicile care deasemenea primesc ajutorul social si mai merg si la servici toate aceste lucruri fac o paguba majora in bugetul statului.

  18. #818 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Boc se pare ca a iesit seful PDL.
    Eu ce va ziceam, plecati cat mai aveti timp.
    Vorba aia "a murit regele, traiasca regele".

  19. #819 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Sunt total de acord cu tine Donely, din pacate suntem condusi de niste jigodii si nu stiu cum am putea schimba asta. De cate ori pleaca o jigodie, intotdeauna vine alta in locul ei si tot asa. Unii promit marea cu sarea si cand ajung la putere fac tot posibilul sa fure mai mult decat cei dinaintea lor, oricare ar fii aceia.
    Iti spun eu cum putem schimba ceva. Sa nu mai lasam sa conduca tara, pe acei care un mandat nu au facut nimic si sa ne resemnam ca altii ar face la fel. Mergem la vot si ii punem pe altii si tot asa pana va veni un lider adevarat. NU avem voie sa lasam pe aceia care fura si distrug sa raman in continuare pentru simplu fapt ca toti ar face la fel. Macar asta putem face, daca altceva nu suntem in stare.

  20. #820 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    "Cine pleaca ultimul, sa stinga lumina"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 158 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts