Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 158 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 3157

Thread: Ce fel de tara este Romania?

  1. #1201 SP
    Senior Member Strike105X's Avatar
    Vad ca psd-ul nu pierde vremea sa ne fure, cum domnule sa vinzi hidrocentralele ???

  2. #1202 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Ce zice-ti , ne bagam sa cumparam o hidrocentrala? Daca m-ar lasa in rate as cumpara-o singur!
    Cumperi una , bagi tu un adaos de 1-3% la facturile celora carora le imparti curentul , ca doar nah , alta hidrocentrala sa le dea curent nu e in zona!
    In 10 ani recuperezi si banii si mai cumperi una , repeat and profit!

  3. #1203 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Adrian Nastase condamnat la 2 ani de inchisoare cu executare in dosarul "Trofeul Calitatii"

    Adrian Năstase a fost condamnat definitiv, miercuri, de ICCJ, la doi ani de �nchisoare cu executare �n dosarul "Trofeul calităţii", �n care este acuzat �n legătură cu str�ngerea de fonduri pentru campania electorală din 2004, c�nd a candidat pentru Preşedinţie din partea PSD.

    Completul de cinci judecători al �naltei Curţi de Casaţie şi Justiţie (ICCJ) a admis �n parte recursurile făcute de Adrian Năstase şi ceilalţi inculpaţi din dosarul "Trofeul calităţii".

    Astfel, instanţa a casat senţina din ianuarie prin care Adrian Năstase a fost condamnat la doi ani de �nchisoare cu executare şi, �n rejudecare, a schimbat �ncadrarea juridică a faptei de care este acuzat.

    Pentru noua infracţiune reţinută �n cazul lui Năstase, judecătorii au hotăr�t ca fostul premier să fie condamnat tot la doi ani de �nchisoare cu executare.

    Decizia �n dosarul Trofeul Calităţii este definitivă şi urmează să fie pusă �n executare.

    �n 30 ianuarie 2012, fostul premier Adrian Năstase fusese condamnat la doi ani de �nchisoare cu executare, de către un complet de trei judecători al instanţei supreme, �n dosarul "Trofeul calităţii", �n care este acuzat �n legătură cu str�ngerea de fonduri pentru campania electorală din 2004, c�nd a candidat pentru Preşedinţie din partea PSD.

    �n acelaşi dosar, Irina Paula Jianu, fost inspector general de stat al Inspectoratului de Stat �n Construcţii, a fost condamnată la şase de �nchisoare şi cinci ani de interzicere a unor drepturi, pedeapsă la care i s-a aplicat un spor de un an.

    Diana Gasparovici, fost inspector general de stat adjunct la ISC, Mihail Cristian Vasile, director general al SC Eurografica SRL şi soţii Marian Ioana şi Bogdan Popovici au primit fiecare c�te şase ani de detenţie, la care s-a aplicat un spor de un an.

  4. #1204 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    capul lui Motoc vrem !

  5. #1205 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Sa vedeti ce-l aranjeaza baietii din Romania... daca ajunge la Jilava e vai de el, ii doresc sa scape sapunu

    ---------- Post added 20-06-2012 at 10:16 PM ----------

    Adrian N

    ---------- Post added 20-06-2012 at 10:17 PM ----------

    Adrian Nastase s-a impuscat

  6. #1206 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    M-am uitat ieri la antena for ****s and giggles.
    Subject: Ponta Plagiat
    "BASESCU BASESCU BASESCU BASESCU BASESCU BASESCU"
    gawd they're not even subtle about it

  7. #1207 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Adrian Năstase a �ncercat să se sinucidă cu un revolver

    UPDATE 02,03 Familia a solicitat spitalului să manifeste discreţie �n furnizarea către presă a informaţiilor despre starea medicală a lui Adrian Năstase

    UPDATE 01,58 �ntr-o intervenţie telefonică la Antena3, medicul Şerban Brădişteanu a declarat că Adrian Năstase,internat la secţia de Terapie Intensivă, se află sub observaţia unei echipe medicale complexe care continuă să-i evalueze diferiţi parametri de sănătate şi că va suferi o intervenţie chirurgicală �n cursul dimineţii. Doctorul Brădişteanu a confirmat că glonţul a străpuns g�tul lui Adrian Năstase, şi că a atins un lob tiroidian.
    Doctorul Mircea Beuran a declarat pentru Jurnalul Naţional că zona �n care s-a produs rana lui Adrian Năstase este una extrem de sensibilă, şi că trauma suferită are o dinamică proprie, care poate avea şi o evoluţie negativă. Echipa medicală complexă acţionează pentru stabilitatea funcţiilor vitale, �n condiţiile �n care Adrian Năstase suferă de diabet şi hipertensiune arterială.

    UPDATE 01.11 �n faţa spitalului de Urgenţă a apărut un grup de tineri care au afişat un banner pe care se putea citi mesajul: "Eşti mulţumit Băsescu? C�ţi oameni ai omor�t p�nă acum?"

    UPDATE 01.02 Surse medicale citate de Antena 3 relatează că Adrian Năstase se află internat �n secţia de Terapie Intensivă, sub supravegherea doctorului Şerban Brădişteanu. Ultima evaluare medicală a indicat faptul că glonţul, care a pătruns �n g�t prin zona cervicală, nu a rămas �n g�t, acesta fiind, după părerea medicilor, "un mare noroc".

    UPDATE 0.53 Fostul preşedinte al Rom�niei, Ion Iliescu, a comentat evenimentul la Antena 3 - "Mi se pare nemotivată acţiunea din această seară. De ce at�ta grabă să-l ridice din această seară, de ce at�ta grabă să-l ridice? Chiar judecătorii au spus că nu sunt probe care să le motiveze sentinţa. Vorbim de o eroare judiciară care cu siguranţă a provocat un şoc unui om tracasat după opt ani. E nemeritat comportamentul faţă de un om care a făcut at�tea pentru ţară. A fost cel mai bun prim-ministru pe care l-am avut �n toţi aceşti ani".

    UPDATE 0.36 Ion Cazacu, unul din avocaţii lui Adrian Năstase: "Aşa ceva nu mi s-a �nt�mplat �n cariera mea. Sper sa nu existe niciun fel de probleme grave de sănătate. Am vorbit cu domnul Năstase la circa jumătate de oră de la pronunţarea sentinţei. Era un om absolut calm, un om absolut responsabil, Am discutat despre o serie de proceduri ce urmau să fie declanşate �n cursul dimineţii. I-am explicat faptul că niciuna dintre aceste proceduri nu urma să conducă la �ntreruperea executării sentinţei.
    Nu doresc nimănui să treacă prin ce a trecut d�nsul şi prin ce am trecut noi �n ultimii şase ani.
    Suntem un grup de şase avocaţi care vom stabili, după ce �l vom consulta pe domnul Năstase dacă va fi posibil, sau familia sa, o serie de proceduri pe care urmează să le declanşăm �n scurt timp."

    UPDATE 0.29 "Eu am spus c�teva lucruri despre semnificaţiile politice ale acestui verdict, acum vorbim despre cu totul altceva. E o noapte groaznică, e o noapte ur�tă, Pot să spun că din nopţile din 13-15 iunie 1990 n-am mai trăit o noapte asemănătoare. Sunt uimit, sc�rbit, dincolo de politică, justiţie, este o sălbaticie şi un fanatism rău-prevestitor. Sunt copleşit de c�t de intensă poate fi ura şi stupiditatea care �l urmăresc canibalic pe Adrian Năstase la opt ani după ce nu s-a mai aflat la putere. Sper ca Adrian Năstase să se restabilească. Sunt alături de familia lui", a declarat Crin Antonescu �ntr-o intervenţie telefonică la Antena 3.

    UPDATE 0.21 Conform Antena 3, Adrian Năstase a fost dus �n sala de operaţii unde va suferi o intervenţie chirurgicală pentru extragerea glonţului.

    UPDATE 0.08 Adrian Năstase este examinat la tomograf, pentru a se stabilit poziţionarea glonţului.

    UPDATE 0.06 O echipă operativă condusă de procurorul şef al Secţiei de urmărire penală şi criminalistică din cadrul Parchetului de pe l�ngă �nalta Curte de Casaţie şi Justiţie s-a deplasat la reşedinţa lui Adrian Năstase pentru a face cercetări �n legătură cu tentativa de sinucidere a fostului premier.

    UPDATE 0.02 Prim-ministrul Victor Ponta a efectuat o scurtă vizită la Spitalul Floreasca.
    "Am vrut să văd cum se simte un om aflat �n necaz. Nu puteam să stau acasă fără să mă intereseze ce se �nt�mplă cu el. Este dreptul şi obligaţia mea să fiu alături de el. Poate cineva să se pună �n pielea d�nsului (n.r Adrian Năstase)? Mă g�ndesc dacă domnul Băsescu este fericit acum. Nu comentez nimic despre justiţie, dar am dreptul să mă interesez de starea cuiva apropiat. Situaţia este sub control, doctorii �ndeplinesc proceduri medicale specifice. Sper că totul va fi bine", a declarat Victor Ponta la ieşirea din spital.

    UPDATE 23,57 Conform unor surse medicale, starea de sănătate a lui Adrian Năstase este stabilă, viaţa sa nefiind pusă �n pericol. Prima investigaţie medicală a reliefat trei plăgi prin �mpuşcare �n zona g�tului, funcţiile sale vitale sunt stabilizate.Medicii �l pregătesc pentru o intervenţie chirurgicală.

    UPDATE 23.40. Ambulanţa SMURD a plecat de la locuinţa din Zambaccian, trasport�ndu-l pe Adrian Năstase la Spitalul de Urgenţă Floreasca. Din imaginile difuzate la Antena 3 se pare că Adrian Năstase are o rană �n zona g�tului.

    UPDATE 23.30 Prezent �n studioul emisiunii "Sinteza zilei", Radu Tudor a declarat că situaţia s-a precipitat �n locuinţa lui Adrian Năstase. Cit�nd surse guvernamentale Radu Tudor a declarat că are informaţia că Adrian Năstase ar fi �ncercat să se sinucidă.

    Conform aceloraşi surse, Adrian Năstase s-a �mpuşcat cu un revolver, �n biroul său, după ce a cerut ofiţerilor de poliţie sosiţi să pună �n �ndeplinire mandatul de aducere, să �i acorde c�teva momente pentru a-şi lua c�teva cărţi. Sesiz�nd gestul pe care intenţiona să-l comită, unul dintre ofiţerii sosiţi să-l ridice a intervenit reuşind să modifice traiectoria glonţului. Adrian Năstase are �n posesie un pistol de calibru 9mm.

    UPDATE 23:15 - La locuinţa lui Adrian Năstase a ajuns şi un echipaj SMURD, ai cărui membri au intrat �n mare grabă �n reşedinţă.

    UPDATE 23:13 - O maşină a Direcţiei Cercetări Penale a ajuns la reşedinţa lui Adrian Năstase, intr�nd �n parcarea subterană a locuinţei fostului premier.

    Fostul premier Adrian Năstase a fost condamnat definitiv la doi ani de �nchisoare cu executare de �nalta Curte de Casaţie şi Justiţie �n dosarul “Trofeul Calităţii”.

    UPDATE 22.41: Poliţia a adus la cunoştiinţă lui Adrian Năstase că pe numele său a fost emis un mandat de executare a pedepsei.

    UPDATE 22.02: Avocatul Gheorghiţă Mateuţ, unul dintre apărătorii lui Adrian Năstase, a declarat presei că fostul premier urmează să fie �nchis �n Penitenciarul de maximă siguranţă Rahova.
    -----------------------------------------------------------------------

    Fostul premier Adrian Năstase a fost condamnat definitiv de �nalta Curte de Casaţie şi Justiţie (�CCJ) la doi ani de �nchisoare cu executare şi interzicerea unor drepturi, printre care şi dreptul de a candida şi de a fi ales �ntr-o funcţie publică �n dosarul "Trofeul Calităţii". �n acest dosar, el este acuzat �n legătură cu str�ngerea de fonduri pentru campania electorală din 2004, c�nd a candidat pentru Preşedinţie din partea PSD. Decizia este definitivă. Completul de cinci judecători al �naltei Curţi de Casaţie şi Justiţie (�CCJ) a admis �n parte recursurile făcute de Adrian Năstase şi ceilalţi inculpaţi din dosarul "Trofeul Calităţii". Astfel, instanţa a casat sentinţa din ianuarie prin care Adrian Năstase a fost condamnat la doi ani de �nchisoare cu executare şi, �n rejudecare, a schimbat �ncadrarea juridică a faptei de care este acuzat, respectiv a �nlăturat forma continuată a infracţiunii. Pentru noua infracţiune reţinută �n cazul lui Năstase, judecătorii au hotăr�t ca fostul premier să fie condamnat tot la doi ani de �nchisoare cu executare. Irina Paula Jianu, fost inspector general de stat al Inspectoratului de Stat �n Construcţii (ISC), a fost condamnată la şase ani de �nchisoare cu executare şi cinci ani de interzicere a unor drepturi după ispăşirea pedepsei. �n cazul acesteia, Completul de cinci judecători a �nlăturat sporul de un an de �nchisoare dispus �n prima decizie.

    Diana Gasparovici, fost inspector general de stat adjunct la ISC, a primit o pedeapsă de cinci ani de �nchisoare cu executare, fiindu-i astfel redusă pedeapsa iniţială cu un an. Mihail Cristian Vasile, director general al SC Eurografica SRL, a fost condamnat la şase ani de �nchisoare cu executare, Marina Ioana Popovici a primit o pedeapsă de cinci ani de �nchisoare cu executare, iar soţul acesteia, Bogdan Popovici, va executa şase ani de �nchisoare. Completul de cinci judecători a menţinut celelalte dispoziţii dispuse de instanţa de fond care a judecat dosarul "Trofeul Calităţii". Decizia �n dosarul "Trofeul Calităţii" este definitivă şi urmează să fie pusă �n executare. Fostul prim-ministru nu a fost prezent la citirea sentinţei.

    Decizia este definitivă şi urmează să fie pusă �n executare. Adrian Năstase este obligat prin lege să se prezinte la arest �n maxim 24 de ore de la pronunţarea sentinţei.

    Citiţi şi: Victor Ciutacu: Trageţi duba la porţile Cutiei Pandorei

    "Ceea ce pot să spun ca unul care am citit acest dosar este că Adrian Năstase a fost condamnat fără probe, ceea ce, ca avocat şi ca cetăţean al Rom�niei, mă �ngrijorează. Cred că avem o problemă foarte mare cu Justiţia", a declarat senatorul PSD, Dan Şova.

    Din punct de vedere juridic, sentinţa completului de cinci judecători poate fi atacată �n mod extraordinar prin contestare �n anulare sau prin revizuire, tot la �nalta Curte de Casaţie şi Justiţie.

    Totodată, Adrian Năstase poate solicita am�narea executării sentinţei pentru o anumită perioadă de timp.

    Citţi şi: Cristian Tudor Popescu: "Politicienii nu vor mai avea aceeaşi seninătate �nainte de a face pasul spre caşcaval"

    Citiţi şi: Cum comentează politicienii sentinţa primită de Adrian Năstase

    AFP - Un verdict rar �n Europa �mpotriva unui şef de guvern
    Fostul premier rom�n Adrian Năstase a fost condamnat miercuri la o pedeapsă definitivă de doi ani de �nchisoare pentru corupţie, un verdict rar �n Europa �mpotriva unui şef de guvern, a anunţat Curtea supremă a Rom�niei - transmite AFP. Domnul Năstase, primministru social-democrat �ntre 2000 şi 2004 a fost acuzat că a deturnat către campania sa electorală, �n 2004, aproximativ 1,5 milioane de euro primiţi de la societăţi şi oameni de afaceri invitaţi să participe la un simpozion, notează AFP.

    Associated Press: Adrian Năstase, fostul premier, primul lider politic arestat �n Rom�nia, după căderea comunismului �n 1989

    SURSA: Adrian N?stase a incercat sa se sinucida cu un revolver | Jurnalul National
    Attached Images Attached Images 229920-nastase-impuscat-1-resize.jpg

  8. #1208 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Jurnalistul Robert Turcescu este numai unul dintre numele sonore din Rom�nia care au fost avansate �n grad, ”strict secret” de către fostul ministru al Apărării Naționale, Gabriel Oprea. Alături de el se află și alte personalități din politica rom�nească precum Mihai Răzvan Ungureanu, Sorin Blejnar, Cristian Boureanu .

    Prezentatorul emisiunii „Sinteza Zilei" de la postul Antena 3, Mihai G�dea a făcut publică lista cu numele sonore din politica rom�nească avansate �n grad de către fostul ministru Gabriel Oprea, Printre aceștia se află și jurnalistul Robert Turcescu, care, potrivit sursei citate, nu ar nici măcar stagiul militar satisfăcut.

    Iată lista prezentată de Mihai G�dea:

    Apostu Sorin - PDL - Locotenent - colonel - 2011
    - Arnăutu Decebal - PDL - Colonel - 2010
    - Bardan Cornel Ştefan - PDL - Colonel - 2010
    - Blejnar Sorin - Şef ANAF - PDL - Colonel - 2011
    - Botiş Ioan - Nelu - Deputat, Ministrul Muncii - PDL 2010
    - Boureanu Cristian - Deputat - PDL - Colonel - 2011
    - Br�nză William Gabriel - Deputat - PDL - Locotenent Colonel - 2011
    - Br�nză Daniel - Secretar Executiv Diaspora - PDL - Colonel - 2011
    - Falcă Gheorghe - Primar Arad - PDL - Maior - 2010
    - Ferencz Ştefania Gabriela - Secretar Adjunct al Guvernului - PDL - maior
    - Flutur Gheorghe - Preşedinte Consiliu Judeţean Suceava - PDL- Colonel 2011
    - Alexandru Lăzărescu - Director TVR - PDL - colonel - 2011
    - Robert Turcescu - Jurnalist - PDL - Colonel - 2010
    - Mihai Răzvan Ungureanu - Premier - PDL - Colonel 2011
    - Gheorghe Ştefan - PDL Neamţ - PDL - Colonel 2010
    - Ialomiţeanu Gheorghe - Ministru de Finanţe - PDL - Colonel 2010
    - Iliescu Valentin Adrian - Şeful Dep. pt. Relaţia cu Parlamentul- PDL- Colonel 2010
    - Liviu Negoiţă - Primar sect.3 - PDL - Colonel 2012
    - Oltean Ioan - Deputat - PDL Colonel 2010
    - Preda Cezar Florin - Vicepreşedinte PDL - Colonel 2011

    SURSA: Robert Turcescu, avansat �n secret la gradul de colonel -
    Attached Images Attached Images robert_turcescu_colonel_41d4c0e6bf.jpg

  9. #1209 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Ce au in comun Adrian zis Bombonel Nastase si Tony Montana? Amandoi si-au facut iesirea din sistem cu impuscaturi.

  10. #1210 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Sa ne mai relaxam un pic...

    "Adrian Nastase nu a incercat sa se sinucida, el a vrut sa-l impuste pe Traian Basescu care ii statea in gat"

  11. #1211 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Ia uita-te si tu, Adriane


  12. #1212 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    CTP despre cazul Năstase

    Din nou, bravo Bono

  13. #1213 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar



  14. #1214 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post


    Foarte frumoasa melodia,o actriţă extraordinară,ce sa mai...nota 10 sper sa nu fie in van

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  15. #1215 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Ca tot se vorbeste pe acest thread si de tigani,de ce nu vedeti cum autoritatile nu-si fac treaba?!Asta nu se vede?!Parerea mea e ca tiganii ar putea fi cizelati prin amenzi si puscarie asta e clar.Ai o amenda mai mare de 5000 de lei puscarie 2 luni si folosit la munca pentru comunitate.Din surse apropiate am inteles ca sunt tari precum Spania sau Anglia unde daca tipi sau te iei la bataie in nici 2 minute esti catusat si la sectie,la noi de ce nu se poate asta?!In tari civilizate dupa ora 23:00 esti legitimat si perchezitionat pana la piele.La noi mizeriile astea de politisti stau la colturi de strazi si beau cafele si ne dau tot noua romanilor amenzi dar tiganii care umbla cu masini radiate sau mai rau furate si cu acte false alora le zic pas.Mai multa ura prind pe autoritati care constientizeaza ca ajuta la rau decat un tigan care saracul e lipsit de educatie n-ai ce sa-i ceri daca a fost crescut in asa maniera sa scuipe sa tipe asa vede la parinti si noi de multe ori ne imitam parintii in unele lucruri bune sau mai putin bune.

  16. #1216 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    In tari civilizate dupa ora 23:00 esti legitimat si perchezitionat pana la piele.
    Uite, cu asta sunt partial de acord cu tine, mai putin cu perchezitionatul. Deja sunt satul pana peste cap de toti smecherasii care umbla fara probleme noaptea pe strada (pe jos si cum masinile), nu pot sa dorm cu geamul deschis ca e o galagie infernala noaptea la ora 3. Eu i-as legitima, dar nu numai. I-as intreba unde lucreaza si cu se se ocupa. Deja e penibil, in rromanica nimeni nu munceste, dar toti au bani sa mearga prin cluburi si la terase, mama ei de treaba.

  17. #1217 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    De ce sa nu te perchezitioneze,e ceva corect sa vada daca ai arme albe,droguri care-i problema.Iar in zonele de discoteca in week-end politia trebuie sa-si tina duba pe tot parcursul distractiei.Legi se pot face insa nu se vrea.

  18. #1218 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    De ce sa nu te perchezitioneze,e ceva corect sa vada daca ai arme albe,droguri care-i problema.
    Nu e asa simplu, cel putin nu intr-o democratie. Ca sa te perchezitioneze e nevoie de un motiv, tie ti-ar placea sa mergi cu prietena pe strada si sa va ia politia si sa va "perchezitioneze" sa vada daca n-aveti arme sau droguri? Pt perchezitii e nevoie de mandat. Altfel s-ar instaura usor o dictatura militara si nu cred ca ti-ar conveni deloc.

  19. #1219 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    CTP despre USL: "Cand cineva castiga asa puterea, cum va proceda cand va trebui s-o cedeze?"

  20. #1220 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    O scrisoare de protest, scrisă de un t�năr care a susţinut BAC-ul �n acest an..

    �Generaţia rataţilor! Generaţia etnobotanistilor! Generaţia idioţilor! Generaţia facebook! � aşa ne cataloghează mass media şi opinia publică din �ntreaga ţară �n zilele acestea pe toţi care am dat Bacalaureatul � eu le spun doar at�t � RUSINE! Ruşine tuturor!

    Ruşine pentru că aţi ajuns să daţi vina pe o generaţie crescută de voi, arătată cu degetul acum tot de către voi! Ruşine sistemului care ne-a crescut! Ruşine modelelor care ne sunt promovate de mai bine de 20 de ani �ncoace! Ruşine nouă, vouă, profesorilor, elevilor, politicienilor, mass-mediei, ROM�NIEI!

    Am ajuns după 20 de ani de şpagă, de modele gen Becali, Tălmăcean şi Bianca Drăguşanu, de �nvăţăm�nt prost manageriat, de legi prost făcute să profite cei puternici, de facultăţi pe pile şi pe bani din care au ieşit generaţii �ntregi de dascăli care ne-au educat pe noi, cei idioţi şi fraieri cei care ne aflam acum �n aceeaşi oală, indiferent dacă ne-am luat sau nu BAC-ul, am ajuns la o limită!

    Nu mai suportam! Refuzam sa credem că suntem o generaţie pierdută! Suntem defapt prima generaţie care va fi sacrificată cu folos, şi asta deoarece ne-am saturat de ce se �nt�mplă �n ţara asta! Totul trebuie să �nceteze! Pentru asta vom ieşi �n strada şi vom cere dreptate! Cerem ajutorul oamenilor corecţi, ajutorul moral de care avem nevoie pentru a progresa! Toată lumea este acum şocată de rezultatul Bacalaureatului şi implicit de �nvăţăm�ntul romanesc. Ohh, dar ce surpriză! C�t de neaşteptat! Ce şoc! INCREDIBIL! SENZAŢIONAL!

    Adică din aceşti copii care din `99 p�nă acuma li s-a schimbat programa de n`spe ori, care au intrat la liceu să dea bac din geografie şi s-au trezit �n a 12-a că dau din fizica, aceşti copii care au văzut zi de zi la televizor cum este �ncurajată prostia şi incultura alături de băieţi cu bani făcuţi fraudulos �nconjuraţi de curve semi-�mbrăcate �n direct la televizor, aceşti copii bătuţi de soartă că s-au născut �ntr-o ţară ca asta, o ţară �n care e mai important ce chiloţi are Crudu dec�t rezultatele sportive şi intelectuale ale tarii, aceşti copii nu au devenit nişte genii eminesciene??? Serios??? Aceşti copii nu au intelect nici măcar c�t Einstein??? DOAMNE! CE NERUŞINARE!! Mai nemernici etnobotanisti!!! Cum puteţi mai gunoaielor, mai loazelor să nu �nvăţaţi şi să intraţi fără pile şi copiat la facultăţi c�nd aveţi at�tea modele demne de urmat??? CUM E POSIBIL O ASEMENEA DEPRAVARE? Adică mai bine staţi pe facebook si pe messenger dec�t sa urmăriţi modelele oferite la tv???

    Adevărul e că de 20 de ani ne aşteptam sa iasă nişte flori de nufăr �n locuri �n care nu am aruncat nici măcar seminţe de urzica! Asta e realitatea! Va uimeşte promovabilitatea de la BAC? Dar de cea de la titularizări de ce nu ziceţi nimic? Ei nu-s loaze, etnobotanisti? E posibil sa iei 1.20 la titularizare şi sa te mai consideri profesor? E posibil sa iei diploma frauduloasa la Spiru Haret si sa educi apoi generaţii �ntregi? Ştiaţi ca 25% din toţi profesorii actuali au studiile făcute la Spiru Haret? Sau asta nu e important pentru voi? Ştiaţi că suntem pe penultimul loc din Europa şi la egalitate cu Congo la nivelul �nvăţăm�ntului? Şi asta nu de acuma, de un an-doi ci de aproape două decenii!!! Aşadar, de ce va miraţi? De ce sunteţi indignaţi? aaaa� aveaţi impresia ca dacă le oferiţi părinţilor şi bunicilor noştrii spectacole tv ieftine şi barbare, adevărate sugative de rating, sau dacă le cumpăraţi votul şi ii minţiţi �n campanii electorale infinite, noi odraslele lor o sa fim dintr-o dată altfel?

    Ei bine, suntem altfel, dar nu asa cum credeţi voi! Suntem diferiţi! Suntem diferiţi prin faptul că ştim sa spunem GATA!Gata cu adevăratele gunoaie din ţara asta! Nu va mai merge! Noi avem onoare şi demnitate, nu mai suntem nişte slugi �n fata voastră, iar dacă nu vom reuşi să vă schimbam, vom pleca din ţară, şi atunci sa răm�neţi voi să vă pl�ngeţi de milă! Noi, generaţia etnobotanistilor cum ne spuneţi voi o să vă arătam ca avem mai mult curaj dec�t toate generaţiile voastre de comunişti la un loc! Reprezentam adevărata forţă deoarece noi suntem VIITORUL iar voi sunteţi doar nişte amăr�ţi care vor muri şi vor fi uitaţi de istorie! Voi aţi fost PERIOADA NEAGRĂ din istoria acestei tari şi asa veţi fi ţinuţi minte, iar noi, noi suntem PRIMII! PRIMII care se revolta �mpotriva voastră!�.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 158 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 ... LastLast

Similar Threads

  1. Intrebare legata despre 2 jocuri la fel By andreiaka in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2014, 13:37
  2. Ce fel de sfarsit preferi intr-un joc video? By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-10-2012, 22:46
  3. Ce fel de clasa dintr-un RPG sunteti ? By Strike105X in forum Offtopic
    Replies: 18 Last Post: 29-05-2011, 11:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts