Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 29 FirstFirst ... 19 27 28 29
Results 561 to 565 of 565

Thread: Religii, ateism, argumente si contra-argumente

  1. #561 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    cu ce scop au mintit? nimeni nu a profitat de crestinism la inceput, isi dadeau viata pentru Isus, sunt manuscrise din grecia care dateaza din perioada putin ulterioara apostolilor. crestinismul nu a fost bine primit, au murit oameni
    din nou, cei care au facut noul testament, nu se intrebau cum au aparut in aceasta lume? daca Dumnezeu exista, ei l-au mintit pe Dumnezeu, ei trebuiau sa fie siguri 100% ca Dumnezeu permite aceasta rautate, deci credeau ca Dumnezeu e sadic cu unii, molau cu altii, nu are sens
    daca nu credeau in Dumnezeu, fiind atat de destepti sa manipuleze, credeau in evolutie? astfel cum? deci darwin practic le-a ruinat planul

    ---------- Post added 25-12-2019 at 15:40 ----------

    nu, darwin le-a dat apa la moara satanistilor, ei au existat de la inceput

    ---------- Post added 25-12-2019 at 17:51 ----------

    baieti, eu am plecat, va urez tot binele din lume, daca aveti nelamuriri cititi parerea mea pe blog sau acel mesaj lung

    nu tin neaparat sa imi fac reclama aici (o fac deja pe google) dar din momentul cand am vorbit aici in 2017, am inteles noi lucruri. numai bine.

  2. #562 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    noaptea mintii. prostia, nesimtirea si reaua intentie nu au nevoie de prea multa reclama. exista in toti. depinde de noi cat de slabi psihic sau lenesi suntem ca sa ne lasam cuprinsi de ele. partea buna e ca cel putin aparent la tine doar una se manifesta. :thumbsup:

  3. #563 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Doar pentru ca erau oameni care mureau pentru Iisus nu insemna ca nu erau oameni mai puternici in spate care foloseau religia pentru a controla pe cei slabi si usor de influentat. Poti sa iei exemplu si prezentu in care oameni slabi sunt adunati de ISIS si trimisi sa se arunce in aer prin dalde locuri pentru un scop mai maret cu speranta ca in rai vor fi mai ok. Religia a fost si este folosita de oameni puternici asupra celor mai slabi de creier.

    In alta ordine de idei:


    Mi se pare ironic totusi ca tarile cu cel mai mare procent de oameni religiosi sunt fix cele cu cea mai mare rata de criminalitate, saracie si coruptie.

  4. #564 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Pai exista un raport direct intre saracie si religie. Saracia atrage dupa sine si mai putina educatie, sanatate etc. astfel omul recurge la religie ca ultima sansa.
    Daca ar trai intr-o tara civilizata, nu s-ar mai ruga sa nu moara ci s-ar duce la un spital unde au toate cele s.a.m.d.

  5. #565 SP
    Banned galaxic's Avatar





    ---------- Post added 12-07-2021 at 15:30 ----------


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 29 of 29 FirstFirst ... 19 27 28 29

Similar Threads

  1. Contra - NES (1988) By Adrian Patrascu in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 4 Last Post: 24-10-2011, 14:15
  2. Contra: Hard Corps Uprising By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 13-03-2011, 12:54
  3. WiiWare: Contra ReBirth By Leni in forum Nintendo Wii
    Replies: 0 Last Post: 25-09-2009, 14:19
  4. Contra ReBirth Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 23-09-2009, 08:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts