Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 29 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast
Results 501 to 520 of 565

Thread: Religii, ateism, argumente si contra-argumente

  1. #501 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Quote Originally Posted by stanes View Post
    mai bine fa ce faci dar sa nu stii ce ai facut[COLOR="Silver"]
    Ai, n-ai mingea, tragi la poarta!

  2. #502 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Poti sa te ascunzi dar nu te poti ascunde.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  3. #503 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    It's time I changed my signature. Genial.

  4. #504 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu am o intrebare pentru stan, si cu asta inchei. Daca ti se infatiseaza, printr-un mod oarecare dar credibil, Iisus in fata ta si iti zic sa ucizi primul om pe care-l vezi, o faci? Da sau nu, simple as that.

  5. #505 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    Isus nu iti poate cere sa omori, dar indiferent de cine e, nu o fac
    in vechiul testament Dumnezeu le-a cerut evreilor sa ucida, daca imi cere Dumnezeu asta, sa ucid, nu o fac, dar daca imi cere sa merg la razboi, merg..in mintea mea Isus e sufletul lui Dumnezeu, Isus iti cere sa fii supus nu sa supui

    Avram chiar era sa -si omoare fiul si Dumnezeu l-a gasit vrednic, eu nu pot si nu vreau sa ucid

  6. #506 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Cum adica daca iti cere sa ucizi, nu, dar daca iti cere sa mergi la razboi, mergi? Crezi ca in razboi imparti dragoste si fericire sau ce?
    Fix pe motive de genu' asta am eu boala pe oamenii credinciosi pana in aberatie, cand fac chestii de genu...ASTA, ah da...m-am aruncat in aer pentru caaa...pana mea, virgine in rai si Dzeu a zis razboi.
    Nu inteleg cum puteti sa va bateti in piept ca Dzeu iubeste neconditionat pe toti dar in acelasi timp se omoara/sinucid oamenii in frenezie in numele lui.
    Suntem prea multi pe planeta asta pentru binele nostru....prea multi asculta la mine, prea multa "democratie" si prea multi oameni ca sa mearga totu zbarna pe timp indelungat.

    Cand ai timp si vrei, foloseste creieru ala la ceva constructiv si citeste: https://www.goodreads.com/book/show/...xth-extinction , recomand cu mare caldura. Oamenii mereu au avut nevoie sa creada in ceva mai mare, nu pot sa conceapa ca dupa ce murim doar ne stingem. Fara credinta si frica in "ala" mare ar fi haos, controlarea maselor.

  7. #507 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    Dumnezeu nu se refuza, dar nu pot sa ucid chiar daca nu am niciun dubiu ca Dumnezeu mi-o cere

  8. #508 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Tu realizezi ca ceea ce spui frizeaza absurdul?

    PS: dupa parerea ta, ce vechime are Pamantul, ce sunt stelele si crezi ca mai exista viata in univers in afara de noi?

  9. #509 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    tu crezi in supa . eu cred in Dumnezeu..care dintre noi e mai absurd ?

    ca sa nu zic ca ati pus caruta inaintea boilor, intai teoria si apoi ati cautat dovezi, asta arata reaua intentie

  10. #510 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by stanes View Post
    Dumnezeu nu se refuza, dar nu pot sa ucid chiar daca nu am niciun dubiu ca Dumnezeu mi-o cere
    Tuca-te-ar Pomohaciu cela', ca era sa-mi vars cafeaua!

  11. #511 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    stai linistit nu sunt gay

  12. #512 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Troll 100%

  13. #513 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    nu sunt troll, merg inainte ca berbecul, stiu mie in suta ca Dumnezeu e real

  14. #514 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cat timp recunosti cum mergi inainte... ce sa mai zicem noi?

  15. #515 SP
    Junior Member stanes's Avatar
    62. Isus i-a raspuns: "Oricine pune mana pe plug, si se uita inapoi nu este destoinic pentru Imparatia lui Dumnezeu."

    99% din ce spun, intai fac o legatura cu biblia, mai bag si de la mine dar ce bag de la mine nu prea conteaza

  16. #516 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by stanes View Post
    nu sunt troll, merg inainte ca berbecul, stiu mie in suta ca Dumnezeu e real
    Mai esti sigur? Altfel ce cauti tu aici? Nu spun ca nu ar trebui sa te afli aici, dar de ce esti aici pe forumul asta? Ai zis undeva mai sus ca nu intentionezi sa crestinezi pe careva dintre noi, deci de ce ai incerca sa porti o discutie fara concluzii daca nu esti troll?

    Adica ce faci tu e fix ce ar face un troll. Iti faci cont pe un forum oarecare, cauti un topic mai controversat si alimentezi discutii in contradictoriu la nesfarsit.

  17. #517 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cred ca daca era troll nu era verde acum. Ma simt contrariat.

  18. #518 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    MY FEELINGS ARE CONFUSED

  19. #519 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Bai nici consolist nu pare a fi, so...

  20. #520 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    EL ESTE MESIA DE CARE ACEST FORUM ARE NEVOIE!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 29 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 28 ... LastLast

Similar Threads

  1. Contra - NES (1988) By Adrian Patrascu in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 4 Last Post: 24-10-2011, 14:15
  2. Contra: Hard Corps Uprising By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 37 Last Post: 13-03-2011, 12:54
  3. WiiWare: Contra ReBirth By Leni in forum Nintendo Wii
    Replies: 0 Last Post: 25-09-2009, 14:19
  4. Contra ReBirth Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 1 Last Post: 23-09-2009, 08:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts