Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 51 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 1017

Thread: Intrebari sau probleme care nu necesita deschiderea unui thread

  1. #41 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by drac_baltat View Post
    a zburat careva recent cu British Airways sau Air France? de asemena a avut careva treaba recent pe unul sau mai multe din urmatoarele aeroporturi: Heathrow (Londra, UK), Charles de Gaule (Paris, FR), Los Angeles International (US)?
    ma intereseaza daca e adevarat ca astia/pe alea se pierd multe bagaje si daca da care/unde (se) pierd cele mai multe?

    recent= anul asta, cel mult anul trecut
    Eu am fost de cateva ori cu BA cu escala la Heathrow. nu am avut niciodata probleme cu bagajele, doar ca acum 2 ani cand m-am intors pe otopeni, o femeie mai in varsta mi-a luat din greseala bagajul si a durat cateva zile sa-l recuperez. in rest a fost ok drumul cu BA

  2. #42 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    aha mersi.. cand o sa plec o sa imi pun niste stickere pe bagaj ca sa fie mai usor de identificat

  3. #43 SP
    Senior Member HoTSaucE's Avatar
    Am si eu o intrebare cu privire la ipod touch 2 si 3g.Care sunt diferentele intre ele, si cum le pot deosebi?Pentru mine arata la fel

  4. #44 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    iPod Touch 2 are performanta cu mult inferioara generatiei a 3-a. Este ca si cum ai cumpara iPhone 3G cu iPhone 3Gs.

  5. #45 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Quote Originally Posted by drac_baltat View Post
    aha mersi.. cand o sa plec o sa imi pun niste stickere pe bagaj ca sa fie mai usor de identificat
    Si cu AF ( OTP-CDG-MIA si retur ) la fel , no problems ! Nu uita sa fii calculat cu bagajul ! Trebuie sa aiba 23 KG cu tot cu folie daca-i pui !

  6. #46 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    folie?? ce inseamna asta? la ce foloseste? (n-am mai zburat din '98)
    oricum nu il incarc mult ca nu imi place sa car chestii multe ca sa am la ce purta de grija plus ca il fac pe principiul daca nu il pot cara singura e prea greu

  7. #47 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am si eu o intrebare : Am un Samsung Corby de ieri si nu stiu cum sa-l conectez la pc , are mufa cam ciudata... some help please?

  8. #48 SP
    Member pijama35's Avatar
    Problemae fiecare data cand ma joc sa zicem BF:BC2 sau alt joc pe steam dupa cam 20-30 de minute netul se intrerupe.Dar cand navighez pe internet nu se intampla nimic.
    Vreo solutie?

  9. #49 SP
    Member Mircea's Avatar
    am si eu o curiozitate si sper sa ma poata ajuta un user .Aveti careva legat wii-ul prin S-video de la un tunner intern de dektop?Vreau sa stiu daca se merita sa cumpar una neavand component la monitor.

  10. #50 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Quote Originally Posted by drac_baltat View Post
    folie?? ce inseamna asta? la ce foloseste? (n-am mai zburat din '98)
    oricum nu il incarc mult ca nu imi place sa car chestii multe ca sa am la ce purta de grija plus ca il fac pe principiul daca nu il pot cara singura e prea greu
    Folie de securizare , daca n-ai incredere in Lacatzel Se infasoara tot bagajul in folie de genul celei alimentare , de diferite culori .
    http://www.securewrap.com/

  11. #51 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am si eu nevoie de un pic de ajutor guys. de 3 zile ma doare gatul incredibil de tare (in prima seara din cauza durerii am reusit sa dorm numa 3-4 ore), si am tot incercat sa scap de ea da nicicum nu am reusit. Am incercat de la medicamente (strepsils, coldrex etc) la metode traditionale (sa fac gargara cu apa si sare ) da nici una nu si-a facut efectul pe o perioada indelungata. Deja nu mai suport... cred ca o sa mor din cauza gatului si nu mai prind eu BAC-u (macar asa scap de o alta grija ). Asa ca am nevoie de niste sfaturi (ceva remedii old school "a la mama omida" sau o prescriptie de la doctor..anything). Multumesc anticipat

  12. #52 SP
    Member drac_baltat's Avatar
    intai ia o oglinda si o lanterna/sursa de lumina, casca gura si uita-te acolo sa vezi cum arata.. daca ai puroi pe amigdale fugi la spital sa iti ia proba din gat si sa iti spuna ce sa iei (am patit, seamana cu ce ai descris tu). daca nu, incearca cu Zinnat (Zinnat 500 mg comprimate)
    daca e amigdalita d-aia naspa o sa ai nevoie si de corticoterapie (Medrol) pe langa antibiotice (ca sa ti se dezumfle amigdalele)
    si sa mananci macar 3 strepsils sau tantum verde pe zi (la mine a mers cu tantum)

  13. #53 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    tantum si strepsils sunt bune dar isi fac efectul doar pe moment, dupa vreo 20-30 de minute incep iar durerile alea, asa am patit si eu. cum zice si userul de mai sus, vezi sa nu ai puroi, eu am avut si a trebuit sa iau penicilina... nu-i de joaca. fuguta la doctor

  14. #54 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Quote Originally Posted by Cristy View Post
    Am si eu o intrebare : Am un Samsung Corby de ieri si nu stiu cum sa-l conectez la pc , are mufa cam ciudata... some help please?
    si eu?

  15. #55 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    am si eu nevoie de un pic de ajutor guys. de 3 zile ma doare gatul incredibil de tare (in prima seara din cauza durerii am reusit sa dorm numa 3-4 ore), si am tot incercat sa scap de ea da nicicum nu am reusit. Am incercat de la medicamente (strepsils, coldrex etc) la metode traditionale (sa fac gargara cu apa si sare ) da nici una nu si-a facut efectul pe o perioada indelungata. Deja nu mai suport... cred ca o sa mor din cauza gatului si nu mai prind eu BAC-u (macar asa scap de o alta grija ). Asa ca am nevoie de niste sfaturi (ceva remedii old school "a la mama omida" sau o prescriptie de la doctor..anything). Multumesc anticipat
    Fara bancuri, lasa prostiile & gargara si du-te la medic. Sunt tot felul de faringite/ laringite & amigdalite cu cauze multiple.

    Daca-mi spui prin ce zona stai, pot sa-ti spun ce clinici ai prin apropiere, care sa te primeasca fara trimitere de la medic de familie. Parinti care sa te duca?

  16. #56 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Fara bancuri, lasa prostiile & gargara si du-te la medic. Sunt tot felul de faringite/ laringite & amigdalite cu cauze multiple.

    Daca-mi spui prin ce zona stai, pot sa-ti spun ce clinici ai prin apropiere, care sa te primeasca fara trimitere de la medic de familie. Parinti care sa te duca?
    eu is din campia turzii, judetu cluj. Merci oricum.Chiar apreciez. Multumesc si userilor drac_baltat si eagle-eye . Faza ii ca maine am festivitatea de absolvire si banchetul il am poimaine asa ca nu stiu cand o sa ma pot duce. Daca nu imi trece nici dupa inca 2 zile cu fervex si ceaiuri atunci chiar trebuie sa ma duc la doctor. Eu de regula is foarte optimist si cand vine vorba de o boala (zic ca nu are cum sa fie asa de grav desi au fost momente cand a fost intr-adevar grav). Totusi poate e o raceala care s-a manifestat mai mult la gat decat in alte parti .

    Nu vreau sa ma joc cu sanatatea da in astea 2 zile nu prea am cum sa ma duc (de m-as fi gandit mai repede). Oricum astept sa vad daca se agraveaza situatia sau nu. In orice caz gatu nu ma mai doare ca in prima zi (atunci nu exagerez erau niste dureri...teribile) iar acuma in ziua a 3a pot sa spun ca au ajuns sa fie... suportabile.

  17. #57 SP
    Member Mircea's Avatar
    aveti idee daca pot face si captura cu asa ceva ?
    Tuner TV Kworld SA233 SA233

  18. #58 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Ma poate ajuta cineva cu o pb de programare dinamica?

  19. #59 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stie cineva cum pot sterge toate mailurile venite de la aceeasi adresa? Am vreo 500 de mailuri de la Facebook imprastiate si mi-e lene sa stau sa le pescuiesc una cate una, cum pot sa le sterg pe toate in acelasi timp?

  20. #60 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    dai search in mail ... si yahoo si gmail au aceasta optiune , scriind facebook , si ti le va arata pe toate . Ba chiar ultima versiune de Yahoo!Mail iti arata si senderii in coloana din stanga . Le selectezi cu Ctrl+A si apesi butonul magic !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 51 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Se poate modifica numele unui thread ? By Rad00 in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 22-12-2011, 20:26
  2. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  3. Replies: 5 Last Post: 10-01-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts