Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 51 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 ... LastLast
Results 801 to 820 of 1017

Thread: Intrebari sau probleme care nu necesita deschiderea unui thread

  1. #801 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    salut, ceva idei pentru excursii de o zi in imprejurimile Bucurestiului? in limita a 200km..

  2. #802 SP
    Member AzFaust's Avatar

  3. #803 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    M-am decis sa ma duc la Babele-Busteni, maine dimineata plecarea

  4. #804 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Tocmai ce am ajuns, m-am dus cu masina pana undeva la 20km distanta de "Babele", drumul era inchis pentru lucrari. Am facut stanga imprejur si am vizitat castelul Peles in Sinaia (20lei bilet parter sau 50lei bilet etaj+parter. preturile includ si ghidul) apoi am ajuns in Busteni si am vizitat Cascada Urlatoarea (mergi cu masina pana intr-un punct apoi pe jos prin padure pret de 30 de minute, este poteca si traseul este marcat).


    https://www.google.ro/maps/place/Pel...6e63a594f3d5ad


    https://www.google.ro/maps/place/Cas...38425fc86c259b

  5. #805 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Guy s ceva pareri: Sistem Gaming Black Fighter V2 AMD FX-6300, 4GB DDR3, 500GB HDD, R7 260X OC, Wi-Fi - PC Garage

    As avea nevoie de un nou pc pe care sa joc dota cs go, h1z1...
    Merita sau e mai convenabil daca il fac pe bucati?
    Eu zic ca nu, placa aia video nu e prea grozava. Daca nu ai un buget mai maricel, iti poti cumpara compenetele pe rand si in 2-3 luni maxim iti faci un PC care sa te tina mai multa vreme. Poti lua de la PC-ul vechi, carcasa, HDD & placa video. Poate ca de cand ai postat, ti-a cumparat deja unul.

  6. #806 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Vreau sa conectez o pereche de casti cu microfon cu un singura mufa la laptop acesta avand doua intrari. Banuiesc ca am nevoie de un adator ca sa-mi functioneze si microfonul. Acesta este bun?

  7. #807 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    pare bun, dar... este posibil sa nu se potriveasca microfonul (nu datorita adaptorului) ci datorita impedantei, etc... castile sunt de la un telefon?

  8. #808 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Bravo cashonly, ai urcat pe la mine pe strada ca sa ajungi la Cascada !

  9. #809 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    heh, daca stiam lasam masina la tine

    a trebuit sa o las ceva mai sus langa niste tomberoane

  10. #810 SP
    Senior Member Csander's Avatar
    Quote Originally Posted by cashonly View Post
    pare bun, dar... este posibil sa nu se potriveasca microfonul (nu datorita adaptorului) ci datorita impedantei, etc... castile sunt de la un telefon?
    Castile in cauza vor fi astea (nu le-am cumparat inca), insa am incercat sa conectez la PC castile care au venit impreuna cu telefonul - teoretic fiind cam acelasi lucru - si nu au functionat. Daca le conectez la mufa marcata cu simbolul pt. casti se aude sonorul insa nu functioneaza microfonul iar daca le conectez la mufa marcata cu simbolul pt. microfon nu functioneaza nici sonorul dar nici microfonul.
    Asadar m-am gandit ca problema este de la numarul de pini al jack-ului si un astfel de adaptor ar rezolva-o.

  11. #811 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Are cineva idee unde gasesc asa ceva? Sau macar cum se numeste chestia asta? Habar n-am cum sa o caut. Multam!
    Attached Images Attached Images image.jpg

  12. #812 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Acela e un plug adapter... daca nu ma insel de la un charger de MacBook.

    Yup, that's the one: EU AC Plug Adapter Converter for Laptop Apple MacBook | eBay

  13. #813 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu pentru Mac imi trebuie ci pentru un laptop obisnuit, dar nu stiam cum sa caut altfel pentru exemplu. Vreau sa scurtez dn cablu si sa bag brickul direct in priza. Plug adapter! Nu stiam cum il cheama si nu stiam de unde sa incep. Multam!

  14. #814 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Are cineva televiziune de la telekom? daca da, se poate sa imi spuna si mie daca e ok, daca merita? vreau sa pastrez internet de la rds si sa am televiziune de la telekom

  15. #815 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    De ce ai vrea asta?

  16. #816 SP
    Senior Member adibose's Avatar
    eu am renutnat la telekom dupa 3 ani (de romtelecom) parca au inebunit de cand au fost preluati...calitatea imaginii era ok, programele erau ok..serviciile si service-ul au fost ok pana la intrarea Telekom.
    Asa ca am trecut pe RDS, totul e ok, net mai bun, preturi mai bune.

  17. #817 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    vrea sa faca asta deoarece Telekom va avea de la anul multe competii sportive, inclusiv UCL si digi nu va avea, in plus au formula 1, NBA si au si cateva meciuri din anglia, plus cateva meciuri exclusive de la campionatul european din Franta, iar digi ramane doar cu spania exclusiv, in rest se toate campionatele, inclusiv liga 1 se vad si la dolce.

  18. #818 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by adibose View Post
    eu am renutnat la telekom dupa 3 ani (de romtelecom) parca au inebunit de cand au fost preluati...calitatea imaginii era ok, programele erau ok..serviciile si service-ul au fost ok pana la intrarea Telekom.
    Asa ca am trecut pe RDS, totul e ok, net mai bun, preturi mai bune.
    Ai mei au renuntat la romtelecom aka telekom, acum 2 luni, dupa ce au fost abonati la ei de peste 25 de ani... exact asta a zis si mama parca au luat-o razna dupa ce au devenit telekom. Sa fie sanatosi

  19. #819 SP
    Member b615dub's Avatar
    Salut, e normal ca un iPhone 4S sa se incinga dupa 5 min de navigare pe net sau alte aplicatii. E cumva vreo problema cu bateria?

  20. #820 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mayhem: ar fi pacat sa faci trecerea, mai ales ca Telekom nici macar nu stie ce-i ala card CI+. Eu am zis adio la porcariile alea de decodoare de mult... iar RDS iti da CI+.

    b615dub: e normal sa se incalzeasca la utilizare... insa nu sa se "incinga". E posibil sa aiba o problema - sau ai cumva vreo husa sau folie lipita pe fata/spate?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 51 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 ... LastLast

Similar Threads

  1. Se poate modifica numele unui thread ? By Rad00 in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 22-12-2011, 20:26
  2. Replies: 17 Last Post: 17-09-2010, 14:12
  3. Replies: 5 Last Post: 10-01-2009, 13:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts