Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Discutii generale despre fete

  1. #1 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar

    Discutii generale despre fete

    Părăsit de prietena (cred habar nu am...) şi na fiind un site cu mai multi băieţi dec�t fete, ma g�ndeam ca poate un thread despre acest subiect! Despre relaţii, despre eşecurile ce se petrec �n relaţii şi cum sa facem sa evităm chestii din astea... şi cum sa facem să avem relaţii lungi şi sănătoase.
    �n concluzie ar fi sfaturi despre fete... poate vi se pare cam smiorcăiala dar na am nevoie de sfaturi şi opinii despre fiinţele care nu putem trai fără dar nici cu nu prea putem....
    sper sa nu fie alt thread pe tema asta... dar na need ur help

  2. #2 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Chiar is mai multi baieti?
    Du-te in seara asta, imbata-te, combina-te cu o tipa care dimineata o sa te sperie cat ii de urata si o sa te intrebe ce faceti de craciun. Mai ai si varianta sa devii gay
    Attached Images Attached Images problem.jpg

  3. #3 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Poate sa faci sex cu ea uitandu-te la 300 nu este o idee chiar asa buna. Daca nu e asta, atunci este minciuna. Fetelor nu le place sa se vorbeasca despre ele ca au facut x sau y. Ultima varianta este ca de fapt nu exista de la inceput.

    Daca te porti frumos cu ea, ramane alaturi. La fel ca si cu un coleg sau un amic. La fel ca orice pe lumea aceasta. Nu ai grija, nu ramane langa tine! Nu sunt femeile consumabile sau ceva, sa existe sfaturi si fraze-cheie.

  4. #4 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    ştiu dar na... acum nu ştiu... ma simt gol �n interior! nu pot sa zic ca a fost o relatie lunga (4ani) dar din senin sa-şi bage piciorul �n relaţia asta şi gata! mi se pare puţin cam ciudat... şi de aia... am ţinut la relaţia asta. şi am fost drăguţ cu ea, pentru ca o iubeam...

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Cam deplasata aceasta discutie, dar sa zicem. Spui ca dupa 4 ani, din SENIN si-a bagat picioarele si s-a carat. In loc sa deschizi acest thread si sa cauti umeri pe care sa plangi, mai bine ai derula inapoi, ca sa vezi unde s-a produs frantura . Chestia este ca intr-o relatie rupta, nu este de vine doar unul, ci ambii (excludem situatia in care unul dintre cei doi, il bate pe celalalt). Fii barbat si mergi mai departe. Fete sunt desule.

  6. #6 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Daca te porti frumos cu ea, ramane alaturi. La fel ca si cu un coleg sau un amic. La fel ca orice pe lumea aceasta. Nu ai grija, nu ramane langa tine!

    Foarte,foarte neadevarat.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Foarte,foarte neadevarat.
    Pai.. femeile se satura de prea mult rau, dar si de prea mult bine.

  8. #8 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Cam deplasata aceasta discutie, dar sa zicem. Spui ca dupa 4 ani, din SENIN si-a bagat picioarele si s-a carat. In loc sa deschizi acest thread si sa cauti umeri pe care sa plangi, mai bine ai derula inapoi, ca sa vezi unde s-a produs frantura (excludem situatia in care unul dintre cei doi, il bate pe celalalt). Chestia este ca intr-o relatie rupta, nu este de vine doar unul, ci ambii. Fii barbat si mergi mai departe. Fete sunt desule.
    si acum un raspuns spus de atatea ori incat este asa fumat si ultima tigara
    "Nu ca ea!"

  9. #9 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Mai bune atunci

  10. #10 SP
    Senior Member andreicristian9's Avatar
    Fete sunt zeci, sute, mii, milioane. E greu, dupa 4 ani, e foarte greu, mai ales ca ati locuit impreuna. Banuiesc ca tot ce faceai, faceai impreuna cu ea, nu? O sa ti se para ciudat ca acum te duci la cumparaturi singur, ca te duci in baruri, restaurante doar cu prietenii, dar....o sa treaca, cu timpul, o sa o uiti, treptat. Sfatul meu, daca chiar vrei sa mai fi impreuna cu ea ( presupun ca incidentul cand nu ti-a raspuns la telefon toata seara, nu era ca nu avea semnal, asta cred ca e la mintea cocosului ) nu intreba de ea, nu te baga in seamna cu prietenii ei, nu o suna, daca te suna, fi rece, distant, indiferent. Daca ceea ce zici tu e adevarat, ca te-ai comportant ca un domn, ca atunci cand era cu tine ea statea in puf, atunci o sa-si dea seama fata ca a facut o greseala si o sa se intoarca la tine. Crede-ma, nu orice barbat este dispus sa ii suporte porcariile unei femei dupa ce acesta a facut sex cu ea. Da, poate si-a gasit pe altu' si isi face de cap fata, nu exclude posibilitatea asta. Doare, logic ca doare sa te gandesti la asa ceva, dar ce sa faci? Poti sa o obligi sa stea langa tine? NU. Solutia este sa iesi cat mai mult cu prietenii afara, sa te distrezi, incearca sa faci lucruri pe care nu le faceai inainte. Nu sta singur in casa, pentru ca imaginatia ta o sa fie libera, o sa intrii intr-o depresie, mai ales ca tu o consideri iubirea vietii tale. Vad ca ai 25 de ani, esti tanar, chiar vrei sa te asezi la casa ta la varsta asta? Unele persoane sunt norocoase si-si gasesc perechea chiar si de mici, spre exemplu am niste prieteni care sunt impreuna de la 16 ani, acum au 30~ si un copilas pe drum. Eh asta e, sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul. Bafta in continuare!

    si acum un raspuns spus de atatea ori incat este asa fumat si ultima tigara
    "Nu ca ea!"
    Si asta este un lucru rau? De ce crezi ca daca este diferit este intotdeauna rau?

  11. #11 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    Quote Originally Posted by andreicristian9 View Post
    Fete sunt zeci, sute, mii, milioane. E greu, dupa 4 ani, e foarte greu, mai ales ca ati locuit impreuna. Banuiesc ca tot ce faceai, faceai impreuna cu ea, nu? O sa ti se para ciudat ca acum te duci la cumparaturi singur, ca te duci in baruri, restaurante doar cu prietenii, dar....o sa treaca, cu timpul, o sa o uiti, treptat. Sfatul meu, daca chiar vrei sa mai fi impreuna cu ea ( presupun ca incidentul cand nu ti-a raspuns la telefon toata seara, nu era ca nu avea semnal, asta cred ca e la mintea cocosului ) nu intreba de ea, nu te baga in seamna cu prietenii ei, nu o suna, daca te suna, fi rece, distant, indiferent. Daca ceea ce zici tu e adevarat, ca te-ai comportant ca un domn, ca atunci cand era cu tine ea statea in puf, atunci o sa-si dea seama fata ca a facut o greseala si o sa se intoarca la tine. Crede-ma, nu orice barbat este dispus sa ii suporte porcariile unei femei dupa ce acesta a facut sex cu ea. Da, poate si-a gasit pe altu' si isi face de cap fata, nu exclude posibilitatea asta. Doare, logic ca doare sa te gandesti la asa ceva, dar ce sa faci? Poti sa o obligi sa stea langa tine? NU. Solutia este sa iesi cat mai mult cu prietenii afara, sa te distrezi, incearca sa faci lucruri pe care nu le faceai inainte. Nu sta singur in casa, pentru ca imaginatia ta o sa fie libera, o sa intrii intr-o depresie, mai ales ca tu o consideri iubirea vietii tale. Vad ca ai 25 de ani, esti tanar, chiar vrei sa te asezi la casa ta la varsta asta? Unele persoane sunt norocoase si-si gasesc perechea chiar si de mici, spre exemplu am niste prieteni care sunt impreuna de la 16 ani, acum au 30~ si un copilas pe drum. Eh asta e, sper ca te-am ajutat intr-un fel sau altul. Bafta in continuare!

    Si asta este un lucru rau? De ce crezi ca daca este diferit este intotdeauna rau?
    thx man... u ****ing rock! pentru ca fata facea tot! Era buna la toate si buna in toate sensurile... si o modelasem viata cu ea in peisaj! Acum ca a plecat ii simt si am crezut ca este de one... si povestea nu se termina acolo dupa ce a facut pe magarul in ceata
    a aparut apoi si am vb si ne-am imapacat, si asta a fost vineri. Sambata si Duminica am vb si ne-am stabilit sa resurcitam ceea ce intrare in hibernare in relatie. Apoi luni iar dispare si marti eu ma duc la ea si ii cer cheia de la casa si mentionez ca vreau sa vorbim serios despre ceea ce urmeaza. Si ce a urmat a fost un rahat. Tipa a doua zi ma anunta ca vine politia la mine ca ii tin lucrurile ostatic desi nu i+am zis ca nu are voie sa si le ia sau ceva sau ca nu are voie sa vina acasa! I-am spus ca vreau doar sa vorbim. Miercuri apare cu un tip care se agita si da din aripi ca un nebun si se da drept politist. Cand e luat a intrebari amandoi o iau la galop si se fac nevazuti. Miercuri ea nu mi-a cerut haine sau chestii cosmetice! Mi+a cerut actele ei. I-am dat ce am gasit si i-am scris o scrisoare in care mi-am cerut scuze si ca vreau sa ne impacam (deja credeam ca e suparata pe mine). Si de miercuri nimeni nu mai da de ea. Nici rudele nici prietenii ei nici D-zeu. Toti ne-am speriat! Caut-o in sus si-n jos. Nimic. Agita spiritele. Nimic pana vineri. Toti cu nervii la pamant, aflu de la sora ei ca a sunat de pe un numar necunoscut care apoi numarul era inchis si i-a spus astfel
    "O sa termin masterul si rugati-va la D-zeu pentru mine cum ma rog eu pentru voi... Nu anuntati politia!" si inchide. Sora si cumnatul se hotarasc si vin in Cj, ieri. si un plan ca sa vedem totusi ce Domnul Mare se petrece cu ea.
    Totul fain si frumos
    AZI: Vine la servici si vorbeste cu astia, cand eu ma apropii sa vb cu ea se fereste ca de dracu si imi spune "Daca ti la mine pleaca din fata mea! si ca nu ma mai suporta pentru ca de nu am fost indiferent cu ce s+a petrecut saptamana asta" si oficial sunt dat la o parte de rudele ei ca cica o sperii ... Am acceptat. Acum 6 ore au venit si i-au luat lucrurile si gata... si cand am vb ieri cu colegele de servici imi spuneau ca vorbea de relatia noastra ca si cum ar fi fost raiul si ca vroia sa ma ceara in casatorie (nu e foarte ortodox dar nu ma deranja) daca nu o ceream eu intai si ca tinea enorm de mult la mine. Si acum sufar ca un catelus care si-a pierdut osul preferat.
    si nu face logica... tot... ca nu le raspundea rudelor ca cica mi+ar fi luat partea si nici la colege nici la amicii nostrii comuni la nimeni. in fine... cam asta e toate povestea si azi mi-a dat papucii. Amicii nostrii spun ca nu e normal comportamentul ei si ca sa am rabdare sa vad ce se petrece... dar ma simt ca dracu si ma enerveaza starea asta

    de aia am apelat la voi ca poate unii ati mai trecut prin chestii din astea si mi-ati putea da sfaturi...

  12. #12 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pe viitor, incearca sa nu mai lucrezi in acelasi loc, cu prietena. Dauneaza.

    Ii tii lucrurile ostatic? OSTATIC?

    Nu vreau sa te superi pe mine ca fac haz de necaz. Nu stiu ce varsta ai, dar bag seama ca esti inca in perioada cand sfarsitul unei relatii, este capat de lume. Lasa lucrurile sa curga de la sine. Nu o presa cu prezenta, nu o cauta, nu o sufoca. Daca incepi sa ii acorzi prea multa atentie acum, posibil sa se foloseasca de asta, sa se impace cu tine si apoi sa te joace dupa bunul plac. Nu cred ca vrei sa fii marioneta ei pentru ani buni de acum inainte, iar cand iti deschizi ochii, sa fie prea tarziu.

  13. #13 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    asa s-a formulat tipul! nu e capăt de lume dar nici nu ma simt roz ca o garofiţă... deci na... regret ca sa terminat dar nici acum nu voi pl�nge şi voi face pe dracu �n patru sa o am �napoi... deci �mi va trece
    cei din cluj nu ştiu nişte tipe care are ieşi cu un tip de 100kg de distracţie?

  14. #14 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Din ce ai povestit, tipa e dusa cu capul. Numai cei cu probleme mentale pleaca de acasa asa subit.

  15. #15 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    threadul ăsta mă face să mă simt ca pe 4chan.

    OP is beta as f*ck.

  16. #16 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Cateva sfaturi :
    -sa nu plangi niciodata dupa o fata , mai sunt multe de unde a venit.
    -cel mai mare dusman al unui baiat , este cea mai buna prietena a prietenei lui.
    -nu exista femeia/barbatul perfect.
    -daca iubesti ceva , lasai libertate
    -o relatie stabila se bazeaza pe incredere si minciuni = minciuni in sensul ca "da! iti sta foarte frumos".
    LE:- Daca te iubeste , se v-a intoarce ea singura


    Tot ce zice autorul in videoclipul asta este cat se poate de true!

  17. #17 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    Din ce ai povestit, tipa e dusa cu capul. Numai cei cu probleme mentale pleaca de acasa asa subit.

  18. #18 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  19. #19 SP
    Senior Member Malach HaMavet's Avatar
    l-am vazut deja...

  20. #20 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Single si eu once again...Asa ca "i feel you man"
    M-am trezit mai devreme pe facebook cu "Flavia is now Single"...
    Si nici nu stiu ce am facut...
    Ca defapt eu trebuia sa ii dau papucii pt ca are niste prieteni de imi e scarba...mi-au facut niste faze duminica si nici macar apararea nu imi lua(numa' respect numai e)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Discutii generale GSM By MonkY in forum GSM
    Replies: 43 Last Post: 26-10-2021, 14:01
  2. Discutii generale By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 13-09-2021, 19:56
  3. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  4. Replies: 8 Last Post: 02-12-2014, 23:20
  5. Lineage 2 - Discutii Generale By OlBlueEyes in forum Jocuri PC
    Replies: 10 Last Post: 16-10-2010, 12:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts