Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Trolling pedepsit prin lege

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    Trolling pedepsit prin lege

    BBC News - Reading man jailed for dead girl 'trolling' insults

    "Cam asta se intampla cand dobitocii confunda "free speech" cu "pot sa spun ce vrea muschiul meu" indiferent pe cine jignesc, calomniez sau pun in pericol "

  2. #2 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Ma risc.

  3. #3 SP
    Junior Member xBulk's Avatar
    Cine face trolling altundeva in afara de forumuri de pe internet?!

  4. #4 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    ^Citiţi ştirea, de două ori dacă e nevoie.

  5. #5 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Tipul si-o cauta cu lumanarea, mai ales ca are mecla de bully. Ceea ce e pe 4chan sau 9gag nu cred ca e acelasi lucru cu ce facea tipul asta (lua la misto pe o adolescenta sinucigasa).

  6. #6 SP
    Senior Member FPS Marius's Avatar
    Quote Originally Posted by smileymike101 View Post
    ma risc.
    this!

  7. #7 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Ei da, daca nu avea 100kg si nu il dureau ochii de la soare se putea?
    Oricum, nu inteleg, poate nu am citit eu bine dar ei vor sa faca o zi in care sa-si "payeze" respecturile unei fete sinucigase?

  8. #8 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Mda, mă aşteptam la astfel de reacţii din partea voastră.

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Nu te consuma, cine nu a intalnit oameni cu probleme de comportament crede ca universul se misca numai dupa imaginea lor.

    Am avut si eu ocazia sa cunosc o persoana care a incercat sa se sinucida ca un baiat a refuzat-o, din cauza siluetei corpolente. Incercat, adica taiat venele, dar salvata de parinti. La fel am vazut fete dragute, considerate urate pentru ca nu respectau o imagine de fotomodel, care au ajuns depresive, la un pas de sinucidere.

    Da, este amuzant sa razi de oamenii grasi. Cand ai 5 ani si esti imatur. Cu trecerea timpului, veti realiza ca puteti pierde mult, cu un astfel de comportament...

  10. #10 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Deathstrike View Post
    Mda, mă aşteptam la astfel de reacţii din partea voastră.
    Atunci de ce ai mai postat ? Doar sa te convingi ca vei avea reactiile astea ?

    OK, hai s-o punem altfel : una cu probleme grave la cap a murit. Un mistocar mai prostanac a facut misto de aia ca s-a sinucis (nu inteleg ce placere e sa-ti bati joc de cineva mort deja, in fine, e clar ca nici ala nu e sanatos la cap). Un judecator l-a condamnat pe ala la inchisoare. Sincer nici judecatorul nu mi se pare tocmai sanatos la creieras, daca si aia e infractiune care trebuie pedepsita cu inchisoarea...pai atunci violurile si crimele ar trebui pedepsite cu torturi de luni de zile...pana moare faptasul. Parerea mea...

  11. #11 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu nu ii inteleg pe cei care spun ca sinucigasii au "probleme grave la cap" sau ca sunt "nebuni" sau mai stiu eu ce. Gandurile si tentativele de sinucidere apar atunci cand durerea victimei (fie ea de orice natura, fizica sau sufleteasca) depaseste pragul persoanei in cauza de a o mai suporta. Sigur, nu este deloc cea mai buna rezolvare, dar putina intelegere nu strica. Ii urasc pe aia care arunca vorbe gen "uite-o si pe nebuna aia, a incercat sa-si taie venele". Cat despre pedeapsa cu inchisoarea si mie mi se pare destul de exagerata, cateva palme din partea familiei fetei ar fi fost de-ajuns.

  12. #12 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Insa daca ne-am pune in pielea familiei....

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Eu nu ii inteleg pe cei care spun ca sinucigasii au "probleme grave la cap" sau ca sunt "nebuni" sau mai stiu eu ce. Gandurile si tentativele de sinucidere apar atunci cand durerea victimei (fie ea de orice natura, fizica sau sufleteasca) depaseste pragul persoanei in cauza de a o mai suporta.
    Eu cred ca gandurile de sinucidere apar mult mai usor de atat. Insa cand pui gandurile alea in aplicare e grav. Dar tu spui ca un sinucigas e "normal" ? Atunci oare cand e cineva nebun ? Doar cand se crede Napoleon ? Sa fim seriosi, daca te sinucizi esti dus RAU, dar rau de tot cu pluta.

    Inteleg sinuciderea in anumite cazuri, de exemplu cand suferi de o boala incurabila care e si foarte dureroasa si foarte costisitoare. Insa si atunci poti lupta, daca ai bani si vointa.

    Sau daca esti urmarit de ceva clan mafiot si stii ca aia te prind si te tortureaza. Si in cazul asta pot aparea probleme, cineva apropiat tie s-ar putea sa plateasca "factura".

    Deci sinuciderea nu e decat un act de lasitate. Tu scapi de problema fara sa te gandesti la restul. Ce e asa curajos in actul asta ?

    Iar sa te sinucizi pt ca esti gras sau urat e o tampenie, inseamna ca nu esti doar gras/urat, inseamna si ca esti RETARDAT. Pentru ca poti alege sa te schimbi, sunt diete, exista chirurgie plastica, etc.

    Va rog eu, nu mai aparati sinucigasii, e penibil...

  14. #14 SP
    Banned cryyo's Avatar
    RaverX, parca te stiam profesor de romana p'aici, acum ai devenit si psiholog in ale suicidului ?!

    Retard e capul tau, bai baiatule. Viata nu se ghideaza intotdeauna dupa criterii de logica, dupa o ordine a ratiunii si explicabila.
    Traim intr-o lume foarte stramba si nemiloasa. Ce nu e ca noi e cretin sau impotriva noastra, si binenteles sarim sa o interpretam dupa standardele noastre. Ba mai rau, ne repezim sa-i si judecam pe acestia.
    Motivatiile astea care par puerile pt. noi, gen "m-a parasit iubita" sunt de fapt pt ei adevarate lupte interioare. Lupta cu ei insisi, cu rudele… cu Dumnezeu.

    Dar ce habar sa avem noi despre toate astea stand cuminti (si enigmatici) in jilturile noastre de acasa tinand eventual un controller in mana, avand un psihic poate mai strong decat al altora, si privindu-i de sus cu oarece superioritate, caci cine este cel mai in masura sa ne inalte egoul daca nu noi insine, si sa ne soptim in barba "uite si la fraierul asta cum s-a aruncat de la balcon".

    In viteza cu care ne traim viata cine sa mai aibe rabdare sa-i inteleaga si p'astia, nu?
    Si pe urma, mai sunt vreo 6 miliarde...

  15. #15 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Bai baieti, ma sinucid si eu ca m-a amenintat FuriaAlba pe PM si are prea mult SWAG pentru mine.Vedeti ca daca trollati sau faceti glume proaste pe seama mortii mele va ia politia si va duce la bulau.
    Vreau sa vad care-i jmecheria cu Raptor Jesus.

    @cryyo, pune 6 miliarde + unu.

  16. #16 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Retard e capul tau, bai baiatule.
    Eu nu te-am jignit pe tine, pt chestia asta ar trebui sa iei ban pt insulta...

    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Traim intr-o lume foarte stramba si nemiloasa. Ce nu e ca noi e cretin sau impotriva noastra, si binenteles sarim sa o interpretam dupa standardele noastre. Ba mai rau, ne repezim sa-i si judecam pe acestia.
    Da, asta e adevarul. Sunt oameni normali (relativ, ca toti au diverse probleme) si oameni anormali : retardati, nebuni, etc. Si da, sunt niste standarde tocmai pt a separa oamenii. Teste de inteligenta, teste psihologice, teste fizice. Daca unul e fara o mana sau e orb e handicapat. Daca la unul ii dai un test sa bage un patrat intr-un patrat si un triunghi intr-un triunghi si el incearca sa le bage invers e retardat. Daca unul vorbeste singur e nebun (sau poate are alte simturi...).

    Si da : eu consider ca unul care se sinucide fara motive *extrem* de serioase are grave probleme la mansarda. Si nu cred ca-s singurul, de altfel standardele zic ca un om normal nu se sinucide. Da, nu e placut pt familie, dar adevarul doare de multe ori. Ce naiba pot sa zici daca un om e handicapat ? Sau nebun. Asa e el, ce sa faci ? Sa-i tratezi pe toti in mod egal ? Nu se poate, e o utopie asta.

    Tie ti-ar conveni sa umble nebunii periculosi liberi pe strazi ? Ca dupa logica ta asa ar trebui. Ei nu sunt ca noi si de multe ori chiar sunt impotriva noastra. Hai sa facem exact cum vrei tu. Sa nu sarim si sa-i interpretam dupa standardele noastre. Si nici sa-i judecam. Sa-i acceptm asa cum sunt printre noi. Nu conteaza ca dau in cap din senin. Mai gandeste-te odata.

  17. #17 SP
    Member Smileymike101's Avatar
    Baieti, baieti, va rog, mai usor cu trollingul cu si insultele.Ma lasati fara slujba.

  18. #18 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Eu nu te-am jignit pe tine, pt chestia asta ar trebui sa iei ban pt insulta...
    Imi asum asta. Sunt gata sa suport consecintele.
    Tie ti-ar conveni sa umble nebunii periculosi liberi pe strazi ? Ca dupa logica ta asa ar trebui. Ei nu sunt ca noi si de multe ori chiar sunt impotriva noastra. Hai sa facem exact cum vrei tu. Sa nu sarim si sa-i interpretam dupa standardele noastre. Si nici sa-i judecam. Sa-i acceptm asa cum sunt printre noi. Nu conteaza ca dau in cap din senin.
    Unde dai si unde crapa! Nu de nebuni, criminali sau violatori e vorba aci. Dar na, inteleg, a trebuit sa ai si tu o reactie la un post mai acid decat esti obisnuit.

  19. #19 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nimeni nu s-a sinucis pentru ca i s-a urat cu binele. Desigur, unii nu au avut motive intemeiate sa o faca, insa problemele lor, indiferent cat de mici par pentru cei din exterior, raman totusi problemele lor si asta le catalogheaza ca fiind cele mai mari din lume. Nu este un act curajos, este vorba si de lasitate sau calea rapida de scapare, dar daca asta le aduce linistea, asa sa fie. Nu aprob sinuciderea si nici nu o condamn, atat timp cat nu ai deficiente mentale, poti sa hotarasti singur daca viata trebuie traita sau nu. Nici macar nu mai e vorba de credinta sau rai si iad.

  20. #20 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Exact asta vroiam sa subliniez. Da, sinuciderea e un act de lasitate acuta, dar nu inseamna sub nicio forma ca esti dus cu bibilica. Oamenii aia au nevoie de intelegere, de cineva care sa vorbeasca cu ei si care sa le fie alaturi, nu de cineva care sa le spuna "du-te ba nene la spital ca esti ghinda!".

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts