Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Recomandare consola veche.

  1. #1 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar

    Recomandare consola veche.

    ma intereseaza sa cumpar pentru parinti mei o consola model mai vechi...pe care sa se poata juca jocuri mai vechi gen mario, etc.
    ma intereseaza o consola la care jocurile originale sa se gaseasca la bani putini sa nu sara mai mult de 30 de lei jocul.

  2. #2 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Poti incerca ceva din generatia a 5-a : N64 ( unde ai Mario si celelalte jocuri Nintendo) sau PS1.
    Dar cel mai bine iei un PS2, nu e scump, are jocuri multe ( pentru toate gusturile), e fiabil etc..

  3. #3 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    are si mario pe ps2? contra...eu stiu mai era un joc ceva cu circus...

  4. #4 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Da, Super Mario Collection. Parca am vazut o poza cu un cover pe undeva.

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Gandeste-te putin si la ce fel de televizor au parintii tai. Ca daca au un LCD sau o plasma mai noua, jocurile gen PS1 o sa se vada foarte prost. Iti spun din proprie experienta. Daca au un CRT nu ar fi probleme. Stiu ca probabil nu conteaza grafica, dar e deranjant sa vezi pixelul pe ecran, oricat de non-gamer ai fi. Eu ti-as sugera PS2 sau Xbox Clasic. Xbox e mai mare si mai butucanos, dar sunt niste jocuri exclusive foarte bune.

    PS2 cred ca e cea mai potrivita. E mica, foarte fiabila, si ai mii de jocuri, toate foarte ieftine.

  6. #6 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    au un crt...momentan...ei au avut acum ceva vreme un joc pe televizor terminator...dar alea se strica foarte repede si jocul si manetele. ma interesa o consola care sa aibe cam aceleasi jocuri ca acela...ceva de la nitendo?

  7. #7 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai jocurile de pe Terminator sunt cele de pe NES. Terminator fiind clona de NES. Nu stiu daca functioneaza pe NES jocurile de Terminator dar gasesti compatibilitati pe net. Oricum, ca fiabilitate nimic nu se apropie de PS2.

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Oricum, ca fiabilitate nimic nu se apropie de PS2.
    Nici XBOX clasic nu prea are probleme cu fiabilitatea, ba chiar dimpotriva, sansele sa-ti pice unitatea optica e mai mare la PS2 ca si la XBOX. In plus XBOX e mai rapid, jocurile au grafica mai buna pe XBOX, am jucat de exemplu Black pe PS2 si pe XBOX si diferenta grafica e destul de mare. Insa PS2 are 2 mari avantaje: e mult mai mic(mai ales slim-ul) si are mult, mult mai multe jocuri si inca mai apar si acum jocuri pt el.

  9. #9 SP
    Member BloodSamurai's Avatar
    Recomand XBOX classic (softmodat/hardmodat) pe care sa fie instalat COINOPS. CoinOps e un emulator cu majoritatea jocurilor TV (Sega, Nintendo, Super Nintendo dar si cele mai vechi tip Atari etc.) dar si cele Coin-Slot (cand zic majoritatea e chiar 99%).

    Am aspirat si eu o vreme la un xbox classic cu emulatoare si in special XBMC pt. mkvuri (480p, 576p, 720p, 1080p) dar cand am aflat mai concret ca totusi ruleaza decat pana la 480-576p m-am lasat pagubas (plus am mai bulit si un hd de xbox prin tentativa de modare).

    Am si un PS2 fat cu network cu HD de 200gb si am avut cateva jocuri de consola NeoGeo portate si erau execrabile. Asa ca la PS2 prefer doar jocuri de PS1 si PS2.

    Deci daca doresti ca sa faci cadou pt. parinti posibilitea de rejucare a jocurilor de console: Sega Genesis, Sega MegaDrive, Atari, Commodore, Nintendo (NES), SuperNintendo (SNES), NeoGeo , Gameboy, GameboyColor, , SuperNintendo 64 , Gameboy Advance , jocuri arcade Street Fighter, Mortal Kombat [in variantele lor pure] s.a.m.d. Deci RECOMAND un XBOX CLASIC (modat) si sa aiba instalat COINOPS pt. aceste jocuri vechi si XBMC pt. poze,muzica si FILME: xvid, divx, Dvd iso, dvdrip, mp4, mkv 480p. vezi linkurile



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Recomandare TV By Metaf in forum HiFi
    Replies: 6 Last Post: 02-04-2015, 20:29
  2. Recomandare By erik95 in forum Hardware
    Replies: 8 Last Post: 24-05-2010, 22:00
  3. Recomandare TV. By tsuby in forum Hardware
    Replies: 4 Last Post: 28-03-2010, 11:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts