Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 502 of 509 FirstFirst ... 2 402 452 492 500 501 502 503 504 ... LastLast
Results 10,021 to 10,040 of 10180

Thread: Spambox XXL

  1. #10021 SP
    Member ymess's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Next step...find a job. Am aplicat deja la Guerrilla Games si sunt curios daca imi vor raspunde.
    Felicitari, ma bucur sa aud asta! Cand eram in liceu in clasa a 9-a sa fi game designer mi se parea unul din cele mai tari joburi din lume (si inca imi mentin parerea asta). Singura chestie ce vreau sa iti zic e sa iei in considerare sa faci la un moment dat propriul joc cu propria echipa, fie ca o faci la inceput de cariera, fie ca o faci mai tarziu. Singura chestie de care sper ca tii cont e cat de mult te poti dezvolta cand ai libertate totala, cand esti un pilon intr-o echipa mare ai real-work experience, dar tind sa cred ca iti limiteaza un pic capacitatea de invatare. Ce e clar, ai nevoie de ambele experiente. Good Luck!

  2. #10022 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #10023 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Dragi colegi, de azi sunt Game Designer cu diploma! Pentru licenta am facut o aplicatie pentru evenimente de team building in care participantii sa invete despre feedback. Azi am avut defence-ul si am primit 7.9.

    Video de prezentare:


    Next step...find a job. Am aplicat deja la Guerrilla Games si sunt curios daca imi vor raspunde.
    Welcome to the club si bafta acolo! It's the best job ever

  4. #10024 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Fiecare dintre noi in noiembrie:

  5. #10025 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Da cinciu' are si forma de router, acolo mai merge

  6. #10026 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    How The Dark Knight Perfected Viral Movie Marketing

    Un articol foarte - foarte interesant despre campania de marketing de la The Dark Knight. Articolul este cam lung insa merita citit, ~15min.


    Un mic exemplu, face referire la bancnotele desenate cu trasaturile lui Joker:


    For Comic-Con, obviously safety was a concern when you’re, you know, throwing money off three levels. As fun as it might be, somebody might get hurt. So they said, "We actually have a whole banking system here, with change we provide to the vendors."

    So we gave them 10,000 one-dollar bills, and they worked it into all the different vendors’ change. So during the day, when you're buying a t-shirt or buying a soda, you get change — and you may not realize it til you look at it, but you're getting a Joker dollar. People had no idea. Where did this money come from? Where did I get it?


    Michael Borys: For the remaining $1,000, we'd make sure that the right people got the bills in a very sneaky way. If we saw someone in a great Batman outfit, we would sit by them and just sort of… hang out, make sure they weren't looking, and then maybe slip it half under their butts.

  7. #10027 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un nou scandal, pe Twitter


  8. #10028 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Vai de mine are pumnulețul ridicat... Ce să-ți povestesc.

  9. #10029 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Citește comentariile, dacă vrei dureri de cap

  10. #10030 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Sunt prin magazine editii de Kinder Joy cu Super Mario.

    Brelocurile sunt calitativ facute si utile, insa modelele cu cea mai mare utilitate sunt 23, 24. Se folosesc pentru a atasa de ele cabluri si se capsuleaza. Foarte folositoare daca aveti cabluri de incarcare prin masina sau prin casa.
    Attached Images Attached Images 88043665_2490105034540673_6903484574777475072_n.jpg 8834_i3b.jpg

  11. #10031 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe 24 il am eu si este inutil pentru ca se desface foarte usor. Se vede ca este facut pentru copii

  12. #10032 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu pe 24 il folosesc la incarcatorul usb-c de la masina, imi sta foarte bine in suport si-mi este util. Poate ai tu cablul prea gros sau o fi vreo copie nereusita.

  13. #10033 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am incercat la mai multe cabluri si de laptop si de telefon, dar se desface usor. Oricum i l-am dat lu asta mica dupa ce am vazut ca nu am ce face cu el si l-a piedut in 5 minute

  14. #10034 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ce mai faceti cum a mai fost viata voastra? am pierdut multe pe forum ? sper ca de acum inainte, odata cu hypeul noilor console sa fiu si eu prezent pe forum ca in vremurile bune chiar daca timpul este extrem de limitat.

  15. #10035 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salutare si bine ai revenit. Asteptam sa inceapa nebunia cu noile consile. Mai sunt mai putin de 2 luni pana punem mana pe ele

  16. #10036 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce mai faceti cum a mai fost viata voastra? am pierdut multe pe forum ? sper ca de acum inainte, odata cu hypeul noilor console sa fiu si eu prezent pe forum ca in vremurile bune chiar daca timpul este extrem de limitat.
    As vrea sa zic ca l-ai pierdut pe Khan dar ca si cancerul, se intoarce mereu

  17. #10037 SP
    Senior Member BizZare's Avatar

    Spambox XXL


    Dua buget coane Fanica...
    Radem glumim, dar inca mai am un hd ready de 32” ascuns pe undeva...

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #10038 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    not too shabby
    Attached Images Attached Images thnaks.jpg

  19. #10039 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cu ce vă ascuțiți cuțitele in bucătărie? Am incercat inițial cu whetstone si săracul cuțit a ajuns mai rau decât înainte. Acum folosesc bavarian edge care face o treabă decentă într-un timp scurt. Sunt mulțumit de rezultate, însă mă gândeam că poate a găsit cineva o soluție mai bună care sa facă lama razor sharp.

  20. #10040 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Espiritus: depinde de tipul de otel (sau poate e ceramica). Daca vrei ceva profi, trebuiesc anumite unghiuri, anumite pietre de diverse granulatii, altfel il strici mai rau. Sunt si chestii specializate, unde asezi lama la unghiul corect and so on. Eu am vreo 4-5 pietre d-astea (iti dau exemple la doua mai jos), dar sincer am ajuns sa folosesc mai des o jucarie de la Lansky (pun link mai jos).

    https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01IHOOZ4M/
    https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01KLS9UCY

    https://www.amazon.co.uk/Lansky-Shar.../dp/B0085PPSIQ

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 502 of 509 FirstFirst ... 2 402 452 492 500 501 502 503 504 ... LastLast

Similar Threads

  1. SpamBox XL :> By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 15027 Last Post: 12-07-2012, 14:57
  2. SpamBox Reloaded :P By MonkY in forum Offtopic
    Replies: 10005 Last Post: 13-07-2010, 14:21
  3. SpamBox plx ?! :D By N3O2005 in forum Offtopic
    Replies: 5120 Last Post: 15-08-2009, 21:57

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts