Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Problema factura umflata - Vodafone

  1. #21 SP
    Member maravela's Avatar
    Amicul meu care lucreaza la Voda mi-a zis cam ce stiam si eu deja.

    Trebuie telefonat si discutat clar si cat mai exact despre ce s-a intamplat si intrebat ce se poate face.

    Sansele ca sa se rezolve sunt mari, el imi tot povesteste cum il suna oameni care au 600 de euro trafic sumplimentar si le-a facut ajustare la factura. Titirezul ala mic care ti-a zis faza cu apa e un idiot. De obicei dupa ce vorbesti cu ei ar trebui sa te contacteze un robot si sa le dai nota. Acolo poti sa-l arzi bine de tot.
    Astia de la voda (si nu numai) sunt obsedati de evaluarea constanta a angajatilor, daca angajatii primesc note mici mai mult de vre-o 3 luni, zboara. De aceea multi nu isi dau deloc interesul.

    Pana la urma cred ca depinde si pe cine prinzi la telefon, daca e unul interesat sa te ajute sau pur si simplu i se rupe.

    Am avut si eu experiente d-astea cu RDS-ul. Pana nu ajungeam la cineva cu care sa am o conversatie normala nu reuseam nimic, parca dadeam de roboti sau miserupisti.

    P.S. - mi-a zis insa un lucru pe care nu-l stiam, in cazul un care ai mai avut o ajustare in ultimele luni, poti sa iti iei adio de la ajustarea asta. Dar cred ca la tine nu este cazul.

    Iti urez succes

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si crezi ca daca revine cu un telefon la ei si prinde pe cineva mai normal, o sa o ajute in vreun fel ? Ce dovezi trebuie sa aduca si sub ce forma, pentru a intelege ca a fost o eroare de sistem ?

    Crezi ca daca suna si cere cu un superior, o sa i-l dea ?

  3. #23 SP
    Member Mariush's Avatar
    Poti sa insisti, sa ti se faca legatura cu un superior. E posibil sa te puna sa faci ceva sezizare, dar daca insisti sunt obligati ori sa-ti faca legatura ori vei fi sunat inapoi.

    Apropo, crede-ma ca le pasa de clienti, chiar daca astia din front line nu se poarta ca atare. Daca vei suna din nou, insista sa iti fie verificata conversatia anterioara, si iti garantez ca agentul respectiv din Help, si-o va fura. Noi dam afara oameni urgent pe tema asta.

    Orice ai face nu uita, lucrurile nu se rezolva de la sine.

  4. #24 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, a vorbit acum cu cineva mai amabil. I-a zis urmatoarele:

    Traficul s-a facut in noaptea de luni spre marti, intre orele 21:30-7 dimineata. Motivul invocat de el fiind "poate s-a blocat ceva la telefon si s-a facut un update noaptea, pe 3G (BULL**** !!!) si ca tot ce pot face ei, e sa contacteze administratorul firmei (mama ei) Vodafone cand se emite factura si sa esaloneze plata.

    @maravela, prietenul tau nu s-a mai confruntat cu situatii de genu ? Daca da, cum s-au solutionat ?

    Cei de la Vodafone chiar nu stiu ca nici iOS, nici Android nu fac updates la absolut nimic pe 3G, fara acceptul utilizatorului si cel mai important, ca nu se poate downloada pe 3G mai mult de 50MB (pe iOS 6) ? Ei chiar cred ca ne prostesc in halu asta cu bull****-u asta ?

    Se vede incredibil de clar ca este un bug de la ei si ei chair dau vina pe iOS ? Pai daca dau un mail la apple si le spun chestia asta, rad de mine si cu fundu, pentru ca este FIZIC IMPOSIBIL !!!!

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Culmea, s-a rezolvat

    A sunat-o cineva si i-a spus (vrajeala, logic) ca fiind client vechi (din '99) au decis sa-i anuleze datoria asta, fiind si prima "abatere" si ca va aparea pe factura, dar sub ea va fi aceeasi suma dar cu minus.

    In cazul in care s-a implicat cineva de aici, VA MULTUMESC ! in cazul in care pur si simplu cei de la Vodafone au realizat ca au facut o greseala, ce pot sa spun, lucky us Nu de alta, dar sunt oameni pe net care au platit si 1000 EUR pentru asemenea greseli.

    Tks de ajutor guys. Se poate inchide thread-ul
    Attached Images Attached Images thank-you-post-.jpg

  6. #26 SP
    Junior Member andael's Avatar
    Buna ! Ma puteți ajuta in aceeași problema . La un IPhone 7 consum de 22 G in mai puțin de o ora taxat cu 160 EUR , culmea cu o ora înainte de noul interval de facturare. Nu ma înțeleg deloc cu ei și spun ca traficul este perfect contorizat , deși eu n am consumat intr-o luna (15 G ) cât spun ei ca am consumat intr-o ora

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salutare. Cere desfasuratorul tranzactiilor si zi-le ca iOS are limita de 100mb per fisier la download pe 4G deci sigur e de la ei. Si sa consumi 22Gb intr-o ora...chiar nu cred ca e posibil cu limita aia de 100mb per fisier.

  8. #28 SP
    Junior Member andael's Avatar
    Le-am cerut și apare trafic intens între 22.57 și 23.23, am așa arata
    Ms de raspuns
    Attached Images Attached Images 6c4f729b-62ad-4f6a-99e3-5f04795d8cef.jpeg

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intr-un caz extrem de "fericit", pe un 4G sa zicem ca ai un maxim de 100Mbps (Megabits per second) DL. Pentru a downloada 22GB (Gigabytes) la viteza aceea ai nevoie de fix 1760 secunde, deci cam 30 de minute. La 50Mbps, 60 de minute. Daca am calculat corect...

    Limita de 100mb daca nu ma insel e impusa la descarcarea aplicatiilor din AppStore, dar si acolo parca poti activa sa ia si pe 4G fara limita. Insa e extrem de usor daca te uiti la un film, ceva...

    Intrebarea este: chiar ai facut trafic serios atunci? Sau e o aiureala din partea lor?

  10. #30 SP
    Junior Member andael's Avatar
    La film nu m am uitat Download n am făcut .... și nici appstore nu are acces la date celulare.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce vad pe desfasurator, e cam implauzibil.

    E vorba de 9-10 download-uri de 100mb per minut. Si daca ai downloada 9 aplicatii de FIX 100mb pe minut, nu cred ca reusesti sa termini in fix 1 min si sa treci la urmatoarele 10. + ca aplicatii de FIX 100mb nu stiu sa existe chiar atat de multe si nu stiu daca ai avea timp sa le si stergi + redownloadezi si sa faci asta incontinuu timp de 1h. Just my 2 cents.

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    andael: ia legatura cu trickz. El parca lucra la Vodafone... poate te ajuta.

  13. #33 SP
    Junior Member andael's Avatar
    Ms mult . Am mai înțeles cateceva .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Vodafone smart II By nevilica in forum Android
    Replies: 1 Last Post: 25-12-2012, 13:11
  2. Vodafone Smart Tab 10 By Spike in forum Android
    Replies: 3 Last Post: 11-03-2012, 22:31
  3. Intrebare Vodafone-Orange By Sergiu11 in forum GSM
    Replies: 5 Last Post: 17-06-2011, 18:44
  4. Vodafone e-mail ! By Q in forum GSM
    Replies: 0 Last Post: 11-08-2008, 10:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts