Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Home & Garden - Design interior - Idei si solutii

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Home & Garden - Design interior - Idei si solutii

    Desi nu avem o arie speciala dedicata ideilor de acest gen, ma gandesc ca nu ar strica un thread in care sa postam ce mai gasim interesant legat de design interior, idei si solutii la problemele cu care unii ne lovim zi de zi, sau la care unii macar visam. O sa va rog sa nu postati imagini cu cine stie ce case/vile de milioane de euro... ci lucruri pe care le-am putea atinge oricare dintre noi. Sau chiar realiza noi!

    O sa incep eu cu cateva idei de... chiuvete. Da, o sa radeti, dar unele dintre ele mi s-au parut al naibii de interesante.
    Attached Images Attached Images sink_01.jpg sink_02.jpg sink_03.jpg sink_04.jpg sink_05.jpg sink_06.jpg sink_07.jpg sink_08.jpg sink_09.jpg sink_10.jpg sink_11.jpg sink_12.jpg sink_13.jpg sink_14.jpg sink_15.jpg sink_16.jpg sink_17.jpg sink_18.jpg sink_19.jpg sink_20.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    O idee care mie unul mi s-a parut geniala (si daca as avea scara cu siguranta as proceda asa): sertare in scara! O groaza de spatiu pierdut sub scara devine instant extrem de folositor.
    Attached Images Attached Images stairway-drawers.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Unele idei sunt chiar interesante. Ce ma nemultumeste pe mine in schimb la designurile astea mai noi e ca multe se bazeaza pe a arata bine, dar se uita de partea functionala, practica. Am intalnit in cateva cazuri niste chiuvete din materiale foarte bune, care aratau foarte bine, dar carora partea functionala le lipsea cu desavarsire. Practic... erau atat de prost gandite functional, incat eu, o persoana cu maini relativ mici, abea puteam sa ma spal acolo inghesuit atingand toate cele(robinet, chiuveta, scurgere chiar). Stateam si ma gandeam cum naiba se spalau proprietarii in asa ceva zi de zi. Eu as fi aruncat direct pe geam asa ceva dupa o spatamana. Dar de fapt nu as fi dat banii pe o asa porcarie(si scumpa cu draci probabil). Alta problema la altele a fost faptul ca in unele te si stropeai cand te spalai. Te faceai leoarca incercand sa le folosesti. Dupa parerea mea te numesti designer atunci cand reusesti sa imbini utilul cu frumosul. Chiar nu stiu cum li se acorda unda verde acelor "designeri" care habar nu au de functionalitate si de ce intra asemena produse in productie.
    Am observat si in setul tau de poze 2 chiuvete... cel putin dubioase. Prima ar fi cea de lemn stil crapat/labirint, whatever(parte totusi doar un design sf/3d) in care dupa parerea mea daca ai da drumul la apa nitel mai tare, te-ar stopi mai ceva ca popii care arunca cu aghiasma. A doua cu probleme ar fi cea din marmura cu acel canal ingust de scurgere(asta pare a fi model real) care automat la fiecare spalare s-ar spoi toata, si probabil te-ar si stropi de asemenea. Restul pot spune ca mi-au placut si unele chiar le-am gasit foarte interesante, la fel ca si acea scara cu sertare. Re-atasez si pozele cu cele 2 inculpate pe care le-am mentionat mai sus
    Attached Images Attached Images 1.jpg 2.jpg

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai dreptate. Si mie mi se pare modelul din lemn complet nepractic. Ba mai mult, cred ca e un chin sa cureti asa ceva (ce faci, bagi betisoare de sters prin acele "crapaturi"?). Asa ceva cred ca ar arata bine insa intr-o cabanuta de lemn... cu rol mai mult de design decat practic. Sau o pui undeva afara, langa gratarel

    A doua insa e mai ok si daca nu ma insel e in trendul acesta mult aclamat de catre ecologisti - sa nu folosesti mai multa apa decat trebuie. Da, nu poti sa-ti speli mai mult de o batista... sa te speli asa pe maini si pe fata si cam asta e.

    Intre timp am mai strans ceva idei de la HomeGeek. I hope you like them.
    Attached Images Attached Images idei_casa_gradina_16.jpg idei_casa_gradina_09.jpg idei_casa_gradina_15.jpg idei_casa_gradina_10.jpg idei_casa_gradina_11.jpg idei_casa_gradina_12.jpg idei_casa_gradina_13.jpg idei_casa_gradina_14.jpg idei_casa_gradina_01.jpg idei_casa_gradina_02.jpg idei_casa_gradina_03.jpg idei_casa_gradina_04.jpg idei_casa_gradina_05.jpg idei_casa_gradina_06.jpg idei_casa_gradina_08.jpg idei_casa_gradina_07.jpg

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Revin cu niste idei de scaune geniale
    Attached Images Attached Images scaune_ingenioase_01.jpg scaune_ingenioase_02.jpg scaune_ingenioase_03.jpg scaune_ingenioase_04.jpg scaune_ingenioase_05.jpg scaune_ingenioase_06.jpg scaune_ingenioase_07.jpg scaune_ingenioase_08.jpg scaune_ingenioase_09.jpg scaune_ingenioase_10.jpg scaune_ingenioase_11.jpg scaune_ingenioase_12.jpg scaune_ingenioase_13.jpg scaune_ingenioase_14.jpg scaune_ingenioase_15.jpg scaune_ingenioase_16.jpg scaune_ingenioase_17.jpg scaune_ingenioase_18.jpg scaune_ingenioase_19.jpg scaune_ingenioase_20.jpg

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Part 2
    Attached Images Attached Images scaune_ingenioase_24.jpg scaune_ingenioase_23.jpg scaune_ingenioase_22.jpg scaune_ingenioase_21.jpg scaune_ingenioase_25.jpg scaune_ingenioase_26.jpg scaune_ingenioase_27.jpg scaune_ingenioase_28.jpg scaune_ingenioase_29.jpg

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai sa va dau o idee geniala... in special voua, gamerilor colectionari care va place sa va "etalati" jocurile intr-un mod cat mai original. Ideea este preluata de aici: Shinium - Brilliance by Design: Resin-inlaid Wood si mi se pare geniala! Sa nu-mi spuneti ca nu va place!
    Attached Images Attached Images glow_wood_01.jpg glow_wood_02.jpg glow_wood_03.jpg glow_wood_04.jpg glow_wood_05.jpg glow_wood_06.jpg glow_wood_07.jpg glow_wood_08.jpg glow_wood_09.jpg glow_wood_10.jpg glow_wood_11.jpg glow_wood_12.jpg glow_wood_13.jpg glow_wood_14.jpg glow_wood_15.jpg glow_wood_16.jpg glow_wood_17.jpg glow_wood_18.jpg

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Alte cateva idei interesante pentru casa... sper sa va placa.
    Attached Images Attached Images interior_design_ideea_03.jpg interior_design_ideea_02.jpg interior_design_ideea_01.jpg interior_design_ideea_04.jpg interior_design_ideea_05.jpg interior_design_ideea_06.jpg interior_design_ideea_07.jpg interior_design_ideea_08.jpg interior_design_ideea_09.jpg interior_design_ideea_10.jpg interior_design_ideea_11.jpg interior_design_ideea_12.jpg interior_design_ideea_13.jpg interior_design_ideea_14.jpg interior_design_ideea_15.jpg interior_design_ideea_16.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 22-04-2012, 22:28
  2. Replies: 0 Last Post: 16-03-2012, 11:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts