Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast
Results 81 to 100 of 113

Thread: Bere

  1. #81 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Nu am găsit Hefe blondă, nici Pils, iar din ce văd pe etichetă, berea pare pasteurizată. O să revin și eu cu o părere după ce le savurez. Prosit!
    PS: Kaufland, 15 lei ambele.
    Attachment 265257
    Nu am mai găsit berea asta prin niciun supermarket Prin București e vreun supermarket care o mai vinde?

  2. #82 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Din Auchan am luat acum vreo luna cateva bucati, nici nu le-am baut inca. Am luat doar alba, ca neagra nu imi place oricum, deci nu stiu daca dinaia se gaseste.

  3. #83 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Vai cum e Ground Zero asta, genial de gustos! Mai ales daca va place India PA, e parfumata berea, gustul e amarui si puternic, dar nu atat de simtitor incat sa strambi din nas, iar after-taste-ul e absolut orgasmic. Recomand, daca aveti posibilitatea, sa incercati (mai ales Easy Rider, mi-a placut cel mai mult de la ei, e cea mai echilibrata)

    Ground Zero Beer

  4. #84 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    salut baieti, n-as vrea sa fiu offtopic dar nici nu vreau sa deschid alt thread doar pentru atat:
    ceva bautori de cidru? de vreun an de zile experimentez cu diverse marci.
    pana acum am stabilit ca-mi doresc un cidru nu prea acidulat dar cu gust pronuntat de mar si sa fie si dulce. printre marcile incercate se numara old mout, cidru mandru, strongbow, dacic, blind pig. totusi singurul cidru care m-a convins din punctele de vedere mentionate anterior este somersby. am savurat cu placere in irlanda si "secret orchard" al carui echivalent ar fi la noi "livada secreta" dar nu are nici pe departe acelasi gust.

    ceva ponturi legate de un cidru mai bun?

    de asemenea daca stiti unde pot gasi in romania secret orchard v-as fi recunoscator.

  5. #85 SP
    Member marv's Avatar
    Somersby si Old Mout sunt si preferatele mele. Dacic mi s-a parut groaznic. Restul tolerabile.
    N-as putea sa iti zic despre alte optiuni de cidru, in schimb pot sa iti recomand sa incerci si ginger beer. Daca gasesti pe undeva Crabbies Original merita sa incerci.

  6. #86 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Uite chiar am sa-l caut. Am recitit postul meu anterior si am remarcat ca am scris eronat: deci Orchard Thieves (nu Secret Orchard) este bun, poate chiar mai bun decat Somersby, dar Livada Secreta de la noi este meh. Old Mout il socotesc si eu ca fiind bun, imediat dupa Somersby, dar putin cam acidulat.

  7. #87 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Old Mout e singurul care imi place, desi nu am gasit "simplu" ci doar cu alte diverse arome. Si Blind Pig e ok-ish.

  8. #88 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Quote Originally Posted by marv View Post
    Daca gasesti pe undeva Crabbies Original merita sa incerci.
    Am gasit aseara la Mega Image. Pfui da iute este. Mi-a placut, a fost dulce, nu prea acidulat, foarte aromat (chiar sunt curios ce condimente sunt in el), si nu se simte gustul de alcool sau de drojdie. Multam de pont!


  9. #89 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E iute, asa e berea de ghimbir

  10. #90 SP
    Member marv's Avatar
    ce repede te-ai miscat! Mersi si eu de pont, nu stiam ca este in Mega Image.

  11. #91 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ce am mai incercat zilele trecute si recomand:

    Mort Subite Kriek
    http://extrabeers.com/images/detaile...ort-subite.jpg

    Am primit-o din Belgia, nu stiu daca e disponibila la noi. Foarte fructoasa si florala, racoritoare, perfecta dupa o noapte de betie.

    Leffe Royale

    https://static.webshopapp.com/shops/...ad-golding.jpg

    Superbe ambele, Leffe are o tarie destul de pronuntata de 8,5%, o bere foarte barbateasca daca vreti. Recomand cu incredere.

  12. #92 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am incercat si eu Crabbies, e ok, insa prea dulce pentru gustul meu. Uitasem complet de berea cu ghimbir pana la postarile de mai sus si am zis sa iau din nou, insa ce bausem pana acum prin diverse localuri nu era atat de dulce, iar asta parca nu ma incanta din cauza asta.

  13. #93 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ați încercat acest cidru? E bun?
    cidru-clarks-demidulce-50.jpg

  14. #94 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    E bun da' nu prea. Am baut anul trecut pe o terasa, dar n-am fost foarte impresionat.

  15. #95 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Baieti, am gasit in Auchan bere Sikaru. Am ales neagra, au si blonda. Este o bere de tip Ale, nefiltrata, nepasteurizata, fermentata direct in sticla. Mi-a placut faptul ca nu a fost foarte acidulata. Aroma aduce un pic a cafea, poate un pic prea amara pentru gustul meu. Sikaru_Home_Page

  16. #96 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ați încercat așa ceva? E vreuna mai răsărită?
    img_20170524_132813.jpgimg_20170524_132824.jpg

  17. #97 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    in caz ca nu ati incercat pana acum recomand https://www.hophooligans.ro/ , au o gama foarte variata de beri , tot ce am baut pana acum a fost foarte bun . Le gasiti in barurile de specialitate , pe net la berero.ro si 7beri.ro .

  18. #98 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^aprob. Cea mai buna bere bauta de mine so far. SI ATENTIE, recomand (si chiar eu sunt socat ca zic asta) Silva Romanian Pale Ale. Este deosebit de gustoasa desi n-ai zice, avand in vedere ca se gaseste aproape la orice butic si colt de strada. Este bestiala!

  19. #99 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am incercat Terapia Platin, foarte buna, recomand! Bună și Nemțeana arămie.

    PS: Ăștia nu trimit in țară?
    http://www.beerstock.ro

  20. #100 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Aoleo, as recomanda oricui sa stea de parte de Nemteana. Mie si cunsocutilor ni se pare ca are gust de basini prajite
    Cea mai oribila de pana acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 6 FirstFirst ... 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. BioWare renunta la Mass Effect pentru bere By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 30-01-2013, 21:55
  2. Cum ne c�știgăm banii de bere By Zniper1 in forum Offtopic
    Replies: 12 Last Post: 01-09-2012, 15:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts