Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 113

Thread: Bere

  1. #21 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Sikaru este si la Auchan si Carrefour

  2. #22 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Va mai recomand asta: https://www.brejas.com.br/cerveja/re...ske-dark-lager - o bere neagra ceheasca absolut fenomenala, cea mai buna bruna pe care am gustat-o. La mine in oras o gasesc la un Liquor Store(The Store), nu stiu de unde se mai poate cumpara.

    Zlato Prazske se numeste.

  3. #23 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Am comandat 2 pachete la fel, cu cate 4 beri de diferite sortimente: ale, blonda, rosie parca. Va anunt dupa ce le gust, abia astept. Nici eu nu sunt in Bucuresti.
    Din pacate berero aia sunt praf si pulbere. Am facut comanda vineri si nici pana acum nu m-au contactat. Le-am trimis 2 mailuri, n-au raspuns, iar la numarul de telefon de asemenea nu raspunde nimeni. Sa-i chis in freza, chiar mi-ati facut pohta boiereasca cu berile astea.

    Mai e vreun site de unde pot comanda Zaganu, Sikaru etc?

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  5. #25 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Din pacate berero aia sunt praf si pulbere. Am facut comanda vineri si nici pana acum nu m-au contactat. Le-am trimis 2 mailuri, n-au raspuns, iar la numarul de telefon de asemenea nu raspunde nimeni. Sa-i chis in freza, chiar mi-ati facut pohta boiereasca cu berile astea.

    Mai e vreun site de unde pot comanda Zaganu, Sikaru etc?

    imi pare rau sa aud asta , ti-am spus eu am primit a doua zi comanda , pacat aveam de gand sa mai comand ceva de la ei dar asa....


    pentru beri din alte tari am mai comandat de vreo 2 ori de aici :


    http://www.beeracademy.ro/

  6. #26 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    La emag nu au rosie, cea care ma intereseaza cel mai tare, iar de pe siteul Zaganu nu-mi dau seama cum se face comanda....

  7. #27 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    comanda e de minim 50 de lei dar vad ca au un bug de ex daca vreau 2 Zaganu normale si 2 Rosie cand adaug in cos pe cea Rosie cea normala dispare din cos , deci poti comanda bere doar de un fel

  8. #28 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Da, am vorbit cu un domn la telefon si i-am transmis problema pe care o au cu siteul. Fac comanda cand isi revine, vreau din fiecare sortiment cateva sticle.

    ---------- Post added 13-01-2016 at 16:49 ----------

    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    Din pacate berero aia sunt praf si pulbere. Am facut comanda vineri si nici pana acum nu m-au contactat. Le-am trimis 2 mailuri, n-au raspuns, iar la numarul de telefon de asemenea nu raspunde nimeni. Sa-i chis in freza, chiar mi-ati facut pohta boiereasca cu berile astea.

    Mai e vreun site de unde pot comanda Zaganu, Sikaru etc?
    Culmea culmilor: acum 5 mintue a venit un ametit de la Cargus cu pachetul de bere, fara nici un telefon in prealabil. Se pare ca nu a fost vina celor de la berero pana la urma, am si discutat cu ei. In ultimele 2 saptamani Cargus si Urgent au fuzionat se pare, iar de aici o gramada de probleme cu transportul coletelor. Diseara beau Zaganu pana ala urma!!
    Un minus totusi deoarece puteau raspunde la mailuri mai devreme.

  9. #29 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Cum au fost berile Rasko?


    am baut berea asta aseara , recunosc la inceput m-a atras numele dar berea este excelenta .
    Attached Images Attached Images beer.jpg

  10. #30 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Superba berrea Zaganu!!!
    Daca sunteti iubitori ai acestei ambrozii trebuie neaparat s-o incercati.

    Le-am incercat pe toate 4 - blonda, bruna, rosie si India Pale Ale.

    Cel mai mult m-au impresionat cea rosie - o bere puternica, barbateasca, parca ies testoronii din sticla cand o deschizi, cu o aroma pronuntata de lemn ars, nu foarte acidulata si totodata fina incat sa-ti dea senzatia unui produs premium, in ciuda faptului ca are 7% alcool.

    A doua care merita mentionata e India Pale Ale, cu o aroma florala extrem de pronuntata si accente de must de vin. Cand o bei, pe cerul gurii ramane acea aroma florala de care vorbeam, dar in momentul in care o inghiti simti taria si gustul amarui al unei beri adevarate. E un contrast superb pe care nu l-am mai intalnit decat acum cativa ani la o bere belgiana, dar imi scapa numele acesteia.

    In concluzie, azi mai comand o tura de beri Zaganu, foarte probabil sa devina berea romaneasca preferata. Nici nu se poate compara cu porcariile de la noi care se gasesc pe toate gardurile gen Ciuc inca una si ma duc, Ursus etc etc. Daca vreti sa va rasfatati, go for it.

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ceva de aici ati incercat: The 10 Strongest Beers in the World Will Get You Drunk Fast | HiConsumption ?
    Chiar sunt curios cum mama naibii o fi berea aia cu 67.5% alcool!!!
    Attached Images Attached Images brewmeister-snake-venom.jpg

  12. #32 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    well am gasit asta , daca cineva vrea sa incerce , are doar 29% deci putin mai slaba ca cele din lista , problema ar fi pretul .... Bere USA | Utopias 10th Anniversary | BeerAcademy.ro

  13. #33 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    ^ 5 mici in sange si 4 beri d-astea va rog!!

  14. #34 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    ^ 5 mici in sange si 4 beri d-astea va rog!!
    Stai relax Rasko, producatorul NU recomanda consumul de unul singur a mai mult de o bere Este trecut pe eticheta de pe gatul sticlei!

  15. #35 SP
    Member iUser's Avatar
    Cea mai buna bere pe care am baut-o pana acum este Weihenstephaner Pilsner. Nu prea stiu cum sa o descriu, este foarte fina, se simte putina lamaie in aroma, culoarea este foarte frumoasa, iar spuma este densa. Mai pe scurt, foarte baubila, aluneca usor. Am vazut ca are numai note mari pe site-urile de specialitate. Din pacate se gaseste destul de greu la noi...

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De cate ori intru pe threadul asta... mi se usuca gatul... Damn you

    P.S. Nah un wallpaper, sa va vina si voua pofta!
    Attached Images Attached Images beer_wallpaper.jpg

  17. #37 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    ai incercat la Auchan? au vreo 4-5 sortimente de la ei .

  18. #38 SP
    Member iUser's Avatar
    Nu am Auchan prin apropiere, din pacate...

  19. #39 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    well am gasit asta , daca cineva vrea sa incerce , are doar 29% deci putin mai slaba ca cele din lista , problema ar fi pretul .... Bere USA | Utopias 10th Anniversary | BeerAcademy.ro
    Ai comandat de pe siteul asta? Totul ok?

  20. #40 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    personal nu am comandat de la ei , ceva cunoscuti au comandat si nu au avut probleme .


    eu de aici am mai comandat si la fel totul a mers fara probleme


    Craft Beer

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 6 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. BioWare renunta la Mass Effect pentru bere By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 30-01-2013, 21:55
  2. Cum ne c�știgăm banii de bere By Zniper1 in forum Offtopic
    Replies: 12 Last Post: 01-09-2012, 15:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts