Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 113

Thread: Bere

  1. #61 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Cică au si in Cora, mi-a zis un prieten.

  2. #62 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    Weihenstephaner nu e tocmai o porcarie de marca... beraria are aproape 1000 de ani oar berile lor sunt in top pe toate siteurile de specialitate . sa fim serios nu poti compara cu Ursus sau Bergenbier . Zaganu este o bere ok din punctul meu de vedere sunt beri mult mai bune produse in Romania
    Avantajul lor este ca au ajuns marca cea mai cunoscuta de altfel de beri in Romania , dar asta nu inseamna ca este cea mai buna .

    Mai da si tu niste nume d-astea romanesti, pe care le consideri mai bune decat Zaganu? Sunt in perioada de experimente si vreau sa comand si alte marci.

  3. #63 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Harta berii artizanale in România - Universitatea de Bere


    aproape tot ce pe harta poti comanda de la Berero , mai putin berea care o fac brew pubs .


    in Cluj mai este o berarie Hophead , pana acum berile alea nu le-am vazut online de comandat.

  4. #64 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    OK, dar pe care le recomanzi mai mult dintre cele de pe harta?

  5. #65 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Clinica de Bere si Ground Zero , Sara este o bere care imi aduce mult aminte de berile belgiene stiu ca alea nu sunt pe placul tuturor .

  6. #66 SP
    Member iUser's Avatar
    Sticla de Ground Zero are 0.33 sau 0.5? In poza de pe berero.ro se vede ca scrie 0.33 pe eticheta, dar in descriere scrie 0.5.

  7. #67 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    0.33l iUser.


    un top de pe Untappd al celor mai bune beri din Romania , probabil lucrurile se vor schimba in momentul in care mai multe beri or sa ajunga la 150 de ratinguri.
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  8. #68 SP
    Member Leni's Avatar
    Pentru mine cea mai buna bere "de toate zilele" este Csiki. Nu lipseste niciodata din casa, si toti musafirii sunt placut surprinsi cand ii servesc. Au avut de craciun o editie speciala, bere cu miere, cu tarie de 9% si gust destul de pronuntat (si dulce) de miere...foarte buna, mai ales pentru cei carora nu le place "Gustul puternic si amarui" .
    Sikaru de asemenea imi place la nebunie (le-am incercat pe toate, sunt foarte bune), cumpar ori de cate ori am ocazie din Auchan Tg.Mures Sud (din Tudor). Am observat ca acest Auchan are o gama neobisnuit de mare de bere, fata de alte Auchan-uri din Cluj si Mures, pentru cei interesati.
    Pentru cei care doresc, in Tg.Mures pe langa oferta mare din Auchan, avem si BeerAcademy si Csiki (si cu miere mai este ramas pe ici-colo), daca aveti nevoie de informatii, cu cea mai mare placere. De asemenea, va pot ajuta si sa cumpar si sa va trimit, dar nu stiu cum se poate trimite ca sa reziste la transport.

    Edit:

    colegii din Brasov, bere de ghimbir de la Lab. Merlin de unde as putea cumpara din magazin in Brasov, la pret de retail? (nu online sau in localuri)

  9. #69 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu am găsit Hefe blondă, nici Pils, iar din ce văd pe etichetă, berea pare pasteurizată. O să revin și eu cu o părere după ce le savurez. Prosit!
    PS: Kaufland, 15 lei ambele.
    uploadfromtaptalk1457362342487.jpg

  10. #70 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    @Dant3 cum au fost ?

  11. #71 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E bere nefiltrata obisnuita. Nu e nimic special la ea, exista si in Romania de ani de zile prin supermarket-uri.

  12. #72 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    @Dant3 cum au fost ?
    Încă nu am gustat-o, după ce beau revin.

  13. #73 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Recomand Primator, pentru cine are ocazia s-o incerce - foarte gustoasa, aluneca usor, mai ales cea neagra si cea roscata

  14. #74 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Preferatele mele sunt urmatoarele:
    Zaganu Blonda - foarte buna in opinia mea, termen mic de valabilitate, in general f proaspata, gust amar, placut
    DAB - potrivita pentru cei care nu prefera o bere dulce.
    Chisinau Draft - o bere la sticla de 0,5 foarte buna, facuta intr-o fabrica Efes din R.Moldova.
    Faxe - o bere daneza la 1l, cutie metalica, o gasiti in orice hypermarket
    London Pride - o bere englezeasca autentica
    Nenea Iancu - Blonda Speciala
    Neumarkt 3 - surprinzator, nu e nici f ieftina si e la cutie, recomandata de un prieten, destul de buna.

  15. #75 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    @Dant3 cum au fost ?
    Am băut acum berea cu etichetă albastră, Original Helles. O bere blonda normală, nu merită banii. O s-o încerc și pe cea neagră cu drojdie.

  16. #76 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am promis ca revin cu o părere și după ce gust berea brună. Asta da, mi-a plăcut foarte mult, seamănă cu Leffe brună. O recomand cu plăcere. Noroc!

  17. #77 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Am baut si eu bere Chisinau, foarte buna in banii aia(2,9 sticla, mult peste Tuborg sau Becks). Dant3 o gasesti in Annabella (Rm. Valcea pentru ceilalti ).

  18. #78 SP
    Junior Member mihdum's Avatar
    Zaganu, Paulaner, Krusovice. Momentan asta e top 3 in preferinte.

  19. #79 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Am incercat si eu Zaganu. E buna. Recomand si Tyskie.

  20. #80 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Ptr cei din Buc. , Ground Zero sarbatoreste un an pe piata si fac un party inclusiv cu realizarea unu tip de bere ales de fani .


    https://www.facebook.com/events/1797136713840839/ ptr cine vrea sa participe

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. BioWare renunta la Mass Effect pentru bere By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 30-01-2013, 21:55
  2. Cum ne c�știgăm banii de bere By Zniper1 in forum Offtopic
    Replies: 12 Last Post: 01-09-2012, 15:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts