Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6
Results 101 to 113 of 113

Thread: Bere

  1. #101 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Aia blondă sau arămie? Sa incep cu gluma aia obosita? Mi se pare mai ciudat că știți ce gust au bășinile prăjite.

  2. #102 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E obosita, chiar o asteptam sa vina
    Aia blonda am incercat-o parca, a fost acum vreo 2 ani.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  3. #103 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu am băut arămie, mie îmi place

  4. #104 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Eu in ultima vreme nu am mai incercat altceva in afara de Budweiser (blonda sau dark) sau Guiness. Iar daca am pofta de cidru, Blind Pig e intotdeauna alegerea.
    Chiar am sa incerc aceasta Nemteana, avand in vedere ca ultima data cand am mers pe mana lui Dant3, am gasit un produs de calitate (Zaganu).

  5. #105 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mergi pe Terapia Platin, mi-a adus aminte de Weihenstephaner. Nemțeana arămie e buna dar Terapia Platin e senzație

  6. #106 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Joi la Lidl o selectie de beri belgiene si englezesti


    https://www.lidl.ro/ro/saptamana-act...?id=373&week=1


    O alta stire , recent la Carrefour am vazut Meantime vreo 3 sortimente , bere buna ,din UK , recomand .

  7. #107 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Daca va place berea nefiltrata, recomand Primator Weizenbier.
    Eu am gasit-o intamplator in Auchan si de atunci tot din aia beau.
    Se mai gaseste si in Carrefour, la pretul de 6 lei.
    Attached Images Attached Images primator-weizen-05l-cseh-buzasor-500x500.jpg

  8. #108 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ieri, in Cluj, am baut una din cele mai bune beri pe care am pus gura: 1717 (se citeste cum citeste Viorica: saptespe saptespe). Spre surprinderea mea, berea asta e gandita in Romania si produsa in Germania (de obicei e invers). Deosebit de buna, e foarte "lichida", nu stiu cum sa spun, in general berile de genul asta nu curg chiar asa usor pe gat, dar cu asta zici ca bei apa (in sensul bun).

    De asemenea, tot acolo am baut si cel mai bun cidru ever: Harvester. Daca prostiile de le vezi in general, de la Old Mout la Somersby la Blind Pig sau Cidru Mandru, au gust artificial, chimic, si sunt indulcite in draci, asta e de-ajuns sa-l mirosi si sa iti dai seama ca e diferit. E the real deal, se simte fructul fermentat, aroma naturala, e total diferit de restul prostiilor.

    Recomand ambele bauturi daca aveti ocazia, mai ales Harvester daca vreti sa aflati cum trebuie sa aiba gust de fapt un cidru.
    Attached Images Attached Images harvester-mere-719x1024.jpg bere-1717-weis-bier-50-cl_1660.jpg

  9. #109 SP
    Member marv's Avatar
    si eu sunt un sustinator al cidrului Harvester. Il prefer pe cel de mere, cel de pere e un pic cam dulce. Cred ca o singur data am baut un cidru mai bun prin Franta, dar nu ii retin numele.
    Ah, si Harvester e facut prin zona Zalaului.

  10. #110 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am comandat direct de pe site-ul lor, sper sa nu te înjur eagle 12 sticle la vreo 93 de lei

    ---------- Post added 30-05-2018 at 21:47 ----------

    Am luat din Lidl sa gust Clark's, sper sa fie bun, 7 lei sticla. Am înțeles că e tot cidru artizanal

  11. #111 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    E un joc periculos ce joci tu acolo

  12. #112 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am băut Clark's, nu mi-a plăcut. Un fel de socata fara zahar

  13. #113 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Va recomand doua beri excelente, le-am găsit la Lidl, 28 de lei, 4 bucăți. Gulden Draak și Corsendonk Pater.

    PS: Atenție la Gulden Draak, 10,5% alcool

    brouwerij-van-steenberge-gulden-draak.jpegcorsendonkpater.jpeg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 6 FirstFirst ... 4 5 6

Similar Threads

  1. BioWare renunta la Mass Effect pentru bere By MiniEmotion in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 30-01-2013, 21:55
  2. Cum ne c�știgăm banii de bere By Zniper1 in forum Offtopic
    Replies: 12 Last Post: 01-09-2012, 15:00

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts