Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: Unde gasesc un debitmetru ?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Angry Unde gasesc un debitmetru ?

    Stiu. O sa radeti de mine... dar in toate magazinele de specialitate au ridicat din umeri. Parca am intrebat de vre-o tehnologie extraterestra. Vreau si eu un amarat de debitmetru de apa, care sa masoare in L/h sau L/s, cum o fi. Partea proasta e ca nu gasesc nimic pe la noi... sau ce gasesc de fapt este un apometru (care nu ma ajuta).

    So, daca aveti cunostinte in domeniu sau noroc mai mare la search pe gugal, please let me know

  2. #2 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    o sa caut eu pe-aici prin apropiere maine sau poimaine daca nu e maine deschis

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am cautat si eu in Hornbach, Praktiker... si nimic...

  4. #4 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    nu nu...in Pitesti.

    ---------- Post added at 04:18 PM ---------- Previous post was at 04:16 PM ----------

    te intereseaza o marca anume?..pentru ce il vrei?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu ma intereseaza marca... imi trebuie un simplu debitmetru pe care sa-l montez la schimbul de picatura la noul acvariu. Trebuie pur si simplu sa-mi arate cati L/h trec prin furtunul respectiv... nothing fancy. Ca marime mie imi trebuie pentru furtun de 12/16, dar nu-i bai daca e mai mare, ii pun reductie....

  6. #6 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    ok..mi-am notat ..maine ma duc sa vad daca gasesc pe unde stiu eu..

  7. #7 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    abia azi ma duc monky...peste vreo ora plec si ma duc sa caut si o sa pun si banii pentru cele 2 licitatii castigate: pgr 3 si brute stalker...dar sper sa pot sa ii depun fara sa ma intrebe cucoana prea multe...

  8. #8 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    if it helps, am aflat ca un astfel de dispozitiv se cheama rotametru

  9. #9 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    damn...monky..imi pare rau dar nu am gasit acest " debitmetru" nicaieri in locul in care se presupunea ca sunt de toate . se uitau aia la mine de parca vorbeam de tehnologii inexistente.

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan: actually sunt n tipuri de debitmetre... de la cele magnetice, pana la cele conductive, de la cele variabile pana la cele de nivel. Problema e ca majoritatea nu sunt capabile sa "simta" un flowrate asa mic cum am eu nevoie (de aproximativ 1L/h). Cateva exemple:

    .:: FLAND GRUPPE ::. furnizor de echipamente si utilaje dedicate masurarii presiunii, temperaturii, debitelor si nivelelor, sisteme de protectie impotriva exploziilor si deflagratiilor, motoare diesel, generatoare de curent, presiuni, presiune.ro, pr
    ACRILO SERV - Contoare de apa si energie termica
    Purificatoare de apa AquaWelt
    Newsletter Tehnica Instalatiilor

    Nu-i nimic nightprowler, nici cei din Bucuresti nu sunt mai breji...

  11. #11 SP
    Senior Member nightprowler's Avatar
    cel care m-a amuzat la maxim a fost unul care facea exact asa:
    eu: aveti vreun debitmetru?
    el:hm?
    eu: debitmetru...aveti cumva?
    el: si dadea usor din cap spre mine.
    eu: debitmetru! debtimetru ii zice! AVETI?
    el: nu.
    a bine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Unde gasesc consola model vechi, cu pistol? By Taw in forum Console Club
    Replies: 7 Last Post: 21-01-2019, 16:46
  2. Unde gasesc un astfel de cablu? By MonkY in forum Hardware
    Replies: 6 Last Post: 17-07-2012, 11:09
  3. Unde gasesc redeem codes la ps3? By Dany_dci in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 1 Last Post: 19-11-2011, 14:08
  4. Desktop Gaming Gata Configurat unde gasesc pe STOC? By nameless_fear in forum Hardware
    Replies: 13 Last Post: 19-01-2011, 13:12
  5. Unde gasesc acest joc? By szury in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 15-03-2010, 21:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts