Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Tablouri/Postere tip canvas

  1. #1 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Tablouri/Postere tip canvas

    Stiti cumva unde as putea sa imi fac si eu cateva tablouri tip canvas in Bucuresti? De preferat as vrea sa imi spuneti din proprie experienta, am cautat si eu pe google insa nu sunt sigur de calitatea lor.

    Eu am un tablou de acest gen in casa ( PREMIÄR Tablou, peisaj pădure - IKEA ) si intentionez sa imi mai fac cateva gaming related de dimensiuni mai mici.

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    E un tip aici pe forum care se ocupa de asa ceva, am sa caut si il postez...
    BTW daca vrei cauta-l si tu pe "coltul consolistului" sau cum ii spune la thread...
    .
    .
    .
    LE am gasit, e aici http://www.consolegames.ro/forum/f45...e/#post1207168

  3. #3 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Da il stiu dar se pare ca nu raspunde la mesaje.

  4. #4 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    N-are credit.

  5. #5 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Cred ca a abandonat aceasta activitate ButchX, asa ca daca aveti alte recomandari sunt binevenite.

    ---------- Post added 26-05-2015 at 13:03 ----------

    Am gasit un site care se ocupa cu asa ceva : Tablouri Canvas PersonalizateTablouri Decorative | si ei spun ca fac tablourile cu imprimanta UV pe canvas premium 370 gr/mp la rezolutie 1440dpi cu grosime sasiu lemn 2.5cm. Va spun ceva datele astea ? Eu nu pot sa imi dau seama de calitatea lor.

  6. #6 SP
    Member esop's Avatar
    Canvas este suportul pe care se imprima. din cate mai tin minte este cel mai bun pentru print gen tablou. nu ce folosesc altii poliplan sau vinyl adeziv si alte prostii.
    Imprimanta uv nu stiu cum este (am cautat pe internet si am vazut ca printul uv se face direct pe suprafete rigide. gen pvc/forex. acum nu inteleg de ce ei fac asta. daca printul este pe canvas. ma rog.) eu cand lucram in domeniu printam ori pe imprimanta cu cerneala pe baza de solvent ori digital (dar in cazul de faza nu este relevant, pentru ca nu se preteaza la tablouri; mai mult la postere sau flyere, carti vizita, etc).
    Rezolutia 1440dpi este calitatea printului. eu zic mai mult decat suficient. de obicei se printeaza la 300-600dpi. acum depinde la cati PPI fac ei export la imaginea dorita pentru print. daca este poza ... sau vector; atunci nu mai conteaza pentru ca la orice dimensiune nu isi pierde calitatea. (ca o mica paranteza, in general pentru astfel de printuri, se lucreaza in adobe illustrator, cu export in format eps; sau adobe photoshop. mai rar se foloseste si corel draw).
    Sasiu lemn presupun ca este rama tabloului.
    Sper ca nu am gresit ceva. A trecut ceva vreme de cand lucram in publicitate si faceam grafica.

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu am printat acum cateva saptamani pe canvas la The Plot (THE PLOT - Home), 40x20, fara sasiu de lemn. Totalul a fost 25 lei si am fost foarte multumit de calitatea printului, contraste si definitie cum le asteptam. Las info astea aici, pentru cei ce mai cauta locuri dovedite.

  8. #8 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Solutie prindere tablouri By tudomih in forum Offtopic
    Replies: 4 Last Post: 04-02-2014, 19:25
  2. Postere jocuri - Postere Xbox 360 By SpitFire in forum Console Club
    Replies: 29 Last Post: 30-07-2009, 23:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts