Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Posta romana violeaza coletele externe si le talhareste

  1. #1 SP
    Senior Member huber's Avatar

    Posta romana violeaza coletele externe si le talhareste

    salut tuturor , eu deja m-am satura de acesta institutie a statului numita Posta Romana, de nenumarate ori mi-au pierdut coletele , am facut reclamatie de nenumarate ori dar nimica, am avut colete care au fost pur si simplu taiate ambalajele si desfacute si verificate , din unele chiar au fost luate unele obiecte , tata deja e satul peste cap , deoarece a avut multe obiecte foarte importante .
    am avut pur si simplu cred noroc chior cu consola ps3 .

    va rog daca ati patito si voi spunetiva aici povestea nefericita , sa vedem cum se fura pe fata in romania.

  2. #2 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Mie mi-a venit Xbox-ul tot prin Posta Romana si a venit cutia rupta jocul din bundle cu..carcasa sparta pun jos o poza a cutiei si a carcasei jocului.
    Attached Images Attached Images imgp1996.jpg imgp1998.jpg imgp2000.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member huber's Avatar
    de unde la-i comandat man ? ce mai vreti cel mai bun exemplu , o sa pun si eu o poza cum arata plicul cu bule taiat .

  4. #4 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    N-am patit sa-mi fie violate pachetele, in schimb am patit ca pachetele mele sa se piarda prin tara, dar, culmea, dupa un timp au reaparut chiar dupa ce mi-am recuperat valoarea inscrisa pe mandat. Si am ramas si cu pachetul si cu banii. De aceea recomand sa trimiteti pachete cu valoare declarata (chiar daca platiti un pic mai mult). Si sa nu trimiteti valori mari sau sentimentale. Pot sa afirm ca Posta Romana mi-a facut si surprize placute in ceea ce priveste timpul si calitatea expeditiei. Totusi sa nu-i blamam. Au niste salarii de tot c acatul, un stres, de daca as fi in locul lor as strange de gat cel putin 3 clienti pe ora, calculatoare si programe de pe vremea lui ceausescu, ministrii pe care-i dureau in maciuca de serviciul postal. Cu toate astea supravietuiesc, ne trimit coletele mai ieftin ca firmele de curierat conduse de securisti, si gandeste-te ce-ai mai gandi daca parintii tai (sau chiar tu) ar lucra in aceasta institutie?

  5. #5 SP
    Senior Member huber's Avatar
    pai si pentru asta trebuie sa ne f**a noua colete ,sa umble prin ele si chiar sa fure unele lucruri , cand vad pe la ora 12 cand vine posta in oras cu arunca saci , in care sunt si obiecte nu numai plicuri. Chifteluta , chiar asta am spus si eu la incet inceput dar sa te fereasca dumnezeu sa patesti asa ceva .

  6. #6 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by huber_93 View Post
    pai si pentru asta trebuie sa ne f**a noua colete
    Ai dreptate! N-au motiv sa faca asta. Dar cum ti-am spus mai sus: ce fel de oameni accepta sa-ti lucreze pe 7-8 milioane? Ma refer la calitatea si constiinta lor.

  7. #7 SP
    Max
    Member Max's Avatar
    Am avut si eu probleme cu posta romana, am asteptat un colet timp de doua saptamani (era.. "pierdut")

  8. #8 SP
    Senior Member huber's Avatar
    ce putin eu astept de 6 saptamani unul

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by huber_93 View Post
    pai si pentru asta trebuie sa ne f**a noua colete ,sa umble prin ele si chiar sa fure unele lucruri , cand vad pe la ora 12 cand vine posta in oras cu arunca saci , in care sunt si obiecte nu numai plicuri. Chifteluta , chiar asta am spus si eu la incet inceput dar sa te fereasca dumnezeu sa patesti asa ceva .
    Cand o sa ajungi sa lucrezi si tu daca ai "norocul" in viata sa te limitezi la 7-8 milioane o sa vezi cum e. Postasii totusi n-au scuza ca aia scot din spaga lasata de babe la pensii dar cu carausii e problema.
    Nu am avut probleme cu posta decat odata cand mi-a trimis cineva o geaca... si am primit aviz acasa.. am asteptat vreo 2 ore in posta in timp ce toate angajatele cautau pachetul.
    L-au gasit intr-un final undeva jos de tot sub niste cutii, ambalajul rupt si s-a spalat pe jos cu geaca respectiva.

  10. #10 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    O luna si ceva de cand astept un MGS portable ops de la thehut, le-am trimis mail si au zis ca o sa il track-uiasca, ieri mi-au trimis inca o bucata, daca nici asta nu ajunge innebunesc.

  11. #11 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Eu nu prea am avut probleme cu posta pana acum si sper ca nici nu voi avea
    Sa va zic cum stau lucrurile pe la posta, pentru ca am fost si am vazut. Nu vorbesc despre posta care o stiti voi, cea frumoasa cu termopane, tv-uri si ghisee ci despre cea nevazuta, underground.
    Stiti cum arata o mina unde lucreaza ortacii? eh... cam asa arata subsolul celui mai mare centru postal din Ploiesti, unde vin si pleaca mii de pachete sau scrisori in fiecare zi. Am avut ocazia sa ajung in acel loc datorita unui coleg de-al meu al carui tata lucreaza acolo. Am fost nevoiti sa il ajutam intr-o zi pentru ca pur si simplu nu mai facea fata! Acolo te trezesti cu ditamai tiru de 20T in curte si apoi trebuie sa te descurci. Inauntru, in subsol ai 2 sine foarte lungi cu 2 vagoane in care trebuie sa incarci marfa si sa o duci pana in capatul celalat unde se face alta munca titanica de aranjare, sortare, completare de documente la lumina unui bec de 20-40w etc. Este o munca foarte grea unde nici macar nu ai conditii de lucru + ca esti platit prost. Lumina ioc(nici nu vezi pe unde calci), murdarie si praf cat cuprinde(doar am specificat ca se lucreaza ca in mina, poate credeti ca glumesc). Am uitat sa specific ca intre tir si vagoane exista 2 etaje pe care deasemenea trebuie sa te plimbi ca un caraus (trebuie conditie fizica tata!). Faza naspa e ca toate acestea se fac de catre un singur om pe tura si sarmanu' iese rupt de acolo! Pentru cei care credeau ca posta insemana o munca de birou la caldurica unde te certi cu toate babele(cum pare la suprafata, in ghiseuri) ii rog daca au ocazia vreodata sa vada si partea nevazuta, unde se desfasoara adevarata munca a Postei Romane! Nici macar nu poate fi vorba de vre-o comparatie cu asa-zisi curieri rapizi, care au conditii excelente de depozitare si transport, fata de veterana Posta Romana...

  12. #12 SP
    Senior Member huber's Avatar
    da aici sunt de acord cu voi dar stati putin si ganditiva cum vati simnti voi daca ati fi in locul lui consol3 sau in locul meu ? Khan tu ai noroc ca locuiesti in capitala si nu mai trebe un joc dupa ce il soreteaza aia acolo sa trimita in alt oras dar in cazul meu e dezanstru .

  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    stai linistit ca multe pachete le-am trimis la sor'mea in provincie pentru ca nu pot primi in Bucuresti dinafara UE (chestie cu domiciliul).

    Si tot n-au fost probleme. Poate din cauza ca e orasul mic si volumul mai mic de munca, oamenii au altfel grija de pachete.

  14. #14 SP
    Senior Member huber's Avatar
    probabil , dar aici e praf , dar eu cred ca totusi cei de la Bucuresti le fac praf si le verifica pe cele din strainatate.

  15. #15 SP
    Junior Member laur7seas's Avatar
    salutare,am trimis un joc de ps3 la un coleg de aici de pe hub,au trecut aproape 2 luni,nimeni nu stie nimic la posta dau din umeri,desi am facut reclamatie acum vre-o 12 zile....unde-i jocul meu?(God knows...!)

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, ai re-inviat un thread unde nu s-a mai postat din 2009... Asta nu inseamna ca s-au schimbat prea mult lucrurile de atunci.

    Btw, jocul l-ai trimis cu confirmare de plata? Ai tracking, ceva... sau e scrisoare simpla?

  17. #17 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu trimit mereu sub forma de colet si trwc la valoare colet cateva sute lei. Au ajuns intotdeauna. Astfel, daca "se pierde" iti recuperezi paguba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Evitati Posta Romana By Marinake in forum Offtopic
    Replies: 32 Last Post: 06-09-2012, 11:11
  2. Problema posta romana By urioc in forum Console Club
    Replies: 20 Last Post: 29-08-2009, 17:44
  3. Podcast-uri Externe By Mika in forum Software
    Replies: 0 Last Post: 15-09-2008, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts