Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 4 of 4

Thread: Inmatriculare auto iesit din leasing

  1. #1 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

    Inmatriculare auto iesit din leasing

    Va rog sa ma ajutati daca stiti.

    Am un auto care a iesit din leasing.
    Am primit de la firma de leasing toate actele (de la talon, carte de identitate, foaie de inmatriculare, certificat de plata a impozitelor bla bla). Insa nu am cu cine vorbi acolo sa ma lamureasca care sunt pasii pentru a o inmatricula pe firma mea.

    Primul pas care imi pare logic ar fi sa radiez masina cred.

    Acum, pe talon e trecut la proprietar numele firmei de leasing, utilizatorul nu e trecut.
    Pentru a aparea numele firmei pe care doresc sa o inmatriculez pe talon trebuie sa ma duc la RAR ?
    Sau se face altfel?

    Abia apoi ma prezint la serviciul inmatriculari de la Politia Rutiera?

    Mersi pentru orice ajutor

  2. #2 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Direct la inmatriculari. Daca ai foaia de inmatriculare si talonul, faci drum de pomana la RAR.
    Radierea e o metoda primitiva. Se mai face doar in cazul iesirii masinii din uz.

  3. #3 SP
    Member richardm27's Avatar
    Nu ai nici o treaba cu RAR-ul. Te duci cu actele de la masina, taxele de inmatriculare platite, actele firmei si ceea ce ti-a dat firma de leasing dupa ce ai terminat contractul direct la inmatriculari si ei or sa-ti elibereze un nou certif. de inmatriculare...am inteles ca vin prin posta acum.
    LE: De fapt mi-am adus aminte, am fost la RAR pentru o noua verificare a seriei de sasiu parca si mi-a dat un certificat de autenticitate, or something...

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    multumesc.
    am reusit, trebuia sa merg la RAR pentru verificarea seriei de sasiu. Talonul mi se trimite in 10 zile lucratoare prin posta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Nintendo Wii a iesit la pensie By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 08-11-2013, 02:20
  2. Replies: 1 Last Post: 13-01-2011, 23:08
  3. Cine a iesit in castig dupa E3? By AndRewqp in forum Stories & Other News
    Replies: 12 Last Post: 29-07-2010, 12:14
  4. A iesit PS3 update 2.70! By mark in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 31 Last Post: 07-04-2009, 18:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts