Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: China fakes it all!

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    China fakes it all!

    Va mai amintiti de Dodge Tomahawk ? Bestia de 500 de cai, motor de Dodge Viper de 8.3 litrii...

    Ei bine, chinezii au decis sa copieze acest model... KMD K-007 Tron Bike MC-06 este, dupa cate se vede, 100% identic *sarcasm*. Motorul imens a fost inlocuit cu unul de 150cmc si scoate incredibila cifra de... 10 cai putere. Pretul este pe masura: 1398 $

    Are un singur lucru in comun cu modelul Dodge... nici una dintre ele nu este "street legal"

    Ghiciti care e care, din poze

    Sursa
    Attached Images Attached Images 6386616.jpg dodge-tomahawk-beach-1920x1440.jpg 6386619.jpg

  2. #2 SP
    Member sarpe's Avatar
    roshu = chaina

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Dar de hiPhone ce ziceti ?
    Attached Images Attached Images 200831330414501.jpg

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Exista un hiphone prin china care are si wifi, senzorul gravitational, ecranul cu multitouch, de toate... Pe asta, husa il strica

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, era si normal. Adica, dupa ce au fost dati in judecata pt. ca au copiat Smart-ul (detalii aici: Mercedes may sue over Chinese Smart copycat ) si dupa ce BMW ii da in judecata pt. ca au copiat X5: BMW, Smart threaten action against Chinese copies - Automotive News Europe ... te astepti la orice. Din cate am inteles, clona de X5 este interzisa in Germania (sursa: BMW=girls+beer: BMW X5 clone banned from Germany ). LOL
    Attached Images Attached Images bmw_x5__chinese.jpg mercedes_smart_for_two_china_noble_copy_cat.jpg

  6. #6 SP
    Junior Member Sandman's Avatar
    Natia asta nu are pic de rusine, sa mor de nu.

  7. #7 SP
    Member Snake's Avatar
    Hahaha, ce tare. Clona de X5. Ma mir ca nu le vad prin Bucuresti, ca la noi se poarta.

    Sandman, ce vrei man sa le faci, la cat de multi sunt ? Zi merci ca nu sunt foarte destepti, ca altfel azi eram sub imperiul Chinez

  8. #8 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    They print money!

  9. #9 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Dintre ultimele "reusite" trebuie mentionat si Vii , de mare senzatie poza cu interiorul
    Attached Images Attached Images vii-inside.jpg vii.jpg

  10. #10 SP
    Member N3O2005's Avatar
    mama cate componente are

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Dintre ultimele "reusite" trebuie mentionat si Vii , de mare senzatie poza cu interiorul
    Am vazut "review" la o astfel de clona... m-am terminat de ras. Deci, pentru a nu parea too cheap, inauntru au pus o bucata de metal, foarte grea, prinsa de carcasa. La review au desfacut, ca nu mai puteau de curiozitate, si-au bufnit toti in ras. Super tare. Cred ca au gasit metode de a exporta metal in US

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar
    Uitati-va aici





  13. #13 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Prin Bucuresti e plin de NokLa, clone chinezesti la Nokia N73 care pe langa functiile normale Nokia au si touchscreen si multe altele. Mi-a aratat cineva super incantat de jucarie, nu mai retin feature-urile.

  14. #14 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    stiu ce zici, toate sunt la fel, are camera de 1,3 mp, dual sim touchscreen, 2 jocuri si 300 mega memorie interna

  15. #15 SP
    Member N3O2005's Avatar
    oricum sunt garbage ... camera e un gunoi, difuzoarele sunt caca, displayu tot caca ... sunt un pic pointless

  16. #16 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Sunt cheap ass...
    Ca bonus, sunt unii prosti care chiar cred ca sunt sute de modele nokia care au touchscreen

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai sunt si unele cu cate 2 SIM-uri... Belea pt. "intreprinzatori"

    Ce-mi place mie ca noi discutam despre China in Auto & Moto

  18. #18 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mai sunt si unele cu cate 2 SIM-uri... Belea pt. "intreprinzatori"

    Ce-mi place mie ca noi discutam despre China in Auto & Moto
    ok ok....daca vrei tu... ia de aici o comparatie...:grr
    Attached Images Attached Images toyota-20prado-20vs-20dadi-20shuttle.jpg

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Va mai amintiti de Dodge Tomahawk ? Bestia de 500 de cai, motor de Dodge Viper de 8.3 litrii...

    Ei bine, chinezii au decis sa copieze acest model... KMD K-007 Tron Bike MC-06 este, dupa cate se vede, 100% identic *sarcasm*. Motorul imens a fost inlocuit cu unul de 150cmc si scoate incredibila cifra de... 10 cai putere. Pretul este pe masura: 1398 $

    Are un singur lucru in comun cu modelul Dodge... nici una dintre ele nu este "street legal"

    Ghiciti care e care, din poze

    Sursa

    ...10 cai? Păi �l �ntrec cu Ram Bike-ul frate!

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Prin Bucuresti e plin de NokLa, clone chinezesti la Nokia N73 care pe langa functiile normale Nokia au si touchscreen si multe altele. Mi-a aratat cineva super incantat de jucarie, nu mai retin feature-urile.
    Arata "bine". Ahahahahaa. Oare chiar s-o pacali cineva cu asa ceva ?
    Attached Images Attached Images nokla_n95_1.jpg nokla_n95_2.jpg nokla.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. China isi lanseaza propria consola! By MonkY in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 14-03-2014, 19:02
  2. In sfarsit China ofera libertate consolistilor! By MonkY in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 30-09-2013, 10:10
  3. China vrea sa ia cu asalt amazon.com By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 10-11-2012, 01:34
  4. GTA vine pe Nintendo DS cu China Town Wars By SpitFire in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 14-09-2008, 01:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts