Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Rally racing

  1. #1 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar

    Rally racing

    Cum nu exista un asemenea thread am zis sa fac eu unul pentru toti fanii curselor de raliu de pe forum, ca sa putem discuta despre diverse lucruri pe aceasta tema.

    So ia ziceti, pe cine pariati ca va castiga WRC-ul anul asta? Eu inca nu imi dau cu presupusul ca mai e pana la sfarsit DAR sper sa castige cei de la Ford fie ca e Hirvonen fie ca e Latvala... m-am cam saturat de Loeb si compania. De asemenea sunt entuziasmat de intrarea celor de la Mini in cursa, mai adauga niste diversitate, prea era monotona lupta dintre Ford si Citroen. Acum ca sunt 3 mari rivali sper sa se mai incinga atmosfera si din cate am vazut la Sardinia, cei de la Mini au inceput bine. Ca sa nu mai spun ca in 2013 se baga si Volkswagen si vom avea patru giganti!

  2. #2 SP
    Member iUser's Avatar
    Vad ca nu prea se uita lumea la WRC ... Eu tot pe Loeb il vad campion .
    Abia astept sa vad Polo-ul in campionat, arata super!

    Calendar competitional:
    Rally Sweden10 - 13 Feb 11Winner: M. HIRVONEN 
    Rally Guanajuato Mexico03 - 06 Mar 11Winner: S. LOEB 
    Vodafone Rally de Portugal24 - 27 Mar 11Winner: S. OGIER 
    Jordan Rally14 - 16 Apr 11Winner: S. OGIER 
    Rally d'Italia Sardegna05 - 08 May 11Winner: S. LOEB 
    Rally Argentina26 - 29 May 11Winner: S. LOEB 
    Acropolis Rally16 - 19 Jun 11Winner: S. OGIER 
    Neste Oil Rally Finland28 - 30 Jul 11Next Rally 
    ADAC Rallye Deutschland18 - 21 Aug 11* 
    Rally Australia08 - 11 Sep 11* 
    Rallye de France Alsace29 Sep - 02 Oct 11* 
    RallyRACC - Rally of Spain20 - 23 Oct 11* 
    Wales Rally GB10 - 13 Nov 11* 

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Eu deocamdata mi-as dori sa vad Mini-ul in actiune mai mult, de-abia astept acum in Finlanda... va fi printre cele mai bune raliuri.

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Se pare ca tot Loeb a castigat si in Finlanda... damn him! Macar a luat Hirvonen maximul de puncte la power stage.
    Prevad ca la sfarsitul campionatului tot Loeb va lua titlul, iar Ogier il va prinde din urma pe Hirvonen. Sper ca nu se va intampla asta... Latvala e si el in urma rau de tot...

  5. #5 SP
    Member iUser's Avatar
    Ma intreb ce s-ar intampla daca ar schimba Leob masina . Nu cred ca ar mai castiga nici o SS, dar o cursa... Cum i-ar sta intr-o Skoda?

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu stiu daca e vorba de masina aici... chiar daca nu-l suport, Loeb are foarte mult skill, sa poti sa te mentii in frunte chiar daca pleci primul si maturi drumul pt cei din spate e ceva incredibil de greu... si totusi omul o face.

  7. #7 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    So, only one rally left. Hirvonen e la distanta de 8 puncte de Loeb, credeti ca are sanse sa-i fure al 8-lea titlu consecutiv de sub nas francezului? Eu sunt foarte sceptic, mai ales daca va conduce cum a condus in Spania, not a chance. Dar SPER sa i se strice masina lui Loeb .

  8. #8 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Si, finalul (not-so) epic al acestui sezon a luat sfarsit.... cum era batalia aia stransa intre Loeb si Hirvonen, de-abia asteptam sa vad ce se intampla sii... neghiobul finlandez a dat-o-n bara (sau in pom mai bine zis) si si-a facut muci masina. Asadar, Loeb a castigat in ciuda faptului ca in a 3-a zi a iesit si el din cursa deoarece i se stricase masina. So, Latvala a castigat raliul GB, Ogier a castigat Powerstage-ul, iar Loeb a castigat tot campionatul. Citroen a castigat la categoria echipe... si cam atat. Sunt un pic dezamagit ca s-a sfarsit asa cu Hirvonen dar fericit ca a castigat Latvala si el un raliu. Asta e, la anu' sa fie cu noroc!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Dirt Rally By Einherjar793AD in forum Console Club
    Replies: 55 Last Post: 14-11-2018, 10:47
  2. World Rally Championship By Nash in forum Console Club
    Replies: 51 Last Post: 12-10-2010, 20:57
  3. Rush Rush Rally Racing Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 09-09-2009, 11:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts