Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 26 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast
Results 281 to 300 of 512

Thread: Masina Consolistului!

  1. #281 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Probabil masina ramane la ei, caci prin jmen, o vand ei la dezmembrari si tie iti da suma. Oricum de 8000 iti iei masina sh chiar foarte buna, poti da un avans din suma asta si sa-ti iei alta Mazda.
    Dar cu vazutul banilor e mai dificil, mai ales la firme de genul omnia. Trebuie sa stai pe capul lor, cu amenintari etc
    Oricum, ai vazut ce bun e casco-ul, daca sa zicem, n-ai fi avut?

  2. #282 SP
    Junior Member arkps3's Avatar
    sal!...un bmw X5, 3.0 D, an 2005...!
    Attached Images Attached Images x5.jpg

  3. #283 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Frumoasele asiatice
    Attached Images Attached Images duba.jpg sexy.jpg

  4. #284 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    inca una... i-am schimbat jantele si cauciucurile de vara... un pic mai deosebita si mai "rea"
    Attached Images Attached Images 20120327_082004.jpg

  5. #285 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    sa va traiasca japonezele..frumoase foc

  6. #286 SP
    Member PumaS's Avatar
    My Lion BEFORE - AFTER
    Attached Images Attached Images 2012-02-13-15.33.41.jpg 2012-02-13-17.02.10.jpg

  7. #287 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Azi am decis sa ii fac o polisare.

    Ceva parereri?

    O sa postez niste poze before and after.
    Ma urmeaza si o mica adaptare la sistemul de iluminatie,mai pe scurt un set de xenon faza scurta+faza lunga+ proiectoare si e gata.
    Stiu ca e murdara dar unde stau vremea e cam nehotarata si astept sa se incalzeasca sa o spal.
    Attached Images Attached Images dsc01373.jpg dsc01375.jpg dsc01376.jpg

  8. #288 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    eu pur si simplu ii ador pe cei ce-si pun xenon pe faruri fara lupa!

    sunt asa de scumpi la vedere ca i-as saruta cu o bata de baseball.

  9. #289 SP
    Member dayday's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    eu pur si simplu ii ador pe cei ce-si pun xenon pe faruri fara lupa!

    sunt asa de scumpi la vedere ca i-as saruta cu o bata de baseball.
    Ai perfecta dreptate , si in general masinile fara xenon au si buton de reglare a farurilor si toti merg cu ele ridicate, de parca ar fi singuri pe drum


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #290 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    eu pur si simplu ii ador pe cei ce-si pun xenon pe faruri fara lupa!

    sunt asa de scumpi la vedere ca i-as saruta cu o bata de baseball.
    Nu inteleg ce e asa rau daca nu ai lupa.
    Stai linistit ca eu nu sunt ca ""cei ce-si pun xenon pe faruri fara lupa"".
    Ce e asa rau ca doar nu pun xenon de 18000.

    Si in plus de asta sunt satul si de aia care au xenon cu lupa ca vezi tu lupa aia se regleaza singura si mai presupun ca tu la masina ta persoanala ai faruri adaptive,care nu deranjeaza pe nimeni,si sunt perfecte.

    Uite chiar dupa ce imi pun Xenon o sa trag o fuga pana la Bucuresti sa vedem cat de dragi iti sunt cei cu xenon pus dar fara lupa

    Daca ai bun simt poti sa ai xenon fara lupa,daca tu ai dat peste aia care nu stiu sa umble in propriile lor masina,e problema ta dar te rog nu ii baga pe toti in aceeasi oala.

    Iti respect parerea dar nu sunt de acord cu ea.

    Stima!

  11. #291 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    pai te contrazici singur.

    spui ca nu intelegi de ce e rau fara lupa... insa tu nu esti "d-aia"... cu toate ca vrei sa iti pui xenon si sa treci prin bucuresti ca "sa-mi dai o lectie".
    e un pic patetica situatia.

    singura treaba e sa vezi mai bine, fara sa afectezi vizibilitatea celorlalti participanti la trafic.
    daca farul nu focalizeaza bine ai sa-i ORBESTI pe toti, indiferent cat de smecher esti si stii sa umbli la masina.
    xenon pe far fara lupa este deranjant oricat de in jos ar fi dat becul.

  12. #292 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    pai te contrazici singur.

    spui ca nu intelegi de ce e rau fara lupa... insa tu nu esti "d-aia"... cu toate ca vrei sa iti pui xenon si sa treci prin bucuresti ca "sa-mi dai o lectie".
    e un pic patetica situatia.

    singura treaba e sa vezi mai bine, fara sa afectezi vizibilitatea celorlalti participanti la trafic.
    daca farul nu focalizeaza bine ai sa-i ORBESTI pe toti, indiferent cat de smecher esti si stii sa umbli la masina.
    xenon pe far fara lupa este deranjant oricat de in jos ar fi dat becul.

    Ok boss mersi pentru info.

    Respect!

  13. #293 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Problema, din punctul meu de vedere, este simpla... iti pui pe masina o instalatie de lumini OMOLOGATA, ai tot respectul meu. Nu este omologata? Oare de ce? Se poate afla foarte usor raspunsul la un tester ITP, care sa (mai) aiba instalatia de verificat lumini.

    Eu am faruri cu xenon din fabrica si recent am avut o problema cu becurile vechi, originale, care s-au ars. Ca orice roman, am dat intai o tura in Autovit si am cumparat niste becuri xenon "cu licenta Philips". Pe langa faptul ca un bec a luat FOC in far, avem o vizibilitate la fel de buna ca si cand as fi mers prin ceata. Am pierdut o gramada de bani cu schimbarea asta, dar tot pe original merg si voi merge... pana cand o sa se arda altceva si o sa le dau foc personal.

    De ce am dat exemplul asta? Ca la fel de proaste sunt si becurile de "kit de adaptare xenon", daca nu chiar mai penibile.

    Stai... acum am vazut ca ai un Clio... NU FACE PROSTIA ASTA! Am vazut tone de exemple pe modelul acesta, nu ai fizic cum sa ai o dispersie buna a luminii cu xenon. De la instalatii scumpe, la instalatii scumpe, singura varianta este sa cumperi farurile de RS (sau Initiale), care vin cu lupa. Ca si aspect si functionalitate, merita 10/10... Daca vrei mai multe detalii despre ele, da-mi un pm.

    Iti mai recomand sa montezi o folie transparenta total, de faruri (sa nu afecteze calitatea luminii), aplicata cu grija, ca sa pastrezi efectele polishului.
    Attached Images Attached Images img_0942.jpg

  14. #294 SP
    is the man! trickz's Avatar
    * difuzie, nu dispersie. Scuze, am avut o saptamana plina...

  15. #295 SP
    Member 573ph4n's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu cred ca ma insel..Alfa 159.Excelenta algere, este exact masina care as alege-o si eu daca as dispune de banii necesari.Mi se pare o masina superba.O consider ca fiind una dintre cele mai frumoase masini pe care le-am vazut.A trebuit sa postez cand am vazut-o, nu m-am putut impotrivi .

    Chiar azi am luat un seat leon (2001) , poate dupa ce face cunostinta cu apa, pentru ca e cam prafuit am sa-i fac cateva poze si am sa contribuii si eu la acest thread.Per general din ce am vazut eu cam toti cei care au postat au facut alegeri foarte interesante si inspirate daca vreti..

  16. #296 SP
    BMC
    Junior Member BMC's Avatar
    Şi Skodiţa mea...
    Attached Images Attached Images dscf0057.jpg

  17. #297 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Una polishata, una trecuta prin greutatile orasului... Va dati singuri seama care si cum
    Attached Images Attached Images dsc06016pn.jpg

  18. #298 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu sunt cel mai mare fan BMW (imi plac mai mult cele japoneze), dar am ajuns sa imi iau una. E singurul BMW care imi place, E36 Coupe. Primul lucrul pe care vreau sa il fac este sa imi schimb stopurile din spate.
    Cu ce as putea da jos abtibilduri-le de pe parbriz? Sunt foarte multe lipite si nu le suport.

    @trickz: Vad ca le ai cu fotografiatul, mai poti pune cateva poze mai "artistice" cu Clio-ul? Merci mult !
    Attached Images Attached Images asdasdasdfasdf.jpg 26052012533.jpg

  19. #299 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Cu ce as putea da jos abtibilduri-le de pe parbriz? Sunt foarte multe lipite si nu le
    [/TABLE]

    Cu un feon sau orice alta suflanta cu aer cald. Daca treci pe la orice service, chiar si unul mic, sigur te pot ajuta ei cu asta.

  20. #300 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    Nu sunt cel mai mare fan BMW (imi plac mai mult cele japoneze), dar am ajuns sa imi iau una. E singurul BMW care imi place, E36 Coupe. Primul lucrul pe care vreau sa il fac este sa imi schimb stopurile din spate.
    Cu ce as putea da jos abtibilduri-le de pe parbriz? Sunt foarte multe lipite si nu le suport.

    @trickz: Vad ca le ai cu fotografiatul, mai poti pune cateva poze mai "artistice" cu Clio-ul? Merci mult !
    ce motorizare? sunt si eu interesat de una si vreau sa stiu cam care sunt mai ok dpdv economic, imi plac la nebunie e36-urile dar trebe sa vad cum rezolv cu tata ca el sponsorieaza si nu-i place tractiunea spate

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 26 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coltul de rai al consolistului By MonkY in forum Console Club
    Replies: 2753 Last Post: 08-03-2023, 22:39
  2. O masina in fiecare zi By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 114 Last Post: 28-10-2020, 15:00
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Ce nebunie de masina e asta? By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 10 Last Post: 03-04-2011, 11:55
  5. "Bradul de Craciun al Consolistului" By sekhemet in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 03-02-2009, 04:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts