Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 26 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 ... LastLast
Results 341 to 360 of 512

Thread: Masina Consolistului!

  1. #341 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Nu m-am referit la depasiri, ziceam de mers normal in oras, insa ai dreptate pe drumuri de munte unde in depasire fiecare secunda conteaza da ii dau tare, ceea ce am avut eu sa subliniez e ca in condusul de rutina din punctul meu de vedere nu are rost sa forjezi masina aiurea...

  2. #342 SP
    Member A_A_A's Avatar
    N-am zis ca schimba la 7k rpm, ca bietul logan, mai mult de 5 k rpm nu prea papa...

  3. #343 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Da' nu era vorba de tine...

  4. #344 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Sa readucem topicul pe un traseu normal...

    Dupa o excursie mica, pe cursul Dunarii, am revenit in Bucuresti, sa ma bucur de asfalt! Masinuta s-a comportat extraordinar pe drumuri... mai putin amenajate. Singura care a avut de suferit a fost buza fata, care a mai atins solul, pe diverse inclinari extreme.
    Attached Images Attached Images dsc07992a.jpg dsc07994a.jpg dsc08009a.jpg dsc08028a.jpg

  5. #345 SP
    Junior Member andreigtc's Avatar
    Nu are cum sa mearga loganul ala MCV 1.5 DCI motor "pe comanda" cu 180.

  6. #346 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar

    Masina Consolistului!

    Quote Originally Posted by andreigtc View Post
    Nu are cum sa mearga loganul ala MCV 1.5 DCI motor "pe comanda" cu 180.
    Nu �nțeleg dc mai redeschizi subiectul?
    Cel de 85cp prinde180km/h eu unul am condus si stiu, presupun ca tu ai condus mai multe si știi!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #347 SP
    Junior Member andreigtc's Avatar
    Era vorba strict de logan 1.5 diesel cu motorul mai mic, NU 85 cp.

  8. #348 SP
    Senior Member Zero's Avatar

  9. #349 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Dupa 6 ani m-am despartit cu greu de Mondeo...anyway, noua Jetta cu motor 1.2 TSI (destul de interesant), extrem de confortabila, spatioasa ca la balamuc, pret rezonabil 16300 totul inclus.

    Dotari suplimentare fata de cele standard:
    Aer conditionat automat "Climatronic" cu doua zone de reglare a temperaturii
    Cotiera centrala fata cu spatiu de depozitare
    Faruri de ceata cu lumina statica la viraj inclusa
    Radio CD RCD 310 cu functie mp3 si 8 incinte acustice
    Antena Diversity si conector multimedia pentru surse externe
    Volan piele 3 spite,inclusiv maneta frana de mana si schimbator de viteze imbracate in piele

    Cam atat...as fi vrut neaparat Bluetooth si cotiera spate, dar am luat ce era pe stoc. Nu as fi stat 4 luni nici mort
    Attached Images Attached Images 20120913_103559.jpg 20120913_103615.jpg 20120913_103647.jpg

  10. #350 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    In cat face suta?

  11. #351 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Dupa 6 ani m-am despartit cu greu de Mondeo...anyway, noua Jetta cu motor 1.2 TSI (destul de interesant), extrem de confortabila, spatioasa ca la balamuc, pret rezonabil 16300 totul inclus.

  12. #352 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Cotiera cu spatiu de depozitare
    ...
    Attached Images Attached Images xxsasha.jpg

  13. #353 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    In cat face suta?
    trage destul de bine


  14. #354 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Felicitari de achizitie. E superba masina. Am facut luna trecuta un test drive cu Jetta 1.2, Passat 2.0 si Golf 1.4 (parca) si cel mai impresionat am fost de Jetta. Obtii incredibil de multe lucruri intr-un pret mult mai mic decat la Passat. Masina foarte spatioasa, silentioasa, iar motorul 1.2 este incredibil. Ei zic ca ar fi fostul 1.4, dar cred ca este ceva gen 1.6 la cat de bine se "infige".

    Imi facusem calculul sa-mi iau asa ceva si cu ce vroiam eu ajunsesem la 18k euro si momentan nu dispun de banii astia. Dar, cu siguranta, este o masina de exceptie si este prima pe lista pentru mine.

  15. #355 SP
    Member reborn2603's Avatar
    Arata foarte bine masina dar nu cred ca mi-ar place motorizarea. Conduc un 2.5 V6 si m-as vedea in spatele unui 3.0 curand.

  16. #356 SP
    Member iUser's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Dupa 6 ani m-am despartit cu greu de Mondeo...anyway, noua Jetta cu motor 1.2 TSI (destul de interesant), extrem de confortabila, spatioasa ca la balamuc, pret rezonabil 16300 totul inclus.
    Superba! Mai bine renuntai la niste dotari, si ii puneai o suspensie reglabila si jante de 17" ! Intr-adevar este spatioasa, cu bancheta rabatata, incap 5 cadavre lejer... Ai mei au Jetta MK5, 1.9 TDi, motorul la care VW a renuntat pentru ca nu prea apareau defectiuni (cam asa si este, din 2007 nu a intrat in service decat pentru revizie).

  17. #357 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Imi permit sa zic ca au renuntat la 1.9 tdi pentru 1.6 tdi, asa cum se renunta la tehnologia pe x nm la procesoare pentru tehnologia pe y nm E vorba doar de evolutie din punctul asta de vedere. Am 2 amici cu octavia 1.6 tdi si fiecare a condus si 1.9 inainte (cred ca majoritatea soferilor au condus asa ceva) si sunt la fel de multumiti. Cam aceleasi performante, la taxe/asigurari mai mici. (vezi aici paralela cu consumul de curent la procesoare de exemplu)

  18. #358 SP
    Member iUser's Avatar
    Eu stiam asta de la cineva care lucreaza la VW si cineva de la Autonet...

  19. #359 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by iUser View Post
    Superba! Mai bine renuntai la niste dotari, si ii puneai o suspensie reglabila si jante de 17" !
    Ce sa faca cu o suspensie reglabila la o masina cu 100 de cai si 1300kg? Sa ia gropile la rand si sa-si rupa jantele in doua, altceva nu vad ce poate face.

  20. #360 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Quote Originally Posted by reborn2603 View Post
    Arata foarte bine masina dar nu cred ca mi-ar place motorizarea. Conduc un 2.5 V6 si m-as vedea in spatele unui 3.0 curand.
    Nu toti au nevoie de motoare asa mari, in primu rand te gandesti la taxe, consum si la ce folosesti masina. Daca circuli zi de zi, scoti o suma destul de frumoasa din buzunar pentru benzina/motorina la un 2.5 V6.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 18 of 26 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Coltul de rai al consolistului By MonkY in forum Console Club
    Replies: 2753 Last Post: 08-03-2023, 22:39
  2. O masina in fiecare zi By trickz in forum Auto & Moto
    Replies: 114 Last Post: 28-10-2020, 15:00
  3. Mancarea Preferata a Consolistului By Cristy in forum Offtopic
    Replies: 77 Last Post: 17-04-2015, 16:50
  4. Ce nebunie de masina e asta? By MonkY in forum Auto & Moto
    Replies: 10 Last Post: 03-04-2011, 11:55
  5. "Bradul de Craciun al Consolistului" By sekhemet in forum Offtopic
    Replies: 6 Last Post: 03-02-2009, 04:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts