Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 48 of 48

Thread: Detalii taxa auto

  1. #41 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Uite, eu am cumparat in 2011 un Symbol din 2005 1.4 benzina Euro 4. Cam cu 2-3 luni inainte sa se introduca chestia cu taxa la masinile deja inmatriculate. Am dat 4000 de euro pe el atunci. Acum se vand cam cu 1800 - 2500 in functie de an, dotari, etc... Al meu neavand taxa platita ar trebui sa-l dau gratis ))) Asa ca o tin pana cade tabla de pe el si dupa aia il dau la "rabla".

  2. #42 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    Mai exista varianta sa le inmatriculati in bulgaria. Evident cu riscurile de rigoare. Dar la cat mai face poate merita

  3. #43 SP
    Junior Member DjBaros's Avatar
    Well...Asadar si prin urmare, RAR-ul se ia dupa anumite bareme retarde care nu au treaba cu realitatea.Mi se pare cam deplasat sa spui ca o masina din 2005 e euro 3!?!? Cand din 2003-2004, euro 4 a intrat si pe diesel.La Focus 1.6 a fost 284 de euro in 2012, euro 4, din 2002.

  4. #44 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    DjBaros cred ca nu intelegi cum sta treaba cu Euro la masini. RAR-ul are standarde bine stabilite, daca motorul e Euro 3 atunci euro 3 o sa iasa, indiferent de anul fabricatiei.

  5. #45 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Wrong thread

  6. #46 SP
    Junior Member DjBaros's Avatar
    Quote Originally Posted by Rekinu View Post
    DjBaros cred ca nu intelegi cum sta treaba cu Euro la masini. RAR-ul are standarde bine stabilite, daca motorul e Euro 3 atunci euro 3 o sa iasa, indiferent de anul fabricatiei.
    Daca in DE, masina e euro 4 si la noi e euro 3, se poate face echivalare.

    http://www.rarom.ro/cs-uploads/Liste_euro3.pdf

    Pe site-ul lor, codul meu de motor apare ca euro 3 FYDD.Masina e euro 4.Cum facem?Se ia in functie si de catalizator de multe ori si de baremurile lor care nu corespund cu realitatea.

  7. #47 SP
    Junior Member Rekinu's Avatar
    ai sa ramai uimit cand o sa afli ca multi producatori au mai uflat un pic cifrele pe hartie ) doar asa sa dea bine in pliante

  8. #48 SP
    Junior Member DjBaros's Avatar
    Da stiu ca oarecum sunt baliverne.Si nu au treaba deloc.Dar la capitolul asta nu prea vad sa dea rateu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Machete Auto By iradum in forum Auto & Moto
    Replies: 30 Last Post: 15-12-2022, 14:07
  2. Boxe auto... ??! By Florix09 in forum HiFi
    Replies: 6 Last Post: 30-07-2013, 13:27

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts