Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Moto GP

  1. #1 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar

    Moto GP

    Japonezul Shoya Tomizawa, pilot la clasa Moto 2, a decedat ieri dupa un accident suferit la Misano, in Marele Premiu al statului San Marino.

    Shoya Tomizawa (19 ani) a cazut de pe motocicleta si a fost lovit violent de catre Alex De Angelis si Scott Redding. Niponul a suferit traumatisme craniene, abdominale si toracice, plus hemoragii interne. El a fost transportat cu ambulanta la spitalul din Cesena, unde din pacate medicii nu au putut sa-i salveze viata.

    RIP


    Attached Images Attached Images tomiwazi-rider-dead-afp-608.jpg

  2. #2 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Au intrat doi in el, in plin.
    19 ani... cumplit !!!

  3. #3 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    TibiKimi esti fan Moto Gp ? ca am auzit acum la Aragon ca ai intrebat ceva de Rossi parca..daca merge la Ducati ptr bani..

  4. #4 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    TibiKimi esti fan Moto Gp ? ca am auzit acum la Aragon ca ai intrebat ceva de Rossi parca..daca merge la Ducati ptr bani..
    Da...sunt fan F1, MotoGp si WRC...si da, mai dau si eu cate un mesaj pe post cu diverse intrebari sau pur si simplu cu anumite opinii asa ca ai auzit bine

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Rossi la Ducati - the perfect flag-italian.gif Team.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...pe c�nd Moto GP din nou la EuroSport?

    Nu știu de ce...dar parcă acolo-i casa lui! Plus că are alt farmec (mai ales cu Vlad Haralambie si Antal Putinica - niște ZEI). Mereu am �nvățat și auzit lucruri NOI de la ei și plus că mai făceau mici glume interesante și NIMIC nu era offtopic acolo.

    După cum spunea un amic pe sport.hotnews.ro acum un an și ceva...

    Nu credeam ca o sa vina vreodata momentul in care nu o sa ii mai aud pe Vlad Haralambie si Antal Putinica...o era a motociclismului in Romania a apus! Urmeaza era post Eurosport, cu niste comentatori...cum sunt ei...chiar nu conteaza, pentru ca nu exista alti comentatori mai buni!!! M-am uitat si la inregistrarile curselor in engleza...degeaba; daca nu urla un roman la o depasire spectaculoasa, daca nu simteai tremurul vocii comentatorului care simte la fel ca si tine aceeasi cursa...DEGEABA! Iar calificarile...nu vor mai fi NICIODATA la fel de spectaculoase fara ei!! Daca cineva avizat ajunge sa citeasca acestea, poate ca se va gandi de doua ori inainte sa angajeze alti 2 comentatori!!! Eu unul nu stiu sa ma uit la motociclism viteza fara ei...fara comentatorii nostri!!! Sper, sincer sper, ca si in aceasta era post Eurosport sa gasim placerea de a urmari o cursa de motociclism viteza... Pentru Vlad Haralambie si Antal Putinica...ati fost, sunteti si veti fi INTOTDEAUNA cei mai tari!!! Cat despre posibilitatea ca TVR2 sa transmita...nu stiu. Am vazut anul trecut o cursa, dar parca pe Eurosport si iarba parea mai verde(pe langa transmisie mai buna), parca si motocicletele rulau altfel...SPER sa fie bine!
    Moto GP + EuroSport = LOVE.

    Iar un eveniment cu greutate (cum e Moto GP) fără competatori experimentați e ZERO.

    Gata!

    *p.s.

    Chiar de asta am zis că niciodată nu mi-ar place să merg să văd LVIE o cursă MotoGP sau...un PPV la Wrestling. Pentru că eu dacă nu aud comentatori �n permanență și cu experiență care să alimenteze hype-ul (deja format) pur și simplu adorm sau �mi pierd interesul...

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    MotoGP cat si Formula 1 vor fi transmise (si sunt deja) pe DigiSport. Damn...

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    MotoGP cat si Formula 1 vor fi transmise (si sunt deja) pe DigiSport. Damn...
    ...pentru o perioadă nedeterminată?

  9. #9 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Pana in 2012 cel putin.

  10. #10 SP
    Junior Member Balzacu's Avatar
    Oooo, daaa! Mare dreptate aveti:

    MotoGP+Eurosport= . Comentariile lui Vlad Haralambie si Antal Putinica, plus multe nopti nedormite jucand MotoGP 2 pe PC m-au facut sa imi doresc sa calaresc un motor, chiar daca toti cei din jurul meu imi spuneau ca tind la postul de donator de organe. Am ajuns sa am A-ul si motocicleta in mare parte datorita acelor comentarii extraordinare care te faceau sa crezi ca esti pe pista si ca pe langa tine trec un Rossi sau Biaggi.

    Sa nu uitam alta perioada de glorie a Eurosportului si anume perioada in care transmiteau F1. Stateam ca hipnotizat prin '94-'97 in fata televizorului de la primele calificari de vineri pana la conferinta de presa ce urma cursei. Vremuri de aur, dueluri de exceptie intre Schumi-Hill, Hill-Villeneuve. Pacat ca au pierdut licenta de difuzare si ca noi romanii am fost siliti sa urmarim comentariile de prost gust de pe TVR1 ale lui Miki Alexandrescu. Bine ca exista alternativa RTL

    Acum Digi a monopolizat transmisiile de viteza pe pista. Sezonul asta m-am uitat la cateva curse de MotoGP, dar fara Vlad si Antal nu mai au acelasi farmec. Astept sa aud si comentatorii de F1 cum or sa se descurce. Sper numai sa nu il coopteze in echipa pe Miki

  11. #11 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    CALENDARUL MOTOGP 2011

    1. 20/03/2011 Qatar Grand Prix of Qatar Losail
    2. 03/04/2011 Spania Gran Premio de Espana Jerez
    3. 24/04/2011 aponia Grand Prix of Japan Motegi
    4. 01/05/2011 Portugalia Grande Premio de Portugal Estoril
    5. 15/05/2011 Franţa Grand Prix de France Le Mans
    6. 05/06/2011 Spania Gran Premi de Catalunya Barcelona
    7. 12/06/2011 Marea Britanie British Grand Prix Silverstone
    8. 25/06/2011 Olanda TT Assen Assen
    9. 03/07/2011 Italia Gran Premio d'Italia Mugello
    10. 17/07/2011 Germania Motorrad Grand Prix Deutschland Sachsenring
    11. 24/07/2011 S.U.A. United States Grand Prix Laguna Seca
    12. 14/08/2011 Cehia Grand Prix Ceske Republiky Brno
    13. 28/08/2011 S.U.A. Indianapolis Grand Prix Indianapolis
    14. 04/09/2011 San Marino GP di San Marino e della Riviera di Rimini Misano
    15. 18/09/2011 Spania Grand Premio de Aragon Aragon
    16. 16/10/2011 Australia Australian Grand Prix Phillip Island
    17. 23/10/2011 Malaezia Malaysian Motorcycle Grand Prix Sepang
    18. 06/11/2011 Spania Gran Premio de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo

  12. #12 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Australianul Casey Stoner se plaseaza in pole position pentru etapa franceza, in fata unui trio de motociclete Honda


    Pilotul Repsol Honda, australianul Casey Stoner si-a trecut in palmares cel de-al 25-lea pole position la clasa MotoGP, dupa ce a reusit cel mai rapid timp ( 1'33.153 ) in sesiunea de calificari, de putin devansandu-l pe Marco Simoncelli (foto jos), mai lent cu 0.059 sec.
    Compatriotul lui Simoncelli, italianul Dovizioso obtine cel de-al treilea timp al sesiunii si intra pe prima grila pentru cursa de duminica. Pentru Dovizioso, locul 3 pe grila de start este cel mai bun rezultat al sezonului, in calificari.

  13. #13 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Merge foarte bine in ultimul timp Simoncelli; pacat de ghinionul pe care l-a avut cursa trecuta in primele curbe.

  14. #14 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Merge foarte bine in ultimul timp Simoncelli; pacat de ghinionul pe care l-a avut cursa trecuta in primele curbe.
    Tre' sa recunosc, mie nu-mi place de el, dar aste adevarat ca in ultima perioada a tras foarte tare.Eu sper ca astazi Casey sa reuseasca victoria....are mare nevoie de ea mai ales dupa ce Rossi a intrat in el ca un ....si l-a luat cu pene cu tot in etapa de la Jerez parca, pierzand astfel puncte pretioase.Vedem ce-o sa se intample azi pana la urma.

  15. #15 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Pilotul italian Marco Simoncelli a reusit un tur mai rapid cu 16 sutimi decat Stoner pentru a isi adjudeca primul loc in grila de start.

    Dupa ce a condus toata sesiunea de calificari, Casey Stoner s-a vazut detronat in ultimele 30 de secunde de catre pilotul echipei San Carlo Honda Gresini italianul Marco Simoncelli. Acesta din urma va pleca astazi din pole position, (pe Circuit de Catalunya) fiind insotit in prima grila si de castigatorul de anul trecut, campionul in exercitiu, Jorge Lorenzo, calificat cu al treilea timp. Deja obisnuiti cu grila a treia, cei de la Ducati se pot "mandri" cu locul 7 a lui Rossi urmat de coechipierul Hayden.
    Attached Images Attached Images 58-marco-simoncelli_slideshow_169.jpg

  16. #16 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    MotoGP Assen 2011 | Marco Simoncelli la al doilea pole position stagional

    Marco Simoncelli a reusit cel mai rapid timp in sesiunea de calificari de la Assen, italianul adjudecandu-si al doilea pole position in acest sezon, in incercarea sa de a castiga prima cursa la clasa MotoGP din cariera. Pilotul echipei San Carlo a reusit sa il surclaseze pe Ben Spies (Yamaha) pentru doar 0.009 secunde, americanul dominand buna parte din calificari si fiind in mod constant cel mai rapid pilot. Pentru Spies, locul secund in prima grila reprezinta cea mai buna performanta la clasa "regina".
    Casey Stoner, liderul clasamentului general si favoritul la titlu inchide prima grila de start, cu al treilea timp. Turul rapid al australianului de la Repsol a fost mai lent cu aproximativ trei zecimi de secunda, fata de Simoncelli.
    Din grila a doua vor pleca Jorge Lorenzo (Yamaha), Dovizioso (Repsol Honda) si Cal Crutchlow (Monster Yamaha). Karel Abraham a impresionat din nou, cehul cu o motocicleta client Ducati fiind mai rapid decat echipajele de uzina. Valentino Rossi a inregistrat doar al 11-lea timp.

  17. #17 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    E foarte rapid Simoncelli si e abia in al doilea an in MotoGP. Cred ca o sa aiba un viitor mare, alatur de Stoner.

  18. #18 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    E foarte rapid Simoncelli si e abia in al doilea an in MotoGP. Cred ca o sa aiba un viitor mare, alatur de Stoner.
    Este rapid dar greseste prea mult...a dovedit-o si ieri imediat dupa start cand la luat cu el si pe Lorenzo

  19. #19 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Casey Stoner (favoritul meu) a obtinut, in aceasta dimineata, victoria in cursa de casa de la Phillip Island (Australia) si a intrat astfel in posesia celui de-al doilea titlu mondial din cariera. Acesta chiar astazi isi serbeaza si ziua de nastere implinind varsta de 25 ani. Casey a plecat de 11 ori din pole position in acest an, impunand astfel un nou record in era motoarelor in patru timpi. Este doar al cincilea pilot din istorie care castiga doua titluri mondiale cu doi constructori diferiti. Ceilalti patru sunt Giacomo Agostini, Valentino Rossi, Geoff Duke asind Eddie Lawson. Are 32 de victorii in MotoGP si ocupa locul cinci intr-un clasament al tuturor timpurilor, dupa Valentino Rossi, Giacomo Agostini, Mick Doohan si Mike Hailwood.

    Bravo Casey and HAPPY BITRHDAY CHAMP !!!
    Attached Images Attached Images 289181_232328873478863_185133764865041_741595_6152132_o.jpg 250592_203465313031886_185133764865041_625305_1595168_n.jpg pa1053631.jpg

  20. #20 SP
    Member D3evil's Avatar
    Marco Simoncelli a murit �n urma unui accident terifiant

    Debut trist pentru cursa de la Sepang, clasa MotoGP. Imediat după parcurgerea primului tur de circuit, �ntrecerea a fost suspendată cu steag roşu din pricina unui accident deosebit de grav �n care a fost implicat pilotul Marco Simoncelli. �n timp ce era angajat �ntr-un viraj, italianul a pierdut faţa motocicletei şi a fost izbit puternic din spate de Colin Edwards şi de Valentino Rossi. �n urma impactului, Marco Simoncelli a rămas inert pe suprafaţa de asfalt, iar casca i-a sărit din cap, lucru care se �nt�mplă numai �n cazuri deosebit de grave. Directorul cursei din Malaezia a luat decizia de a suspenda cursa �n timp ce Marco Simoncelli era transportat cu elicopterul la spital.
    Sursa

    Sunt socat si foarte trist, R.I.P

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Motorola Moto G By Dant3 in forum GSM
    Replies: 16 Last Post: 25-01-2014, 03:59
  2. Motorola Moto X By trickz in forum Android
    Replies: 1 Last Post: 03-08-2013, 21:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts