Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: User Preview: God of War III

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    User Preview: God of War III

    Interesul pentru God of War III a aparut odata cu lansarea primului trailer, la E3 2008. Cu timpul am devenit din ce in ce mai interesat de acest joc, interes sporit si de trailere ce au fost lansate in ultimul an. Acest joc m-a facut sa-mi doresc sa joc jocurile precedente. Acum cateva luni a fost anuntat GOW Collection, considerat de mine oportunitatea perfecta pentru a intra in universul GOW. Pana sa ajunga GOW Collection am jucat si rejucat demoul God of War III, iar acum am reusit sa termin si cele 2 titluri mai sus mentionate. Asteptarea devine din ce in ce mai grea, asa ca am decis sa mai joc macar odata demoul GOW3.

    God of War III va incepe exact de la sfarsitul God of War II, iar GOW3 va reprezenta sfarsitul trilogiei. Atentie, am spus sfarsitul trilogiei, asta nu inseamna ca va fi ultimul God of War avand in vedere importanta seriei pentru Sony. Cu ocazia GOW3 vom cunoaste mai bine trecutul personajului principal, Kratos. Sunt cunoscute putine detalii legate de poveste, producatorii dorind ca jucatorii sa descopere singuri povestea.

    Controlul este aproape identic cu cel din jocurile precedente, producatorii dorind ca jucatorul sa fie familiarizat cu jocul inca de la prima sesiune. Armele pot fi schimbate mult mai usor si mai rapid, nu va exista o singura arma secundara. Acestea pot fi schimbate chiar si in timpul luptei. Bataliile in GOW3 vor fi de proportii epice, fiind prezenti pe ecran si 50 de inamici. Una din aditile interesante este prezenta liderului, atat timp cat liderul este prezent in lupta subordonatii sai vor lupta mai bine. In joc vor fi prezente mai multe arme. Titanii vor avea un rol foarte important, ei influentand batalia.

    Grafica in GOW3 va fi mult mai buna decat in titlurile precedente. Kratos va avea 20.000 de poligoane, in timp ce in jocurile de pe PS2 avea doar 5.000. Daca veti despica stomacul unui centaur veti putea vedea intestinele acestuia prelingandu-se pe podea/pamant.

    Inamicii si Zeii prezenti in joc nu sunt cunoscuti, dar ne asteptam sa intalnim cam aceasi inamici. Printre Zei se vor numara Zeus si Helios. Din cele cateva trailere observam ca Kratos inca mai are Golden Fleece si Icarus Wings. Printre noutati se numara capul lui Helios pe care-l poti folosi pentru a lumina in intuneric.

    God of War 3 va fi lansat in Martie 2010. Odata cu lansarea jocului va fi disponibilia si Ultimate Edition care va contine jocul, God of War Combat Arena, un skin pentru Kratos, God of War: Unearthing the Legend Franchise Documentary, God of War Trilogy Soundtrack si God of War: Blood and Metal EP. Toate acestea vor fi ambalate in cutia Pandorei si vor costa 100$.

    OK, am terminat cu informatiile oficiale. Acum sa vedem cum se prezinta demoul jocului.

    God of War 3 este la fel de brutal, poate mai brutal, ca jocurile precedente ale seriei. Actiunea este fluenta, desi exista mici probleme de framerate. In demo sunt prezente 2 arme: sabile arhicunoscute ale lui Kratos si Cestus, o arma noua. Intalnim miscari noi, unele necesare datorita numarului mai mare de inamici. In rest demoul da o senzatie placuta, aducand aminte de 2 jocuri superbe: God of War si God of War II. Mare lucru nu pare schimbat, desi nu putem fi siguri de acest lucru, avand in vedere ca am jucat doar un demo ce dureaza maxim 20 de minute. Din ce am vazut in demo God of War 3 pare sa contina destule Boss Battles si Mini Boss Battles.

    Grafica este foarte buna. Caracterele sunt foarte bine facute, cu foarte mult detaliu. Si cladirile/backgrounds sunt foarte bine facute. Exista mici probleme de framerate, dar sunt aproape sigur ca se vor rezolva pana la lansare. Muzica este asemanatoare cu cea din primele 2 titluri ale seriei.

    God of War 3 este cu siguranta unul dintre cele mai importante jocuri ale anului viitor. Asteptarea e grea, dar din fericire nu mai e atat de mult.
    Attached Images Attached Images god-war-iii-4.jpg god-war-3-pressannc11.jpg god3-6.jpg gow3-screens-13.jpg gow3.jpg god-war-iii-1.jpg gow6.jpg

  2. #2 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Demo-ul jocului spune multe, si m-a convins ca merita luat Collector's Edition

  3. #3 SP
    Junior Member mihai1340's Avatar
    deabia astept sal cumpar !

  4. #4 SP
    Member kside's Avatar
    Demo-ul are chiar 3 arme in demo. Kratos poate sa traga si la distantza cu un arc.
    Iluminarea este excelenta, si un item nou - "Head of Helios" lumineaza in intuneric, sau arata pasaje secrete.

    La control hmm, "Harpy Ride" e cam dupa noroc, iar ascensiunea prin "wind-tunnel" parca nu raspunde chiar asa bine la comenzi.

    Oricum, super joc, "must have" pt orice posesor de PS3.

  5. #5 SP
    Banned God of War 3's Avatar
    pumnii lui Cestus din trailer,am auzit ca provin de la Hercule,deci teoretic Kratos l-a ucis pe Hercule,asta inainte de scenele din trailer sau din demo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts