Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: User Preview: Test Drive Unlimited 2

  1. #1 SP
    Member hibrid13's Avatar

    User Preview: Test Drive Unlimited 2

    Primul Test Drive Unlimited a fost un joc masiv, vast, ce-ti permitea sa te plimbi prin intreaga insula O'ahu si in acelasi timp sa-ti inviti prietenii la curse sau la fel de fel de petreceri. Scopul principal era sa castigi cat mai multi bani pentru a-ti putea achizitiona cele mai luxoase (si scumpe) masini din lume, iar Test Drive Unlimited 2 se ghideaza dupa aceeasi idee. In orice caz, jocul are acum un alt fir epic, iar intreaga actiune se va petrece pe insula mediteraneana Ibiza. Desigur, au fost aduse noi imbunatatiri fata de primul titlu precum si noi masini menite sa-i impresioneze pe toti pasionatii genului.

    Sa trecem direct la ce ne intereseaza. Acum poti progresa in joc prin intermediul a patru mijloace: competitia, relatiile interumane (social), descoperirea sau colectionarea (collection). De data aceasta s-a pus mai mult accent pe latura sociala: acum poti infiinta un nou club (similar unei ghilde sau unui clan); de asemenea, poti conlucra cu ceilalti jucatori pentru a castiga bani si pentru a-ti construi o reputatie. Prin activitatea pe care o ai intr-un club si prin faptul ca iti poti face prieteni, cresti in level-ul social si progresezi mult mai repede in joc. Acceptand propunerile altora de a participa la curse sau creandu-le pe ale tale, vei evolua in privinta competitiei. Vei fi de asemenea recompensat pentru explorarea fiecarui coltisor al insulei ce masoara circa 380 kilometri patrati. La fel ca in goana dupa comori, atunci cand vei da peste o masina distrusa, o poti salva si iti poti construi propriul prototip. Indiferent de cum decizi sa-ti petreci timpul, vei fi rasplatit iar level-ul va creste considerabil.

    Pentru a-ti extinde experienta atunci cand admiri sau doresti sa cumperi o masina, poti hoinari prin intermediul avatarului tau in garaje, depozite sau magazine specializate, pentru a face alegerea potrivita. In loc sa navighezi prin meniu, acum poti sta de vorba cu prietenii tai intr-o masina din garajul dealer-ului, unde sa puteti hotari care sunt avantajele si dezavantajele masinii respective. "The shimmer of metallic paint was noticeable as we walked around a bright blue Audi TT RS and were told that the definition in the modeling had been increased. For example, you can see all the minute details, from more refined lines down to the texture of the leather and the stitching within the car. For now, we're only able to reveal the cars that will be in the game, including: Gumpert Apollo Sport, Dodge Viper SRT10, Dodge Charger SRT8, Aston Martin DBS, Ford Mustang GT, Koenigsegg CCXR Edition, and the Audi TT RS Roadster."

    Orientandu-se dupa cerintele fanilor, developerii au adaugat jocului ciclul zi-noapte, asta pentru a putea conduce la inserat sau pentru ca oricine sa se bucure de rasaritul pe insula, in timp ce sta confortabil pe scaunul masinii decapotabile. Ciclul dureaza doua ore si jumatate, astfel incat daca te joci la aceeasi ora in fiecare zi, timpul in-game va fi diferit. "The developers drove the TT out along the deserted but sandy beach while the waves lapped calmly along the shore and just sat back to admire the golden glow of the sky as the sun dipped beneath the horizon. Now, if only all of this were real." Acum poti observa foarte bine recifele de corali dar si tot ce se afla pe fundul marii, precum si detaliile specifice mediului tropical. De asemenea, vremea se poate schimba, asa ca una este sa circuli pe sosea intr-o zi insorita si alta este situatia atunci cand afara se isca o furtuna puternica. A fost adaugat si conceptul de damage al masinii, asa ca te va costa destul de mult sa-ti rearanjezi masina din punct de vedere estetic cat si functional. Trebuie sa precizez ca zgarieturile si loviturile minore nu vor influenta felul in care functioneaza masina.

    Sunt 930 kilometri de sosea si 310 din acestia sunt reprezentati de drumuri accidentate, marcate pe harta cu linii galbene. Vor exista masini 4x4 construite special pentru traseele off-road, asa ca daca te-ai plictisit de soseaua uniforma poti apela cu increderea la masinile de teren; eforturile iti vor fi rasplatite cu puncte in plus, asta odata ce participi la diferite competitii unde abilitatile tale in domeniu vor fi testate. Daca petreci mult timp pe drumuri accidentate, masina ta se va murdari; dar ce e mai frumos decat sa astepti ca ploaia sa-ti spele masina pe gratis?
    Lansarea unei provocari este mult mai rapida acum, iar jucatorul va dispune de o varietate de curse si competitii la care poate sa apeleze. Totodata, poti crea propriile competitii folosind metoda pusa la dispozitie de "Editor", alegand un tip de cursa si pozitionand pe harta linia de start si cea de finish. Provocarea ta este postata undeva in sala jocurilor de noroc, unde ceilalti jucatori platesc taxa de inscriere, incercand sa castige premiul pus la dispozitie de tine. "Other online players will drop in or drop out of your game, and you can filter the kinds of drivers you want to see. For example, you can choose just to have your friends or Aston Martin owners." Avatarul nu este singurul element ce-ti reprezinta personalitatea in joc; iti poti procura un fel de insemne specifice, vopsind masina in diferite feluri, astfel demonstrandu-ti unicitatea in lumea promovata de Test Drive Unlimited 2.

    Pentru a oferi jucatorilor senzatia de comunitate, acum poti crea sau intra in diferite cluburi, unde toti se unesc pentru a-i construi respectivului grup o reputatie sau pentru a castiga sume importante de bani, pe care mai tarziu sa-i cheltuiasca in scopul upgrade-urilor. Este ales un presedinte, care trebuie sa gestioneze corect tot ceea ce este in posesia clubului; desigur, atributiile pot fi impartite intre membrii, astfel incat sa nu mai fie nevoie de cineva la conducere. "You can challenge other clubs, as well as take on internal challenges between members. While you wait on the street for your competitors to show up, you can walk around and chat with your opponents in the virtual lobby instead of waiting on a menu screen." Insa, numai un sigur membru va putea conduce o masina exclusiva oricand doreste; daca vezi vreun alt jucator ce se plimba intr-o masina nemaivazuta, vei sti cu siguranta ca este un VIP. Poti face parte dintr-un singur club, asa ca fii intelept cand vine vorba de o decizie in acest sens.

    Vei avea nevoie de un spatiu destul de mare pentru a putea colectiona toate cele 208 masini din joc. In privinta acestui lucru, ai la dispozitie diferite case sau vile (in numar de 100), care mai de care mai luxoase, cu privelisti superbe si un yacht sub balcon. Poti decora interiorul locuintei cum doresti si in acelasi timp iti poti invita prietenii in orice moment, pentru a petrece pana dimineata.
    Test Drive Unlimited 2 arata excelent din punct de vedere grafic dar si al gameplay-ului, deoarece se misca, arata si suna extraordinar. Un alt aspect important ce trebuie mentionat este introducerea unui aeroport, care odata deblocat iti permite sa iei avionul spre O'ahu si sa participi la cateva side-missions sau pur si simplu sa explorezi zona (insula a fost refacuta, au fost adaugate noi trasee si noi obiective). Mecanica jocului este fluenta si nu exista probleme legate de condus, curse sau parti ale masinii.

    Masini luxoase, locuinte dintre cele mai selecte, petreceri pana in zorii zilei: Test Drive Unlimited 2 se straduieste sa nu fie doar un racing game, ci sa reproduca cat mai aproape de realitate aventurile traite de un milionar pasionat de masini rapide. Dezvoltat de Eden Studios, care s-a remarcat prin jocul Alone in the Dark si prin seria Need For Speed, Test Drive Unlimited 2 va fi lansat sub sigla publisher-ului Atari, pe data de 8 februarie in America de Nord si pe 11 in Europa. Va fi disponibil pentru PC, Xbox 360 si Playstation3.
    Attached Images Attached Images thumbnail_2_23f45956_v1.jpg 00300430-photo-test-drive-unlimited.jpg 990994_20100512_screen003.jpg image_test_drive_unlimited_2-14363-1898_0012.jpg test_drive_unlimited_2-ps3__xbox_360___pcscreenshots25833tdhr000098_copy.jpg test-drive-unlimited-2.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Frumos preview, insa am o intrebare: Unde au confirmat ca vor fi 208 de masini? Eu am gasit ceva cu 101, nu stiu daca e oficial.

  3. #3 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Frumos preview, insa am o intrebare: Unde au confirmat ca vor fi 208 de masini? Eu am gasit ceva cu 101, nu stiu daca e oficial.

    "Number of cars is floating. Trailers show the number 175, Gamespot once mentioned 208. Nobody knows which of those two it is, and if those numbers include DLC or not. I don't think it's including DLC though, Eden said they'll provide DLC as long as we want and that can range from 5 extra cars to 50 extra cars depending on what's most being requested."

    Deocamdata nu e un numar exact. Eu am citit articolul de pe Gamespot si acolo era precizat un numar probabil de 208. Dupa cum vezi nici ei nu stiu ce numar de masini va avea TDU2 in total, deoarece urmeaza sa lanseze DLC-uri; probabil ca pana la data lansarii vor mai adauga cate ceva...

  4. #4 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ai jucat beta-ul?

  5. #5 SP
    Member hibrid13's Avatar
    Nu am avut ocazia. Cred ca beta-ul a fost disponibil numai pentru revistele si site-urile specializate in gaming (asta pe langa gameplay-ul si descrierea facuta de producator atunci cand jocul a fost anuntat).

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Beta-ul a fost disponibil si pentru cei care s-au inscris pe site-ul oficial, din pacate doar pe PC.

  7. #7 SP
    Member iradum's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Beta-ul a fost disponibil si pentru cei care s-au inscris pe site-ul oficial, din pacate doar pe PC.
    Da, sau au fost ceva siteuri care au primit un anumit numar de key-uri, iar ele ti le ofereau gratuit daca iti faceai cont la ei. Eu asa am facut rost de unul (stiu ca acel site avea 1000 parca de key-uri de dat).

    La partea cu PC-ul asa e, eu m-am inscris la ei pe site pentru PS3 si am asteptat dar degeaba... nu am facut rost de el, iar PC-ul nu il ducea la detalii maxime.

  8. #8 SP
    Member hibrid13's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Test Drive Unlimited 2 By Nash in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 334 Last Post: 10-10-2012, 02:20
  2. Test drive unlimited 2 By Andre in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 25-02-2011, 13:17
  3. User Review: Test Drive Unlimited 2 By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 21-02-2011, 21:39
  4. Test Drive Unlimited 2 anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 03-03-2010, 15:03
  5. Intrebare PC Test Drive Unlimited By and13gtc in forum Jocuri PC
    Replies: 1 Last Post: 22-10-2008, 11:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts