Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: User Preview: Batman Arkham City - Harley Quinn's Revenge

  1. #1 SP
    Member batmanfan's Avatar

    User Preview: Batman Arkham City - Harley Quinn's Revenge

    Cand am aflat vestea cum ca Rocksteady va lansa un DLC axat pe story ci nu pe challenge maps sau skinuri nu prea mi-a venit sa cred. Adica, ziceti si voi cei care cunoasteti cat de cat cum sta treaba, daca nu ne-a luat prin surprindere chestia asta. Au trebuit sa treaca 6 luni de tacere de mormant ca sa aflam un amarat de zvon cum ca se "lucreaza tovaraseste" la un expansion dlc, ca apoi sa aflam ca, ei bine, stupoare!, e adevarat! Dar asta asa ca o satira.

    Revenind la ce ne intereseaza, aflam direct din titlu (Harley's Revenge) ca papusa care ne-a sucit mintile in Arkham Asylum cu uniforma de asistenta medicala naravasa planuieste o vendeta mai mult decat personala impotriva lui Batman.

    Intrebare: De ce? Raspuns: Joker a murit, iar aparentele pe care Batman le-a lasat la finele jocului i-au dat de inteles lui Harley ca el e criminalul clovnului.

    Intrebare: Cum va face asta? Raspuns: Sincer nu stiu, ca eu unul nu prea o vad in stare pe Harley sa se comporte ca un veritabil mob boss in lipsa lui Joker. Adica intelectul ei o cam tradeaza. stim prea bine ca nu prea le are cu logica si cu planurile tactice bine stabilite, iar sursa de unde stim acest lucru, fie ca din comics, fie din desenele animate ale copilariei noastre, fie chiar din seria Arkham, nu prea conteaza... Este clar ca lumina zilei ca lui H. Quinn nu prea i se potriveste acest rol. Asta pana cand am vazut trailerul. Sincer din nou, va spun ca m-a cam bulversat ce am vazut. Mi-a dat peste cap tot ce stiam eu despre acest personaj. Acel voal de doliu spune multe... Tare ma tem ca vom vedea un Kill Bill a la Tarantino transpus in universul lui Batman!

    Si acum urmeaza o intrebare si mai mare. Cum sta treaba cu acel test de sarcina? Va fi un element principal al acestui DLC sau va fi pastrat pentru o posibila a 3-a parte a seriei? Cert e ca in doua ore e cam greu sa spui o asa poveste. Adica, sa fim seriosi, daca Joker ar avea un urmas ar fi ceva total nou pana acum, nemaintalnit, si mi-e cam greu sa cred ca acest subiect va fi consumat intr-un simplu DLC.

    Dar lasand-o la o parte pe proaspata noastra vaduva, sa ne concentram pe Robin. Da, Robin va fi jucabil in acest DLC si va avea misiunea de a investiga disparitia lui Batman, disparitie cauzata, ati ghicit, de Harley. DLC-ul va incepe cu Robin ca apoi dupa atingerea unui anumit punct, prin flashback, sa revenim la controlul asupra Cavalerului Negru si sa incepem sa investigam ce se petrece in Steel Mill...cam multa galagie pe-acolo. si cam asta e premisa, restul vom afla noi pe 29 mai.

    Alte lucruri care merita mentionate ar fi ca il vom reintalni pe Gordon, care a avut parte de o absenta dezamagitoare in Arkham City si ca poate vom avea parte de alte cameos din partea unor villains... Multe lucruri nu au fost dezvaluite si prefer sa ramana asa. Daca ar fi sa apara Scarecrow sau Black Mask prefer sa aflu atunci si sa fiu total surprins ci nu inainte.

    Deci cam asa stau lucrurile cu acest DLC: vom juca atat cu Batman cat si cu Robin, Harley va fi elementul fatal de aceasta data, misterele nerezolvate continua sa existe si cred ca, in stilul caracteristic, Rocksteady va lasa un cliffhanger si mai mare decat data trecuta (am eu in minte ceva, dar cred ca e prea de tot). Despre cei ce au ramas cu povestea neterminata in joc (Hush, Azrael) nu s-a spus nimic din pacate si cred ca asa o sa si ramana pana la Arkham 3. Nu ramane decat sa asteptam data de lansare si sa vedem ce i s-a mai pregatit lui Batman in aceasta lume nebuna in care traieste.

    Attached Images Attached Images harley_quinns_revenge_1.jpg harley_quinns_revenge_2.jpg

  2. #2 SP
    Member eneea's Avatar
    cand o sa apara o sa pun si eu mana pe varianta GOTY, asa am facut si cu prima parte si nu mi-a parut rau

  3. #3 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    GOTY de zona 1 in Mai...GOTY de Europa in septembrie..

    batmanfan foloseste te rog avertizari de SPOILER...coloreaza-le sau subliniaza-le

  4. #4 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    batmanfan foloseste te rog avertizari de SPOILER...coloreaza-le sau subliniaza-le
    Eu cred ca ar trebui pus tot textul in Spoiler

  5. #5 SP
    Member batmanfan's Avatar
    De ce spuneti asta? E preview la un DLC... Un expansion DLC care are evident legatura cu jocul in sine. Asa ce puteam sa scriu? Sau dupa cum a spus si calin_kalif trebuia sa pun totul in Spoiler si ce mai iesea? Poate inteleg eu gresit acum si va referiti la ce am zis despre cum incepe acest dlc... eu doar am preluat informatii pe care le stiu deja toti... nu am dezvaluit finalul sau altceva ci doar punctul de plecare. As dori sa se faca un alt preview sa vad si eu cum se face daca asta nu e bun. Tineti minte ca asta e preview la DLC ci nu la joc...

  6. #6 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Foarte reusit preview, se vede ca esti fan batman.

  7. #7 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by batmanfan View Post
    De ce spuneti asta? E preview la un DLC... Un expansion DLC care are evident legatura cu jocul in sine. Asa ce puteam sa scriu? Sau dupa cum a spus si calin_kalif trebuia sa pun totul in Spoiler si ce mai iesea? Poate inteleg eu gresit acum si va referiti la ce am zis despre cum incepe acest dlc... eu doar am preluat informatii pe care le stiu deja toti... nu am dezvaluit finalul sau altceva ci doar punctul de plecare. As dori sa se faca un alt preview sa vad si eu cum se face daca asta nu e bun. Tineti minte ca asta e preview la DLC ci nu la joc...
    nu totul..dar macar faza cu Joker..desi aveam o banuiala de cand am vazut trailer-ul ptr Harley's Revenge...ma rog..o sa joc si AC cum am jucat si AA..stiind finalul..

  8. #8 SP
    Member pufy's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    nu totul..dar macar faza cu Joker..desi aveam o banuiala de cand am vazut trailer-ul ptr Harley's Revenge...ma rog..o sa joc si AC cum am jucat si AA..stiind finalul..



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 31-05-2012, 14:39
  2. Arkham City: Harley's Revenge By batmanfan in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 25-04-2012, 15:24
  3. Replies: 0 Last Post: 24-02-2012, 10:09
  4. User Preview: Batman Arkham City By batmanfan in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 4 Last Post: 03-10-2011, 21:46
  5. User Preview: Batman - Arkham City By naz in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 6 Last Post: 15-05-2011, 17:09

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts