Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 20 of 20

Thread: Review: Horizon Zero Dawn

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Review: Horizon Zero Dawn

    2017, un an in gaming cum nu cred ca am mai vazut din copilărie, de fapt nici nu imi mai aduc aminte, cum intr-un interval de timp atat de scurt, sa apara jocuri, atat de multe si atat de bune. Doar cand ma gandesc ca suntem de-abia in luna martie si ploua cu jocuri ca in potopul biblic... O nebunie totala, frumoasa nebunie. Daca-i bal, pai bal sa fie!

    Prin 2015, daca nu ma inseala memoria, am intrat prima data in contact cu noul proiect al celor de la Guerrilla. M-au cucerit de la prima vedere la fel cum o faceau fetele in scoala generala. Am vazut la inceput cateva imagini, apoi un trailer, la sfarsit numele studioului, Guerrilla. Am zis, fain rau de tot, dar astia nu sunt aia cu shooter-ul acela, Killzone? Cum naiba ar putea ei sa promita un proiect atat de ambitios? Credeam ca este imposibil sa treci de la un shooter atat de laudat de critici, la ceva care cerea mai multa experienta, un joc de actiune, un RPG. Au aparut apoi din ce in ce mai des tot felul de materiale video cu nu stiu cate minute de gameplay, nu stiu cate misiuni secundare, samd... Pe cat de buna e industria asta in secolul XXI, pe atat e de exagerata cu "dezbracarea" jocurilor inainte de vreme. Daca nu stii sa iti stapanesti curiozitatea risti sa vezi 50% din joc. Va dau un sfat, daca va intereseaza un joc foarte mult, calatoriti un pic in trecut si lasati orice sursa de informare in pace, blocati-va in minte titlul respectiv, el nu exista, ati visat.

    Horizon Zero Dawn, ca despre el vreau sa va las cateva randuri, este un joc care se afla in lucru de mai bine de 5 ani. Undeva prin 2010 mai exact, ne-au fost dezvaluite primele informatii despre acest nou IP. Bine, informatii nu prea relevante, stiu ca a urcat pe scena un tip de la Guerrilla Games si ne-a spus "lucram la ceva nou, o idee noua". Haideti acum sa va despic jocul in patru, cu plusuri dar si cu minusuri.


    Prezentare si poveste

    Horizon este un joc mai mult de actiune decat un RPG. Am inceput brusc, nu? "Cum ma, e RPG in toata regula" ar spune unii. Ooook, accept si alte pareri, dar aici din pacate sau din fericire o cititi pe a mea. Dupa cum am spus, jocul asta e mai mult action decat RPG. Cum asa? Pai in primul rand eu am alte asteptari de la un RPG, vreau ceva, hai sa nu spun mai complicat, ci mai complex un pic, cu un "skill tree" cum nu am mai vazut de la Diablo 2, care pentru mine este etalonul in materie de RPG. Ce-i drept nu prea a fost promovat Horizon ca fiind un RPG, ci mai degraba un joc de actiune cu ceva elemente de RPG. Doamne, cate RPG-uri intr-un paragraf, mai multe decat ce am vazut pe piata in ultimii 10 ani.

    In Horizon Zero Dawn intalnim un protagonist de sex feminin, cum parca unii se feresc in ziua de azi sa scoata la suprafata, nu cumva sa sara anumite grupari de fund in sus, pleonasm intentionat. Ei bine, dupa celebra Lara Croft, s-a mai nascut o stea, Aloy, un personaj inspirat dupa mult mai celebra iubita a lui Jon Snow, Ygritte. Nu eu spun asta, chiar producatorii au adus vorba la un moment dat, cand fanii au gasit anumite asemanari, pe care eu le caut si in ziua de azi. Ah, daca un pic de par rosu si un arc sunt asemanari, atunci si Marcu este tot un fel de Aloy (nu intrebati care Marcu).

    Actiunea jocului se petrece intr-un viitor post apocaliptic, destul de indepartat si in acelasi timp, de ce nu, probabil. Dupa cateva sute de ani vedem omenirea parca intoarsa in timp, in Comuna Primitiva, cu triburi conduse de minti mai luminate, un fel de prea-fericiti, care mi se par mai degraba "prea-tristi", crezând ca tot ce zboara, ar fi un semn de undeva (eh, cum e si acum prin unele tari lasate un pic in urma de expansiunea globala).

    Oamenii de acum sunt nevoiti sa traiasca impreuna cu masinariile, un fel de roboti dinozauri, care impumuta foarte mult din comportamentul si infatisarea animalelor pe care noi le cunoastem in ziua de azi. Dupa cum stiti, daca mi-ati citit recenziile, o sa ma opresc aici cand vine vorba despre poveste. Este un joc care se desface incet, incet, in mintea voastra. Intrebarile pe care le-am avut cu totii cand am vazut primele secvente vor avea raspuns, atat ar trebui sa stiti.


    Gameplay

    Aici incepe problema mea cu Horizon Zero Dawn. Nu e ceva grav, e ceva care mi-a zgandarit mie piticul de pe creier. Jocul are un gameplay de exceptie, totul se misca senzational, atmosfera, muzica, aproape tot ce vrei, pana cand incepi sa ''cresti in nivel'' si descoperi celebrul "skill tree". Nu vreau sa dezvolt prea mult pentru ca cei mai multi au prostul obicei de a citi doar partile negative, iar de aici si pana la o polemica este un pas foarte mic. Da, acest "skill tree" nu a fost pe placul meu, parca prea multe abilitati aruncate acolo sa fie la numar. Nu o sa dau aici prea multe exemple pentru a nu strica surpriza placuta sau neplacuta, depinde cum privesti si ce asteptari ai. Mie imi plac jocurile stealth, sa abordez misiunile cum o faceam prin Deus Ex sau Thief. Aici apare insa o problema, daca vrei sa fii o umbra, inveti sa fluieri, bai, dar fluieri cum fluiera domnul Craciunescu finala UCL din '95. Daca vrei sa elimini o "baza" intreaga cu salbatici nu iti trebuie decat un pic de rabdare si fluierul fermecat. Desigur, nu e un fluier propriu-zis, ca fluiera normal fatuca asta... Cred ca inteligenta artificiala nu e chiar atat de inteligenta. Pana si in Commandos, cand venea un neamt si isi vedea colegul mort, urla din toti bojocii, Alaarm, Alaaarm! Aici vine, vede, comenteaza ceva: Eh, l-au mancat animalele, colegul fiind cu o sageata in cap si o sulita in stomac. Daca vrei sa profiti de faza asta o poti face linistit, nu e glitch, e pur si simplu gameplay. Păcat...

    Mai sunt cateva probleme, de fapt nici nu stiu daca e expresia potrivita... problema cred ca o am eu. Jocul mi se pare familiar, vazand in el prea multe elemente care imi aduc aminte de alte jocuri celebre precum: Far Cry (in primul rand), Uncharted, The Witcher si Tomb Raider (nu pentru ca joc cu o femeie), dar parca fac cam aceleasi lucruri pe care le-am mai facut. Aproape tot gameplay-ul pare imbracat in alte haine, ce-i drept mai frumoase si mai reusite. Voiam ceva revolutionar, ceva care sa faca diferenta. Stiu, o fac povestea si cateodata portiuni de gameplay pe care nu le-am intalnit prin alte jocuri, dar parca prea putin. Sunt foarte multe misiuni secundare in care trebuie sa iei urma unui pierdut, pui un gadget in functiune si voila, un fel de ''Witcher Sense''. Da, sunt constient ca la acest joc au contribuit oameni de la CD Project Red, dar din păcate, prea multe daruri. Cel mai mare minus la acest capitol: vreau sa cumpar de la un vanzator 500 de bete de chibrit, trebuie sa apas un buton de 500 de ori. De ce nu au introdus aceeasi optiunea pe care o gasim la "vanzare"? Cum vine asta, vinzi engros si nu merge sa cumperi decat la bucata? Sunt niste chestii micute, unele m-au innebunit, altele m-au facut sa exclam: "bai oameni buni, ati reusit ce nu prea reusesc altii cu mai multa experienta decat voi si v-ati pus piedica cu o chestie foarte simpla". Poate nu vreau sa stau sa vanez ca un nebun cateva ore, desi am taiat porci mistreti mai rau decat o face Tiriac cu prietenii lui la Vanatorea de la Balc. In fine, cred ca aceste mici neajunsuri se pot repara printr-un patch.

    Am inceput cu minusuri, de acum puteti sa va linistiti, urmeaza numai lucruri bune, promit. Dupa ce mi-am spus of-ul si m-am descarcat un pic, norocul meu este ca niciodata nu scriu un review decat dupa cel putin doua zile de pauza. Sa trec asadar la partile bune si foarte bune. Un gameplay cu lupte atat de antrenante nu am mai intalnit, bestiile pe care le dobori sunt cu adevarat impunatoare, le simti respiratia in ceafa, te simti mic si fragil. Depinde foarte mult de tine daca supravietuiesti sau nu. Ma bucura faptul ca am vazut batalii strategice, doar sa vrei sa le pregatesti. Acest lucru presupune montarea capcanelor, saritul din copaci, statul in tufisuri si atacul la momentul oportun, dupa ce ai analizat slabiciunile bestiilor. Superb, chiar te simti vanator deseori, pana in momentul in care vanatorul devine vanat si dai si alearga, sari, rostogoleste-te, mana transpirata pe controller, mai urli un pic daca esti singur acasa. Ce-i drept, m-am trezit facand asta de prea multe ori. Apoi vine momentul cand pica dihania. Doamne, ce satisfactie, cred ca numai jucatorii de Dark Souls se simt mai bine dupa ce trec de vreo lighioana cu 3 capete! Pe scurt, o minunatie presarata cu mici momente de frustrare din cauza celor amintite un pic mai sus.


    Grafica si sunet

    A venit si momentul cel mai asteptat de prea multi in ziua de azi, "Grafica". Este prima intrebare pe care o aud mereu: Dane, da' cum arata ma jocul? Apoi vine raspunsul: bai arata... aici era alt cuvant, nu pot sa il spun pe post. Arata extraordinar! Din punctul meu de vedere este cel mai aratos joc open world vazut pe console, repet, pentru amatorii de cancan, de pe console! Este acolo sus langa Uncharted 4, The Order sau The Witcher - Blood and Wine. O frumusete cum numai pe la Victoria Secret mai vezi, staaaai ca vitelul la poarta noua si vorbesti singur. Daaaa, nu e perfect, are cateva bubite, cu vremea care parca e dinamica, parca nu e, nu prea se uda parul cand ploua cu galeata sau poate ca Aloy foloseste Drei Wetter Taft. Joc perfect nu exista mai ales ca pe console trebuie sa faci anumite compromisuri. Eu nu sunt atat de carcotas pentru ca nu am ochiul atat de fin. Indiferent de cat ai incerca sa spui sau sa-i cauti nod in papura, nu ai cum sa nu recunosti ca oamenii astia au reusit cu al lor motor grafic, Decima, ceva ce parca prea putini reusesc in 2017. Se simte ca e un joc next-gen, acela care iti arata clar ca generatia trecuta este depasita. Chiar nu se putea face asa ceva pe un PS3.

    Ca si in cazul graficii, mi-e greu sa va descriu, capitolul "Sunet". Nu poate nimeni sa explice in cuvinte muzica sau culorile. Ele ar trebui sa fie traite, auzite, vazute. Si dupa aceasta opera de arta, I-am multumit lui Dumnezeu ca sunt sanatos, ca am putut sa ma bucur de o hrana atat de buna pentru timpane si ochi. Magistral, cine ma cunoaste personal, stie ca nu laud multe lucruri decat atunci cand sunt cu adevarat uimit. Este unul dintre acele jocuri care m-a facut sa aplaud, reusind sa imi transmita informatia aia, ca jocurile video nu mai sunt o joaca pur si simplu. Jocurile video nu mai sunt doar pentru copii, sunt pentru sufletul de copil pe care il regasim in fiecare dintre noi, la orice varsta.


    Concluzie

    As fi vrut din tot sufletul sa-i dau un 10, din pacate nu pot. Ar insemna sa ma mint, sa imi fur caciula singur. Nu pot arunca niste cuvinte pe foaia electronica doar ca asa e la moda, nu mai am 15 ani. Sunt convins ca urmatorul joc din serie, (ar fi pacat sa nu devina o franciza precum God of War, Uncharted sau Tomb Raider), o sa atinga nota pe care toti o viseaza, 10. Inca nu este de Montreal, dar cu ajutorul nostru, poate ajunge acolo. Cateva randuri intr-un feedback si cred ca se rezolva. Sunt convins ca si ei conștientizează faptul ca inca nu sunt acolo, dar pentru o prima incercare nu pot decat sa-i felicit pe cei de la Guerrilla. Daca aveti in casa un PlayStation 4 si nu incercati acest joc, o spun cu toata responsabilitatea: aveti consola degeaba! Alaturi de Uncharted 4, este jocul pentru care TREBUIE sa iti cumperi un PS4. Nu va refuzati acest mic deliciu, merita fiecare banut! Multumesc Guerrilla pentru curajul de care ai dat dovada, nu multe studiouri au curajul vostru. Chapeau bas!


    Poveste: 9
    Gameplay: 8.5
    Grafica: 10
    Sunet: 10

    Nota finala: 9.375
    Attached Images Attached Images ps_messages_20170316_205629.jpg ps_messages_20170316_205634.jpg ps_messages_20170316_205638.jpg ps_messages_20170316_205653.jpg ps_messages_20170316_205657.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La un joc atat de bun, un review pe masura! Felicitari Dant3 si multam ca nu ai dat cu spoilere (m-au catranit in ultima vreme, mai ales ca am vazut in filmulete mai mult decat trebuia)! Trebuie sa te intreb: avand in vedere jocurile care au iesit pe anul acesta, si la ce mai urmeaza, are sanse de GOTY?

    P.S. Exista deja vreun expansion anuntat, addon, ceva?

  3. #3 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Felicitari pt review, sambata ma apuc si eu de minunatia asta.

  4. #4 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @MonkY Sanse are, dar dupa ce am văzut anul trecut, nu are Eu cred că RDR 2 câștigă GotY.

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Whaat? Te poti urca in copaci? Nu am stiut.

  6. #6 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    P.S. Exista deja vreun expansion anuntat, addon, ceva?
    Au confirmat developerii ca lucreaza deja la expansion:

    “This is only the beginning of Aloy’s story and our exploration of the world of Horizon Zero Dawn, with the team already hard at work on an expansion to the story.”
    Si in acelasi timp ca jocul s-a vandut in 2.6 milioane de unitati: https://www.guerrilla-games.com/read...ed-2-6-million .

    Vesti bune, sequel-ul e ca si confirmat .

  7. #7 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    @DJ Mo: sunt anumiti copaci in care da te poti catara. Eu nu prea i-am folosit.

    Bun review. Sunt de acord cu neajunsurile ce le-ai enumerat, si eu si alti prieteni le-am observat. mai sunt si cateva sacrificii grafice ce le-au facut ca sa arate jocul cum arata, si anume texturile apei, efectele speciale si interactiunea lui Aloy cu apa nu sunt cine stie ce, si texturi de mare rezolutie se incarca la o distanta destul de apropiata de personaj, se observa pe drum cand mergi. Insa toate chestiile astea dupa parerea mea nu afecteaza asa de tare jocul incat sa nu mai fie enjoyable, si multe nici nu le observi, numai daca te uiti atent dupa ele.

    Nici eu nu i-as da 10, pt ca mai sunt chestii care se pot inbunatatii. Insa ca si impact, jocul asta a avut cel mai mare impact pt mine in generatia asta, mai mult decat U4, probabil pt ca ala e deja la a 4-a iteratie, nu mai e asa fresh, asta insa e ca o gura de aer proaspat si m-a last gura casca in nenumarate cazuri, cel mai bun joc al generatiei de pana acum.

    Apropo, au anuntat ca lucreaza si la un expansion, eri alaltaeri...citisem pe undeva...edit, cum a zis si colegul mai sus

    GG GG

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca de acum inainte, la review-uri, ar trebui neaparat specificat daca l-ai jucat pe PS4 sau PS4 Pro.

  9. #9 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, dar sa știi ca in modul 1080p nu este o diferență mare sau mai știu eu ce, poate vezi diferențe daca stai lipit de tv Eu joc de obicei la 3-4 m in fata televizorului. Am vrut sa intru un pic și în detalii tehnice, dar am renunțat, sunt alții mai pricepuți care despica firul in patru. Nu voiam sa plictisesc cu videoclipuri cu framerate și numărat pixeli sau poze in care caut texturi mai slabe. Eu nu aș putea sa ma bucur de un joc în acest fel.

    PS: Am înțeles ce ai spus, doar am dezvoltat un pic pentru cei care vor analiza gen Digital Foundry.

    PPS: Jocul este jucat pe PS4 Pro, la fel de bine arata si se mișcă si pe un PS4 normal.

    LE: Pentru pasionații de cifre si detalii tehnice

  10. #10 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Din partea mea are un 9+

    ce ma deranjeaza pe mine la joc ar fi tranzitia soare/ploaie/ceata/ninsoare si zi/noapte.

    imi plac in mod deosebit culorile / muzica / locatiile alese si luptele cu roboti mari.

  11. #11 SP
    Member esop's Avatar
    Dante !!
    Reusit review ai facut ! Si nu zic asta asa, oricand si oricum.
    Sunt de acord cu notele, -povestea, doar din cauza faptului ca mai am din el pana il termin si inca nu pot sa ma pronunt.
    Insa, am un feeling, ca si la mine tot la un 9+ ar iesi.

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Dupa cum am spus, jocul asta e mai mult action decat RPG. Cum asa? Pai in primul rand eu am alte asteptari de la un RPG, vreau ceva, hai sa nu spun mai complicat, ci mai complex un pic, cu un "skill tree" cum nu am mai vazut de la Diablo 2, care pentru mine este etalonul in materie de RPG.
    Acum te rog sa nu te superi. Dar Diablo etalon in materie de RPG?? Hack & Slash. Da. Action RPG? Da. Un etalon pentru un skill tree super reusit? DA! Tin minte si acum cate build-uri aveam cu Paladinul (Smiter, Zealot, Hammerdin) si toti ceilalti. Cum orice punct conta si se jucau total diferit.
    Etalon in RPG? Hell No! Daca vorbim despre asta, atunci: Gothic II, Elder Scrools: Oblivion, Star Wars: KOTOR 2, Fallout 2, ce mai sunt?

    In rest, perfect punctat peste tot !!

    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Ei bine, dupa celebra Lara Croft, s-a mai nascut o stea, Aloy, un personaj inspirat dupa mult mai celebra iubita a lui Jon Snow, Ygritte. Nu eu spun asta, chiar producatorii au adus vorba la un moment dat, cand fanii au gasit anumite asemanari, pe care eu le caut si in ziua de azi.

    Jocul are un gameplay de exceptie, totul se misca senzational, atmosfera, muzica, aproape tot ce vrei, pana cand incepi sa ''cresti in nivel'' si descoperi celebrul "skill tree". ... Da, acest "skill tree" nu a fost pe placul meu, parca prea multe abilitati aruncate acolo sa fie la numar. ... Aici apare insa o problema, daca vrei sa fii o umbra, inveti sa fluieri, bai, dar fluieri ... Daca vrei sa elimini o "baza" intreaga cu salbatici nu iti trebuie decat un pic de rabdare si fluierul fermecat. ... Pana si in Commandos, cand venea un neamt si isi vedea colegul mort, urla din toti bojocii, Alaarm, Alaaarm! Aici vine, vede, comenteaza ceva: Eh, l-au mancat animalele, colegul fiind cu o sageata in cap si o sulita in stomac. Daca vrei sa profiti de faza asta o poti face linistit, nu e glitch, e pur si simplu gameplay.

    Cel mai mare minus la acest capitol: vreau sa cumpar de la un vanzator ... Sunt niste chestii micute, unele m-au innebunit, altele m-au facut sa exclam: "bai oameni buni, ati reusit ce nu prea reusesc altii cu mai multa experienta decat voi si v-ati pus piedica cu o chestie foarte simpla".

    Un gameplay cu lupte atat de antrenante nu am mai intalnit, bestiile pe care le dobori sunt cu adevarat impunatoare, le simti respiratia in ceafa, te simti mic si fragil. ... Ma bucura faptul ca am vazut batalii strategice, doar sa vrei sa le pregatesti.

    Arata extraordinar! Din punctul meu de vedere este cel mai aratos joc open world vazut pe console, repet, pentru amatorii de cancan, de pe console! Este acolo sus langa Uncharted 4, The Order sau The Witcher - Blood and Wine.

    Ca si in cazul graficii, mi-e greu sa va descriu, capitolul "Sunet". ...Este unul dintre acele jocuri care m-a facut sa aplaud, reusind sa imi transmita informatia aia, ca jocurile video nu mai sunt o joaca pur si simplu. Jocurile video nu mai sunt doar pentru copii, sunt pentru sufletul de copil pe care il regasim in fiecare dintre noi, la orice varsta.

    Daca aveti in casa un PlayStation 4 si nu incercati acest joc, o spun cu toata responsabilitatea: aveti consola degeaba!

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Niciodată nu m-am supărat când cineva a venit cu argumente. Mulțumesc pentru părere, mă bucur că îți place jocul și mi-ai apreciat recenzia

  13. #13 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Trec printr-o perioada extrem de solicitanta la munca, dar jocul asta pur si simplu ma face fericit si faptul ca pot uita de mine seara vreo 2 ore in lumea absolut incredibila creata de acesti dommi de la Guerilla ajuta mult.
    Calitatea jocurilor din ultima perioada ma face sa cred ca s-au intamplat niste schimbari fundamentale in ADN-ul industriei, chiar sub nasul nostru si doar acum observam asta. Am impresia ca multe "case de productie" au intrat umpic in panica dupa fails peste fails ale unor serii mamut precum Call of Duty, de exemplu. Iar semnalele de alarma le-am tras noi, gamerii.
    Jocuri de calitatea unora precum Horizon, Nioh sau RE7 puteau fi experimentate cam o data sau de doua ori pe an, acum suntem pur si simplu bombardati.
    May the Gods of gaming have this trend continue!!!

  14. #14 SP
    Member esop's Avatar
    @Rasko Te inteleg perfect! Nebunie si la mine la serviciu. Iar cand terminam programul primul lucru la care ma gandeam era sa ajung acasa si sa mai joc HZD Totusi... cum poti sa joci doar in sedinte de 2 ore?? Deci eu sunt varza! De sambata pana ieri, deci 3 zile, am jucat pana la 4 dimineata. 3 ore de somn, apoi la serviciu. Am crezut ca o sa ma imbolnavesc. Sotia la inceput radea si glumea cu mine. Apoi mi-a zis ca abia asteapta sa termin jocul sa ma vada ca dorm cum trebuie
    Apropo, l-am terminat de dimineata!! Dar voi lasa o parere pe celalalt thread. Ca sa nu poluez aici review lui Dante.
    Over and out!

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu tot in reprize de 1-2h il joc si am deja 20+h si inca mai am de descoperit o treime din harta si facut cateva side quests mai vechi.
    Se intampla sa intru in joc pt 30m/1h si sa pierd tot timpu asta omorand 1-2 brontoroboti

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Cel mai mare minus la acest capitol: vreau sa cumpar de la un vanzator 500 de bete de chibrit, trebuie sa apas un buton de 500 de ori. De ce nu au introdus aceeasi optiunea pe care o gasim la "vanzare"? Cum vine asta, vinzi engros si nu merge sa cumperi decat la bucata? Sunt niste chestii micute, unele m-au innebunit, altele m-au facut sa exclam: "bai oameni buni, ati reusit ce nu prea reusesc altii cu mai multa experienta decat voi si v-ati pus piedica cu o chestie foarte simpla". In fine, cred ca aceste mici neajunsuri se pot repara printr-un patch.
    A venit si patchul pe care il așteptam​, târziu pentru mine, dar mai bine mai târziu decât niciodată.

    Added the ability to press and hold [X] to buy multiple items from merchants.

  17. #17 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Da, foarte frustrant sa apesi x la fiecare tampenie d-aia..

  18. #18 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu unul nu am cumpărat niciodată resurse de la vânzători, tot timpul am avut suficiente. Probabil i-as fi înjurat si eu daca trebuia sa cumpăr. Joc pe normal si grind nu am făcut aproape deloc. Doar ce am întâlnit in drum spre sau de la locațiile quest-urilor. Pe dificultățile mai mari sunt mai putine resurse?

  19. #19 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Fain review, mi-a facut placere sa-l citesc.
    Momentan sunt captiv in universul Dark Souls si nu am apucat sa joc aparitiile de anul acesta(Resi7, Nioh, Horizon), dar pana la toamna cred ca am timp.

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Mulțumesc, in curând o să încerc să scriu un review, sper eu bun, pentru NieR Automata.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Horizon Zero Dawn By tudyniuz in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 602 Last Post: 09-10-2022, 22:28
  2. Replies: 0 Last Post: 07-06-2016, 03:07

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts