Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Preview: Tony Hawk Ride

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Preview: Tony Hawk Ride

    Vazand ca seria Skate devine tot mai populara pe zi ce trece, baietii de la Acivision au decis sa ne uimeasca inca odata cu ultima lor creatie din renumita serie Tony Hawk. Acesta se va numi Tony Hawk: Ride si va fi lansat in anul aceasta in 17 Noiembie (America de nord) si 20 Noiembrie (UK si Germania), ea fiind valabila pentru Playstation 3, Xbox 360 si Nintendo Wii. Acest joc va fi complet diferit fata de predecesorii sai datoria unui singur lucru: controller-ul.

    Aceasta consta intr-o maneta de plastic in forma de placa de skateboard, asemanator balance board-ului de la Wii adapatat pentru joc. Placa va avea in interior doua accelerometre si 4 senzori (1 in fata , 1 in spate si 2 lateral ) iar forma va fi un pic curbata pe margini pentru a oferi un control mai bun jucatorului.

    Toti acesti senzori vor fi foarte utili miscarilor de baza iar pentru a executa trick-urile mai complexe precum flip-urile si grab-urile vor fi executate miscand sau tinand mana/piciorul in fata la senzori.

    Cat de precis si de usor de folosit se va dovedi acest nou controller, vom afla in luna Noiemebrie, odata cu lansarea jocului. De asemenea ramane de vazut si cat de bine va fi primit de catre public, parerile acestora fiind impartite, oamenii nestiind la ce sa se astepte. Gameri din intreaga lumea au diverse pareri despre joc si ceea ce promite acesta. Unii il subestimeaza si spun ca ar fii un esec, pe cand altii cred ca ar fii o inovatie in materie de jocuri cu skateboard. Insa un lucru e cert pentru fanii seriei si clientii fideli Activision (Guitar Hero , Rock band, etc) acesta va fi un �must-have�.

    Surse : GameSpot Video: Crosshairs Preview: Tony Hawk Ride
    GameSpot Video: Tony Hawk Ride Stage Demo
    TONYHAWK:RIDE
    Attached Images Attached Images tony_hawk_ride_1.jpg tony_hawk_ride_2.jpg tony_hawk_ride_3.jpg tony_hawk_ride_4.jpg tony_hawk_ride_5.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu inteleg ca se ofera premii pentru news, previews, etc... dar totusi, nu era normal ca intr-un preview sa vorbesti si despre jocul respectiv ? Pentru ca, fara suparare... dar nu vad nimic legat de joc (in afara de data de lansare) ci doar detalii despre noua placa...

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am cautat peste tot pe net si m-am uitat si la multe video-uri , forumuri americane si in 95 % din ele numai despre asta se vorbeste : cum se joaca noul tony hawk ca are un controller diferit fata de restul , cum funcioneza , cum se fac diferite trickuri. alte detalii legate de grafica sau soundtrack nu au fost spuse . cam peste tot zice acelasi lucru . Controller-ul conteaza momentan cel mai mult la Tony Hawk Ride

  4. #4 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Daca faci preview la un joc, normal si logic ar fi sa il joci TU, nu sa iei de pe net ce au zis altii.

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    "Clientii fideli Activision (..., Rock Band)."

    What?

  6. #6 SP
    Junior Member tomitza's Avatar
    eu cred ca tot skate este mai bun cu toate ca nu am xbox sau ps3 dar grafica este mult mai buna si va aparea in may 2010 skate 3

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Vanzarile Tony Hawk: Ride By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 11-12-2009, 18:11
  2. Tony Hawk Ride By AndRewqp in forum Console Club
    Replies: 7 Last Post: 03-12-2009, 10:42
  3. Tony Hawk: Ride Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 21-11-2009, 10:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts