Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: User Review: GTA4 TLAD

  1. #1 SP
    is the man! trickz's Avatar

    User Review: GTA4 TLAD

    Welcome to GTA4! Puteti afla mai multe citind review-ul lui Xtm. Cel mai nou joc din arhicunoscuta serie GTA te plaseaza intr-un Liberty City curat, nou, plin de viata. Sau cel putin la prima vedere. Cu cat te adancesti mai mult in joc, cu atat observi ca viata nu este asa roz. Rock* ne propune sa cheltuim ceva dolarei ( 1600m$ points, mai exact ) pentru a cumpara un DLC, exclusiv Xbox 360. Ne sunt promise mai mult de 10 ore de joc, noi moduri de multiplayer si vehicule noi. S-au tinut de cuvant?

    The Lost

    Noul joc (da, este aproape ca un joc nou, separat. Doar orasul este pastrat si cateva personaje, plus legaturile intre ele) te pune in pielea lui Johnny Klebitz, un american rebel, membru al grupului de motociclisti numit Lost. Principala diferenta intre el si Niko Bellic este ca Johnny a crescut in Liberty City, astfel fiind mai obisnuit cu orasul, cu oamenii, cu greutatile vietii. Asta se vede de la inceput, tu avand agenda telefonului plina cu contacte ce te pot ajuta inca din prima clipa.

    Care e povestea jocului?

    Seful bandei The Lost, Billy Grey trebuie sa iasa de la reabilitare. Intreg grupul a venit sa il conduca spre casa. Asa incepe prima misiune: trebuie sa ajungi la safehouse apoi ii cauti/recuperezi motocicleta lui Billy. Primele misiuni sunt repetitive, de genul adu, mergi, intoarce-te dar dupa prima jumatate de ora vor incepe misiunile interesante.

    Pe masura ce te adancesti in joc, ajungi de la recuperator, asasin platit pana la traficant de droguri. Intriga se bazazeaza pe dependenta lui Billy si efectele acesteia asupra The Lost. Consumul de droguri l-a transformat pe Billy dintr-un conducator respectabil intr-un maniac paranoic, obsedat de razbunare si procurarea a cat mai multor droguri. In urma unei inscenari, Billy ajunge inapoi in inchisoare si Johnny devine leaderul The Lost. Bineinteles, acum se impart in 2 grupari, una condusa de J.K. si una condusa de Brian, ass kisserul principal. Dupa o scurta lupta + incendierea casei lui Brian, totul revine la normal. Sau nu.

    O reintalnesti pe vechea cunostiinta Elisabetha. In timpul primei sale misiuni, ti-l prezinta pe Niko. Te adancesti in jurul recuperarii/vanzarii unor droguri, zona in care dai, desigur, de politisti corupti, cumparatori tradatori si multe multe scene de fuga de politie.

    Mai sunt cateva personaje pe care le-ai intalnit in GTA4 dar nu vreau sa va stric toata experienta jocului

    In timpul liber te poti relaxa cu noile jocuri: arm wrestle si yet-another-card-game. Poti lupta pentru teritorii in Gang Wars sau poti face curse cu motocicletele tale. Nu lipsesc misiunile-date-pe strada (tm)
    ale unor persoane cunoscute mai mult sau mai putin.

    Finalul jocului m-a lasat cu o oarecare liniste in gand, nu a fost tulburator ca cel din GTA 4. A fost unul dintre jocurile la care am lasat credits sa mearga, muzica era superba.

    Multiplayer

    Modurile de joc sunt, practic, un rebranding al celor deja cunoscute din GTA 4. Totusi, Chopper vs Chopper este foarte distractiv daca ai cu cine sa il joci si noile optiuni de customizare a personajelor de multiplayer sunt binevenite. Oamenii intalniti pana acum online sunt mai decenti decat in GTA 4, no more "OMG OMG OMG OMG OMG FRAGZORZ te'am luat cu masina again and again and again" sau clasicul "pandesc punctul de spawn cu o bazuka si trag cand apare unu' ".

    Concluzii

    Daca vreti mai mult din vechiul GTA4, daca vreti sa va clarificati parerea despre cateva misiuni din GTA4, daca vreti un personaj nou cu o poveste noua, aveti toate motivele sa luati GTA4 The Lost and Damned. Aveti la dispozitie aproximativ 10 ore la 1/3 din pretul unui joc nou cu aceeasi durata.

    Lista de achievementuri



    Note

    Gameplay: 10
    Story: 10
    Grafica: 9
    Sunet: 10
    Multiplayer: 8
    Total: 9.4


    [Alte review-uri GTA4: http://www.consolegames.ro/forum/f46...heft-auto-4-a/ autor: xtm]
    Attached Images Attached Images lost-damned.jpg 52.jpg 5516-gta-iv-lost-damned.jpg 5613-gta-iv-lost-damned.jpg 5619-gta-iv-lost-damned.jpg grand-theft-auto-gta-iv-lost-damned-14.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Foarte frumos! (nu pot da Thank you că mi-a expirat limita - dau m�ine, te-hee!).

  3. #3 SP
    Senior Member huber's Avatar
    felicitari

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Hai ca a mers ceva mai bine ca la PoP!

  5. #5 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Felicitari pentru review

  6. #6 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Foarte frumos joc,foarte bun Review
    p.s. Numai mie mi se vede imaginea cu "purici"?

  7. #7 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Yoshimitsu View Post
    Foarte frumos joc,foarte bun Review
    p.s. Numai mie mi se vede imaginea cu "purici"?
    Jocul are un "film grain" ce se poate dezactiva din options.

  8. #8 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Yoshimitsu View Post
    p.s. Numai mie mi se vede imaginea cu "purici"?
    Scoate din setari efectul, film grain.

  9. #9 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    lol, si io ma intrebam acelasi lucru aseara insa eram prea absorbit de joc ca sa mai caut prin setari.

  10. #10 SP
    Member Zaktan's Avatar
    Mersi Grey si Mo

  11. #11 SP
    Member zNowkid's Avatar
    nice review .

  12. #12 SP
    Member kane86's Avatar
    mi-am luat si eu DLC-ul si chiar se merita. Se vede ca au muncit un pic sa-l faca cat de cat diferit fata de original.

    PS bun review

  13. #13 SP
    Junior Member sebah_fit's Avatar
    astazi il iau si eu sper sa fie destul de interesant...frumos review...

  14. #14 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by sebah_fit View Post
    astazi il iau si eu sper sa fie destul de interesant...frumos review...
    Este, merita fiecare banut!

  15. #15 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    trickz, excelent rewiew pacat ca eu nu inteleg cum se face aia sa trec de blocarea pe regiuni.

  16. #16 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu nu am intampinat nici o blocare.. Era in lista de uk, am alimentat contul cu puncte si am downloadat. Au ramas cateva puncte si am mai luat si alt joculet... nu tu blocare, nimic

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. User Review: Killzone 2 By IceBlast13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 8 Last Post: 27-04-2011, 21:23
  2. User Review: Battlefield 2 Review By erik95 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 3 Last Post: 10-03-2010, 00:09
  3. User Review: Bioshock By erik95 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 0 Last Post: 29-09-2009, 21:16
  4. User Review: Killzone 2 By h0stile in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 21 Last Post: 17-03-2009, 00:54
  5. User Review: Metal Gear Solid 4 - Guns of the Patriots Review By istrategie in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 25 Last Post: 05-11-2008, 16:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts