Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 11 of 11

Thread: User Review: Forza Horizon 2 presents Fast and Furious (Xbox One)

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    User Review: Forza Horizon 2 presents Fast and Furious (Xbox One)

    Poate inca mai exista oameni care nu au auzit de Forza... si oameni care cred ca guvernul Romaniei este o institutie corecta care are ca unic scop un trai mai bun pentru omul de rand! Pentru ceilalti, si in special pentru posesorii consolelor Microsoft Xbox360 si Xbox One, Turn10 impreuna cu Microsoft Game Studious si Universal (studioul care a produs Furious 7) vin sa ne ofere gratuit pana in 10 Aprilie stand-alone-ul Forza Horizon 2 presents Fast and Furious. Sunt cativa gameri care au spus "reclama gratuita la film si joc". Eu personal cred in ceea ce am vazut pe ecran, si "Celebrating 10 years of Forza" inseamna un pic mai mult decat reclama gratuita. Asa ca in 27 Martie cand s-a lansat oficial jocul (il putem vedea ca joc deoarece nu necesita Forza Horizon 2 pentru a functiona) l-am descarcat cu nerabdara. Iar in weekend am avut parte de cateva ore foarte distractive.

    Intro: jocul incepe cu prezentarea masinilor facuta de Ludacris, masini 10 la numar: 1998 Toyota Supra, 1970 Plymouth Road Runner, 2012 Nissan GT-R, 1970 Plymouth Cuda, 2013 Jeep Wrangler, 2014 Maserati Ghibli S si modelul 2015 Dodge Charger. Normal, masina lui Dom Terretto - un Dodge Charger din 1970 este prezenta si ea. Acele masini noi trebuie sa le strangem prin mijloace nu tocmai corecte, prin curse ilegale si pink-slip. Doua curse sunt insa extrem de interesante si ideea provine din film, in una va trebui sa ne intrecem cu un elicopter militar conducand un Jeep Wrangler, iar in ultima cursa sa intrecem un avion militar pentru a imbarca toate masinile stranse. Si toate acestea pe muzica prezenta pe coloana sonora a filmului Furious 7.

    Gameplay: mult nu ar fi de spus, deoarece pentru cei obisnuiti cu jocurile din seria Forza avem un control care variaza de la Arcade (cu toate Assisturile pe On, Damage Off, Rewind On, etc...) pana la Simulator (fara Assisturi, damage on cu riscurile de rigoare de a nu concura mai departe din cauze naturale de roata rupta..., fara rewind, etc). Si ca noutate absoluta (fara legatura reala cu vodka) avem parte de NoS, un gaz cu proprietati accelerante care a avut parte de reclama inca din primele filme Fast & Furious. Nu am sa descriu ce face acest gaz la masinile din joc, orice racer care a pus mana in viata lui pe un joc din seria NFS Underground cunoaste cu ce se mananca... In rest aceleasi trasee din Forza Horizon 2, cu mixt de asfalt / off-road, trasee de oras sau doar pe camp, Speed Trap-uri, circuite si tot tacamul. Ca un mic bonus, dupa terminarea jocului in sigle-player se deblocheaza Multiplayerul impreuna cu modurile de joc de rigoare.

    Grafica: Ca si Forza Horizon 2 grafic jocul arata extraordinar, traseele off-road sunt extrem de bine realizate, iar jocul este blocat la 1080p/30 fps. Singura diferenta majora fata de Horizon 2 este ca unele trasee sunt blocate, dar undeva la 60% din harta este explorabila.

    Sunetul: Si ca sonorizare jocul este foarte bine realizat, pe langa sunetul motoarelor, discutiile si naratiunea jocului sunt facute de catre Ludacris. Muzica este excelenta, cu toate ca mai multe posturi de radio nu stricau.

    Concluzie: Pentru un joc oferit gratuit intre 27 Martie si 10 Aprilie (dupa aceasta data jocul va costa 10$) as putea spune ca este excelent. Ca si durata, jocul se poate termina in 2 ore, totusi daca se doreste gasirea tuturor panourilor, descoperirea intregii harti sau curse in modul multiplayer atunci perioada de timp acordata jocului se mareste exponential. Si este de retinut faptul ca achievementurile se fac relativ usor 1000/1000G.

    Story: 8
    Gameplay: 9
    Sunet: 8.5
    Grafica: 9
    Multiplayer: 8.5
    Nota Finala: 8.6

    PS Mai jos puteti urmari un filmulet despre gameplay.
    Attached Images Attached Images forza_horizon_2_fast_and_furious.jpg

  2. #2 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, am jucat si eu la el cateva ore. Arata bine, se misca bine . Sa nu mai zic de chievos, curg pe banda rulanta

  3. #3 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Are Photo Mode ? Ca din cat am jucat, nu l-am gasit.

  4. #4 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, are

  5. #5 SP
    Member andreiaka's Avatar
    In meniu e photo mode. Ce sa zic de partea mea favorita, cheevos ( 1-2 ore full 1000/1000)

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, e la fel ca la FH2, doar ca aici se deblocheaza putin mai tarziu.

  7. #7 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    N-am incercat inca, insa sunt curios daca poti folosi masinile de aici in FH2 (main game). Ar fi interesant daca s-ar putea, deai nu cred...

  8. #8 SP
    Junior Member CatalinTwist3R's Avatar
    Bun joc, bun review

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AlanPoe: nu cred ca poti...

    L-am terminat si eu. 2 ore de fun, for free... why not?

  10. #10 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, si eu l-am terminat pe one, foarte fain jocul. Nu prea eram fan, insa m-a convins, o sa-mi cumpar Forza Horizon 2

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie nu mi s-a parut prea ok controlu. Parca toate masinile se conduc la fel (inafara de Jeep-u ala).

    Si nush...eu nu sunt genu de om care sa joace cu muscle car-uri in jocuri de genu, mai ales din cauza controlului (desi-mi plac foarte mult) si faptul ca aici esti obligat, practic, sa joci doar cu ce masina-ti impun ei, mi se pare cam aiurea. Mai ales ca aia din film conduc si alte masini.

    Nu stiu cum au ajuns ei la astea 7, ca aia din film au si alte masini si nu le conduc pe toate din joc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Forza Motorsport prezinta Fast & Furious By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 26-02-2015, 02:05
  2. Fast and Furious 5 By Zero in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 24 Last Post: 04-04-2011, 23:15
  3. Fast and Furious (2009) By Max in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 8 Last Post: 17-07-2009, 00:13

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts