+ Reply to Thread
Results 1 to 14 of 14

Thread: Automerge

  1. #1 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar

    Automerge

    1.Am postat de 2 ori la distanta de 12 ore, un UP pt publicitate, si mi s-a dat AUTOMERGE.
    wtf?
    2. Iconita aia (un fel de V) pentru online, sub nick-ul fiecaruia e cam aiurea, e albastra cand suntem OFFLINE, si alba cand suntem ONLINE, ar trebui sa fie INVERS.

    10x

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Automerge-ul este la 24 ore.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    1. Dupa cum am postat si aici: http://www.consolegames.ro/forum/f41...t-round-3-ps3/
    Oare pentru ca este setat sa faca automerge la 2 posturi consecutive in 24h ?
    Parca era un up pe zi, nu ? Iar ziua daca nu ma insel are 24h si nu 12h.
    Decat sa dam warninguri pentru nerespectarea regulamentului, parca e mai ok un automerge
    2. Fixed. Alb pt. invisible, albastru pt. online, rosu pt. invisible.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    II. Reguli de postare si recomandari pe aria de Publicitate
    1. Titlul fiecarui thread trebuie sa inceapa cu unul din cuvintele Vand | Cumpar | Schimb | Ofer. Titlul trebuie sa contina o descriere neutra a produsului oferit/cerut fara abuz de CAPS (litere mari, semne de exclamare, punctuatie excesiva, etc.)

    2. Continutul threadului trebuie sa contina o descriere a produsului respectiv, daca sunt defecte vizibile, daca este functional, etc. Se recomanda ca produsele scoase la vanzare sa fie insotite de un link pentru edificarea in conditii optime a oricarui virtual cumparator. Va rugam sa atasati si poze acolo unde este posibil.

    3. Trebuie specificate metodele de contact direct cu vanzatorul cat si modalitatea de livrare. Se recomanda sa se precizeze locatia vanzatorului si daca e valabil anuntul si pentru provincie.

    4. Va rugam sa nu postati produse la vanzare cu un pret mai mare decat cel oficial !

    5. Este interzisa comercializarea jocurilor tip backup, chiar daca sunt incluse ca bundle cu alt produs. Aceste detalii pot fi discutate pe PM cu userii interesati. Singurele produse software acceptate pentru vanzare sunt cele originale.

    6. Intrucat serviciile oferite aici sunt gratuite, anunturile persoanelor juridice se pot face doar cu acordul unui administrator. In caz contrar ne rezervam dreptul de a inchide threadul respectiv si de a sanctiona cu ban pe termen nelimitat.
    Acuma nu ca n-as respecta.. dar unde scrie regula asta?

    Stiu ca era in regulamentul pus de h0stile o regula cum ca ai putea da mai multe up-uri pe zi... dar regulamentul ala e istorie. Poate l-au luat unii de bun si l-au tinut minte asa.

  5. #5 SP
    Member SiCK's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post


    2. Fixed. Alb pt. invisible, albastru pt. online, rosu pt. invisible.
    Dudes,faceti albul pentru online,galben sau portocaliu...asa era default vBulletin.Nu e mare lucru,Photoshop si apoi copiezi in folderul vBulletin.Alb arata ca naiba,rosu e hidden...dar mi se pare ca acum Registered Users vad cine e hidden,ar trebui doar Mods./S.Mods si Admins sa vada.

    online
    offline
    hidden


    In loc de galben merge si verde.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    SiCK: avem si noi un style, niste culori. Mai exact, rosu, albastru, negru/dark-grey. Galben sau portocaliu nu vei vedea nimic aici (decat poate niste smilies sau icons). Poate intr-un alt style.

    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Acuma nu ca n-as respecta.. dar unde scrie regula asta?
    Era o regula nescrisa. Acum este si scrisa.

  7. #7 SP
    Member SiCK's Avatar
    Alege tu alte culori care sa mearga cu template-ul asta.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SiCK� View Post
    Alege tu alte culori care sa mearga cu template-ul asta.
    Pai sunt deja, albastru (cred ca trebuie un pic mai inchis), rosu (si el e prea orange) si alb (poate ar merge mai bine negru ).

  9. #9 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    Era o regula nescrisa. Acum este si scrisa.
    E mai bine asa
    Nu ca ar avea cum sa se fofileze in jurul regulii dar e bine sa fie lumea noua la curent cu regulile.

  10. #10 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Fratilor albul pt online mi se pare total nepotrivita deoarece are exact aceeasi culoare ca si iconitele invecinate, reputatation si report post.
    Cred ca alb tre sa fie Offline, iar pt Online sa sara in ochi (albastrul e f potrivit).Dar si rosul merge f bine.

    "5. Va rugam sa nu abuzati de UP-uri. Aveti voie sa folositi UP insa odata pe zi."
    E gresita dpdv gramatical, pls correct it.

    O zi se termina la orele 24.00, deci este CU TOTUL ALTA ZI.
    E la alegerea fiecaruia daca vrea sa posteze 2 UP-uri la interval de 2 ore sau 40 ore de ore CAT TIMP sunt 2 zile difereite.

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    rosu nu se potriveste deloc cu forum-ul imo.

  12. #12 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Si eu inteleg la fel, o data pe zi inseamna in intervalul 00-24 nu la o diferenta de 24 de ore.

  13. #13 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    rosu nu se potriveste deloc cu forum-ul imo.
    As I said, sugestia mea ramane alb-offline, albastru/auriu/altceva-offline.
    Monky hotaraste pana la urma.

  14. #14 SP
    Banned 3dtech's Avatar
    thanks for this information.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts