+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Problema thread vanzari

  1. #1 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar

    Problema thread vanzari

    Am deschis un thread pe aria de vanzari si e ciudat ca e singurul pe care nu imi functioneaza Up-ul, desi dau cate unul pe zi. Imi da "merge" la ultimul post. Any ideas? Thread-ul este acesta. Thanks anticipat.

    Quote Originally Posted by Junnkie View Post
    up!

    ---------- Post added 14-09-2009 at 10:16 AM ----------

    O mica modificare de pret: 920 de lei!

    ---------- Post added 15-09-2009 at 07:22 AM ----------

    up, 900 de lei!

    ---------- Post added 15-09-2009 at 07:23 AM ----------

    900 de lei!

  2. #2 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Pai nu trecusera 24 de ore de la ultima ta postare acolo. Ia incearca acum , sa vezi ca iti ia up-ul ...

  3. #3 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Unul pe zi inseamna cate unul la interval de 24 de ore distanta. In caz contrar, postului i se face automerge si thread-ul nu ajunge sus.
    Este folosita aceasta metoda pentru ca unii abuzau de aceasta functie.

  4. #4 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Aceeasi problema o am si eu, si nu dau 2x UP pe zi.Sunt posturile de ieri, luate cu merge topic cu UP-ul de azi.

    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    up

    ---------- Post added 15-09-2009 at 10:38 AM ----------

    up

    si

    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    up

    ---------- Post added 15-09-2009 at 10:24 AM ----------

    up
    Specific ca nu am umblat pe la setarile contului ca sa stric ceva peacolo ...

  5. #5 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    e diferenta de 14 minute ... mai trebuia sa astepti 14 minute pana sa dai up , altfel ce e sub 24 H are auto merge

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Junnkie: de la 14-09-2009 at 10:16 AM pana la 15-09-2009 at 07:22 AM nu sunt 24h, oricum ai calcula. La fel si la Bitza. Sistemul nu stie ca au trecut "aproape" 24h. Doar dupa fix 24h nu va face automerge. E regula mare, doar un UP pe zi (iar ziua are 24h fix): http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/. Nu inteleg, sunteti suparati ca nu mai permite noul sistem de automerge nerespectarea regulamentului ?

  7. #7 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Bitza, un post mai sus de-al tau ce zice, ca doar nu am scris in japoneza.

  8. #8 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Sorry guys, am inteles acum. Stiu ca e voie un up pe zi ca doar deh, nu umblu de ieri de azi pe aici. Ideea era ca am ramas obisnuit de pe vechiul forum, unde sa spunem ca spre exemplu dadeai un up intr-o dupa-amiaza iar a doua zi dimineata puteai da altul, nu era contorizat pentru 24 de ore fix. Sau poate ma insel? Dar parca asa stiu ca era.. Anyways, multmumesc pentru lamuriri.

  9. #9 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Nu stiam ca s-a implementat ca fix dupa 24h sa se dea un UP intr-un nou post, inainte era pus la 0:00 noaptea,adica puteai da un UP la 23:58 si altul la 0:03, adica un UP pe zi (unul pe 13.09.2009 ,altul pe 14.09.2009 si tot asa).
    Got it.
    THX.

  10. #10 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    Nu stiam ca s-a implementat ca fix dupa 24h sa se dea un UP intr-un nou post, inainte era pus la 0:00 noaptea,adica puteai da un UP la 23:58 si altul la 0:03, adica un UP pe zi (unul pe 13.09.2009 ,altul pe 14.09.2009 si tot asa).
    Got it.
    THX.
    exact asta vroiam sa spun si eu mai sus, dar m-am exprimat altfel.

  11. #11 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    pai da dar acolo controlul calitatii se facea....manual. aici te 'taxeaza' sistemul. referitor vinzari pe mine ma dispera c si v din Cumpar si Vand. nu se poate restrictiona regula asta numai pentru aria de cumparaturi?

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    pai da dar acolo controlul calitatii se facea....manual. aici te 'taxeaza' sistemul. referitor vinzari pe mine ma dispera c si v din Cumpar si Vand. nu se poate restrictiona regula asta numai pentru aria de cumparaturi?
    Maestre, e scos de o saptamana or so scriptul acela. Se pare ca mai mult strica decat repara
    Deci poti sa scrii vand si cumpar cu litere mici

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/

    5. Nu folositi UP-uri consecutive decat dupa o perioada de minim 24h !
    Asa este scris in regulamentul ConsoleGames de cand este el infiintat, nu inteleg de unde ideea si interpretarea a "24h" drept o zi inainte de 12 si alta dupa. Scrie clar 24h, 24h inseamna.

  14. #14 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    poti da cat vrei pana in 24 de ore. nu faci altceva decat sa aduni o gramada de up cu automerge in last post threadul nu se va ridica

    misto treaba

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Dacă omul e interesat de un produs (sau mai multe produse) atunci �l (le) caută și �n pagina 100.

    Eu unul așa fac de c�nd mă știu și pe orice forum. C�nd vreau să cumpă ceva...iau topicurile �n ordine iar unde văd ceva interesant...mă opresc și postez.

    Nu vreau să fiu rău dar UP-urile sunt aiurea.

    Lumea zice că UP-urile arată defapt că acel topic �ncă e activ...păi astea-s prostii. Topicul e terminat atunci c�nd zice v�nzătorul/cumpărătorul. Dacă nu zice și-l lasă descoperit atunci e un copil raton...

    ...și așa ca un mic P.S.:

    ...eu c�nd văd O TONĂ de UP-uri �ntr-un topic...fix de ciudă nu cumpăr acele produse (chiar dacă am nevoie de ele)...că știu că cel care le vinde e disperat și creapă inima-n el <- now that's bad

    Mentalitatea omului care dă UP-uri -> el vede că nimeni nu-i cumpără marfa...și ce zice? Ia să dau eu UP m�ine...că poate prin minune și dintr-o dată cineva (din același colectiv) imi va cumpara marfa. C�nd colo...lol (evident că pasul se repetă zile la r�nd pănă c�nd se plictisește...).

    ...vezi acolo 2-3 pagini și zici că e ceva interesant...pe c�nd colo sunt 2-3 pagini de UP. Da? dai UP-uri? no dă-i liniștit că-ți cumpără DRACU marfa

    Stiu că lumea o să-mi sară-n cap dupa cele scrise dar...n-am ce face...AȘA ESTE! (n-are rost să �ntrăm �n conflicte aiurea).

    ...și eu am c�teva topicuri vechi...�n care am dat UP �n disperare și nimeni, nimic. Cumpăram 360 NTSC-J și ceva joc de Xbox 1. Deci știu ce vorbesc...că-s trecut prin astea lol

  16. #16 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Dacă omul e interesat de un produs (sau mai multe produse) atunci �l (le) caută și �n pagina 100.

    Eu unul așa fac de c�nd mă știu și pe orice forum. C�nd vreau să cumpă ceva...iau topicurile �n ordine iar unde văd ceva interesant...mă opresc și postez.

    Nu vreau să fiu rău dar UP-urile sunt aiurea.

    Lumea zice că UP-urile arată defapt că acel topic �ncă e activ...păi astea-s prostii. Topicul e terminat atunci c�nd zice v�nzătorul/cumpărătorul. Dacă nu zice și-l lasă descoperit atunci e un copil raton...

    ...și așa ca un mic P.S.:

    ...eu c�nd văd O TONĂ de UP-uri �ntr-un topic...fix de ciudă nu cumpăr acele produse (chiar dacă am nevoie de ele)...că știu că cel care le vinde e disperat și creapă inima-n el <- now that's bad

    Mentalitatea omului care dă UP-uri -> el vede că nimeni nu-i cumpără marfa...și ce zice? Ia să dau eu UP m�ine...că poate prin minune și dintr-o dată cineva (din același colectiv) imi va cumpara marfa. C�nd colo...lol (evident că pasul se repetă zile la r�nd pănă c�nd se plictisește...).

    ...vezi acolo 2-3 pagini și zici că e ceva interesant...pe c�nd colo sunt 2-3 pagini de UP. Da? dai UP-uri? no dă-i liniștit că-ți cumpără DRACU marfa

    Stiu că lumea o să-mi sară-n cap dupa cele scrise dar...n-am ce face...AȘA ESTE! (n-are rost să �ntrăm �n conflicte aiurea).

    ...și eu am c�teva topicuri vechi...�n care am dat UP �n disperare și nimeni, nimic. Cumpăram 360 NTSC-J și ceva joc de Xbox 1. Deci știu ce vorbesc...că-s trecut prin astea lol
    Nu esti doar un gamer de invidiat, esti si un om de invidiat. Demonstrezi inca o data ca nu stii nimic din ce se intampla dincolo de cei patru pereti in care esti inchis.

  17. #17 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ronan nu superi pe nimeni, doar ne amuzi cu ignoranta ta.
    Avand in vedere ca multi nu trec de pagina 3 atunci cand cauta sa cumpere ceva, up-urile sunt esentiale pentru a-ti face produsul vazut (nu reclama, nu brizbriz-uri ci pur si simplu vazut).
    Nu esti de ieri de azi pe un forum sa vezi cat de mult se utilizeaza functia search intr-un astfel de loc si cu atat mai mult pe sectiunea de Publicitate.

    ...și eu am c�teva topicuri vechi...�n care am dat UP �n disperare și nimeni, nimic. Cumpăram 360 NTSC-J și ceva joc de Xbox 1. Deci știu ce vorbesc...că-s trecut prin astea
    Daca voiai sa cumperi ceva comun, nu treceai nici de al 2-lea Up si gaseai. Poti sa dai si milioane de up-uri sau sa fii sitting-duck, pentru anumite produse nu exista oferta/cerere in Romania.


    Idee noua care ar putea aduce bani CG:

    Sa existe un Bot care sa dea Auto-Up si pe care un vanzator il "inchiriaza" pentru threadul sau.

  18. #18 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Idee noua care ar putea aduce bani CG:

    Sa existe un Bot care sa dea Auto-Up si pe care un vanzator il "inchiriaza" pentru threadul sau.

    gg - o idee buna cu beneficii pt toata lumea.

  19. #19 SP
    Senior Member huber's Avatar
    eu zic ca in loc de 24 h sa se puna pe zile adica eu daca dau un up la ora 23:30 in urmatoare zi am voie sa dau up in intervalul ora 23:30-23:59 eu zic ca e mult mai ok dar ar recunoaste zilele pentru up nu nr-ul de ore . dar e doar o propunere nu stiu daca se poate , imi place
    ideea lui Khan in prima faza eu asa am crezut ca este .

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RonanN1: Inteleg ce spui tu, insa pe forumuri mari e dificil chiar si cu search-ul. Mai ales cand cauti dupa un cuvant cheie pe care-l gaseste in sute de posturi/threaduri... De obicei UP dau cei pe care chiar ii intereseaza sa vanda produsul repede, si vor sa fie pe prima pagina. Tot acestia sunt de obicei useri mai activi care spun "daca tot sunt pe forum, hai sa mai ridic si threadul cu vanzarile"

    Sanjuro: nu inteleg ce ai cu viata omului ? Poate sa stea si intre 2 pereti daca doreste... In plus, ma indoiesc ca face mountain biking intre 4 pereti

    Khan: ar fi o idee...

    huber: nu e ok cum zici tu (ma gandesc la majoritatea care dau UP dimineata si seara). In plus, nu cred ca este posibil. De fapt, orice este posibil, dar incarcam forumul cu scripturi care sa faca forumul sa stie daca azi nu e deja maine

+ Reply to Thread
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Thread sters By Gigi Kent in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 07-04-2015, 13:37
  2. Replies: 2 Last Post: 27-01-2014, 17:27
  3. Mi s-a sters un thread By Obi1 in forum Help Desk
    Replies: 4 Last Post: 07-09-2011, 17:03
  4. 3D Thread By x F u Z e R in forum Foto & Video
    Replies: 5 Last Post: 17-10-2010, 23:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts