+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 37 of 37

Thread: CG Experience

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca am ajuns la formula finala pentru CG Experience. Dupa cum probabil ati observat, majoritatea am scazut in nivel (nu de alta, dar iar ajungeam la nivel maxim 99 prea repede). Sper ca in curand sa putem introduce si sistemul de rewards/item shop. Dar, inca mai cautam acel mare sponsor care sa ajute

  2. #22 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    deci premiile se ofera obligatoriu?
    sau numai daca ma decid eu ca vreau ceva?

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sekhemet View Post
    deci premiile se ofera obligatoriu?
    sau numai daca ma decid eu ca vreau ceva?
    N-au legatura premiile cu item shop-ul. Practic daca doresti, cu punctele acumulate poti "cumpara" sau nu ceva din Shop. Normal ca daca nu doresti nu cumperi nimic

  4. #24 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    sa speram ca nu degenereaza ... s-au mai vazut cazuri, hai sa facem posturi ca poate pica ceva

  5. #25 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    sperante desarte my friend, deja a crescut productia / cap de vita furajera !

  6. #26 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Deci va fi ceva de genul Gametrailers cum era inainte ? Cu marketplace, right ?

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Deci va fi ceva de genul Gametrailers cum era inainte ? Cu marketplace, right ?
    N-avem banii celor de la MTV Networks... but we can only hope

  8. #28 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Desi am crezut ca odata cu reinceperea activitatii mele pe CG imi va creste la loc activitatea si pct. de experienta se pare ca m-am inselat. Primesc zilnic 2 x -500 experince. Nu mai are nimeni problema asta?

  9. #29 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Desi am crezut ca odata cu reinceperea activitatii mele pe CG imi va creste la loc activitatea si pct. de experienta se pare ca m-am inselat. Primesc zilnic 2 x -500 experince. Nu mai are nimeni problema asta?
    Laurentiu, tocmai am facut un recount. Ia vezi, e totul ok acum ?
    P.S. Punctele acelea se scad de la toti cei care au activitatea sub 100% (including me). Se datoreaza addonului de radioactivity care e singura metoda prin care cei fara activitate pot fi "decazuti" din top. Oricum in cazul tau, pe 15.11 primesti puncte in mod pozitiv:

    15-11-2009
    01:01 PM Laurentiu has earned 6 Experience points
    12:40 PM Laurentiu has lost -91 Experience points
    02:30 AM Laurentiu has earned 102 Experience points

    Practic 6 + (-91) + 102 = 17 puncte. Deci iesi pe plus

  10. #30 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Am inteles. Cam greu, dar am inteles. Multumesc pentru raspuns MonkY.

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bon... odata cu trecerea la vB 4.x din pacate anumite module din Experience au trebuit dezactivate (spre parere de rau, cel mai important dintre ele, cel bazat pe activity). Din fericire, multe module noi au fost introduse. Anyway... s-a facut o recalculare, care momentan insa va spun ca este provizorie (pana voi reusi sa aduc totul la aceeasi formula initiala). Totodata, Level 100 a urcat la 200.000 de puncte.

    P.S. Vad ca foarte mult au urcat cei care au foarte multe views pentru attachments... Hmmm...

  12. #32 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca s-a scos Experience pentru activity eu de ce am primit Activity Award?

  13. #33 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Daca s-a scos Experience pentru activity eu de ce am primit Activity Award?
    N-are legatura una cu alta. Una era o formula care iti scadea punctajul in functie de activity, iar ce ai tu este un award, pe care-l primeste automat cel cu activity mai mare din ultimele 30 (sau 60 de zile - acum este setat la 30).

  14. #34 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    O sugestie am : fixati odata un numar max. de puncte pt level 100 si lasati-l asa definitiv. E aiurea ca azi sa ai level 30 si maine sa ai level 20 din senin. Inteleg mici "tweak"-uri sau schimbarile facute de necesitate (ca in cazul acestui upgrade la forum), dar sa tot schimbi radical nivelul e foarte, foarte aiurea, ce sens mai are sistemul atunci ? Daca azi ai lvl 50, maine poate ai 20...

  15. #35 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avand in vedere ca forumul va creste in continuu, e ceva normal sa se schimbe necesitatile pt. a ajunge la level 100 (care este maximul). Daca la inceput erau suficiente 100.000 de puncte pt. Level 100, acum necesarul pt. Level 100 este de 2.000.000. Daca e sa scadem, vom scade toti in nivel, so... s**t happens. Oricum ce este acum e temporar, am anuntat de ceva vreme chestia asta... Voi anunta cand am terminat toate formulele de adaugat...

  16. #36 SP
    Member marv's Avatar
    scuze pentru resurrect, dar ma uitam prin propriul profil si am o intrebare la care google nu m-a ajutat: Cum pierzi puncte? Exista voturi negative?

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In principiu puncte nu pierzi niciodata, insa totalul punctelor se calculeaza in functie de Activity. Daca ai activitate 0% ai sanse sa ajungi si cu punctele aproape de 0. Punctele tale 100% le vezi doar atunci cand chiar ai 100% Activity.

    Singurul care poate sa scada este user reputation-ul... daca multi iti dau dissaprove la posturile tale, scazi in reputation.

+ Reply to Thread
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 61 Last Post: 15-01-2016, 12:42
  2. Michael Jackson: The Experience Detaliat By Zombozo in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 19-11-2010, 08:32
  3. Ferrari The Race Experience By Nash in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 10 Last Post: 29-09-2010, 17:55
  4. Preview: NXE (New Xbox Experience) By Dj Mo in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 39 Last Post: 19-11-2008, 19:55
  5. Replies: 11 Last Post: 14-09-2008, 11:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts