+ Reply to Thread
Results 1 to 14 of 14

Thread: Varianta mobile a site-ului

  1. #1 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Varianta mobila consolegames.ro

    Exista vreo setare prin care sa vad varianta de mobile (daca exista) a site-ului nostru? Am iPhone si mi-ar folosi ca nu-i tot una sa incarci un forum in varianta full PC pe mobil sau varianta mobile mai "lite" a site-ului.

  2. #2 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Varianta mobile a site-ului

    Exista vreo setare prin care sa vad varianta de mobile (daca exista) a site-ului nostru? Am iPhone si mi-ar folosi ca nu-i tot una sa incarci un forum in varianta full PC pe mobil sau varianta mobile mai "lite" a site-ului.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    mark am avut la un moment dat o varianta mobila... insa era sub orice critica. Si eu am iPhone si prefer sa vad site-ul asa decat haosul creat de thema pt. mobiles. Sincer parca nu avea nicio legatura cu CG-ul varianta mobila. Singurul lucru mai deranjant este lipsa flash-ului pe iPhone (deci adio movies) si faptul ca e fixed size (dar merge un pic pe landscape). O sa mai incerc... poate reusesc ceva mai stralucit... insa sunt slabe sanse. Nu stiu daca ai observat, dar mai marii gen gizmondo, engadget and co au renuntat la astfel de skinuri mobile si au preferat sa isi faca aplicatii dedicate pt. iPhone. Deh, nici lor nu le-a placut ce au vazut. Din pacate... noi nu avem bugetele lor

  4. #4 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ok, sorry pt double topic.

  5. #5 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    mark am avut la un moment dat o varianta mobila... insa era sub orice critica. Si eu am iPhone si prefer sa vad site-ul asa decat haosul creat de thema pt. mobiles. Sincer parca nu avea nicio legatura cu CG-ul varianta mobila. Singurul lucru mai deranjant este lipsa flash-ului pe iPhone (deci adio movies) si faptul ca e fixed size (dar merge un pic pe landscape). O sa mai incerc... poate reusesc ceva mai stralucit... insa sunt slabe sanse. Nu stiu daca ai observat, dar mai marii gen gizmondo, engadget and co au renuntat la astfel de skinuri mobile si au preferat sa isi faca aplicatii dedicate pt. iPhone. Deh, nici lor nu le-a placut ce au vazut. Din pacate... noi nu avem bugetele lor
    Ca si blog n-au nici o scuza sa nu creeze o varianta mobila (engadget, gizmondo etc.), un forum e drept ca e mai greu de transpus in varianta mobila. Daca vreti sa vedeti un site pentru iphone facut foarte frumos, incercati destructoid.com

  6. #6 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    O idee ar fi sa-l faci compatibil tapatalk, ar fi chiar super daca stau bine sa ma gandesc.

  7. #7 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Sincer sa fiu a mers perfect siteul pe un nokia e51 , ma rog cu unele neplaceri din cauza ecranului mic dar oricum nu cred ca este nevoie de o varainta lite.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx, o sa ma interesez despre tapatalk... sa vedem ce/cum merge treaba cu el.
    Da, din pacate fixed size la forum are avantaje si dezavantaje... Avantajul principal e ca toti vedem acelasi lucru. I started to hate autosized forums...

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Re: Varianta mobile a site-ului

    Well... You wanted it. We did it! Acum forumul consolegames.ro poate fi vizualizat direct in Tapatalk (pe iPhone, Android, Nokia, Blackberry). De fapt acest post este scris via Taptalk pe iPhone

  10. #10 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    taptalk? lumineaza-ma

  11. #11 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Foarte tare, mersi Monky. Hai sa-ti explic. Tapatalk este un programel pt mobile, momentan este disponibil doar pt iPhone si Android. In viitor va fi disponibil si pt nokia si blackberry parca. Trebuie sa instalezi pe telefon acest programel si prin intermediul lui poti vizualiza mai multe forumuri printre care si consolegames, uhu! Faza buna e ca merge f rapid, ti se incarca doar text, discutiile si poti raspunde rapid fara download imens sau mai stiu eu ce. Scurt si la obiect.

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    interesanta idee, dar nu cred ca voi folosi asa ceva. e prea mult text. imi place mai mult sa vad toata pagina exact cum este ea, chiar si fara flash, decat un simplu text. parca nu sunt ca am iPhone, ci doar un Nokia 6600

    oricum MonkY, felicitari. esti tare omule :applause:

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai multe detalii aici: http://www.consolegames.ro/forum/f59...s-goes-mobile/
    Thanks razvanrazy ! Ideea este ca e foarte folositor celor cu abonamente mici de date... sau carora le merge foarte greu netul/browserul pe mobil. In modul acesta, practic se incarca instant. Nu mai zic de cei care sunt foarte activi pe aria de Publicitate... si isi pot accesa instant PM-urile. Well, hope it helps.

  14. #14 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: Varianta mobile a site-ului

    Exactly, like me. Nu-s foarte activ pe bazar dar in schimb accesez forumul zilnic.

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Site, firma pentru afisare site online By throne in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 12-03-2014, 15:00
  2. Vanzarile Kinect-ului au depasit 4 milioane! By Anderul in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 19-12-2010, 18:21
  3. Geohot a spart OS 3.21 a PS3-ului By steauacroitoru in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 191 Last Post: 19-08-2010, 16:30
  4. Din culisele PS3-ului By Walkman in forum Stories & Other News
    Replies: 0 Last Post: 13-03-2010, 00:56
  5. Rezolutia site-ului! By mark in forum Help Desk
    Replies: 5 Last Post: 08-12-2008, 00:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts