+ Reply to Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema Samsung Lcd.. Pls Help

  1. #1 SP
    Junior Member Knowalex's Avatar

    Problema Samsung Lcd.. Pls Help

    A aparut de ceva timp.. o linie ca o umbra de sus in jos.. pe mijlocul ecranului. Televizoru nu a fost lovit. Stie cineva de la ce poate fi ?

  2. #2 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Quote Originally Posted by Knowalex View Post
    A aparut de ceva timp.. o linie ca o umbra de sus in jos.. pe mijlocul ecranului. Televizoru nu a fost lovit. Stie cineva de la ce poate fi ?
    Asa patesti daca iti cumperi Samsung ... Cu 3 TV-uri Samsung (modele diferite) am trecut prin asa ceva. Daca il duci la garantie te lasa fara TV 1-2 luni (trebe schimbat ecranul - nu e la la lampile din spate). Chiar si LEDTV-urile seria 7000 au aceeasi problema ...

  3. #3 SP
    Junior Member Knowalex's Avatar
    Quote Originally Posted by Imouthes View Post
    Asa patesti daca iti cumperi Samsung ... Cu 3 TV-uri Samsung (modele diferite) am trecut prin asa ceva. Daca il duci la garantie te lasa fara TV 1-2 luni (trebe schimbat ecranul - nu e la la lampile din spate). Chiar si LEDTV-urile seria 7000 au aceeasi problema ...

    Si daca nu mai am garantie ?.. e scump sa schimbe ecranu ? merita?
    Tu ai avut aceasi problema? Niste dungi.. ca un fel de umbra de sus in jos.

  4. #4 SP
    Member Imouthes's Avatar
    Quote Originally Posted by Knowalex View Post
    Si daca nu mai am garantie ?.. e scump sa schimbe ecranu ? merita?
    Tu ai avut aceasi problema? Niste dungi.. ca un fel de umbra de sus in jos.
    La inceput apare o singura dunga care cu timpul se lungeste si lateste ca o tumoare. Nu am idee cat costa, dar probabil fiind vorba de intregul panel, cred ca poate ajunge la 50-60% din valoarea TV-ului nou. Daca deja e iesit din garantie (minim 2 ani) inseamna ca valoarea lui de piata oricum e undeva la 50%. Eu zic ca nu se merita, totusi tu trebe sa iei decizia ...

  5. #5 SP
    Member kane86's Avatar
    Eu am avut aceeasi problema (o pata exact in centrul displayului) de 2 ori asta iarna, la un interval de o saptamana. Dar despre service nu pot decat sa spun ca a fost ireprosabil (suna la cei de la Bacol). Mi-au luat tv-ul de acasa si mi l-au adus relativ rapid (1 sapt). Ei mi-au zis ca mi-au schimbat displayul. De atunci nu am mai avut probleme. Daca mi-as mai lua Samsung mi-as lua pentru service.

  6. #6 SP
    Junior Member Knowalex's Avatar
    Quote Originally Posted by kane86 View Post
    Eu am avut aceeasi problema (o pata exact in centrul displayului) de 2 ori asta iarna, la un interval de o saptamana. Dar despre service nu pot decat sa spun ca a fost ireprosabil (suna la cei de la Bacol). Mi-au luat tv-ul de acasa si mi l-au adus relativ rapid (1 sapt). Ei mi-au zis ca mi-au schimbat displayul. De atunci nu am mai avut probleme. Daca mi-as mai lua Samsung mi-as lua pentru service.
    Al tau era in garantie ?
    Asa am patit si eu cu el.. la 1 luna.. schimba canalele pe rosu nu pe negru cum trebuia. A venit mi l-a luat si dupa 4 zile a venit cu el. Dar nu cred ca e firma aici care face asa.. e vb de o lege care ii obliga sa asigure chestia asta la produse peste 10 kg.
    Cred ca trag concluzia ca nu merita reparat. O sa sun totusi maine la ei sa vad ce zic.. si cam cat costa. Ca tare ENERVANTA e pata aia

  7. #7 SP
    Member kane86's Avatar
    Da era in garantie din fericire, care imi expira in Mai parca....

+ Reply to Thread

Similar Threads

  1. Problema nintendo ds lite pls help By CostynRo in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 17 Last Post: 24-10-2012, 15:16
  2. PLS HELP!!!Hdloaderps2! By roberts1234 in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 2 Last Post: 10-02-2011, 12:36
  3. Problema GTA IV ( pls help ) By nomad171832 in forum Hardware
    Replies: 0 Last Post: 17-09-2010, 13:30
  4. Pls HELP !!Problema PS3 !! By sony94 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 16 Last Post: 20-12-2009, 17:48
  5. Help me pls By sony94 in forum GSM
    Replies: 7 Last Post: 23-03-2009, 21:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts