+ Reply to Thread
Results 1 to 12 of 12

Thread: Problema cont

  1. #1 SP
    Junior Member Dani's Avatar

    Problema cont

    salut
    am creeat un cont acum, am confirmat de pe e-mail, dar nu ma lasa sa fac nimic, mi se spune ca am drepturi limitate.....ce se intampla?

    dani

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe masura ce ai mai multa activitate pe forum, vei avea mai multe privilegii

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    pai te-a lasat sa faci thread, sa postezi ce vrei sa faci mai exact

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dani View Post
    salut
    am creeat un cont acum, am confirmat de pe e-mail, dar nu ma lasa sa fac nimic, mi se spune ca am drepturi limitate.....ce se intampla?

    dani
    Ai citit Regulamentul intai? Nu ai voie cu mai multi useri pe acelasi PC...

    Multiple Registrant: paladin

    A new account by the name of paladin has been registered. The new account has been moved to the Prevention Usergroup.

    Therefore, userul paladin a fost deleted!

  5. #5 SP
    Junior Member Dani's Avatar
    Am doua calculatoare in casa si router....nu mi-am dat seama ca trebuie sa intram pe rand pe site-ul vostru ( ce credeti ca puteam sa facem ???? omg.... )
    De fapt, cred ca n-o sa mai intru deloc, daca tot suntem tratati ca niste infractori ( am fost printre primii care v-au pasit pragul)
    Acum ceva timp am primit un e-mail de la voi....ca ne duceti dorul....eu nu cred ca o sa va simt lipsa.
    Mult succes in continuare !

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, Dani hai sa vedem un pic situatia, pentru ca vad ca n-a scapat naz ocazia sa dea Thanks imediat ce s-a vorbit de "infractori".

    1. Daca ai fi intrat de pe 2 calculatoare diferite, atunci cum iti explici ca amandoi userii foloseau acelasi cookie? Nu-mi spune ca de fapt al doilea calculator este o clona a primului...
    2. Chiar daca ar fi fost 100 de calculatoare prin acelasi router (cum este cazul la n firme in momentul de fata), nu era nici-o problema... ar fi fost Multiple IP Registrant si ar fi fost activat contul userului "paladin"... ceea ce imi pare rau sa-ti spun, dar nu e cazul tau.
    3. Puteai sa dai un PM, sa explici exact situatia... pentru ca puteam accepta ca ai facut o greseala si ai facut inregistrarea tot de pe acelasi PC... In schimb te consideri tratat ca un infractor, ceea ce nu face altceva decat sa aduca o bucurie imensa unora care chiar nu stiu ce mai cauta pe-aici...
    4. Ma bucur ca ai fost cu noi de la inceput si ca ti-a placut CG-ul atat de mult incat in 3 ani ai reusit fix 3 posturi. Bafta in alte locuri unde poate vei posta si vei contribui mai mult!

    P.S. naz, eu zic sa-ti iei coada intre picioare si sa ne lasi in plata Domnului. Eu ti-am debanat contul asa, ca un fel de apreciere pentru efortul depus in trecut. Asta nu inseamna ca te si vrea cineva aici, sau ca se uita asa repede ce om cu doua fete esti (Multiple Faces Registrant). Si cu clone, desigur... Mai ales ca devii jenant dand Thanks-uri oricui are ceva de spus contra CG. Nu-ti place comunitatea asta, asa cum e, cu bune si cu rele... sa fii sanatos in alta parte.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    L-am banat pe naz. Apreciez ce a facut pentru forum, dar asta nu inseamna ca daca dai o mana de ajutor, poti deveni si nesimtit.

    @Dani - Daca tot nu ne duci lipsa, poti ramane linistit pe langa noi.

  8. #8 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Da' ce-a facut naz, daca nu-s prea indiscret. In trecut, nu acum... Sincer nu-mi plac chestiile astea, stiu ca e user foarte vechi, are multe poosturi, activitate, experienta, eu cred ca userii vechi ar trebui tratati altfel, nu alungati si banati. Stiu ca in fata regulamentului suntem egali, dar cat timp un user vechi nu face greseli grave si repetate nu cred ca ar trebui banat. In fine, e doar parerea mea. Si in continuare sunt curios cu ce a gresit naz in trecut...

  9. #9 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu sunt curios cu ce a gresit naz. Dar nu este user vechi. Avea doar 1 an vechime. Doar ca a postat foarte mult, in special stiri si review-uri, din cate imi aduc aminte. Dar tare sunt curios ce conturi/clone avea, de a meritat ce a primit

    Daca nu sunt prea indiscret, normal

  10. #10 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    A fost pe spambox discutia. Nu stiu daca mai exista in momentul de fata.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    RaverX: nu are rost sa mai reincepem discutia despre naz. A curs prea multa "cerneala" electronica pe tema aceasta. Dar ca sa nu spuna lumea ca avem ceva de ascus, o sa incerc in 2-3 randuri. Pe scurt insa el s-a ofticat ca intr-o luna in care am avut clasicele concursuri cu premii la reviews & news... a luat premiu hibrid si nu el. N-a mai scris nimic dupa aceea, desi era inca editor. Nu a zis nimic nimanui. Cand am luat legatura cu el, am incheiat amiabil toata discutia... a spus ca el oricum nu mai vroia sa scrie, and so on. Am zis nu-i nimic, nu e nimeni obligat... am batut palma, multumit pentru ajutorul acordat. Imediat insa, a inceput sa faca tot felul de afirmatii contra CG, sa stranga un mic grup de nemultumiti... si a inceput chestia pe care o urasc cel mai mult la astfel de grupulete: "scandalul". De aceea am si zis ca-i cu 2 fete.

    El ca editor trebuia sa stie Regulamentul CG pe dinafara. In schimb, a preferat sa mearga linistit cu clone, sa dea Thanks-uri oricui ar fi avut ceva impotriva CG, indiferent cat de mic sau de mare era subiectul. Important era sa fie impotriva noastra. Eu nu inteleg un lucru: daca tot si-a facut el si grupuletul lui un alt proiect, de ce Dzeu nu sta acolo si-si face treaba, si-i place sa puna sare pe rana pe la noi? Anyway, a clarificat Dj Mo problema.

    ---------- Post added 04-08-2011 at 01:11 PM ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Dar tare sunt curios ce conturi/clone avea, de a meritat ce a primit
    Stiu ca o clona era zimskis. Oricine altcineva ar fi avut ban pt. folosire de clone. Pe el l-am iertat. Si drept urmare, am primit in schimb acelasi comportament. C'est la vie!

  12. #12 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Mersi de explicatii MonkY, stiu ca nu-i chiar treaba mea, dar asa-s eu din fire, mai curios.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts