+ Reply to Thread
Results 1 to 3 of 3

Thread: Scroll

  1. #1 SP
    Junior Member tzeus's Avatar

    Scroll

    Salut.
    Am o problema cu siteul asta... tre sa scrolez mereu in stg si in dreapta ca nu incapre in tot ecranul. Exista vreo solutie? acasa nu am problema asta ca am monitor de 21'' dar la serviciu pe monitor de 15'' cu 1024x768 tre sa scrolez permanent. Stie cineva ceva ?

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tzeu, noi am mers pe solutia de 1280 x 1024 (in latime de fapt are 1200) pentru ca ne gandeam ca nimeni in ziua de azi (mai ales gamerii) nu mai merg sub 1280 x 720. Exact cum e si in cazul tau, acasa totul ok. Noi lucram si la un style mai deschis, si care sa fie ok si pt. 1024 x 768, insa sunt foarte multe lucruri care nu sunt compatibile (de exp. Newsflashul va fi tot negru) asa ca mai e de lucru.

    Intre timp insa, poti rezolva foarte simplu, folosind un browser mai nou si care stie sa faca zoom (Maxthon, Mozilla Firefox, Opera, chiar si IE7 are functia asta). De obicei din tastele CTRL+- faci Zoom in/Zoom out. Si in felul acesta, micsorezi toata pagina sa intre pe ecran. Let me know if that worked ok for you !

  3. #3 SP
    Junior Member tzeus's Avatar

    Scroll

    Done. Nu stiu de ce nu ma gadisem la asta inainte. Folosesc Firefox 3, si micsorez din Ctrl + Scroll :d.

+ Reply to Thread

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts