Closed Thread
Results 1 to 7 of 7

Thread: Problema bookmarks sidebar

  1. #1 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar

    Problema bookmarks sidebar

    Eu tin permanent sidebarul cu bookmarks si sunt nevoit pe acest forum sa fac side-scrolling, pentru ca site-ul se pare ca nu stie sa faca auto-adjusting. Atasez imagine.

    Daca se poate rezolva, fara sa fiu nevoit sa trec pe IE sau Opera, ar fi great. Thanks!
    Attached Images Attached Images bookmarks_sidebar.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Site nu face auto-adjusting pentru ca asa este setat. Este facut pentru 1280 parca.

  3. #3 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Si chiar nu se poate face nimic? Cu niciun alt site /forum /whatever nu mai am aceasta problema.
    ComputerGames.ro forum nu are nici el problema asta, si este foarte asemanator cu acesta.

  4. #4 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Monky are ultimul cuvant. Site-ul se vede perfect asa pe toate rezolutiile.

  5. #5 SP
    Member SiCK's Avatar
    Site-ul e OK pe widescreen.
    Nu stiu daca poate schimba skin-ul asta pentru alte rezolutii,eventual sa lasi user-ul sa aleaga clasicul vBulletin skin..ala albastru care e optimizat pentru orice rezolutii.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, suntem in 2008 (soon going for 2009). Monitoare sub 1280 x 1024 nu mai gasesti decat cu greu. Iar targetul principal sunt consolistii, obisnuiti cu HD (1280 x 720). Therefore, am ales skin fix pentru 1280. Daca era dupa mine, as fi ales pt. 1920, dar omoram 90% din useri

    MirceaBadea: ai 2 solutii. Prima sa activezi/dezactivezi Sidebar de cate ori ai nevoie (CTRL+B, CTRL+H). Iar a doua, sa faci Zoom (CTRL+Scroll Up, CTRL+Scroll Down) si in felul acesta ai si "fit to screen".

    SiCK: se poate lasa si acel style, dar crede-ma ca nu vrei sa vezi in ce hal strica homepage-ul, si cum nu se pupa cu diverse (neavand posibilitatea de a schimba skin la player video si newsflash in functie de style-ul ales)...

    P.S. Si nu ne mai comparati va rog cu Computergames care are homepage tot fix dar pentru 1024, iar forum variabil (care la mine in 1920 e crima si pedeapsa). Noi avem totul fix pe 1280. Asta este. Pentru moment am intrerupt lucrul la skinul alternativ pentru ca sunt mult mai multe de rezolvat inainte.

  7. #7 SP
    Banned Mircea Badea's Avatar
    Mersi de solutii, dar le stiam deja.

    Oh well, asta e.

Closed Thread

Similar Threads

  1. Problema By clEpsiDdR in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 06-08-2011, 20:18
  2. Am o problema By Danny14 in forum Software
    Replies: 9 Last Post: 16-10-2010, 12:36
  3. Problema PC By Mariusik in forum Hardware
    Replies: 11 Last Post: 12-07-2010, 15:10
  4. Am si eu o Problema By Gwostee in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 2 Last Post: 12-09-2009, 14:37
  5. Problema la GH By Vami in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 12-04-2009, 01:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts