+ Reply to Thread
Page 59 of 78 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast
Results 1,161 to 1,180 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1161 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Ai vazut ca stiiNu am nici o placere , dar felul cum ai abordat toata problema asta este de toata jena.Imi pare bine ca nu am lucrat niciodata cu tine ,cine stie poate o pateam euIn fine numai spun nimic, mods au decis deja.Peace

  2. #1162 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Link care parte din Cazul este inchis nu o intelegi ?

    Daca eu iti trimiteam tie un joc si lipeam un sticker cu adresa direct pe disc cine era de vina tot posta ? Vina este 100 % a ta:

    1. nu ai ambalat corespunzator produsul - e datoria ta sa te asiguri ca produsul nu va fi distrus la transport.
    2. ai dat NEGATIV desi nu aveai nici un drept sa faci acest lucru
    3. Ti s-a oferit ocazia sa faci schimbul inapoi (cu bani sau cu jocul initial, care am inteles ca era sigilat, deci NOU) - dar nu ai acceptat, sau mai bine zis ai tacut MELC. Macar Angel mi-a trimis 100 mesaje private, de m-a enervat era sa-l banez de vreo 3 ori - dar tu nici macar nu te-ai sinchisit.

    Deci - te rog frumos sa nu mai incerci sa fii la mijloc - pentru ca in cazul asta esti in extrema (cu rosu partea unde ai gresit MAXIM).

    O seara placuta in continuare, sper sa intelegi ca ce am scris mai sus sunt doar niste SFATURI si sper sa le intelegi/urmezi.

  3. #1163 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Desi Darkie a inchis cazul... pentru ca ati continuat pe acest subiect, imi voi spune si eu umila mea opinie:

    Mie imi pare sincer rau ca nu ati ajuns la o intelegere amiabila... la urma urmei era vorba doar de un joc. Cred ca era mai importanta imaginea fiecaruia (mai ales ca amandoi sunteti useri vechi, cu rating-uri bune) decat un amarat de joc. Din pacate insa, cateodata unora le pasa mai mult sa dovedeasca faptul ca au dreptate, no matter what... decat sa-si pastreze reputatia curata.

    Adevarul este ca noi nu suntem nici politie, nici judecatori... incercam doar sa va ajutam. Mie unul mi-ar fi imposibil sa stiu cine a avut dreptate. Chiar ma gandeam... (pentru ca si eu am primit multe jocuri SIGILATE care se plimbau prin carcasa, zgariate in ultimul hal) daca pana la urma a fost doar vina Postei Romane? Merita oare sa va certati pentru atat de putin lucru, din greseala/prostia unui serviciu postal? Just wondering...

    Mai mult, atunci cand AngelOfPain i-a cerut lui Link o solutie, acesta i-a spus ca nu se poate ocupa pentru ca este plecat din tara. Insa posturile sale din toata aceasta perioada sunt de pe IP-uri de Romania. Au continuat cu faptul ca Link nu mai doreste sa rezolve situatia si vad ca au culminat prin:
    Quote Originally Posted by Link View Post
    mi asum o atitudine de miserupism fata de aceasta speta
    Sorry man, dar daca "tiserupe"... atunci sa nu te astepti sa te ajute cineva.

    A nu se intelege gresit. Nu dau castig de cauza nici lui AngelOfPain si nici lui Link, dar consider ca modul in care a procedat Link nu a fost fair. Atat am avut de spus.

  4. #1164 SP
    Member Link's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Link care parte din Cazul este inchis nu o intelegi ?

    Daca eu iti trimiteam tie un joc si lipeam un sticker cu adresa direct pe disc cine era de vina tot posta ? Vina este 100 % a ta:

    1. nu ai ambalat corespunzator produsul - e datoria ta sa te asiguri ca produsul nu va fi distrus la transport.
    2. ai dat NEGATIV desi nu aveai nici un drept sa faci acest lucru
    3. Ti s-a oferit ocazia sa faci schimbul inapoi (cu bani sau cu jocul initial, care am inteles ca era sigilat, deci NOU) - dar nu ai acceptat, sau mai bine zis ai tacut MELC. Macar Angel mi-a trimis 100 mesaje private, de m-a enervat era sa-l banez de vreo 3 ori - dar tu nici macar nu te-ai sinchisit.

    Deci - te rog frumos sa nu mai incerci sa fii la mijloc - pentru ca in cazul asta esti in extrema (cu rosu partea unde ai gresit MAXIM).

    O seara placuta in continuare, sper sa intelegi ca ce am scris mai sus sunt doar niste SFATURI si sper sa le intelegi/urmezi.
    Pentru ca o gramada de jocuri trimise prin plic cu bule au ajuns fara probleme, imi mentin convingerea ca este o metoda destul de safe de a trimite jocuri. Exceptiile fiind exceptii ca-n orice domeniu, deci nu poti spune ca "Vina este 100 % a ta" cand stiu de cate ori am trimis si cum au ajuns. N-o sa stau acum sa infasor jocurile in prosoape sau tricouri vechi ca inseamna c-as ramane fara toale. Am dat negativ pentru ca nu mi-a placut tonul lui Angel, partea asta o ignora toata lumea, eu nu pot. Pentru ce sa-ti dau mesaje? Credeam ca s-a inteles din ce-am postat ca nu ma simt cu musca pe caciula. Nimeni n-a spus, ok daca este vina postei hai sa impartim pagubele. Adica Angel joaca jocul, si se alege si cu jocul/banii inapoi, si Link isi ia jocul inapoi zgariat, desi l-a trimis in buna stare. Cam ce trebuie eu sa inteleg din ce sfaturi? Daca tu trimiteai un joc cu un sticker pe el tu erai de vina ca nu l-ai ambalat corect, eu nu am facut asta.

    ---------- Post added 27-07-2013 at 04:34 ----------

    Quote Originally Posted by Boghy02 View Post
    Ai vazut ca stiiNu am nici o placere , dar felul cum ai abordat toata problema asta este de toata jena.Imi pare bine ca nu am lucrat niciodata cu tine ,cine stie poate o pateam euIn fine numai spun nimic, mods au decis deja.Peace
    Si atunci nici ca i s-ar fi putut intampla unui tip mai simpatic

  5. #1165 SP
    Junior Member Antiloop's Avatar
    De aia nu fac eu tranzactii prin Posta Romana.Ca sa nu isa discutii.
    Scuze de offtopic.

  6. #1166 SP
    Member Drag05azs's Avatar
    Ai dreptate , e foarte periculos:-)...abia se linistisera apele...

  7. #1167 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Posta nu are nici o vina. Raportul calitate/pret este imbatabil. Exista FanCurier, Cargus etc. pt. cei care sunt sceptici, dar platesti in plus 15 RON pt. livrare - nu stiu cat de mult le-ar conveni cumparatorilor optiunea asta.
    Dragos da-i un edit la comment ca devin grammar nazzi - ti-a iesit de minune exprimarea aia...

  8. #1168 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Daca nu aveti un caz de anuntat va rog sa nu continuati discutia aici. Aveti ghidul cumparatorului consolist pentru discutii/sfaturi despre vanzare-cumparare.

  9. #1169 SP
    Junior Member sever35's Avatar
    am primit si prima teapa de pe site-ul asta de la userul bully008 cu jocul LAST OF US,in loc de jocul ce l-am cerut mi-a trimis un joc pc binenteles si ala vechi,jocul mi la trimis prin posta si doar cand am ajuns acasa an vz ce am primit,binenteles nu a mai raspuns la nici un mesaj,am pierdut 150 roni,aveti grija cu el

  10. #1170 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Ce om de 2 bani...Si mai avea si 7 pozitive.Oare cu politia nu se poate face nimic sever35?

  11. #1171 SP
    Junior Member sever35's Avatar
    m-am gandit si eu la asta dar nu cred ca politia s-ar complica cu asa ceva,am scris acum pe acest forum deoarece am vz ca din nou ii oferea unui baiat aceasi joc,a avut tupeul sa mai puna si poze cu jocul,l-am avertizat pe baiat ce am patit eu cu bully008

  12. #1172 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Poate ar fi bine sa pui si tu la dispozitia tuturor adresa lui ca doar i-ai trimis mandatul postal.

    Altfel e in spatele unui nick - poate oricand sa-si faca alt user si sa mai dea cateva tzepe.

  13. #1173 SP
    Junior Member sever35's Avatar
    din pacate nu am stiut de acest forum,nu am stiut ca pot sa scriu undeva despre ce am patit,am aruncat tot ce tinea de datele personala ale acestei persoane

  14. #1174 SP
    Member Florix09's Avatar
    Defapt.. nu ai pierdut nimic..daca ai chitanta poti afla

  15. #1175 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sever35 View Post
    din pacate nu am stiut de acest forum,nu am stiut ca pot sa scriu undeva despre ce am patit,am aruncat tot ce tinea de datele personala ale acestei persoane
    Eu ti-am spus pe PM pe 08.08.2013 sa postezi pe acest thread si sa-i acorzi rating negativ (in sistemul de iTrader) daca te consideri pacalit. Dar sa te astepti sa primesti si tu la randul tau rating negativ.

    Din pacate la genul acesta de tranzactii este imposibil de demonstrat cine minte. Daca userul bully008 va spune ca el a trimis jocul complet si userul sever35 va afirma contrariul, nu avem ce face (este doar cuvantul unuia impotriva celuilalt). Mai ales ca amandoi au rating pozitiv. Insa se va pune un semn de intrebare in dreptul lor... si daca mai apare o problema identica legata de sever35 sau bully008, vom fi nevoiti sa acordam ban permanent.

  16. #1176 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu ocazia asta am vazut ca deja bully008 s-a dat in spectacol si a injurat in toate directiile pe threadul cu The Last of Us... si deja are ban forever! Se pare ca a dovedit singur ceea ce se chinuiau altii sa demonstreze.

  17. #1177 SP
    Junior Member warwolf's Avatar
    Userul: FosteR
    Anunt: aici
    Calificativ: neserios
    Problema: I-am trimis primul un joc pentru schimb, si nu mi-a mai trimis nimic.

    Am deschis si un thread pentru toata problema.

  18. #1178 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Plangere la politie - ai datele de contact. O sa te contacteze el dupa!

  19. #1179 SP
    Member florent's Avatar
    User : Sha.
    Anunt : http://www.consolegames.ro/forum/f92...old-3-1-month/
    Calificativ : copil prost , tepar
    Subiectul reclamatiei : I-am trimis un cod paysafecard pe PM dupa cum a solicitat , nu mi-a trimis inapoi codul Xbox

    Dupa ce am gasit un numar de-al lui si l-am sunat mi-a dat mesaj ca vrea sa anulam tranzactia , sa pastrez eu codul Paysafe . Imi da mesaj apoi "de ce codul de 50 lei pe care i l-am dat e de fapt de 0 lei ( wtf !? ) , el incercand sa faca o achizitie si i-a dat eroare de credit insuficient " Cu alte cuvinte a recunoscut ca si-a incarcat acel cod valoric in contul lui . Am intrebat la mailul de suport al celor de la Paysafecard si mi-au confirmat ca acel cod a fost incarcat intr-un cont , insa nu pot sa dea mai multe detalii decat daca li se solicita de la Politie .

    Cautand numarul pe net am constatat ca mai are nick-ul DaniPS3 pe care, surpriza , l-am regasit si pe acest forum .
    Deci tipul are un ID de baiat cuminte si unul de dat tepe . Rog adminii sa verifice ipoteza mea si sa-i baneze conturile , IP-ul si ce mai considera necesar . Oricum mi-a spus pe PM ca nu-l afecteaza un ban pe IP , ca isi face alt cont imediat . Poate un ban pe ISP l-ar potoli pe acest tepar minor . Mi-am invatat lectia de a nu mai face tranzactie cu utilizatorii fara calificative .

  20. #1180 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Ban pe ISP? Adica sa baneze toata clasa de IP-uri ale unui ISP?

+ Reply to Thread
Page 59 of 78 FirstFirst ... 9 49 57 58 59 60 61 69 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts