+ Reply to Thread
Page 67 of 78 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1321 SP
    Banned Templier's Avatar
    vad ca discutia a ajuns intr-un punct foarte interesant si nu pot decat sa ii dau dreptate lui mario_1303!
    problema pe care tu nu o vezi nutzule este ca tu insuti ai spus ca pentru tine teparii si samsarii sunt unul si acelas lucru! sunt curios data viitoare cand te duci sa pui benzina sau sa iti iei ceva de la hypermarket daca esti la fel de inversunat si pe cei de acolo si daca ii faci si pe ei tepari. tepar e acea persoana care te fraiereste nu o persoana care iti faciliteaza achizitionarea unui produs ( ex pt cei care cumpara de pe eBay si vand la noi pe site ). daca ti se aduce la cunostinta ca pentru o intermediere te costa X lei in plus sa stii ca e corect, orice serviciu costa.
    orice idee sau sugestie este binevenita dar termenii ar trebui mai bine alesi!

  2. #1322 SP
    Member nutzule's Avatar
    nu ma refer la cei care faciliteaza dobandirea unui produs, greu de achizitionat personal din diverse motive, e normal sa-i platesti transport, comision, samd respectivului care a comandat produsul ptr tine

    ma refer la acele persoane care comenteaza diversi copii pusi pe tepe, dar in acelasi timp vand binecunoscutele oferte de noi toti la suprapret nesimtit si se "inflameaza" instant daca le atragi atentia ca in magazin e mai ieftin sau a fost ieri la oferta, ca deh... noi nu suntem "bisnitari, samsari", suntem "fecioare nevinovate"

    normal, hotia e hotie si bisnita e bisnita, dar ptr mine (parere personala) ambele sunt mana in mana

  3. #1323 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    imi plac oamenii care comenteaza, dar nu scot nici un LEU cand se striga adunarea pentru cheta necesara supravietuiri acestui site. la un moment dat am facut o rasfoire a celor ce au dat bani, au licitat, au donat diverse produse pentru supravietuirea CG. putine persoane darnice si multi intelepti plini de comentarii. cam asta fost concluzia mea - un om care e in top zece al celor ce au contribuit finaciar pe aici.

  4. #1324 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Sa stii ca nu toti de pe CG dau jocuri din 2006 pe 3 din 2014 + diferenta 50 lei doar prin simplu fapt ca "nu ma avantajeaza pe mine".
    Daca intelegi ce spun.

  5. #1325 SP
    Banned Templier's Avatar
    ce s-a mai intamplat cu PPV

  6. #1326 SP
    Member Dark Wadder's Avatar
    1. un joc rar e un joc rar.
    2. un joc la care esti unicul vanzator in romania si mai sunt 7 exemplare pe piata in europa...
    3. la acelasi joc ai cel mai mic pret de pe continent / nu vorbim de transport care ar fi o cheltuiala in plus.
    4. ti se ofera jocuri pe care le ai/nu ti le doresti. incerci sa gasesti o solutie.
    5. omul doarme si incepe sa viseze... si se naste legenda demna de un scriitor care nu e... "dau jocuri din 2006 pe 3 din 2014 + diferenta 50 lei".
    6. nu degeaba era reclama de altex -
    .
    7. cumpara de la altex si nu mai vinde jocurile de la ei desigilate cu 10 ron in plus. e jenant.

  7. #1327 SP
    Junior Member icebreath's Avatar
    sper ca a depus deja plangere. am luat legatura cu PPV si a zis ca depune. eu am depus plangere de miercuri

  8. #1328 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Luati-va putin din timp si faceti-i plangere. Eu i-as face si altele daca l-as prinde ...

  9. #1329 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Sunt interesat de cum a evoluat cazul de mai sus. Stie cineva vreun update?

  10. #1330 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Nimeni?

  11. #1331 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am mai primit detalii din pacate... probabil ca au rezolvat one way or another. Ar fi frumos sa stim si noi ce s-a mai intamplat pana la urma, dar nici nu putem sa-i fortam sa ne explice public.

  12. #1332 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Initial nu am vrut sa postez aici dar am observat ca din ce in ce mai multa lume adopta caracterul aratat de acest coleg forumist.
    Userul: TheArsonist

    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f90...4/#post1176244

    Calificativ: Neserios

    Motivul: Pentru jocul FIFA 14 PS4 a spus ca-mi ofera o anumita suma de bani. I-am trimis PM, ca sa tinem threadul curat, in care am acceptat acea suma de bani. Dupa aceea am stabilit, locul, data si ora intalnirii ( mai exact: 23.10, ora 17:15, metrou Aurel Vlaicu). In aceeasi zi, ma trezesc cu un PM in care imi spune ca nu mai poate veni la intalnire si ca lasam pe ziua urmatoare. Am acceptat, ramanand sa ne vedem pe 24.10 ora 19:30 la metrou la Dristor. Din pacate, domnul nu a binevoit sa raspunda nici la telefon si nici la PM-uri pana in ziua de astazi. Cand colo, am aflat ca el a cumparat, dupa ce a stabilit cu mine, de la alt user si tind sa cred ca motivul este ca a gasit un pret mai bun (este vorba de FIFA 14 PS4 sigilat de la userul Snick ). M-am saturat de astfel de oameni care zic ceva si dupa aceea se razgandesc, mai ales ca m-a incurcat pentru ca eu imi facusem alte planuri cu banii care trebuia sa-i primesc.
    Am toate PM-urile salvate si pot sa dovedesc. Restul, las pe mana adminilor.
    Multumesc!

  13. #1333 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    @SIEGE15.... Tu daca suni la Altex si cauti un TV de exemplu si aia iti zic un pret apoi gasesti la Flanco mai ieftin..ce faci? Singura greseala care o are este ca nu te-a anuntat dar in rest e dreptul lui sa cumpere de unde considera ca e mai avantajos pentru el. Iti inteleg supararea dar asta e concurenta.

  14. #1334 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    @Inuhanyou, comparatie nu e buna. Daca intr-adevar asa au stat lucrurile, eu sunt de acord cu Siege15. Este vorba de cuvantul dat( pe care multi nu dau doi bani, dar eu am fost crescut in alt spirit de ai mei).

    Eu am avut oferte mai bune la jocuri sau console pe care le-am vandut( cu cateva milioane chiar), dar stabilisem ceva cu primul om venit, care a acceptat pretul meu. Este aceeasi situatie. Nu este moral corect, si denota neseriozitate, pe langa incalcarea cuvantului dat.

  15. #1335 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    @SIEGE15.... Tu daca suni la Altex si cauti un TV de exemplu si aia iti zic un pret apoi gasesti la Flanco mai ieftin..ce faci? Singura greseala care o are este ca nu te-a anuntat dar in rest e dreptul lui sa cumpere de unde considera ca e mai avantajos pentru el. Iti inteleg supararea dar asta e concurenta.
    Da, te inteleg si pe tine dar aici nu este Altex si Flanco si in plus eu nu spun la Altex, da, maine il livrati la ora de si dupa aceea ii las cu ochii in soare. Trebuie sa fii hotarat cand faci o alegere si sa stii ce implica, este lipsa de respect.
    Il intelegeam daca imi spunea ca il cumpara si in ziua aceea imi spunea ca s-a razgandit, ca pisica lui are nevoie de o hainuta de iarna si nu mai are bani dar el deja cumparase fifa si mi-a spus ca se intalneste cu mine pe 24.10. Asta m-a iritat cel mai mult.

  16. #1336 SP
    Member party_man's Avatar
    asta e cel mai crunt adevar pentru toate "fecioarele" de pe aici, kragod, nu dau 2 bani pe cuvantul dat, dar, la o adica, arunca cu laturi in stanga si-n dreapta, comparatia cu magazinul nu are absolut nicio relevanta in discutie, fara cuvant, omul nu valoreaza nimic, din punctul meu de vedere...

  17. #1337 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eheee cate oferte am primit si eu prin pm, apoi au gasit scuze...Unii fac licitatii prin pm, eu ii am pe o lista neagra, nu mai colaborez cu ei nici daca vand jocuri la 2 lei bucata. Educatia, asta e, din pacate va trebui sa ne obisnuim.

  18. #1338 SP
    Member DrDeath's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Eheee cate oferte am primit si eu prin pm, apoi au gasit scuze...Unii fac licitatii prin pm, eu ii am pe o lista neagra, nu mai colaborez cu ei nici daca vand jocuri la 2 lei bucata. Educatia, asta e, din pacate va trebui sa ne obisnuim.
    Eu am postat aici nu pentru a cere dreptate sau sanctiuni neaparat, adevaratul scop a fost pentru a incerca sa schimb putin mentalitatea. In speranta ca vor vedea cat mai multi colegi forumisti si o sa inteleaga ceva din toata aceasta chestie (nu spun, Doamne fereste, ca toti sunt asa, nicidecum, sa nu se inteleaga gresit ). Dupa cum am spus si mai devreme, din ce in ce mai multi adopta acest caracter si nu da bine unei comunitati bazate pe respect reciproc si incredere. Zic eu

  19. #1339 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    @SIEGE15 si eu am patit asa ceva dar am lasat sa treaca. Eu ti-am zis ca de obicei aici se intampla de obicei tranzactii mult mai grave.

  20. #1340 SP
    Junior Member TheArsonist's Avatar
    Intr-adevar am cumparat jocul de la userul Snick deoarece desi era la acelasi pret cu cel oferit de Siege15, jocul era sigilat si in viziunea mea asta era un plus. Si mi s-a parut de prost gust sa ii zic lui Siege sa lase din pret din moment ce amandoi am convenit asupra unui pret. Am amanat intalnirea cu Siege15 pentru ca chiar aveam o treaba nu pentru ca "pisica mea voia o hainuta noua de iarna". In fine, a fost greseala mea ca nu am reusit sa il anunt pe Siege15 ca nu mai sunt interesat. Nu are rost sa invoc motive pentru care lucrurile s-au desfasurat asa (din punctul meu de vedere) pentru ca nu asta e rostul reply-ului meu. Ce vreau sa zic este ca imi cer scuze Siege pentru orice neplaceri create si, desi de data asta mi-a scapat un tip de comportament ce il detest la altii, va pot asigura (cel putin rating-urile mele va pot confirma asta) ca asta nu este o regula in tranzactiile pe care le intreprind pe acest site. Va multumesc pentru intelegere.

+ Reply to Thread
Page 67 of 78 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts