+ Reply to Thread
Page 78 of 78 FirstFirst ... 28 68 76 77 78
Results 1,541 to 1,548 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #1541 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tipic romanesc... O sa rezolve la Sfantu' Asteapta, imediat dupa Pastele Cailor...

  2. #1542 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Sunt multe dosare la un nr. foarte mic de angajati, iar resursele sunt limitate.

  3. #1543 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Sunt multe dosare la un nr. foarte mic de angajati, iar resursele sunt limitate.
    Plus ca nu isi fac nici aia treaba. Sa fie imagine completa.

  4. #1544 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by Inuhanyou View Post
    Plus ca nu isi fac nici aia treaba. Sa fie imagine completa.
    Ai ramane surprins ce volum de munca implica meseria unui politist de judiciar. Si ai ramane surprins cate ore suplimentare neplatite fac baietii, doar ca sa incheie acele dosare. Despre lipsurile cu care se confrunta nu-ti mai vorbesc. Stiai ca hartia, pixul pe care ti-l dau cand vrei sa scrii o plangere, tonnerul folosit la xeroxuri sunt cumparate din banii acelor oameni? Fiindca Ministerul nu aloca suficiente resurse in acest sens.
    Dar tu, tipic romanului priceput la toate, in loc sa te informezi putin, ai tras concluzia pripita ca nu-si fac treaba acei oameni. Informeaza-te inainte de a da cu o piatra intr-o breasla profesionala la care apelezi cand iti este greu.

    @eclipsa, poate dura un an si ceva numai faza de cercetare. Daca individul primeste calitatea de inculpat, poate dura iarasi un an si ceva pana ajunge la Camera de Drepturi si Libertati. Acolo mai dureaza una-doua luni cel putin pana cand un judecator verifica dosarul inaintat de procuror. Un asemenea dosar are undeva la minim 200 pagini. Daca judecatorul de Drepturi si Libertati constata ca dosarul trimis de procuror este ok, abia atunci il trimite pe inculpat in instanta de judecata. Care proces, datorita amanarilor poate dura si circa 2 ani.
    Ai incredere in politist fiindca isi face treaba, iar in afara de tine mai are si alte dosare in lucru la care trebuie sa aloce timp.

  5. #1545 SP
    Banned Templier's Avatar
    Cu ocazia asta am aflat cu ce se ocupa Chris Diaz! Daca am o problema pot sa te sun?

  6. #1546 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Ce problema sa ai?

  7. #1547 SP
    Banned Templier's Avatar
    In general zic.Sper sa nu am vre-o problema, eu sau unul dintre voi...

  8. #1548 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Dai un mesaj si daca pot da un sfat, te ajut.

+ Reply to Thread
Page 78 of 78 FirstFirst ... 28 68 76 77 78

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts