+ Reply to Thread
Page 7 of 78 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast
Results 121 to 140 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #121 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mariusik: pune si tu link te rog... ca e complicat de cautat in atatea posturi... ca sa vad exact situatia. Merci, si sorry for the trouble.

  2. #122 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    E pe privat discutia. Poti intra pe contul meu (poti?) sa te uiti.

  3. #123 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Mariusik View Post
    E pe privat discutia. Poti intra pe contul meu (poti?) sa te uiti.
    Bon, userul itally este invitat pe alte forumuri unde poate raspunde la mesajele primite.

  4. #124 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Userul: shapeshifter
    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...resident-evil/
    Calificativ: neserios
    Problema: I-am trimis un colet si nu l-a ridicat de la posta si nu a mai dat nici un semn de viata. Am pierdut 30 ron cu transportul si returul + mii de nervi.

    Postez aici si datele lui:

    Miu Victor
    Str. Independentei,
    Bl. 1, Scara. E, Ap. 19
    Localitate: Pitesti
    Judet: Arges
    Cod Postal: 110258

  5. #125 SP
    Member zoli86's Avatar

  6. #126 SP
    Completionist Boghy02's Avatar

    User neserios

    Rog ca userul bucovina sa fie scos de pe acest site de 2 sapt trebuia sa primesc un pachet la un schimb de jocuri si vad ca mai posteaza si la altii si daca tot m-am fript macar la altii sa le fie bn.multumesc

  7. #127 SP
    Junior Member gameschnuff's Avatar
    Mare atentie la userul CATALINIKE90...nu am cuvinte sa spun cit de jalnic este incit nu mai poate raspunde nici la sms dar la telefon.Nu-i problema...roata este mare dar se invirte...si de la Bucuresti la Braila.Am facut un schimb mai mult decit defectuos cu acest user care in loc sa-mi ofere spre schimb Uncharted 2 pe Saboteur sigilat, mi-a trimis killzone 2.Jocul i l-am trimis luni dimineata asa cum convenisem cu el la telefon si de restul...D-zeu cu mila.Nu vreau sa fiu un tip razbunator dar trebuie sa fac o "vizita".Userul are mai multe reclamatii si de aceea sper ca moderatorii acestui site sa ia masuri de prevenire a acestor faradelegi."Man nu uita ca adresa ta este in carnetelul meu "

  8. #128 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Quote Originally Posted by gameschnuff View Post
    Mare atentie la userul CATALINIKE90...nu am cuvinte sa spun cit de jalnic este incit nu mai poate raspunde nici la sms dar la telefon.Nu-i problema...roata este mare dar se invirte...si de la Bucuresti la Braila.Am facut un schimb mai mult decit defectuos cu acest user care in loc sa-mi ofere spre schimb Uncharted 2 pe Saboteur sigilat, mi-a trimis killzone 2.Jocul i l-am trimis luni dimineata asa cum convenisem cu el la telefon si de restul...D-zeu cu mila.Nu vreau sa fiu un tip razbunator dar trebuie sa fac o "vizita".Userul are mai multe reclamatii si de aceea sper ca moderatorii acestui site sa ia masuri de prevenire a acestor faradelegi."Man nu uita ca adresa ta este in carnetelul meu "
    Userul respectiv este acum banat pe acest forum. Multe reclamatii unele probate cu dovezi.

  9. #129 SP
    Junior Member David Villa's Avatar
    hahaha gameschnuff ce ghinion ai avut, acum vreo 4 zile eu am vb cu catalinike90 sa ii dau AC2 si sa-mi dea killzone 2 si gta4, imediat cum l-am pus la curier mi-a dat sms ca a vandut de seara trecuta killzone2(probabil tie) si ca facem alt schimb ac2 pe uncharted2, vreau sa spun ca nici nu s-a dus la firma de curierat sa-l ridice, acum tre sa astept 14 zile sa-mi recuperez jocul si evident ca o sa platesc eu toate taxele de transport. Pe de alta parte daca vrei sa pui bani de benzina, sa ii facem o vizita, ma anunti, eu il joc in picioare si apoi il duc la firma de curierat sa-mi explice daca ceea ce mi-a scris pe mess corespunde cu ceea ce au zis cei de acolo. Cat despre bani, nu-i problema, il dezbracam si le vindem in targ...daca e cineva interesat de organe i le vindem si pe acelea. Eu vb f serios, cand esti gata de vizita ma anunti, daca nu e acasa ii dam foc la usa, oricum nu plecam neremarcati din Braila

  10. #130 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Voi tot nu va invatati minte cu schimburile astea prin posta...

  11. #131 SP
    Junior Member djsmiley's Avatar
    Nu ne pune pe toti in aceasi oala.Mai sunt si oameni de cuvant.Foarte putini dar sunt.

  12. #132 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by djsmiley View Post
    Nu ne pune pe toti in aceasi oala.Mai sunt si oameni de cuvant.Foarte putini dar sunt.
    Ai inteles gresit ce a vrut sa zica muggs. Are mare dreptate, si o spun sincer ca si eu am patit-o. Daca nu cunoasteti, nu este user vechi pe forum si de incredere, este cam riscant cu schimburi prin posta.

  13. #133 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Ai inteles gresit ce a vrut sa zica muggs. Are mare dreptate, si o spun sincer ca si eu am patit-o. Daca nu cunoasteti, nu este user vechi pe forum si de incredere, este cam riscant cu schimburi prin posta.
    Nu e vorba cu increderea. Dar din cauza parerilor de genul, celor din provincie le este foarte greu sa faca tranzactii cu cei din Bucuresti. Nu stiu de cate ori mi s-a intamplat sa doresc sa cumpar ceva, respectivul sa nu doreasca sa trimita ca dureaza prea mult timp si dupa 2 saptamani sa nu il fi vandut deja. De schimburi nu mai zic.

  14. #134 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    depinde..aici e alt capitol : ca oamenii respectivi nu fac comert decat face2face in acceeasi localitate..
    insa increderea e un criteriu la actiuni intre localitati...
    nu stiu dupa la cate operatiuni am facut pe aici...adus console...vandut jocuri..accesorii...marea majoritate cu plata in avans...[ ce face de ex si bodopsx] totul ar fi la fel..daca nu e o chestiune de incredere.
    acest capitol se castiga in timp..istoric etc

  15. #135 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Nu e vorba cu increderea. Dar din cauza parerilor de genul, celor din provincie le este foarte greu sa faca tranzactii cu cei din Bucuresti. Nu stiu de cate ori mi s-a intamplat sa doresc sa cumpar ceva, respectivul sa nu doreasca sa trimita ca dureaza prea mult timp si dupa 2 saptamani sa nu il fi vandut deja. De schimburi nu mai zic.
    In fine nu vreau sa fac offtopic dar eu sunt unul din cei care mai trimite si in provincie din cand in cand, e clar ca e mai simplu pt. cei din Bucuresti sa vanda/schimbe direct in oras...depinde de cat de mult se grabeste userul respectiv sa faca rost de bani sau sa obtina ce doreste.

    Nu sunt impotriva schimburilor in provincie cu useri vechi, de incredere..sa nu se inteleaga gresit..dar in momentul in care risti si schimbi cu gheorghitza17 care are 20 de posturi si alea facute pe aria de pub sau la spambox sunt sanse destul de mari sa primesti ceva sub asteptarile tale calitativ, alt produs sau direct un teanc de ziare. Singurul neajuns pt. tipul respectiv e ca va trebui sa isi faca alt user..and the show will go on.

    Si nu e parerea mea sau a altora, asta se intampla din pacate. E usor sa te ascunzi in spatele unui nickname sau chiar si a numelui real, cine o sa se duca la politie pt. un joc, sau cine o sa se duca "calare" pe userul respectiv in vreo comuna sau etc

  16. #136 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Nu sunt impotriva schimburilor in provincie cu useri vechi, de incredere..sa nu se inteleaga gresit..dar in momentul in care risti si schimbi cu gheorghitza17 care are 20 de posturi
    E o mica problema aici, n-ai cum sa devii user vechi si de incredere fara sa incepi de jos. Cu totii am avut ka inceput 0 posturi pe un forum sau 0 TR pe alt forum sau 0 rating pe ebay. Tin minte si acum prima mea placa 3dfx de colectie care am cumparat-o din Bucuresti de pe un forum, eram nou acolo, aveam sub 10 posturi. Tipul din Bucuresti mi-a trimis placa prin posta, fara ramburs, am luat-o, am testat-o si i-am trimis banii pe card. In timp am devenit prieteni. Eu cred ca nu conteaza asa mult numarul de posturi sau TR-ul, am vazut destui useri neseriosi cu TR mare. Nu neaparat tepari, dar...sa zicem ca n-as vrea sa fac schimburi cu ei, un TR foarte mare mie nu-mi sugereaza tot timpul incredere, de multe ori indica bisnita - nu generalizez, dar daca nu e un user foarte vechi si are o gramada de tranzactii...ceva "pute". Eu altfel judec oamenii, poate gresesc, dar inca nu m-am inselat.

    Daca unul ma abordeaza asa : "vreau eu joku dami add pe mess sa vb akolo" sau "sant interesat til cumpar" sau "am yo un xbox si anca kteva jocuri" il voi refuza din start. Daca mesajul e de genul "Salut, ma intereseaza, uite numarul meu de telefon. Te rog sa-mi zici daca mai e disponibil. Multumesc" - atunci altfel sta treaba.

  17. #137 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Eu unul pana acum nu m-am riscat decat odata cu schimbul prin posta si a iesit totul foarte bine
    Am spus riscat deoarece userul @soimutu avea doar vreo 70 de posturi la vremeea aceea si na ..... Dar s-a demonstrat a fi un user corect de nota zece

  18. #138 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Userul Spany
    http://www.consolegames.ro/forum/f41...-mgs4-si-gow3/

    Am vbit. ieri ptr GOW3 si am stabilit sa ne intalnim luni.Azi noapte imi lasa mesaj ca i-a oferit altcineva mai mult si ca nu mi-l mai da mie.Il sun de dimineata si ii zic ca ii ofer si eu cat respectivu' doar sa mi-l vanda mie.Sta , se gandeste si imi zice ok.Stabilim oarecum iar o intalnire, ma imbrac si il sun sa ii zic ca plec, la care el imi zice: " stai ca mi-am amintit ca am consola cu toate jocurile la un prieten care vine inapoi in oras abea pe la 4"..Ii zic ok sii ca astept telefon la 4 sa ne intalnim sa iau jocul.Mai inainte imi lasa mesaj ca pana la urma il cumpara prietenul ala al lui.Nu recomand acest user.Una zice si alta face.

  19. #139 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Cu siguranta acesti oameni merita o portie calda de banhammer.jpg.

  20. #140 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    User: wampirash
    Thread: http://www.consolegames.ro/forum/f41...u-oportunisti/
    Calificativ: bisnitar

    Vineri seara i-am vandut acele jocuri in Oradea. I le-am inmanat personal. Azi gasesc postul lui Muthu Raoul(care e si el oradean) in urmatorul thread: http://www.consolegames.ro/forum/f60...tml#post316486

    Este clar ca e vorba de jocurile pe care i le-am vandut eu si a dorit sa faca repede profit, deci bisnitareala. Sunt curios cati bani a dat Raoul pe ele.

+ Reply to Thread
Page 7 of 78 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 17 57 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts