+ Reply to Thread
Page 18 of 78 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 ... LastLast
Results 341 to 360 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #341 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    party_man, stai calm ca o sa-ti primesti inapoi jocul sau contravaloarea pe jocul ala. Nici mie nu-mi convine ca un grup de tepari din orasul Pitesti ne fac de ras si ard la greu chiar si localnici, eu am sesizat politia si astept un raspuns pana luni, daca nu, ma voi duce din nou la ei sa vad ce au rezolvat timp de o saptamana de cand am depus plangerea prentru inselaciune. Oricum, jocul tau a fost ridicat de o doamna asa ca aria de tepari e complexa, nu m-ar mira sa aiba si vreo pila prin politie.

  2. #342 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Atunci ne mascam si merge peste ei !!!

  3. #343 SP
    Senior Member Razvan's Avatar
    Quote Originally Posted by Daniel View Post
    Mariusik ce te ataci asa? M'am mirat un pic cand am vazut ca ar trebui sa ne ferim de Sibiu.
    Daniel ce te ataci asa? Vad ca tot nu ai inteles ce a zis Mariusik... party_man a spus ca EL se fereste de oamenii din acele orase. Nu a zis ca toti ar trebui sa ii evitam.

  4. #344 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Atunci ne mascam si merge peste ei !!!
    Sigur, daca politia nu face nmk, atunci va trebui sa ne facem singuri dreptate, teparii ne vor da in judecata pt ca i-am cocosat de bataie si noi vom da in judecata politia romana pt ca nu si-a facut treaba. De aici rezulta: daca politia nu isi face treaba, va fi data in judecata tocmai de hoti

  5. #345 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    se face dreptate daca e cazul si cu polita [insa sa fie motiv mare...justificat..nu ca ai primit un colet cu jocul spart..zgariat]
    exemplu:
    Viata Valcii - Cotidian independent al judetului Valcea

  6. #346 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by dad View Post
    Sigur, daca politia nu face nmk, atunci va trebui sa ne facem singuri dreptate, teparii ne vor da in judecata pt ca i-am cocosat de bataie si noi vom da in judecata politia romana pt ca nu si-a facut treaba. De aici rezulta: daca politia nu isi face treaba, va fi data in judecata tocmai de hoti
    Traiesti cumva in filme? Nu uita ca esti totusi in Romania. Dai in judecata politia? Pfiuu. Este cuvantul tau impotriva cuvantului sau. In cazul tau, eventual se vor duce la respectivul, ii vor lua o declaratie si asa va ramane. Te duci peste el si il cocosezi? Eu spun sa nu faci asta. Te vei alege cu un dosar penal pentru vatamare corporala si tot tu ii vei da bani pentru daune morale/materiale si vei avea si o pata pe cazier pentru o perioada de timp.

  7. #347 SP
    dad
    Junior Member dad's Avatar
    Quote Originally Posted by angelcrying View Post
    Traiesti cumva in filme? Nu uita ca esti totusi in Romania. Dai in judecata politia? Pfiuu. Este cuvantul tau impotriva cuvantului sau. In cazul tau, eventual se vor duce la respectivul, ii vor lua o declaratie si asa va ramane. Te duci peste el si il cocosezi? Eu spun sa nu faci asta. Te vei alege cu un dosar penal pentru vatamare corporala si tot tu ii vei da bani pentru daune morale/materiale si vei avea si o pata pe cazier pentru o perioada de timp.
    Crede-ma, am destule probe incat politia sa-si faca meseria(probe pe internet, poze, chitante, telefoane, IP-uri, multi martori). Cu atatea dovezi, pe care, practic, ei trebuiau sa le descopere, crezi ca cer prea mult politiei romane ca sa-si faca treaba? Am motive intemeiate sa ii dau in judecata, in cazul in care nu isi fac treaba cum trebuie, dupa ce le-am dat totul mura in gura.
    Cat despre Viata Valcii - Cotidian independent al judetului Valcea, una din probe se aseamana cu cea din articol, diferenta consta in faptul ca eu am poze cu acea cutie, declaratii ale agentilor fancourier despre gramaj si daca vreau o sa primesc si cutia care n-a fost ridicata de destinatar pe motiv ca era prea mica ca sa intre o consola in ea, cutie pe care n-a ridicat-o nici expeditorul pt ca stia ca este nici mai mult nici mai putin decat o simpla cutie de carton

  8. #348 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Se pare ca am luat si eu prima teapa aici si o puteam evita foarte usor, sper sa-mi fie lectie de minte pe viitor.

    Userul e : Console Games Forum - View Profile: itally21
    Anuntul : http://www.consolegames.ro/forum/f41...cu-jocuri-ps3/

    Eu i-am trimis coletul, el mi-a confirmat ca l-a primit si totul e ok. In data de 05.10 primesc PM de la el : "tiam pus pachtul". Asta era marti, normal trebuia sa-mi ajunga pachetul joi. Joi - niciun aviz in posta, vineri nimic. Luni - tot nimic. Il sunt, ii zic ca n-a ajuns, si-l intreb daca are chitanta de la posta. Imi raspunde ca n-o are, dar a trimis pachetul. Deja e dubios. Ne intelegem sa mai asteptam, poate i se intoarce pachetul. Ii zic ca marti 19.10 sa ma contacteze, indiferent ce se intampla, daca nu i se intoarce sa vedem cum facem. Nu ma contacteaza. Ieri il sun - zice : nu l-am primit inapoi. Ii zic ca nu ma intereseaza, sa-mi trimita o lista pana seara. Nimic...

    Apoi am vazut ca e pe black list la publicitate, cu userul Italy. Pe forumul "vecin" a postat un anunt in data de 18.10 in care are la schimb jocul care trebuia sa-mi ajunga mie. E clar...

    Mesaj pt itally : Daca citesti asta si mai ai o urma de bun simt fa bine si trimite rapid jocul. Daca nu, nu-i problema, bucura-te de controller sau de aia 60 lei pe care-i ceri pentru el. Dar sa stii ca tepele astea marunte o sa-ti creeze mari probleme odata, daca tu chiar ai 23 de ani si esti si insurat (cum zici) e grav.

  9. #349 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Din pacate nu avem cum sa te ajutam - poate ar fi bine sa depui o plangere la politie. S-au mai intamplat fraude de acest gen si faptasii au fost prinsi - 8 ani de zile de inchisoare / cheltuieli de judecata si plata unor daune - procesul s-a rezolvat cam in 1 an (deci nu foarte mult).

  10. #350 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    rodarkone, stai linsitit, iti dai seama ca nu ma afecteaza asa ceva si nici nu ma complic, mai ales ca am o parte din vina, trebuia doar sa ma uit la "black list". Culmea e ca si pe forumul vecin are TR negativ. Plus ca scrie fara cratime, etc. Dar na, am vorbit la telefon, parea un tanar ok.

    Ma doare in cot de controller-ul dat si de jocul neprimit, eu doar am semnalat ca tipul e neserios. Nici macar nu ma mai intereseaza alte chestii, la un moment dat o sa plateasca pentru toate tepele astea marunte daca nu-si revizuieste comportamentul.

    Ce m-a deranjat cel mai tare e cum ma mintea la telefon, cum insista ca mi-a trimis jocul, etc. Si el il are la vanzare pe alt forum.

  11. #351 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Acest lucru va fi semnalat si in tabelul cu useri neseriosi - voi incerca sa-l contactez si daca nu va raspunde va lua ban.

    Te rog sa postezi si adresa userului.

  12. #352 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Te rog sa postezi si adresa userului.
    Adresa e tot aia care apare deja la black list :
    bld.dimbovita nr60 blC23 scB ap 3 Timisoara Privistirescu Dan
    Si telefonul e tot acelasi.

  13. #353 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/members/itally21/

    Pfff...ce ordinar nesimit...imi face orasul de ras.Totusi cred ca nici tu nu trebuia sa te incurci cu useri de 2 bani care au cateva posturi pe acest forum...eu evit cu desavarsire asemenea useri si ar fi bine sa o faceti si voi...sa fiti ma atenti cu cine va incurcati.Sper totusi sa rezolvi situatia in vre-un fel.Bafta

  14. #354 SP
    Junior Member Antiloop's Avatar
    User:nemmo
    Topic:http://www.consolegames.ro/forum/f41...ti/index5.html
    Problema:Mi-a facut o oferta dupa care si-a retras-o pretinzand ca i-am raspuns greu(mai precis i-am raspuns in 24 de ore)si ca a primit alte oferte.
    Calificativ:User neserios.

  15. #355 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Cum adica? Nu e obligat sa cumpere de la tine, daca nu mai vrea. Nu cred ca isi are rostul calificativul, ca doar n-ai pierdut nimic si nu te-a incurcat cu nimic din cate inteleg eu.

  16. #356 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Cum adica? Nu e obligat sa cumpere de la tine, daca nu mai vrea. Nu cred ca isi are rostul calificativul, ca doar n-ai pierdut nimic si nu te-a incurcat cu nimic din cate inteleg eu.
    Asa zic si eu. Hai sa nu abuzam de calificativul asta "neserios", daca n-ai pierdut bani si nimic macar timp nu e corect sa faci userul neserios. Suntem oameni toti, avem probleme, apar alte oferte, etc. Daca zice un user ca iti cumpara un joc si renunta (cu un mesaj politicos) sau invers, un user iti promite un joc, dar il da la altcineva (tot asa, te anunta) e tentatia sa-l faci neserios. Daca luam ca atare cuvantul "neserios" presupun ca userii de mai sus s-ar incadra in definitie, dar totusi noi vorbim aici despre alt tip de "neserios", unul mai apropiat de "tepar".

  17. #357 SP
    Junior Member Antiloop's Avatar
    Quote Originally Posted by Razorel View Post
    Cum adica? Nu e obligat sa cumpere de la tine, daca nu mai vrea. Nu cred ca isi are rostul calificativul, ca doar n-ai pierdut nimic si nu te-a incurcat cu nimic din cate inteleg eu.
    Calificativul si-l merita.Nu am spus ca este tepar,etc.Am spus ca este doar "neserios"=Care nu este serios;Lipsit de seriozitate.Ti se pare ca nu se incadreaza in aceasta definitie?
    Sincer este prima data cand dau un astfel de calificativ negativ,dar m-am saturat peste cati useri de genul asta am dat.

  18. #358 SP
    Senior Member Razorel's Avatar
    Da, este dreptul oricui sa se razgandeasca. Faptul ca s-a razgandit si nu-ti convine tie, nu-l face neserios. Fie ca a avut niste probleme, fie ca a primit o oferta mai buna, nu poate fi numit neserios din moment ce singurul inconvenient pe care ti l-a cauzat a fost ca te-a fortat sa scrii un post aici si un PM. Aici in principal se discuta despre tepe, colete ce nu mai vin, carcase sparte, etc.
    edit: Poate topicul ar trebui redenumit, ca sa se inteleaga despre ce fel de useri este vorba, si sa se mai faca un topic pentru cei cu infractiuni "usoare" sau doar enervante, cum ar fi exemplul de mai sus. Nu intelege gresit, si pe mine m-ar deranja, dar nu l-as face neserios

  19. #359 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Userul: dadu093

    Anunt: http://www.consolegames.ro/forum/f41...ri-xbox-360-a/
    Calificativ: Neserios, nu a ridicat coletul.

    Problema: Mi-a zis ca vrea jocul Dead Rising, l-am trimis si banuiesc ca din cauza postei a ajuns cu o anumita intarziere de cateva zile, nu l-a ridicat zicandu-mi ca nu a ajuns dupa aprox. 2 saptamani. Coletul s-a intors acasa si angajata de la posta mi-a zis ca NU a fost ridicat coletul, a stat 10 zile in magazie si s-a intors. L-am intrebat daca il mai vrea si mi-a zis ca deocamdata are o problema cu banii, bon.. am zis sa-l inteleg ca inca nu este salariat, depinzand de parintii lui pt. a imi cumpara jocul, dar l-am vazut postand in diverse thread-uri ca vrea sa cumpere jocul X si mi se pare o dovada mare de neseriozitate, nu ma plang de cei 10 lei pt. plic cu bule si plata transportului ci pt. ca m-a tinut cu coletul blocat in posta 2 saptamani si ceva.

    Cred ca este al 15-lea joc pe care il trimit la diferiti useri de pe forum si prima data cand iau "teapa", tocmai de la un user cu vechime

    P.S: Se poate cere chitata de la posta, numele/ adresa etc. pe PM doar de catre moderatori, nu vreau sa-mi fac publice toate datele mele personale.

  20. #360 SP
    SnowManiac dadu093's Avatar
    ...bun. Trece o săptăm�nă de c�nd am vorbit ultima dată, şi credeam că am rezolvat problema, şi acuma...poc! Nu o să mă mai repet, să �ţi spun că �n acele două săptăm�ni am mers din două �n două zile la poştă, pentru că nu am citanţă/hărtie să o dovedesc. La partea cu "l-am vazut postand in diverse thread-uri ca vrea sa cumpere jocul X", ai perfectă dreptate, mi-am scos c�teva jocuri la v�nzare/schimb şi v�nez schimburi. Dar oricum, dacă la momentul c�nd am vorbit cu tine nu aveam banii necesari, asta nu �nseamnă că după o săptăm�nă nu �i pot avea, precum ziceai şi tu depind de banii părinţilor. Oricum, �ntr-unul din PM-uri trimise de tine, mi-ai spus "sorry.. dar nu suport neseriozitatea." deci nu faptul că am �ntrebat �n st�nga şi dreapta de jocuri mă face neserios, nu?

    Eu at�t am de zis.

+ Reply to Thread
Page 18 of 78 FirstFirst ... 8 16 17 18 19 20 28 68 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts