+ Reply to Thread
Page 27 of 78 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 ... LastLast
Results 521 to 540 of 1548

Thread: Useri neseriosi pe aria de Publicitate !

  1. #521 SP
    Member maweryck's Avatar
    Doamne ...KATALIN84 ala mai are si atitudine si fata de cocalar . Numai din poze iti dai seama de o chestie , ca i se potriveste vb aia ...prostu nu e prost destul pana nu e si fudul .
    Daca o pateam eu cu asta , nu-l iertam .....il ardeam de nu se vedea , numai din ambitie si sa se invete minte sa mai fure .
    Ba deci va rog eu nu va lasati , mailuri , scrisori pe la ziare, TV , telefoane p[e unde stiti + reclamatie , plangere (ce se face )+ un avocat sau pe cineva din sistem care cunoaste legea , sa va sfatuiasca ,cum e mai bine sa abordati problema asta

    Multa bafta , si vreau sa aud de katalin84 la protv

    LE : M-am uitat si am vazut ca dragoszontara e din iasi si am crezut ca infractorul politist are minte si da tepe doar celor din capatul celalalt al tarii . E mai greu sa ajungi din iasi in topoloveni , de exemplu sa depui o plangere sau sa faci o reclamatie chiar la locul lui de munca Dar am vazut ca sunt cativa si din Bucuresti . Care e din bucuresti ar putea sa mearga pana acolo (topoloveni ) la o sectie de politie , nu e ceva imposibil ...sunt mai putin de 100Km

  2. #522 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    "Daca-l prindeti... fiti calmi... si rupetii oasele". Daca aveti nevoie de ajutor, Ping Me

  3. #523 SP
    Member Dell 17's Avatar
    In primul rand plangerile trebuie facute la aceleasi institutii pentru a nu li se pierde urma si a fi conexate mult mai usor. Nu e necesar sa faceti o singura plangere comuna, ci chiar e indicat sa fie mai multe pentru a se sustine caracterul de repetabilitate in sensul probarii rezolutiunii infractionale. Deasemeni, nu este obligatoriu sa fie insotite de toate probele pe care le aveti, fiindca una din primele activitati procedurale este chiar audierea petentului si le puteti depune pe parcurs. Daca vreti, va pot ajuta cu anumite detalii despre institutiile unde sa depuneti plangerile si cam ce urmeaza, dar pe PM . Bafta si poate va recuperati ce ati pierdut si ...nu va lasati.

  4. #524 SP
    Member Privatul's Avatar
    Asta nu e o solutie. Dureaza foarte muuuuuult pana se finalizeaza anchetele daramite pana e prins faptasul. Ii rupi capul si a doua oara sigurat n-o sa mai dea teapa.


    LE: Oricum vor raspunde in civil/penal din moment ce depui plangerea. Inteleg ca esti pacifist insa cu politia nu rezolvi nimica. Se intampla sa il stiu pe procurorul adjunct din BM si din 163 de plangeri in legatura cu inselaciuni informatice s-au rezolvat 26. Poate daca am trai intr-o tara democratica s-ar misca ceva dar aici nu prea cred

  5. #525 SP
    You're PARROTS Dudel's Avatar
    Solutia ta ii una stralucita as putea spune. Eventual sa-i bata si mama daca tot merg pana acolo. Eu zic sa nu mai asteptati si sa faceti plangerile respective. Oricum nu aveti nimic de pierdut daca le faceti, in afara de 15-20 de min.

  6. #526 SP
    Member maweryck's Avatar
    Quote Originally Posted by Privatul View Post
    Asta nu e o solutie. Dureaza foarte muuuuuult pana se finalizeaza anchetele daramite pana e prins faptasul. Ii rupi capul si a doua oara sigurat n-o sa mai dea teapa.
    Sa bati tu prietene un politist...numai de dosar pt ultraj nu cred ca au nevoie pagubitii,ca sa nu mai spun ca se decredibilizeaza total, nu se mai rezolva nimic si politistul infractor scapa basma curata. nu e vb neaparat numai de recuperarea pagubei cat mai mult ca trebuie facut ceva. Trebuie invatat minte dobitocul mai ales ca el in mintea lui de politist se crede Dumnezeu pe pamant si are impresia ca nu i se poate intampla nimic

  7. #527 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    E ultraj doar daca-l bati in timpul serviciului, cand are uniforma pe el.. In rest ..
    Cel mai indicat e sa faceti plangeri cat mai multe.

  8. #528 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Pentru cei care doriti sa faceti aceasta plangere: poate va ajuta Monky cu IP-urile de pe care a postat acel nenorocit. Ar fi bine sa le specificati in actiunea juridica catre institutia abilitata. Daca aveti norocul ca acesta sa fi postat de acasa, politia poate face o cerere catre companiile de telecomunicatii pentru date suplimentare: loguri s.a. Cu avizul procuraturii, aceste date vor fi puse la dispozitie de catre providerul de servicii de internet.
    Si recomandarea mea este sa mergeti pana in panzele albe sa il demascati pe acest rahatel cu ochi. Primul impuls ar fi intr-adevar o vizita la domiciliu, dar satisfactia de moment duce la neplaceri mai departe. Sa ne tineti si pe noi la curent cu ce se intampla.
    Succes!

  9. #529 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Sa bati tu prietene un politist...numai de dosar pt ultraj nu cred ca au nevoie pagubitii,ca sa nu mai spun ca se decredibilizeaza total, nu se mai rezolva nimic si politistul infractor scapa basma curata. nu e vb neaparat numai de recuperarea pagubei cat mai mult ca trebuie facut ceva. Trebuie invatat minte dobitocul mai ales ca el in mintea lui de politist se crede Dumnezeu pe pamant si are impresia ca nu i se poate intampla nimic
    Cagula - 30 de lei, Bilet de tren / bani de benzina - 100 de lei, placerea de a-i rupe oasele unei jigodii... de nepretuit.

  10. #530 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Degeaba va dati voi viteji, dar nu stiti cum isi cheama colegii si va bat in sectie pana nu mai stiti de voi si dupa aia va dau drumu si tot vina voastra e, ca l-ati atacat si nici nu mai castigati nimic. Faceti ca la carte. Politia abea asteapta sa prinda "fraieri" care fac abuz de putere si sa-i arate ca exemplu celorlalti politisti.

  11. #531 SP
    Junior Member ANDY28's Avatar
    Hello dudes, am intampinat o problema cu user-ul falco96 a.k.a sorin33fedor! Acest individ mi-a oferit la schimb Black Ops pe Fifa 2011 si Splinter Cell Conviction. Am fost de accord si joi am trimis coletul ,lucru pe care si el m-a asigurat ca l-a facut! Astazi am fost la posta si nu am primit niciun colet(WTF?). Am vorbit cu el pe mess si mi-a spus ca defapt el e in Austria"cough" si ca i-a spus fiului sau sa imi trimita Call of Duty Black OPS insa pustiulica se pare ca a inteles gresit si mi-a trimis Denied Ops something! Am zis ok si ne-am inteles sa returnam pachetele deindata ce le primim! Prin prisma faptului ca plictiseala e mare am decis sa creez un alt cont de mess si sa il intreb daca vinde Fifa 2011 si Splinter Cell Conviction! o sa postez cele doua conversati pe care le-am purtat azi cu acest individ! (don't Bash me , am scris foarte repede)



    AnDy™: sal
    Sorin Fedorca: am primit azi dupa masa hirtia. dar e o problema eu am plecat de acasa in aceea zi
    Sorin Fedorca: si azi mi-a spus baiatul
    Sorin Fedorca: ca a pus conflict denied ops
    Sorin Fedorca: nu black ops cod
    Sorin Fedorca: daca il primesc il returnez coletul
    Sorin Fedorca: ,cod l-a dat sotia in ziua in care am vorbit
    Sorin Fedorca: eu lucrez in austria
    Sorin Fedorca: si ii trimit mesaj sa trimita cu posta din ro
    Sorin Fedorca: lucrez 5 saptamini cu 1 libera in viena'
    Sorin Fedorca: in caz ca gasesc aduc unul
    AnDy™: sincer mi se pare un foarte mare bull****
    AnDy™: si eu ce ar trebui sa fac?
    Sorin Fedorca: ti le returnez ale tale
    Sorin Fedorca: daca il primesti returneaza-l
    Sorin Fedorca: in aceea zi
    Sorin Fedorca: al meu
    AnDy™: ok asa o sa fac
    Sorin Fedorca: ei fac ce le zic
    Sorin Fedorca: baiatul trimite
    Sorin Fedorca: a vazut ops
    Sorin Fedorca: a trimis altceva
    Sorin Fedorca: se mai intimpla
    Sorin Fedorca: daca gasesc cod
    Sorin Fedorca: black ops
    AnDy™: ok am nteles atunci returnez jocul in ziua in care vine insa sper sa imi primesc si eu jocurile inapoi
    Sorin Fedorca: o sa-l aduc
    Sorin Fedorca: sigur
    Sorin Fedorca: eu am jocuri multe
    Sorin Fedorca: tot aduc si vind
    Sorin Fedorca: ps2 si ps1 imi trec f bine



    asta am vorbit prima data cu "prietenul" meu Sorinica

    si aici aveti conversatia pe care am purtat-o de pe celalalt id




    salut
    Sorin Fedorca: sal
    mariusd1: am vazut ca vinzi jocuri de xbox 360
    mariusd1: ai cumva fifa 2011
    mariusd1: ?
    Sorin Fedorca: este
    Sorin Fedorca: 120lei
    Sorin Fedorca: ca nou
    Sorin Fedorca: si posta
    mariusd1: e nou
    Sorin Fedorca: am 1 buc
    mariusd1: ?
    Sorin Fedorca: sau 80lei 2009
    Sorin Fedorca: da
    Sorin Fedorca: rulat o data pt proba
    mariusd1: cati ani ai pentru ca am avut ceva probleme cu un copil care mi-a tras o teapa cu ceva jocuri?
    mariusd1: si as vrea fifa 2011 pentru ca am toate celelalte jocuri in colectie
    mariusd1: vreau sa joc niste ultimate team ca si Small Beans nu stiu daca ai auzit de el?
    Sorin Fedorca: 42
    Sorin Fedorca: ani
    mariusd1: esti din romania?
    Sorin Fedorca: vind de 9 ani
    Sorin Fedorca: jocuri
    Sorin Fedorca: de console
    Sorin Fedorca: satu mare
    Sorin Fedorca: lucrez in austria
    Sorin Fedorca: 5 saptamini
    Sorin Fedorca: cu 2 liber
    mariusd1: deci momentan nu esti in RO?
    Sorin Fedorca: acum sint
    Sorin Fedorca: sm
    Sorin Fedorca: trimit miine
    Sorin Fedorca: joi il ai
    Sorin Fedorca: posta ramburs
    mariusd1: e second hand jocul ? de la cine l-ai luat?
    mariusd1: are cod online?
    Sorin Fedorca: da
    Sorin Fedorca: neutilizat
    Sorin Fedorca: aduse din viena
    Sorin Fedorca: nu am timp sa ma joc
    Sorin Fedorca: doar le vind
    mariusd1: a ok iti spun in 30 de min cum facem
    Sorin Fedorca: de unde esti
    mariusd1: din Pantelimon Bucuresti
    mariusd1: stai sa vad daca pot face rost de bani
    Sorin Fedorca: ok
    Sorin Fedorca: sal
    mariusd1: stai ca iti spun in 2 min
    mariusd1: salut as mai vrea si dead space si spliner cell conviction le ai?
    mariusd1: am auzit ca au o poveste super
    mariusd1: si as vrea sa le joc
    BUZZ!!!
    Sorin Fedorca: IMEDIAT
    Sorin Fedorca: NU DABUZZ
    Sorin Fedorca: CA NU RASPUND
    Sorin Fedorca: AM LA PSP
    Sorin Fedorca: client
    mariusd1: NOOO da ce te ambalezi asa prietene mai usor
    mariusd1: poate iti creste tensiunea
    Sorin Fedorca: nu te speria
    Sorin Fedorca: am splinter cell convinction
    Sorin Fedorca: 90lei
    mariusd1: e nou?
    Sorin Fedorca: deschis pt proba
    Sorin Fedorca: rulat 1 data cam 10 min
    mariusd1: e pal ? e cumva deala cu promotional not for sale ca nu vreu asa ceva ca noo vreu sa fac colectie
    mariusd1: ?
    mariusd1: toate jocurile mele nu sunt asa
    Sorin Fedorca: nu
    Sorin Fedorca: doar tekken 6 este asa
    Sorin Fedorca: asa le-am gasit
    Sorin Fedorca: am si folosite
    Sorin Fedorca: dar in stare f buna
    mariusd1: deci nu are chestie deaia galbena ???????
    mariusd1: sper
    Sorin Fedorca: nu
    mariusd1: poze ai?
    Sorin Fedorca: tekken6 are
    Sorin Fedorca: numai
    Sorin Fedorca: acum nu
    Sorin Fedorca: doar la citeva
    mariusd1: ete fleosc nu poti sa faci poze al fifa si splinter cell ca chiar le vreu noooooooo
    Sorin Fedorca: mai tirziu
    Sorin Fedorca: am inca citeva cu desene
    You have received 1 file from Sorin Fedorca.
    JOCURI XBOX360 8 BUC 15.04.jpg
    Open (Alt+Shift+O)
    34 Share
    You have received 1 file from Sorin Fedorca.
    JOCURI XBOX360 16BUC 15.04.jpg
    Open (Alt+Shift+O)
    34 Share
    Sorin Fedorca: doar tekken este not for sale
    mariusd1: da cum nu ai daca ai cu astea azi le-ai luat?
    mariusd1: qadica fifa si splinter cell
    Sorin Fedorca: ieri seara
    Sorin Fedorca: am sosit acasa
    Sorin Fedorca: am 100 xbox1
    Sorin Fedorca: 200 ps2
    Sorin Fedorca: de facut poze
    Sorin Fedorca: psp
    Sorin Fedorca: wii
    Sorin Fedorca: 40 tel
    mariusd1: ok nu ma intereseaza vreu fifa si splinter cell conviction
    Sorin Fedorca: miine iti pot da poze
    mariusd1: daca cumva ma fraieresti ne pizdim
    mariusd1: nu le poti trimite maine?
    Sorin Fedorca: pot
    dupa 12 le pun
    Sorin Fedorca: am de trimis 3 colete inca
    Sorin Fedorca: ajung pe joi
    Sorin Fedorca: da-mi adresa
    Sorin Fedorca: fifa 2011
    Sorin Fedorca: splinter cell convicion
    mariusd1: imediat gieeeeeeeee nigaaaaaaa


    As vrea sa luati un exemplu de la mine si sa nu aveti incredere in persoane pe care de-abia le cunoasteti
    Nu ma astept sa primesc jocurile inapoi deoarece totul a fost doar din vina mea
    Stay safe guys

  12. #532 SP
    Member Privatul's Avatar
    Am si eu o experienta mai nefericita cu flo7flames. Am convenit sa-i dau 80 de lei pe alan wake. Bun coletul a venit, impecabil dar dvd-ul nu merge. El spune ca mergea cand l-a trimis, pe de alta parte eu am dovezi cum ca nu a functionat in 2 console + poze cu dvd-ul care e absolut impecabil, exact cum a specificat si el. Nu inteleg flo de ce nu-l primesti inapoi din moment ce am dovezi ca nu i-am facut absolut nimica (pe pm ai zis ca poate i-am facut ceva, dar am poze).

    Din pacate cred ca nu voi mai vedea banii inapoi si va sfatuiesc sa faceti trade-uri cu useri cu un nr mare de post-uri si cat de cat de incredere

  13. #533 SP
    Member Dasani's Avatar
    Ce se mai aude de ratatul ala de militian?Sper ca nu va lasati pana nu-l faceti sa plateasca.

  14. #534 SP
    Banned grama.leonard's Avatar
    da si voi nebuni sa trimite-ti...macar merge-ti pe verificare colet ceva...nu asa pe incredere..

  15. #535 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Nu credeam ca am sa ajung sa postez o problema personala aici, insa a venit si vremea mea

    Las discutia si pozele sa vorbeasca de la sine:


    .................................................. .................................................. ..................................................

    Quote Originally Posted by FCC007
    Quote Originally Posted by RACHyyy
    Quote Originally Posted by FCC007
    Quote Originally Posted by RACHyyy
    M-ar interesa DIRT 2, MIDNIGHT CLUB: Los Angeles si OVERLORD: Raising Hell doar daca nu sunt "Platinum Edition", dar sunt FULL english (manual, verso doar limba engleza) si bineinteles nu-s zgariate. Pot sa-ti ofer 150 lei + taxa postala pana la Piatra-Neamt pentru acestea.

    Daca te intereseaza oferta mea, anunta-ma.

    Stima.
    salut...am citit oferta ta si sunt deacord ..sa imi da-i un nr de tel si adresa unde sa ti le trimit...discurile sunt impecabile...nu sunt zgariate...sunt zona 2 si full english...nu sunt platinum...astept raspuns...stima
    Salut,

    Daca sunt integrale si nu sunt probleme estetice cu acestea trimite-mi-le la urmatoarea adresa:

    Str. Costache Negri, nr. 3, bl. D1, sc. C, ap.26, cod postal 610024, loc. Piatra-Neamt, jud. Neamt pe numele Rachieru Ioan-Lucian.

    Te rog sa ai mare gija la metoda de ambalare, sa nu carecumva sa ne trezim cu surprize din partea postei romane Multumesc anticipat.

    Stima !
    salut...am primit raspunsul tau...si vor pleca luni spre tine...numai bine...stima
    Prietene, astazi am ridicat pachetul, insa ceea ce am gasit in el nu corespunde deloc cu ceea ce trebuia sa primesc. Inafara de Midnight Club: Los Angeles, care este integral, restul sunt incomplete (Colin McRae: Dirt 2 - lipsa coperta si Overlord: Raising Hell - lipsa carcasa, manual, coperta + disc zgariat).

    Nu ai specificat nici in anunt, nici in discutia pe care am avut-o in prealabil, lipsa acestora, cu toate ca mentionasem in clar acest fapt:

    Quote Originally Posted by FCC007
    Quote Originally Posted by RACHyyy
    M-ar interesa DIRT 2, MIDNIGHT CLUB: Los Angeles si OVERLORD: Raising Hell doar daca nu sunt "Platinum Edition", dar sunt FULL english (manual, verso doar limba engleza) si bineinteles nu-s zgariate. Pot sa-ti ofer 150 lei + taxa postala pana la Piatra-Neamt pentru acestea.

    Daca te intereseaza oferta mea, anunta-ma.

    Stima.
    In prima faza, rugamintea mea este... sa gasesti metoda optima pentru a depasi acest incident... pentru a nu fi obligat, in caz contrar, sa raportez problema unui admin. Multumesc anticipat.

    Astept un raspuns cat mai repede...

    .................................................. .................................................. ..................................................


    P.S. In prima faza m-am gandit sa mai astept, dar mi-am dat seama ca a fost premeditata toata chestia asa ca rog un admin sa rezolve situatia user-ului FCC007.

    Multumesc anticipat
    Attached Images Attached Images 100_4120.jpg 100_4123.jpg 100_4126.jpg 100_4131.jpg

  16. #536 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    eu in locul tau ma opream din discutii dupa ce primeam un astfel de raspuns:

    "am citit oferta ta si sunt deacord ..sa imi da-i un nr de tel si adresa unde sa ti le trimit."
    nu spun ca toti analfabetii sunt si excroci, insa sansele sa iei teapa cresc exponential.

  17. #537 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by SirAndrew View Post
    eu in locul tau ma opream din discutii dupa ce primeam un astfel de raspuns:

    "am citit oferta ta si sunt deacord ..sa imi da-i un nr de tel si adresa unde sa ti le trimit."
    nu spun ca toti analfabetii sunt si excroci, insa sansele sa iei teapa cresc exponential.
    M-am gandit ca totusi, dupa 200 de posturi facute pe acest forum, nu mai este loc de mentalitatea de excroc. Sa ajungi sa te bucuri la 100 lei, inseamna chiar ca n-ai o chifla-n stomac si nici capul nu te ajuta.

  18. #538 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Quote Originally Posted by RACHyyy View Post
    M-am gandit ca totusi, dupa 200 de posturi facute pe acest forum, nu mai este loc de mentalitatea de excroc. Sa ajungi sa te bucuri la 100 lei, inseamna chiar ca n-ai o chifla-n stomac si nici capul nu te ajuta.
    dar nu ai cerut si niste poze?

  19. #539 SP
    Senior Member RACHyyy's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    dar nu ai cerut si niste poze?
    Nu am mai cerut pentru ca, sincer, ma dor buricele de la degete de cate ori m-am tot rugat sa se ataseze si poze la anunturile postate.
    Din cate am observat, pentru marea majoritate poza nu este luata in considerare, insa din cate stiu eu, aceasta face cat o mie de cuvinte...

  20. #540 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Userul a fost notificat - are la dispozitie 2 saptamani pentru rezolvarea situatiei.

+ Reply to Thread
Page 27 of 78 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts